
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
З ПИТАНЬ ЗУПИНЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
27 липня 2021 року Справа № 280/4978/21 м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Новікової І.В.,
за участю секретаря судового засідання Півоварової В.П.
представника позивача - Панченка Б.М.
представника відповідача - Клецького О.М.
розглянувши у підготовчому засіданні заяву представника позивача про зупинення провадження у справі до пов`язаної
за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
до Управління з питань праці Запорізької міської ради
про визнання дій протиправними та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
16 червня 2021 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі - позивач) Управління з питань праці Запорізької міської ради (далі - відповідач), в якому позивач просить суд: визнати протиправною діяльність відповідача щодо проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) стану додержання законодавства про працю позивачем; визнати протиправною та скасувати постанову відповідача про накладення штрафу за порушення законодавства про працю та зайнятість населення №ОМС-ЗП17688/1757/НД/АВ/П/ТД-ФС на позивача у розмірі 150000,00 грн.
В підготовчому засіданні 27.07.2021 представником позивача подано клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 28.04.2021 року у справі №640/17424/19. В обґрунтування поданого клопотання представник позивача зазначив, що в направленні, як на підставу проведення перевірки позивача зазначено посилання на Порядок №823, затверджений Постановою КМУ від 21.08.2019 року «Про порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю», яка в свою чергу рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 28.04.2021 року у справі №640/17424/19 визнана протиправною та скасовано. Водночас, зазначене рішення не набрало законної сили, оскільки ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.07.2021 року відкрито апеляційне провадження у зазначеній справі. За таких обставин, представник позивача вважає, що наявні підстави для зупинення провадження у справі до набрання законної сили рішенням у справі №640/17424/19, оскільки у випадку набрання законної сили рішенням, така перевірка проведена на підставі оскаржуваного Порядку №823 буде вважатись незаконною і як наслідок винесена за її результатом постанова про накладення штрафу на позивача підлягатиме скасуванню.
Представник відповідача проти задоволення клопотання заперечив. В обґрунтування заперечень зазначив, що перевірка проводилась 24.11.2020 року, коли зазначений Порядок №823 ніким не оскаржувався, був діючим та обов`язковим до виконання, у зв`язку з чим відсутні підстави для зупинення провадження у справі.
Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, розглянувши клопотання про зупинення провадження у справі та заслухавши пояснення представників сторін, дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення поданого клопотання з огляду на наступне.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.236 КАС України, суд зупиняє провадження у справі в разі: об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Судом встановлено, що з наявного в матеріалах справи направлення на проведення інспекційного відвідування ФОП ОСОБА_1 від 12.11.2020 №254н, однією з підстав для проведення слугувало посилання на пп.3 п.5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 року №823.
Водночас, представником позивача, заявляючи клопотання про зупинення розгляду справи до пов`язаної, а саме до №640/17424/19, оскільки у випадку набрання законної сили рішенням, така перевірка проведена на підставі оскаржуваного Порядку №823 буде вважатись незаконною і як наслідок винесена за її результатом постанова про накладення штрафу на позивача підлягатиме скасуванню, залишив поза увагою те, що на час виникнення спірних правовідносин оскаржуваний порядок діяв, ніким не оскаржувався та не скасовувався та був обов`язковим для застосування відповідачами.
А отже, за таких обставин, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заяви представника позивача про зупинення провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 236, 241, 248, 256 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви представника позивача - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу суду можуть бути викладені в апеляційній скарзі на рішення суду.
Суддя І.В.Новікова