
Провадження № 3/760/7349/21
справа № 760/17090/21
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.07.2021 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Застрожнікова К.С., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Солом`янського УП ГУНП у м. Києві, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за фактом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
До Солом`янського районного суду міста Києва надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 448056 від 17.06.2021 р. відносно ОСОБА_1 , зі змісту якого слідує, що ОСОБА_1 17.06.2021 року о 00 год. 36 хв. у м. Києві по пл. Вокзальна, 1, в магазині «Фреш-маркет» нецензурно виражався, образливо чіплявся до продавця, а також пошкодив цілісність двох упаковок чіпсів, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, щиро розкаявся, повідомив, що завдану шкоду він відшкодував, просив суд суворо не карати.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суд дійшов до такого висновку.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Статтею 173 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Так судом досліджено протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 448056 від 17.06.2021 р. відносно ОСОБА_1 , зі змісту якого слідує, що ОСОБА_1 17.06.2021 року о 00 год. 36 хв. у м. Києві по пл. Вокзальна, 1, в магазині «Фреш-маркет» нецензурно виражався, образливо чіплявся до продавця, а також пошкодив цілісність двох упаковок чіпсів /а. с. 1/.
Згідно з протоколом прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 17.06.2021 року слідує, що ОСОБА_2 , продавець магазину «Фреш-маркет» просить вжити заходів до невідомого йому хлопця, який 16.06.2021 р. о 23 год. 40 хв. зайшов до магазину перед закриттям та почав розкидати товар з полиць /а. с. 2/.
У відповідності до письмових пояснень ОСОБА_2 слідує, що перед закриттям магазину, до магазину зайшов невідомий йому хлопець в стані алкогольного сп`яніння та почав дибоширити, а саме: почав йому погрожувати, взяв з полиці товар та перекинув його /а. с. 5/.
Згідно з письмовими поясненнями ОСОБА_1 слідує, що він весь день гуляв по Києву із друзями і близько 22 год. 00 хв. він приїхав на залізничний вокзал на пл. Вокзальна, 1, де розпивав з друзями спиртні напої. Після того, як спиртні напої закінчились, він пішов до магазину «Фреш-маркет», де хотів ще купити спиртні напої та чіпси. Але, продавець повідомив йому, що магазин закривається, після чого він взяв пачки із чіпсами та просто кинув їх на підлогу, через те, що був п`яний та своїх дій не усвідомлював, в подальшому виник конфлікт із продавцем, декілька разів він обізвав продавця, за що просить вибачення, вину визнає /а. с. 7/.
До протоколу додані фотокартки з місця події /а. с. 9-10/.
Таким чином, дослідивши докази, що маються в матеріалах справи у їх сукупності та взаємозв`язку, суд прийшов до висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, тобто у вчиненні дрібного хуліганства, яке проявилось у нецензурній лайці в громадському місці, чіплянні до продавця магазину « Фреш-маркет », що порушило громадський порядок та спокій громадян.
Доказів, які б спростували обставини, зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення, суду не надано.
При визначенні виду й міри адміністративного стягнення, згідно ст. 33 КУпАП враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, яка пом`якшує адміністративну відповідальність суд визнає щире каяття, обставиною, яка обтяжує відповідальність є скоєння адміністративного правопорушення у стані алкогольного сп`яніння.
Враховуючи викладене вище, особу правопорушника, характер вчиненого адміністративного правопорушення, вважаю, що ОСОБА_1 необхідно піддати адміністративному стягненню виходячи з вимог ст. 173 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п`ятдесят одну) грн.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір, оскільки на нього судом накладено адміністративне стягнення.
На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 9, 33, 34, ст. 173, 252, 283, 284 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір», суд,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.
Піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді штрафу в дохід держави в розмірі 3 (трьох) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п`ятдесят одну ) грн.
Штраф підлягає сплаті за наступними банківськими реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/Соломян.р-н/21081100, Код отримувача (код ЄДРПОУ) : 37993783, Номер рахунку (IBAN):UA278999980313090106000026010, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративний штраф.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід Держави судовий збір у розмірі 454 грн., які підлягають сплаті на наступні реквізити: Отримував коштів: ГУК у м. Києві/Соломян.р-н/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача: Казначейство України, код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA388999980313181206000026010, код класифікації доходів бюджету 22030101, Призначення платежу: судовий збір.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд міста Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя : К.С.Застрожнікова