
Справа № 466/5805/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 липня 2021 року м.Львів
Суддя Шевченківського районного суду м.Львова Донченко Ю.В. з участю секретаря Пилипців О.-І.І., особи, щодо якої вирішується питання щодо встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_1 , адвоката Станкевич Х.З., представників ВП №1 Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області Воробель І.М., Пруса В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м.Львова подання начальника Відділення поліції № 1 Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області П.Лихача про встановлення адміністративного нагляду та застосування обмежень щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Львова, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше судимого,
за участі учасників судового провадження:
встановив:
27.07.2021 начальник Відділу поліції № 1 Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області П.Лихач звернувся до суду з поданням, в якому просить встановити адміністративний нагляд щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на підставі ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» та застосування обмежень відповідно до ст. 10 вказаного Закону.
В обґрунтування подання покликається на те, що ОСОБА_1 формально підпадаючи під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» 17.10.2017 звільнився з місць позбавлення волі, однак на шлях виправлення не став, проявив себе з негативної сторони неодноразово притягався до адміністративної та кримінальної відповідальності. Зокрема: 25.06.2020 р. вироком Жовківського районного суду Львівської області ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, оскільки 07.12.2019 року під час відпрацювання виклику щодо сімейного конфлікту по АДРЕСА_1 працівниками поліції у підсобному приміщенні ОСОБА_1 виявлено наркотичні речовини, та призначено покарання у виді штрафу розміром 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1 700 грн).
09.11.2020 року ОСОБА_1 притягнуто Управлінням патрульної поліції у Львівській області за ч. 2 ст. 178 КУпАП, за те, що останній 09.11.2020 знаходився у п`яному вигляді у громадському місці та винесено штраф у розмірі 85 грн.
14.11.2020 року ОСОБА_1 притягнутий Управлінням патрульної поліції у Львівській області за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, за те що останній 14.11.2020 р. курив тютюнові вироби в забороненому місці та винесено попередження.
Також 14.05.2020 року ОСОБА_1 притягнутий Управлінням патрульної поліції у Львівській області за ч. 1 ст. 127 КУпАП, за те що останній 14.11.2020 порушив пішоходом правила переходу проїзної частини та винесено останньому попередження.
Разом з тим 01.02.2021 року вироком Личаківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, оскільки 25.04.2020 близько 18.00 год. перебуваючи в парковій зоні на вул. Студентська 8 у м. Львові наніс тілесні ушкодження ОСОБА_2 , та призначено покарання у виді штрафу розміром 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510 грн.) в дохід держави.
25.03.2021 року року ОСОБА_1 притягнуто Управлінням патрульної поліції у Львівській області за ч. 1 ст. 44 КУпАП, за те що останній 25.03.2021 перебував у громадській споруді без вдягнутих засобів індивідуального захисту те винесено адміністративне стягнення у виді попередження
У судовому засіданні представники Відділу поліції № 1 Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області Воробель І.М. та ОСОБА_3 подання підтримали та надали пояснення аналогічні доводам викладеним у поданні, просили таке задовольнити.
ОСОБА_1 у судовому засіданні заперечив щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду. Адвокат Станкевич Х.З. також заперечила щодо задоволення подання, вважала таке необгрунованим.
Суд заслухавши пояснення учасників судового провадження, дослідивши матеріали подання встановив наступне.
Згідно ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п.«в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється особам, засудженим до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення. Метою встановлення адміністративного нагляду є запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них (ст. 2 цього ж Закону).
Згідно ч. 2 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» - адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті «В» ст. 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу внутрішніх справ.
Згідно ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» - адміністративний нагляд встановлюється у визначеному ст. 5 Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 засуджено апеляційним судом Львівської області 20.12.2016 року за ч.2 ст.190 КК України та призначено покарання у виді 2 (двох) років обмеження волі.
Окрім цього як вбачається з матеріалів подання та пояснень дільничних офіцерів поліції, ОСОБА_1 після відбуття покарання належних висновків для себе не зробив та на шлях виправлення не став, веде антигромадський спосіб життя, порушує громадський порядок та спокій громадян, вимоги адміністративного законодавства та вчинив нові кримінальні правопорушення, за які був притягнутий до кримінальної відповідальності..
Аналізуючи встановлені обставини справи та беручи до уваги дані про особу з огляду на те, що ОСОБА_1 раніше неодноразово судимий, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушував громадський порядок і права інших громадян, вчиняв зокрема і кримінальні правопорушення, за що притягувався до кимінальної та адміністративної відповідальності, вперто не бажає стати на шлях виправлення, тому з метою запобігання вчиненню ним злочинів, як особою, звільненою з місць позбавлення волі і здійснення виховного впливу на нього, відповідно до ст. 3 п.«в» ЗаконуУкраїни «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» щодо ОСОБА_1 необхідно встановити адміністративний нагляд терміном шість місяців.
Крім того відповідно до ст.ст. 9, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 ряд обмежень та покласти відповідні обов`язки, зокрема щодо заборони перебувати в кафе, барах, ресторанах та місцях, де продають на розлив спиртні напої; заборони виїзду за межі м.Львова у власних справах без дозволу відділення поліції № 1 Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області а також обов`язок прибувати на реєстрацію у відділення поліції № 1 Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області два рази на місяць, оскільки подання та матеріали до нього не містять обґрунтування доцільності реєстрації особи чотири рази в місяць.
Керуючись ч.2 ст.5 Закону України Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі , суд -
п о с т а н о в и в:
Подання задовольнити частково.
Встановити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд терміном на 6 (шість) місяців, застосувавши такі обмеження:
-заборонити перебувати в кафе, барах, ресторанах та місцях, де продають на розлив спиртні напої;
-заборонити виїзд за межі м.Львова у власних справах без дозволу відділення поліції № 1 Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області;
-прибувати на реєстрацію у відділення поліції № 1 Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області два рази на місяць.
Копію ухвали направити для виконання начальнику відділення поліції № 1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області.
Контроль за здійсненням адміністративного нагляду покладається на відділення поліції № 1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області.
Роз`яснити ОСОБА_1 , у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно ст. 187 КУпАП та ст. 395 КК України.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м.Львова протягом семи днів з дня її проголошення.
Повний текст ухвали виготовлений 30.07.2021 року.
Суддя Ю. В. Донченко