Постанова № 9868507, 27.05.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
27.05.2010
Номер справи
2а-5596/10/2670
Номер документу
9868507
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

27 травня 2010 року                     № 2а-5596/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Кочана В.М.,

секретаря судового засідання Іщук А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Київського міського центру зайнятості

до Відкритого акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал"

простягнення коштів в сумі 17 934,64грн. В С Т А Н О В И В:

Київський міський центр зайнятості звернувся до суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" про стягнення коштів в сумі 17 934,64 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав. Пояснив, що 28.02.2008р. ОСОБА_1 був зареєстрований Шевченківським районним центром зайнятості м. Києва, як такий, що шукає роботу.

Наказом Шевченківського районного центру зайнятості № 1234/1067 від 06.03.2008р. ОСОБА_1 надано статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю, а також направлено на курси в Національний авіаційний університет за спеціальністю "Ділова англійська мова" відповідно до укладеного договору № 39 від 26.03.2008р.

Наказом № 6789/6508 від112.11.2008р. ОСОБА_1 було знято з обліку громадян і безробітних, які шукають роботу, у зв"язку з поновленням його на роботі за рішенням суду.

Відповідно до Акту розслідування страхових випадків та обгрунтованості виплат матеріального забезпечення № 350 від 11.12.2009р. було проведено перевірку щодо перебування в трудових відносинах ОСОБА_1 з Відкритим акціонерним товариством "АК "Київводоканал" та встановлено, що гр. ОСОБА_1 перебував в трудових відносинах з ВАТ "АК"Київводоканал" з 11.02.2008р. по 25.05.2009р.

Перевіркою встановлено, що ВАТ "АК "Київводоканал" порушило вимоги п. 4 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення". На підставі зазначеного акту на підприємство було накладено штраф у розмірі 11 096, 24 грн.

Представник відповідача в судовому засіданні проти заявленого позову заперечив. Вважає позовні вимоги необгрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню. Також в своїх запереченнях представник відповідача зазначив, що позивачем пропущено строк звернення з позовом до суду.

Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши у відкритому судовому засіданні письмові докази по справі, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити, виходячи з наступного.

Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1 перебував в трудових відносинах з ВАТ "АК "Київводоканал з 11.02.2008р по 25.2009р.

З 28.02.2008р. по 12.11.2008р. позивач перебував на обліку в Шевченківському районному центрі зайнятості, де йому було надано статус безробітного.

Наказом Шевченківського районного центру зайнятості № 6789/6508 від 12.11.2008р. громадянина ОСОБА_1 знято з обліку відповідно до пп. 1 та 2 п. 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 219 від 14.02.2007р., у зв'язку з поновленням на роботі за рішенням суду

В Шевченківському районному центрі зайнятості гр. ОСОБА_1 за період з 12 березня по 15 жовтня 2008 року (під час вимушеного прогулу) було виплачено допомогу по безробіттю в сумі 16 909,66 грн. та вартість навчання за період з 28 березня по 02 червня 2008 року в сумі 1 024,98 грн. Загальна сума складає 17 934,64 грн., про що свідчить Бухгалтерська довідка № 3897 від 14.12.2009р.

ВАТ "АК "Київводоканал" зареєстроване в Печерському районному центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, а тому дане підприємство обов'язково повинно подавати всі звіти, а саме звіти №4-ПН "Звіт про заплановане вивільнення працівників", №3-ПН "Звіт про наявність вакансій" та №5-ПН "Звіт про прийнятих працівників", форма яких затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 420 від 19.12.2005р. за місцем реєстрації платника страхових внесків виконуючи п.4 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення".

Згідно п. 4 ст. 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" із роботодавця утримується сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг безробітному у разі поновлення його на роботі за рішенням суду.

Відповідно до вимог п. 4 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення" підприємства, установи і організації незалежно від форми власності реєструються у місцевих центрах зайнятості за їх місцезнаходженням як платники збору до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, щомісяця подають цим центрам адміністративні дані у повному обсязі про наявність вільних робочих місць (вакансій), у тому числі призначених для працевлаштування інвалідів, та про працівників, які працюють неповний робочий день (тиждень), якщо це не передбачено трудовим договором, або не працюють у зв'язку з простоєм виробництва з не залежних від них причин, і в десятиденний строк - про всіх прийнятих працівників у порядку, встановленому законодавством. Несвоєчасна реєстрація або відмова від неї, порушення порядку подання адміністративних даних тягне за собою відповідальність, передбачену законом.

Відповідно до п. 5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення" у разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.

          Відповідно до вимог ст. 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", роботодавець зобов'язаний: своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески; надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про: прийняття на роботу працівників; заробітну плату працівників, використання робочого часу тощо; сплату страхових внесків, у тому числі застрахованими особами.

Київський міський центр зайнятості є місцевим органом державної виконавчої влади та місцевим органом державної служби зайнятості.

Відповідно до ст.39 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", спори, які виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.

Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку, що відповідачем неправомірно відмовлено Київському міському центру зайнятості у відшкодуванні суми виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг безробітному, а позовні вимоги є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню. Суд вважає, що строк звернення до суду позивачем не пропущено, а тому підстави для відмови у задоволенні позову, передбачені ст. ст. 99, 100 КАС України, відсутні.

На підставі ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення», ст.ст. 35, 39 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", керуючись ст.ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал"(01015, м. Київ, вул. Лейпцизька, 1а, ідентифікаційний код 03327664) на користь Київського міського центру зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-б, р/р 37179301900001 ГУДКУ в м. Києві, МФО 820019, ідентифікаційний код 03491091) 17 934 (сімнадцять тисяч дев"ятсот тридцять чотири) грн. 64 коп.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.

Суддя                                                                                 В.М. Кочан

Дата складання постанови в повному обсязі - 04.06.2010р.