
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
27 липня 2021 року м. Київ № 640/15470/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Мазур А.С., розглянувши заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в адміністративній справі:
за позовомОСОБА_1 доГоловного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві, Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ по місту Києву" про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії В С Т А Н О В И В:
У провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебувала справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві, Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ по місту Києву" про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 13.04.2020 по справі №640/15470/19 позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368) щодо виплати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , іпн. НОМЕР_1 ) пенсії з урахуванням 50% та 75 % суми підвищення пенсії за період з 05 березня 2019 року по 04 вересня 2019; зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368) здійснити виплату пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , іпн. НОМЕР_1 ) за період з 05.03.2019 по 03.09.2019 з урахуванням 100% суми підвищення пенсії та з врахуванням проведених раніше виплат; зобов`язано Державну установу "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ по місту Києву" (04050, м. Київ, вул. Платона Майбороди, 19, код ЄДРПОУ 37027405) підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , іпн. НОМЕР_1 ), у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру пенсії.
На виконання вказаного рішення, Окружним адміністративним судом міста Києва було видано виконавчі листи від 16.10.2020.
Через відділ документального обігу, контролю та забезпечення розгляду звернень громадян (канцелярія) від позивача надійшла заява ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в адміністративній справі.
Заява мотивована тим, що Державна установа "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ по місту Києву" не виконує рішення суду в повній мірі та протиправно не включає в нову довідку про розмір грошового забезпечення усі складові грошового забезпечення, з яких позивачу була обрахована пенсія, а саме: надбавку за службу в умовах режимних обмежень, надбавку за інформаційно-аналітичне забезпечення, надбавку за особливо важливі завдання, премію.
Розглянувши вказану заяву, суд зазначає наступне.
Відповідно до п.9 ч.2 ст.129 Конституції України, обов`язковість судового рішення є однією із основних засад судочинства. Згідно зі ст.129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання.
Відповідно до ст.14 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді, ухвалюється іменем України.
Згідно ст. 370 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Відповідно до ч.ч.2, 4 ст.372 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання. Примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому законом.
Виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції (ч.1 ст. 373 Кодексу адміністративного судочинства України).
З метою забезпечення виконання судового рішення ст.382 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено дві форми судового контролю за виконанням судового рішення: 1) зобов`язання суб`єкта владних повноважень подати звіт про виконання рішення суду; 2) накладення на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штрафу в сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Так, згідно з положеннями ч.1 ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати в установлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
За наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф в сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч.2 ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України ).
В клопотанні позивач зазначає, що довідка про розмір грошового забезпечення була видана відповідачем, проте в ній протиправно не вказані деякі додаткові складові грошового забезпечення, які входили до розміру пенсійного забезпечення позивача.
Разом з тим, суд при вирішенні даного спору не розглядав питання конкретних складових грошового забезпечення, а тому позивач не позбавлений процесуальної можливості звернутися до суду із позовом щодо не включення відповідачем до довідки про
розмір грошового забезпечення тієї чи іншої надбавки, премії, доплати.
Керуючись ст.ст. 243, 248, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні заяви про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в адміністративній справі №640/15470/19.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена за правилами, встановленими ст.ст. 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.С. Мазур