
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"30" липня 2021 р. справа № 300/1839/20
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Остап`юк С.В., вирішивши в порядку письмового провадження питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Калуської міської ради про визнання протиправним та нечинним рішення "Про об`єкти оренди комунальної власності для розміщення тимчасових споруд" №1021 від 31.08.2017, -
ВСТАНОВИВ:
Представник фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - заявник) подав до Івано-Франківського окружного адміністративного суду заяву про заміну способу і порядку виконання судового та додаткового рішення в частині стягнення судового збору шляхом зміни у виконавчих листах за № 300/1839/20 від 18.05.2021 боржника Калуську міську раду на Виконавчий комітет Калуської міської ради.
Обставинами заміни способу і порядку виконання судового рішення заявник визначає невиконання Калуським управлінням ДКСУ виконавчих листів у зв`язку з відсутністю у Калуської міської ради відкритих рахунків в органі Казначейства. Дану обставину заявник вважає такою, що ускладнює виконання судового рішення та робить його неможливим, у зв`язку з чим просить зміни у виконавчих листах за № 300/1839/20 від 18.05.2021 боржника Калуську міську раду на Виконавчий комітет Калуської міської ради як на орган, що створений Калуською міською радою та має відкриті рахунки в органі Казначейства.
Заява призначена до розгляду в судовому засіданні, відповідно до частини 2 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України, в яке учасники процесу не з`явилися, а фіксування судового засідання згідно з частиною 4 статті 229 даного Кодексу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Суд, розглянувши матеріали адміністративної справи та вирішуючи питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення в даній адміністративній справі, встановив наступне.
31.05.2021, за наслідками розгляду адміністративної справи позов задоволено повністю. Визнати протиправним та нечинним рішення Калуської міської ради "Про об`єкти оренди комунальної власності для розміщення тимчасових споруд" №1021 від 31.08.2017. Зобов`язано Калуську міську раду невідкладно, після набрання рішенням законної сили, опублікувати резолютивну частину рішення суду про визнання нормативно-правового акта протиправним у виданні, в якому він підлягає офіційному оприлюдненню. Стягнуто на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Калуської міської ради сплачений судовий збір в розмірі 2 102 гривні.
29.12.2020 Івано-Франківським окружним адміністративним судом ухвалено додаткове рішення про стягнення на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Калуської міської ради витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 9 900 гривень.
18.05.2021 Івано-Франківським окружним адміністративним судом видано два виконавчі листи за № 300/1839/20 про стягнення на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Калуської міської ради сплачений судовий збір в розмірі 2 102 гривні та стягнення на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Калуської міської ради витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 9 900 гривень.
Вказані виконавчі листи повернуті листом від 25.05.2021 Калуського управління державної казначейської служби України Івано-Франківської області стягувачу без виконання у зв`язку з відсутністю у боржника - Калуської міської ради відкритих рахунків в органі Казначейства. Також, згідно відомостей цього листа Виконавчий комітет Калуської міської ради, який відповідно до абзацу 11 статті 1 Розділу І Загальних положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є органом, який створений міською радою для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування та має відкриті рахунки в органі Казначейства.
Частиною 1 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Згідно з частиною 3 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Частинами 1, 2 статті 370 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Відповідно до статті 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання.
Враховуючи встановлені обставини та аналіз вказаних норм права, суд зазначає, що встановлення або зміна способу і порядку виконання судового рішення може бути здійснено виключно за наявних обставин, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим. Під обґрунтованими підставами варто розуміти наявність обставин, що є об`єктивно непереборними, тобто такими, що ускладнюють або роблять неможливим виконання рішення суду у раніше встановлений судом спосіб та наявність таких обставин має бути підтверджена належними та допустимими доказами.
Отже, відсутність рахунків у відповідача (боржника) є обставиною, що ускладнює виконання рішення в частині стягнення судового збору.
Відтак, для забезпечення належного виконання рішення суду, суд вважає за необхідне, змінити та встановити спосіб і порядок виконання судового рішення в частині стягнення судового збору шляхом заміни боржника у виконавчих листах з Калуської міської ради (код ЄДРПОУ 33578261) на Виконавчий комітет Калуської міської ради (код ЄДРПОУ 04054300).
Керуючись статтями 248, 254, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву про заміну способу і порядку виконання судового рішення задовольнити.
Змінити спосіб і порядок виконання судового рішення в частині стягнення судового збору шляхом заміни, у виконавчих листах Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18.05.2021 за № 300/1839/20 про стягнення на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Калуської міської ради сплачений судовий збір в розмірі 2 102 гривні та стягнення на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Калуської міської ради витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 9 900 гривень, боржника - Калуської міської ради на Виконавчий комітет Калуської міської ради (код ЄДРПОУ 04054300).
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання суддею.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її підписання суддею, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Львівського апеляційного адміністративного суду або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Остап`юк С.В.