Рішення № 98677345, 29.07.2021, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.07.2021
Номер справи
520/8384/21
Номер документу
98677345
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Харків

29 липня 2021 р. справа № 520/8384/21

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Біленський О.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Державної фіскальної служби України (код ЄДРПОУ 39292197, Львівська площа, буд.8, м.Київ, 04053) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДФС у Донецькій області, в якому просить суд:

- визнати дії Головного управління ДФС у Донецькій області щодо відмови в наданні довідки про безпосередню участь особи в Антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України на ім`я ОСОБА_1 протиправними;

- зобов`язати Головне управління ДФС у Донецькій області надати ОСОБА_1 на його ім`я довідку про безпосередню участь особи в Антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України за формою згідно з додатком 1 Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпеченням національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року №413 на підставі наказів першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) (по стройовій частині) №209 ДСК від 24.07.2017, № 227 ДСК від 11.08.2017 та наказів керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України № 073 від 18.07.2017, № 084 від 02.08.2017 про залучення до проведення антитерористичної операції сил та засобів суб`єктів боротьби з тероризмом.

Суд зазначає, що дана адміністративна справа не належить до переліку справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження та має незначну складність.

Відповідно до положень ч.1 ст.257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 31.05.2021 року відкрито спрощене провадження в адміністративній справі згідно з положеннями ст.ст. 258, 262 КАС України, якою унормовано що розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 29.06.2021 року клопотання позивача про заміну неналежного відповідача задоволено. Замінено неналежного відповідача у справі №520/8384/21 - Головне управління ДФС у Донецькій області на належного - Державну фіскальну службу України (код ЄДРПОУ 39292197, Львівська площа, буд.8, м.Київ, 04053).

Згідно з положеннями ч.4 ст.229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до положень ст.258 КАС України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Згідно з положеннями ч.2,3,4,5 ст.262 КАС України, розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі. Підготовче засідання при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - протягом п`ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі. Перше судове засідання у справі проводиться не пізніше тридцяти днів із дня відкриття провадження у справі. За клопотанням сторони суд може відкласти розгляд справи з метою надання додаткового часу для подання відповіді на відзив та (або) заперечення, якщо вони не подані до першого судового засідання з поважних причин. Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що в період часу з 1997 року по 2021 позивач проходив службу на різних посадах Міністерства внутрішніх справ України (1997-2015) та Державної фіскальної служби України (2015-2021). Загальний термін безпосередньої участі позивача в антитерористичній операції забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України складає 44 дня. З метою отримання статусу учасника бойових дій, відповідно п.8 Порядку, матеріали які підтверджують безпосередньої участь позивача в антитерористичній операції, за періоди перебування в складі підрозділів МВС України у Луганській області (з 07.09.2015 по 24.09.2015 року) та ДФС України (з 16.06.2017 по 13.07.2017 року) 20.09.2018 було надіслано позивачем до комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій ДФС України. Листом ДФС України від 26.10.2018 № 16642/Г/99-99-04-04-01-14 зазначені матеріали було повернуто для доопрацювання у зв`язку з відсутністю необхідного переліку документів у тому числі довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України за період з 16.06.2017 по 13.07.2017, яка передбачена пунктом 6 Порядку. Листом Головного управління ДФС у Донецькій області від 29.03.2021 позивачу відмовлено в наданні Довідки про безпосередню участь в антитерористичній операції. Позивач вважає дії відповідача, які полягають у відмові в наданні мені Довідки про безпосередню участь в антитерористичній операції протиправними та такими що порушують його право на отримання статусу учасника бойових дій та користування пільгами, які надає зазначений статус.

Представник відповідача, Державної фіскальної служби України, надав до суду відзив на адміністративний позов, в якому просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог. Представник відповідача вказав, що оскільки позивач не звертався до ДФС щодо видання йому відповідної довідки та враховуючи, що Порядком №413 визначено, що довідку про безпосередню участь в антитерористичній операції видають командири (начальники) військових частин (органів, підрозділів) або інші керівники підприємств, установ та організацій у складі яких проходив службу чи працювала особа, позовна заява ОСОБА_1 не підлягає задоволенню.

Позивач надав до суду відповідь на відзив, в якій зазначив, що Державною фіскальною службою України та Головним управлінням ДФС у Донецькій області позивачу постійно надавалась хибна інформація чим затягувались терміни видачі довідки та призвело до неналежного визначення відповідача під час складання позовної заяви.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.

Зі змісту трудової книжки позивача вбачається, що з 1997 року по 2021 позивач проходив службу на різних посадах Міністерства внутрішніх справ України (1997-2015) та Державної фіскальної служби України (2015-2021).

З 07 вересня 2015 по 24 вересня 2015 року під час проходження служби на посаді інженер програміст відділу супроводження та адміністрування інформаційних систем і баз даних та захисту інформації Управління інформаційно-аналітичного забезпечення ГУМВС України у Луганській області позивач приймав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, що підтверджується довідкою про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України від 02.08.2018 № А-13757 Головного управління МВС України у Луганській області.

З наявних матеріалів справи вбачається, що згідно витягу з наказу керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України № 073 від 18.07.2017 року вважати залученими до проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей та відрядженими в район її проведення з підпорядкуванням керівнику оперативного штабу з управління антитерористичною операцією на території Донецької та Луганської областей таких співробітників Державної фіскальної служби України: з 16 червня 2017 року ОСОБА_1 .

Згідно витягу з наказу керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України №084 від 02.08.2017 року, вважати відкликаними з району проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей до місця постійної дислокації та виведеними з підпорядкування керівника оперативного штабу з управління антитерористичною операцією на території Донецької та Луганської областей таких співробітників Державної фіскальної служби України з 13 липня 2017 року ОСОБА_1 .

З метою отримання статусу учасника бойових дій, відповідно п.8 Порядку, позивач 20.09.2018 звернувся до комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій ДФС України з завою про розгляд матеріалів про надання статусу учасника бойових дій за участь у антитерористичній операції, за періоди перебування в складі підрозділів МВС України у Луганській області (з 07.09.2015 по 24.09.2015 року) та ДФС України (з 16.06.2017 по 13.07.2017 року).

Листом ДФС України від 26.10.2018 № 16642/Г/99-99-04-04-01-14 зазначені матеріали було повернуто для доопрацювання у зв`язку з тим, що у направлених на адресу Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у Державній фіскальній службі України (далі - Комісія) матеріалах встановлено відсутність витягів з наказів керівника Антитерористичного центру при СБ України, передбачених Порядком за періоди залучення від Головного управління МВС в Луганській області та від Державної фіскальної служби України. Крім цього, відповідно до листа Штабу Антитерористичного центру при Службі безпеки України від 06.08.2018 №33/7-Г-1162/138 клопотання про залучення позивача до проведення антитерористичної операції від Головного управління МВС в Луганській області до Штабу АТЦ при СБУ не надходило та наказами керівника АТЦ при СБ України позивач персонально не залучався. Згідно з абзацом третім пункту 4 Порядку визначено, що підставою для надання особам статусу учасника бойових дій для осіб, які залучалися до проведення антитерористичної операції на строк менше ніж 30 календарних днів (період з 07.09.2015 по 24.09.2015) є документи, зазначені в абзаці другому цього пункту, витяги з бойових наказів, бойових розпоряджень, бойових донесень (журналів бойових дій, оперативних завдань), які підтверджують факт безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з противником, проведення розслідуваних заходів. Зокрема на Комісію вказані документи не надходили. Крім того, у вказаних матеріалах відсутня довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України (за період з 16.06.2017 по 13.07.2017), яка передбачена пунктом 6 Порядку.

Суд зазначає, що наявні матеріали справи не містять доказів оскарження вказаного рішення.

З наявних матеріалів справи вбачається, що 09.03.2021 до ГУ ДФС України у Донецькій області позивачем надіслано запит з проханням надати Довідку про його безпосередню участь в антитерористичній операції, за період 16.06.2017 по 13.07.2017 відповідно до наказів першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) ( по стройовій частині) про прибуття (вибуття) до (з) складу сил та засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в Антитерористичній операції на території Донецькій та Луганської областей, забезпеченні її проведення, з метою виконання службових (бойових) завдань № 209 ДСК від 24.07.2017, № 227 ДСК від 11.08.2017 та наказів керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України №073 від 18.07.2017, №084 від 02.08.2017 про залучення до проведення антитерористичної операції сил та засобів суб`єктів боротьби з тероризмом.

Листом Головного управління ДФС у Донецькій області від 29.03.2021 позивачу відмовлено в наданні Довідки про безпосередню участь в антитерористичній операції. Вказана відмова обґрунтована тим, що недостатній термін безпосередньої участі позивача в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України та відсутність в Управлінні оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції Головного управління ДФС у Донецькій області вичерпного переліку необхідних документів, законних підстав для надання на ім`я позивача довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України не передбачається.

Також судом встановлено, що Державна фіскальна служба України розглянула запит на отримання публічної інформації від 13.12.2019 (вх. ДФС № 2358/зпі від 16.12.2019) щодо надання довідки про безпосередню участь в антитерористичній операції та листом №2263/ЗПІ/99-99-04-04-01-14 від 19.12.2019 року повідомила позивача, що відповідно до пункту 6 Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпеченням національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413 (далі - Порядок) передбачено форму довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності - України. Вказану довідку відповідно до Порядку подають на розгляд комісії командири (начальники) військових частин (органів, підрозділів) або інші керівники підприємств, установ та організацій у складі яких проходили службу чи працювали особи. На сьогодні на адресу Державної фіскальної служби України та Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у ДФС вказана довідка не надходила.

З огляду на те, що за клопотанням позивача визначено належного відповідача - Державну фіскальну службу України, суд розглядає заявлені позовні вимоги виключно відносно вказаного відповідача.

Відповідно до приписів статті 4 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII, ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни.

Відповідно до статті 5 вказаного закону, учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з`єднань, об`єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.

Згідно з приписами пункту 19 частини 1 статті 6 вказаного закону, учасниками бойових дій визнаються, зокрема, особи рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення.

Процедура надання статусу учасникам бойових дій, регламентується Порядком надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413 (далі - Порядок № 413).

Відповідно до п. 2 Порядку № 413 статус учасника бойових дій надається, зокрема військовослужбовцям (резервістам, військовозобов`язаним) та працівникам Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовцям військових прокуратур, особам рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції ДФС, поліцейським, особам рядового, начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв`язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення.

Пунктом 2.1 Порядку №413 статус учасника бойових дій надається особам, зазначеним у п. 2 цього Порядку, в разі залучення їх до проведення антитерористичної операції на строк не менше ніж 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів перебування в районах її проведення.

Підставою для надання особам статусу учасника бойових дій є такі документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення: витяги з наказів керівника Антитерористичного центру при СБУ або особи, яка його заміщує, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при СБУ про залучення до проведення антитерористичної операції, витяги з наказів керівника оперативного штабу з управління антитерористичною операцією чи його заступників або керівників секторів (командирів оперативно-тактичних угруповань) про підпорядкування керівнику оперативного штабу з управління антитерористичною операцією в районах її проведення та про прибуття (вибуття) до (з) районів проведення антитерористичної операції, документи про направлення у відрядження до районів проведення антитерористичної операції або інші офіційні документи, видані державними органами, що містять достатні докази про безпосередню участь особи у виконанні завдань антитерористичної операції в районах її проведення; для осіб, які проходять службу (працюють) у військових частинах (органах, підрозділах), установах та організаціях або на підприємствах, які постійно дислокуються чи розташовані безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції, - витяги з наказів керівника Антитерористичного центру при СБУ або особи, яка його заміщує, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при СБУ про залучення до проведення антитерористичної операції, витяги з наказів керівника оперативного штабу з управління антитерористичною операцією чи його заступників або керівників секторів (командирів оперативно-тактичних угруповань) про підпорядкування керівнику оперативного штабу з управління антитерористичною операцією в районах її проведення (п. 4 Порядку № 413).

Згідно із п. 5 Порядку № 413 визначено, що рішення про надання статусу учасника бойових дій приймається: комісіями з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, утвореними в Міноборони, МВС, Мін`юсті, Національній поліції, Національній гвардії, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Генеральній прокуратурі України, Управлінні державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, ДСНС, ДФС (далі - комісія) та міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера і деяких інших категорій осіб відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", яка утворюється Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (далі - міжвідомча комісія), - у разі виникнення спірних питань, що потребують міжвідомчого врегулювання.

Пунктом 6 Порядку № 413 передбачено, що для надання статусу учасника бойових дій особам, зазначеним в абз. 2, 3 п. 2 цього Порядку, командири (начальники) військових частин (органів, підрозділів) або інші керівники підприємств, установ та організацій у місячний строк після завершення особами виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення (після видання відповідного наказу керівника Антитерористичного центру при СБУ або особи, яка його заміщує, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при СБУ) зобов`язані подати на розгляд комісії, утвореної міністерством, центральним органом виконавчої влади чи іншим державним органом, у підпорядкуванні яких перебували військові частини (органи, підрозділи), установи та заклади, у складі яких проходили службу чи працювали особи, довідки за формою згідно з додатком 1 та документи із зазначених у пункті 4 цього Порядку, які є підставою для надання особам статусу учасника бойових дій. У разі коли місце постійної дислокації військової частини (органу, підрозділу) або підприємства, установи та організації розташоване безпосередньо у районі проведення антитерористичної операції, документи командирами (начальниками) або іншими керівниками підприємств, установ та організацій подаються на розгляд комісії не раніше ніж через 30 календарних днів після зарахування осіб до списків військової частини (органу, підрозділу) або підприємства, установи та організації чи призначення їх на відповідні посади.

Судом, з наявних матеріалів справи не встановлено факту звернення позивача до Державної фіскальної служби України з заявою про видачу ОСОБА_1 на його ім`я довідки про безпосередню участь особи в Антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України за формою згідно з додатком 1 Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпеченням національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року №413 на підставі наказів першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) (по стройовій частині) №209 ДСК від 24.07.2017, № 227 ДСК від 11.08.2017 та наказів керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України № 073 від 18.07.2017, № 084 від 02.08.2017 про залучення до проведення антитерористичної операції сил та засобів суб`єктів боротьби з тероризмом.

Натомість матеріали справи свідчать про звернення позивача до Державної фіскальної служби України з запитом на отримання публічної інформації від 13.12.2019 (вх. ДФС №2358/зпі від 16.12.2019) щодо надання довідки про безпосередню участь в антитерористичній операції, на який було надано відповідну інформацію.

Згідно з приписами ст.19 Закону України "Про доступ до публічної інформації", запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

При цьому, статтею 1 вказаного закону визначено, що публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Тобто, запит на публічну інформацію не створює у розпорядника інформації обов`язку щодо створення нової інформації за запитом.

Таким чином, суд приходить до висновку, що оскільки позивач не звертався до Державної фіскальної служби України з заявою про видачу ОСОБА_1 на його ім`я довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України та судом не встановлено факту відмови відповідача у задоволенні вказаної заяви, суд приходить до висновку, що у спірних правовідносинах відповідачем не порушено прав позивача, протилежного судовим розглядом не встановлено, а позивачем не доведено.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

З огляду на те, що позивач не довів обставин, які б свідчили про порушення його прав, свобод чи інтересів у сфері публічно-правових відносин, то у суду відсутні підстави для задоволення позову.

Відповідно до ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Таким чином, оцінюючи в сукупності наявні в справі докази, суд приходить до висновку, що відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, внаслідок чого позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Відповідно до ст. 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини суди застосовують як джерело права при розгляді справ положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї, а також практику Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини.

Суд враховує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у касаційному провадженні), сформовану, зокрема у справах Салов проти України (заява № 65518/01; від 06.09.2005; пункт 89), Проніна проти України" (Заява № 63566/00; 18.07.2006; пункт 23) та Серявін та інші проти України (заява N 4909/04; від 10.02.2010; пункт 58): принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії (Ruiz Torija v. Spain) серія A. 303-A; 09.12.1994, пункт 29).

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Зважаючи на встановлені у справі обставини, з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні адміністративного позову.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст. 19, 139, 205, 229, 241-247, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Державної фіскальної служби України (код ЄДРПОУ 39292197, Львівська площа, буд.8, м.Київ, 04053) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення, з урахуванням приписів п.3 Прикінцевих положень КАС України.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне судове рішення складено 29.07.2021 року.

Суддя Біленський О.О.