Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
04 червня 2010 року 14:33 № 2а-4876/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Вєкуа Н.Г. при секретарі судового засідання Гладії А.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державна податкова інспекція Дарницького району м. Києва
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Форест Камп Груп»
про стягнення заборгованості
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна податкова інспекція у Дарницькому районі м. Києва (надалі ДПІ у Дарницькому районі міста Києва, позивач) звернулася до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Форест Камп Груп»(далі ТОВ «Форест Камп Груп»або відповідач) заборгованості в розмірі 27 579 грн. 53 коп., що виникла в результаті порушення в сфері ЗЕД.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 березня 2010р. відкрито провадження у адміністративній справі, закінчене підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Представник позивача під час судового розгляду підтримав позовні вимоги в повному обсязі. Позовні вимоги мотивовані тим, що сума штрафу, визначеного відповідачу, за порушення законодавства про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті, не була сплачена вчасно, у звязку з чим у відповідача обліковується борг, який станом на дату подання позову до суду не було сплачено до державного бюджету.
Відповідач відзиву на позовну заяву не надав, в судові засідання представник відповідача не з'явився, про час і місце проведення судового засідання повідомлявся за адресою, вказаною у витягу з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, однак конверт було повернуто до суду з відміткою про не знаходження відповідача за вказаною адресою. Відповідно до частини 8 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.
У звязку з незявленням відповідача, відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
В судовому засіданні 04 червня 2010р. оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, адміністративний суд, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Форест Камп Груп»зареєстроване Дарницькою районною у м. Києві державною адміністрацією 26.09.2007р., за №10651020000009982, за адресою: 02068, вул. Олійника, 21, м. Київ, код ЄДР ЮО та ФОП - 35426281.
ДПІ у Дарницькому районі м. Києва було проведено позапланову виїзну перевірку ТОВ «Форест Камп Груп»з питань дотримання вимог валютного законодавства за період з 03.10.2008р. по 22.06.2009р. За результатами перевірки складено акт від 22.06.09р. №3131/2200/35426281, яким встановлено порушення ст.1 Закону України „Про порядок розрахунків в іноземній валюті" від 23.09.94р. за № 185/94 ВР із змінами і доповненнями (далі - Закону України №185), а саме неповернення валютної виручки за експертною операцією в сумі 13126,17 Євро по контракту № 03/ІFС від 29.05.2008р.
На підставі висновку зазначеного акту перевірки ДПІ у Дарницькому районі м. Києва прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 02.07.2009р. № 0000422200/0 на суму 27579,53 грн., яке було вручене директору 02.07.2009р. під розписку.
В матеріалах справи відсутні докази оскарження вищевказаного рішень ДПІ у Дарницькому районі м. Києва про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
Відповідно до статті 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до субєктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення субєкта господарювання та ліквідації його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються статтею 239 цього Кодексу, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Згідно з частиною першою статті 239 Господарського кодексу України органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до субєктів господарювання таку адміністративно-господарську санкцію як адміністративно-господарський штраф.
Статтею 241 Господарського кодексу України передбачено, що адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується субєктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з субєкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення. Адміністративно-господарський штраф може застосовуватися у визначених законом випадках одночасно з іншими адміністративно-господарськими санкціями, передбаченими статтею 239 цього Кодексу.
З урахування викладеного, штрафні (фінансові) санкції за порушення вимог пункту ст. 1 Закону України №185 застосовані на підставі ст. 4 цього ж Закону є адміністративно-господарськими санкціями у розумінні статей 238, 239 та 241 Господарського кодексу України, а отже, повинні застосовуватися у межах строків, визначених статтею 250 цього Кодексу.
Статтею 250 Господарського кодексу України встановлено обмеження строків застосування адміністративно-господарських санкцій: адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до субєкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше як через один рік з дня порушення цим субєктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Судом встановлено, що штрафні (фінансові) санкції, визначені рішенням ДПІ у Дарницькому районі м. Києва про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 02.07.2009р. № 0000422200/0 застосовано в межах строків встановлених статтею 250 Господарського кодексу України.
У відповідності до п.п. 6.2.1. п. 6.2. ст. 6 Закону України від 21.12.2000р. №2181-ІІІ “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” зі змінами та доповненнями (далі Закон України №2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до пп. "а" пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України №2181 - перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.
Відповідно до п. "б" пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України №2181, друга податкова вимога направляється не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
За таких обставин, ДПІ у Дарницькому районі м. Києва відповідачу було надіслано першу податкову вимогу від 06.08.2009р. № 1/1723 (відправлена рекомендованим листом, повернута без вручення, актом від 18.09.09р. № 1723 розміщена на дошці оголошень та вважається врученою) та другу податкову вимогу від 20.10.2009р. № 2/2276 (актом від 20.10.09р. № 2/2276 розміщена на дошці оголошень та вважається врученою).
Станом на дату судового розгляду даної справи, суду не надано доказів сплати відповідачем його заборгованості у розмірі 27 579 грн. 53 коп., наявність у відповідача податкового богу підтверджується довідкою про заборгованість (в матеріалах справи) .
Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що підставою для примусового стягнення активів платників податків в рахунок погашення його податкового боргу є виключно рішення суду.
З урахуванням того, станом на дату розгляду даної справи відповідачем не було сплачено суму його боргу в розмірі 27 579 грн. 53 коп., суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача заборгованості в розмірі 27 579 грн. 53 коп. Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Форест Камп Груп»(02068, вул. Олійника, 21, м. Київ, код ЄДР ЮО та ФОП - 35426281) до Державного бюджету України на р/р №31115105700003 до УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885 у банку ГУДКУ у м. Києві, МФО 820019, код бюджетної класифікації 21081000 заборгованість з пені за порушення термінів розрахунків в сфері ЗЕД в розмірі 27579 (двадцять сім тисяч пятсот сімдесят девять) гривень 53 копійки.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Н.Г. Вєкуа
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі 08.06.2010р.