Єдиний державний реєстр судових рішень Справа №127/18909/21
Провадження №1-кс/127/8651/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 липня 2021 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого відділу розслідуваня особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 про накладення арешту на майно, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до суду з даним клопотанням про арешт майна, яке погоджено з прокурором ОСОБА_4 , мотивуючи свої вимоги тим, що в провадженні знаходяться матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42021021420000021 від 21.07.2021, за ознаками злочину передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що старший прапорщик ОСОБА_5 згідно наказу начальника прикордонного загону імені ІНФОРМАЦІЯ_1 -Подільський №262ЩС від 27.07.2020 проходить службу на посаді інспектора прикордонної служби майстра 2 групи інструкторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Згідно п. 2 примітки до статті 368 КК України службовими особами, які займають відповідальне становище у статтях 368, 368-5, 369 та 382 цього Кодексу є особи, зазначені у пункті 1 примітки до статті 364 цього Кодексу, посади яких згідно із статтею 6 Закону України "Про державну службу" належать до категорії "Б", судді, прокурори і слідчі, а також інші, крім зазначених у пункті 3 примітки до цієї статті, керівники і заступники керівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх структурних підрозділів та одиниць.
При цьому, старший прапорщик ОСОБА_5 при виконанні службових завдань за своєю посадою постійно здійснює функції представника влади, у зв`язку з чим є службовою особою, яка займає відповідальне становище.
Відповідно до ст.ст. 7, 9 Закону України «Про прикордонний контроль», уповноважені службові особи Державної прикордонної служби України перевіряють паспортні та інші документи громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які перетинають державний кордон, з метою встановлення їх дійсності та приналежності відповідній особі. При чому обов`язково з`ясовується наявність або відсутність підстав для тимчасової відмови особі у перетинанні державного кордону , а також здійснюється перевірка за базами даних МОКП «Інтерпол».
Згідно порядку продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2021 року № 150, іноземці та особи без громадянства, які на законній підставі прибули в Україну, можуть тимчасово перебувати на її території:
1) протягом наданого візою дозволу в межах строку дії візи в разі в`їзду осіб без громадянства чи іноземців, які є громадянами держав з візовим порядком в`їзду, якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України;
2) не більш як 90 днів протягом 180 днів у разі в`їзду іноземців, які є громадянами держав з безвізовим порядком в`їзду, якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України.
21 липня 2021 року близько 14 години 45 хвилин під час несення служби на пункті пропуску «Могилів-Подільський», який розташований за адресою: Вінницька область, м.Могилів-Подільський, площа Соборна, 7, інспектор прикордонної служби майстер 2 групи інструкторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип Б) старший прапорщик ОСОБА_5 , під час перевірки документів громадянина Російської Федерації ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , встановив, що останній намагаються перетнути пункт пропуску через державний кордон з порушенням строку перебування іноземців на території України. Під час спілкування, ОСОБА_6 повідомив старшому прапорщику ОСОБА_5 , що бажає разом із своїм сином здійснити перетин державного кордону, та повідомив, що надасть 1000 доларів США за перетин державного кордону.
Старший прапорщик ОСОБА_5 , розуміючи протиправність дій ОСОБА_6 , негайно звернувся до правоохоронних органів та в подальшому діяв під їх контролем з метою перевірки дійсності намірів останнього на наданням неправомірної вигоди службовій особі.
В подальшому,цього ждня,о 20годині 14хвилин громадянинРосійської Федерації ОСОБА_6 ,діючи ізвищевказаних спонукань,усвідомлюючи,що старшийпрапорщик ОСОБА_5 є службовоюособою Державноїприкордонної службиУкраїни уповноваженоюприймати рішенняпро перетиндержавного кордонуУкраїни,яка займаєвідповідальне становище,умисно,перебуваючи вміжнародному пунктіпропуску дляавтомобільного сполучення«Могилів-Подільський» ІНФОРМАЦІЯ_3 ,за адресою: АДРЕСА_1 ,перебуваючи воглядовому залі,який розташованийв зонімитного контролю,надав старшомупрапорщику ОСОБА_5 ,неправомірну вигодуматеріального характеруза безперешкоднийпропуск громадян РосійськоїФедерації,які немали законнихпідстав нав`їзд через державнийкордон натериторію України у зв`язку з порушенням строку перебування іноземців на території України, у вигляді грошових коштів у розмірі 1500 (одна тисяча п`ятсот) доларів США (згідно курсу НБУ станом на 21.07.2021 становить 40830,75 грн.).
Після чого, о 20 годині 14 хвилин, цього ж дня, громадянина Російської Федерації ОСОБА_6 в порядку ст. 208 КПК України затримано.
21.07.2021, під час проведення огляду в пункті пропуску «Могилів-Подільський», який розташований за адресою: Вінницька область, м.Могилів-Подільський, площа Соборна, 7 виявлено та вилучено грошові кошти в сумі 1500 доларів США копюрами номіналом по 100 доларів з наступними серіями та номерами: KJ35836350A; AK98951886A; KL444410086C; KB73816663C; CL54108381A; HK08252313B; LB89194954A; PE24180725A; LB60738826C; LL14688949C; ME45735986A; ME45154231A; MS53991600A; LB52500755W; LB52500821W.
21.07.2021 слідчим винесено постанову про визнання вилучених речей, речовими доказами у кримінальному провадженні, оскільки вказані речі мають важливе значення для всебічного, повного і неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження, за їх допомогою можна встановити наявність або відсутність обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
Відповідно до ст. 98 КПК України дані грошові кошти мають значення речових доказів у кримінальному провадженні, оскільки можуть бути використані як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
У зв`язку з вищевказаним, з метою забезпечення належного розслідування по кримінальному провадженню, зберігання речових доказів та недопущення можливості їх втрати або знищення, виникла необхідність в отриманні дозволу слідчого судді на арешт зазначених грошових коштів, тому слідчий звернувся з даним клопотанням.
В судове засідання слідчий ОСОБА_7 , який знаходиться у групі слідчих, не з`явився, натомість подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, клопотання підтримав, та просив його задоволити.
ОСОБА_6 в судове засідання не з`явився, про причини неприбуття суд не повідомив, тому відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України клопотання розглядається у його відсутність.
Слідчий суддя, дослідивши надані матеріали клопотання, дійшов висновку, що клопотання обґрунтоване та підлягає до задоволення.
Відповідно до ч.1, 2 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні.
Згідно п.1 ст.98 КПК України встановлено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Відповідно до ч.7 ст..236 КПК України при обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшуканого житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати документи, тимчасово вилучати речі, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
В судовому засіданні встановлено, що Вінницькою спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері Центрального регіону внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №42021021420000021 від 21.07.2021, за ознаками злочину передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України та розпочато досудове слідство слідчим управлінням Головногоуправлінння Національної пліції у Вінницькій області.
В межах кримінального провадження, 21.07.2021під часпроведення оглядув пунктіпропуску «Могилів-Подільський»,який розташованийза адресою:Вінницька область,м.Могилів-Подільський,площа Соборна,7виявлено тавилучено грошовікошти всумі 1500доларів СШАкопюрами номіналомпо 100доларів знаступними серіямита номерами:KJ35836350A;AK98951886A;KL444410086C;KB73816663C;CL54108381A;HK08252313B;LB89194954A;PE24180725A;LB60738826C;LL14688949C;ME45735986A;ME45154231A;MS53991600A;LB52500755W;LB52500821W,які належать підозрюваному ОСОБА_6 .
З досліджених матеріалів клопотання вбачається, що вилучене майно, а саме: грошові коштив сумі1500доларів СШАкупюрами номіналомпо 100доларів знаступними серіямита номерами:KJ35836350A;AK98951886A;KL444410086C;KB73816663C;CL54108381A;HK08252313B;LB89194954A;PE24180725A;LB60738826C;LL14688949C;ME45735986A;ME45154231A;MS53991600A;LB52500755W;LB52500821W,які належать підозрюваному ОСОБА_6 , можуть зберігати на собі сліди кримінального правопорушення, є доказом злочину, тому з метою забезпечення належного розслідування по кримінальному провадженню, зберігання речових доказів та недопущення можливості їх втрати або знищення, слідчий суддя вважає, що є достатні підстави для арешту зазначеного майна.
На підставі викладеного та керуючись ст. 107, 131, 132, 170, 171, 309 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задоволити.
Накласти арешт на майно в межах кримінального провадження №42021021420000021 від 21.07.2021, а саме: на грошові коштив сумі1500доларів СШАкупюрами номіналомпо 100доларів знаступними серіямита номерами:KJ35836350A;AK98951886A;KL444410086C;KB73816663C;CL54108381A;HK08252313B;LB89194954A;PE24180725A;LB60738826C;LL14688949C;ME45735986A;ME45154231A;MS53991600A;LB52500755W;LB52500821W,які належать підозрюваному ОСОБА_6 .
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення, однак її оскарження не зупиняє її виконання.
Слідчий суддя: