Єдиний державний реєстр судових рішень
С О Л О М ' Я Н С Ь К И Й Р А Й О Н Н И Й С У Д М І С Т А К И Є В А
03037,м. Київ, вул. Максима Кривоноса,25; тел.: (044) 249-79-26, факс:249-79-28; e-mail:inbox@sl.ki.court.gov.ua
03113, м. Київ, вул. Полковника Шутова, 1; тел.: (044) 456-51-65; факс: 456-93-08
______________________
Провадження №1-кс/760/6728/21
в справі №760/19149/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
І.Вступна частина
27 липня 2021 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва Коробенко С.В. за участю секретаря Семененко А.Д., розглянув клопотання слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області капітан юстиції Кравченка С.П., погодженого з прокурором відділу Київської міської прокуратури Польовим О.А. про проведення обшуку в межах досудового розслідування внесеного 28.01.2021 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021100000000067, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.28, ч.2 ст.203-2, ч.3 ст.258-5 КК України.
ІІ. Мотивувальна частина
До суду надійшло клопотання, у якому слідчий зазначив, що у провадженні слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного 28.01.2021 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021100000000067, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.28, ч.2 ст.203-2, ч.3 ст.258-5 КК України.
У клопотанні слідчий просив надати дозвіл на проведення обшуку нежитлового приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , що на праві власності належить Територіальні громаді міста Києва в особі Київської міської ради, ОСОБА_1 , з метою виявлення та вилучення знаряддя кримінального правопорушення, устаткування (приладів, аксесуарів для ігор, комп`ютерів, гральних автоматів та іншого) для організації та ведення грального бізнесу, магнітних носів інформації, комп`ютерної техніки, мобільних терміналів зв`язку (мобільних телефонів) та сім-карток, планшетних комп`ютерів, флеш-накопичувачів, на яких зберігається або може зберігатись інформація із відомостями щодо вчинення розслідуваних злочинів, що неможливо встановити без проведення комп`ютерно-технічної експертизи; пластикових карток (як засіб зберігання безготівкових коштів та оплати послуг грального бізнесу), чорнових записів, документів та інших електронних пристроїв, на яких може міститись інформація щодо вчинених злочинів, а також грошових коштів, отриманих від діяльності грального бізнесу.
Обґрунтовуючи необхідність проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , що на праві власності належить Територіальні громаді міста Києва в особі Київської міської ради, ОСОБА_1 ., слідчий зазначає наступне.
В ході досудового розслідування встановлено, що на території Києва та Київської області утворилась та діє група осіб, що займається протиправною діяльності у сфері грального бізнесу із подальшим виведенням грошових коштів та переміщення їх через контрольно-пропускні пункти на тимчасово непідконтрольні частини територій Донецької і Луганської областей, і направлення на фінансування діяльності терористичних організацій «Донецька народна республіка» та «Луганська народна республіка».
Так, відповідно до відповіді оперативного підрозділу на території м. Києва та Київської області організовано діяльність мережі гральних закладів під вивіскою «Космолот», де в супереч Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні», надаються послуги в сфері грального бізнесу через мережу Інтернет за допомогою комп`ютерів та програмного забезпечення «ІНФОРМАЦІЯ_10» та «ІНФОРМАЦІЯ_11».
Оперативним шляхом було встановлено, що організаторами протиправної діяльності є: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , користується мобільним номером: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , користується мобільним номером: НОМЕР_6 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , колишній працівник міліції, користується мобільним номером: НОМЕР_7 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , користується мобільними номерами: НОМЕР_8 , НОМЕР_9 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , користується мобільним номером: НОМЕР_10 , НОМЕР_11 .
Для забезпечення фізичної підтримки та охорони вищевказаних гральних закладів власниками було створено ТОВ «Охоронне агентство «Центуріон» (ЄДРПОУ 41975063). Відомо, що директором даного товариства є ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , користується мобільним номером: НОМЕР_12 . Помічником ОСОБА_7 є ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_7 . За наявною інформацією ОСОБА_7 та ОСОБА_8 підконтрольні ОСОБА_4 , раніше разом працювали в Святошинському РУ ГУ НП в м. Києві.
Додатково у ході проведених заходів встановлено, що основною особою інформаційно-технічного забезпечення протиправної діяльності є:
- ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , користується мобільним номером НОМЕР_13 , який організовує протиправну діяльність у мережі Інтернет, та, позиціонуючи себе як особа, що здійснює т.зв. «арбітраж трафіка» (залучення покупців за відсоток від продаж), здійснює просування «онлайн-казино» - ігрових платформ в мережі Інтернет шляхом обходу цифрових заборон платформ Google AdSense, Facebook та ін. для реалізації протиправної діяльності у сфері грального бізнесу групи ОСОБА_2 та ОСОБА_3 з використанням програмного забезпечення «ІНФОРМАЦІЯ_10» та «ІНФОРМАЦІЯ_11» за, що отримує відповідний відсоток.
Крім цього, ОСОБА_9 значну частину коштів отриманих від протиправної діяльності направляє на фінансування діяльності терористичних організацій «Донецька народна республіка» та «Луганська народна республіка» в частині їх фінансового та матеріального забезпечення.
Мережа гральних закладів нараховує понад 100 залів гральних автоматів. Власники даної мережі за участю ОСОБА_9 розробили власне програмне забезпечення, яке використовують в даних закладах із цілодобовим режимом роботи, яка розгалужена не тільки на території м. Києва та Київської області а й у інших регіонах країни.
На комп`ютерах в ігрових залах через мережу Інтернет надаються послуги азартних ігор на веб-ресурсах «ІНФОРМАЦІЯ_10» ІНФОРМАЦІЯ_9 та «ІНФОРМАЦІЯ_11» ІНФОРМАЦІЯ_12. Усі ігрові комп`ютери в одному залі з`єднані між собою в локальну мережу із комп`ютером адміністратора, яка може їх контролювати та вести облік даних. На залах існують робочі телефони для зв`язку із територіальними менеджерами та юристами. Встановлені камери відеоспостереження, які транслюють відео онлайн на сервери, а також на мобільні телефони або домашні комп`ютери територіальних менеджерів. Існує служба відеонагляду, яка розсилає генеральному директору та територіальним менеджерам через електронну пошту або мобільні месенджери добові звіти щодо подій в ігрових залах (порушення персоналу, надзвичайні події і т.п.).
Так, слідством встановлено, що одним з місць розташування закладів грального бізнесу у м. Києві є: приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до інформаційної довідки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державному реєстрі Іпотек, Єдиному реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, право власності на приміщення, розташоване за адресою АДРЕСА_1 , належить Територіальні громаді міста Києва в особі Київської міської ради, ОСОБА_1 .
Слідчим подано клопотання про розгляд справи без його участі, в якому він підтримав клопотання та просив його задовольнити. Дослідивши матеріали додані до клопотання, слідчий суддя приходить до висновку про часткове задоволення клопотання.
Відповідно до ч.1 ст.234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно з ч.2 ст.234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Згідно з ч.3 ст.234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:
1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;
2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;
3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
4) підстави для обшуку;
5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку;
6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;
7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням;
8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.
З матеріалів клопотання вбачається, що одне з місць розташування закладів грального бізнесу розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , належить Територіальні громаді міста Києва в особі Київської міської ради, ОСОБА_1 .
Суд вважає обґрунтованим посилання слідчого на те, що проведення обшуку за вказаною адресою а також відшукання та вилучення зазначених в переліку речей і документів має на меті проведення повноцінного розслідування згідно з відомостями, які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань та кваліфіковані за ч.3 ст.28, ч.2 ст.203-2, ч.3 ст.258-5 КК України, і така міра втручання держави у господарську діяльність є виправданою, доцільною, а проведення обшуку є найбільш ефективним способом відшукання та вилучення речей та документів, які мають значення для досудового розслідування.
Між тим, надаючи дозвіл на відшукання комп`ютерної техніки, яка містять необхідну для розслідування кримінального провадження інформацію, слідчий суддя обмежує право на їх вилучення умовами, які викладені в частині 2 статті 168 КПК України.
ІІІ. Резолютивна частина
Керуючись ст.ст. 131, 132, 168, 233-236, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя ухвалив:
1.Клопотання задовольнити.
Надати слідчому в ОВС слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області Кравченку Сергію Петровичу та слідчим, які входять до групи слідчих даного кримінального провадження дозвіл на проведення обшуку нежитлового приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , що на праві власності належить Територіальні громаді міста Києва в особі Київської міської ради, ОСОБА_1 , з метою виявлення та вилучення знаряддя кримінального правопорушення, устаткування (приладів, аксесуарів для ігор, комп`ютерів, гральних автоматів) для організації та ведення грального бізнесу, магнітних носів інформації, комп`ютерної техніки, мобільних терміналів зв`язку (мобільних телефонів) та сім-карток, планшетних комп`ютерів, флеш-накопичувачів, на яких зберігається або може зберігатись інформація із відомостями щодо вчинення розслідуваних злочинів, що неможливо встановити без проведення комп`ютерно-технічної експертизи; пластикових карток (як засіб зберігання безготівкових коштів та оплати послуг грального бізнесу), чорнових записів, документів та інших електронних пристроїв, на яких може міститись інформація щодо вчинених злочинів, а також грошових коштів, отриманих від діяльності грального бізнесу (дозвіл на вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, надається лише якщо це є необхідною умовою проведення експертного дослідження, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов`язаний з подоланням системи логічного захисту; в іншому випадку дозвіл надається лише на копіювання інформації, що міститься в інформаційних (автоматизованих) системах, телекомунікаційних системах, інформаційно-телекомунікаційних системах, їх невід`ємних частинах.
2. Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя С.В. Коробенко