
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
02 серпня 2021 року м. Київ № 320/9085/21
Суддя Київського окружного адміністративного суду Дудін С.О., розглянувши позовну заяву Головного управління Держпраці в Київській області до Державного підприємства "Білоцерківське лісове господарство" про застосування заходів реагування,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління Держпраці в Київській області з позовом до Державного підприємства "Білоцерківське лісове господарство" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду у виді заборони експлуатації та виконання робіт, а саме:
- заборонити роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метри (п.1 акту);
- заборонити виконання зварювальних та газополум`яних робіт (п.2 акту);
- заборонити експлуатацію електрообладнання, яке досягло граничного строку експлуатації, а саме: електроустаткування ТП-109 (п.10 акту);
- заборонити виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки: технологічного транспортного засобу (автонавантажувач Балканкар інвентарний №104499), кранів-навантажувачів (інвентарні №105950,105560,105849,105869,105305); повітрозабірника (зав.№1186),вантажопідіймальних кранів (зав. №22363, зав. №38545, зав. №б/н, зав. №1190, зав. №1137, зав. №146081), які виконуються на підставі дозволів на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (п.32 акту);
- заборонити виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: налагодження, ремонт, технічне обслуговування, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки: технологічний транспортний засіб (автонавантажувач Балканкар інвентарний №104499), крани-навантажувачі інвентарні №105950,105560,105849,105869,105305; повітрозабірник зав. № 1186, вантажопідіймальні крани зав.№22363,зав.№38545,зав.№б/н, зав.№1190, зав.№1137,зав.№146081, які виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці (п.33 акту);
- заборонити експлуатацію кранів-навантажувачів (інвентарні №105950,105560, 105849, 105869,105305), фронтального підйомника Lauh (інв. №1041114), допущених в експлуатацію (до застосування) без проведення експертизи на відповідність їх нормативно-правовим актам з охорони праці, що чинні на території України (п.48 акту);
- заборонити виконання вантажно-розвантажувальних робіт, за допомогою машин та механізмів (п. 49 Акту);
- заборонити експлуатацію вантажопідіймальних кранів (баштовий кран С-981 зав.№1137, автокран КС-2573, зав.146081) (п.66,67 акту).
Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.
У позовній заяві позивач просить суд здійснити розгляд справи за спрощеного позовного провадження.
Згідно з частинами першою - третьою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Враховуючи складність даної справи, суд вважає за необхідне здійснити розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Згідно з частиною 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
У позовній заяві позивач просить суд застосувати заходи реагування до Державного підприємства "Білоцерківське лісове господарство" у сфері державного нагляду у вигляді, зокрема, заборони експлуатації електрообладнання, яке досягло граничного строку експлуатації, а саме: електроустаткування ТП-109, що передбачає відключення його від електромереж електропостачальної організації ДТЕК "Київські регіональні електромережі".
Як вбачається з інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засновником Державного підприємства "Білоцерківське лісове господарство" є Державне агентство лісових ресурсів України, органом управління відповідача - Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства.
Враховуючи вказане, суд вважає, що рішення по справі може вплинути на права та обов`язки Приватного акціонерного товариства "ДТЕК Київські регіональні електромережі", як підприємства, яке здійснювало постачання електроенергії, Державного агентства лісових ресурсів України як засновника та Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства як органу управління відповідачем, у зв`язку з чим вказані юридичні особи мають бути залучені до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
Згідно з частиною 1 статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 49, 171, 243 та 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі.
Справа буде розглядатися за правилами загального позовного провадження.
2. Розпочати підготовку справи до судового розгляду.
3. Призначити підготовче засідання на 07 вересня 2021 року о 10:30 год.
Судове засідання відбуватиметься в приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 2-й під`їзд, 10-й поверх).
4. Залучити до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, Приватне акціонерне товариство "ДТЕК Київські регіональні електромережі" (08132, Київська обл., Києво-Святошинський р-н., м.Вишневе, вул.Київська, буд.2-Б), Державне агентство лісових ресурсів України (01601, м.Київ, вул.Руставелі Шота, буд.9-А) та Київське обласне та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства (03115, м. Київ, вул. Святошинська, 30).
5. Зобов`язати позивача не пізніше двох днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі направити третій особі копію позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання.
6. Викликати для участі в підготовчому засіданні учасників справи (їх представників).
7. Витребувати від відповідача, Державного агентства лісових ресурсів України та Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства:
- копії договорів, на підставі яких здійснювалось живлення електричною енергією об`єктів, зазначених у позовній заяві;
- технічні документи на обладнання та устаткування, зазначені у позовній заяві;
- дозвільні документи на використання обладнання та устаткування, зазначеного у позовній заяві;
- копію Статуту, свідоцтва про реєстрацію юридичної особи;
- копії правовстановлюючих документів на будівлю підприємства;
- докази усунення порушень, зазначених в акті перевірки від 19.05.2021 №1149/731АВ.
8. Витребувати від Приватного акціонерного товариства "ДТЕК Київські регіональні електромережі" докази:
- копію договору про постачання електроенергії у будівлю Державного підприємства "Білоцерківське лісове господарство".
9. Повідомити, що відповідно до положень статті 94 КАС України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
10. Роз`яснити, що відповідно до положень статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України за неподання без поважних причин доказів, витребуваних судом, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом, зокрема, штраф або тимчасове вилучення доказів для дослідження судом.
У разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами.
11. Роз`яснити, що відповідно до положень статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи.
12. Запропонувати відповідачу подати до суду відзив на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Роз`яснити відповідачеві, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
13. Запропонувати позивачеві протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив.
14. Запропонувати відповідачу подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
15. Запропонувати третім особам подати пояснення щодо позову у п`ятиденний строк з моменту отримання копії позовної заяви з додатком, з доказами направлення копій пояснень іншим учасникам справи.
16. Запропонувати учасникам справи надати суду відповідь на пояснення третії осіб протягом п`яти днів з моменту отримання ними таких пояснень.
17. Роз`яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/, а також в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/.
18. У зв`язку з недостатнім фінансуванням суду на здійснення витрат на закупівлю поштових марок та оплати послуг відправлення поштової кореспонденції:
- копію ухвали суду надіслати (вручити, надати) учасникам справи (їх представникам), зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою;
- запропонувати позивачеві повідомити учасників процесу про відкриття провадження у справі та докази такого повідомлення надати суду;
- повідомити відповідачу про наявні в суді матеріали, які підлягають врученню йому як стороні, та по можливість їх отримання лише безпосередньо у суді.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Дудін С.О.