
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 500/1322/21
22 липня 2021 рокум.ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, у складі:
головуючого судді Баранюка А.З.
за участю:
секретаря судового засідання Габрилецької С.Є.
представника позивача: Вароди П.Б.;
представника відповідача: Кущик А.Ю.;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Т.Д.К.» до Головного управління ДПС у Тернопільській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Т.Д.К.» (далі - позивач) звернулося до Тернопільського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління ДПС у Тернопільській області (далі-відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 03.12.2020 року № 00018300701.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що ГУ ДПС у Тернопільській області у відповідності до положень пункту 73 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України проведено перерахунок суми штрафу, нарахованого згідно з податковим повідомленням-рішенням від 20 березня 2020 року №0002280501, та відповідно до підпункту 60.1.3 пункту 60.1 статті 60 Податкового кодексу України відкликано оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 20 березня 2020 року №0002280501 і прийнято нове податкове повідомлення-рішення від 3 грудня 2020 року №00018300701 на суму 1 149 933 гривень 81 копійка. Оскаржуване податкове повідомлення-рішення винесене відповідачем ГУ ДПС у Тернопільській області 3 грудня 2020 року. Даним ППР до позивача відповідачем застосовано штрафну (фінансову) санкцію, визначену статтею 120-1 Податкового кодексу України, за порушення, яке мало місце в період з лютого по квітень 2017 року, тобто станом на 3 грудня 2020 року минуло 1095 днів щодо порушень вчинених позивачем, а відтак позивач, як платник податків, вважається вільним від грошового зобов`язання в сумі 1 149 933 гривень 81 копійка визначеного оскаржуваним ППР.
Таким чином, на думку позивача, відповідачем порушено граничні строки застосування штрафної (фінансової) санкції, визначеної статтею 120-1 Податкового кодексу України, до позивача ТОВ «Т.Д.К.», як платникам податку. Крім того, позивач зазначає, що відповідачем не враховано, що ТОВ «Т.Д.К.» були зареєстровані спірні податкові накладні, однак з пропуском граничного строку реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, за відповідними операціями.
Ухвалою від 23 березня 2021 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
13 квітня 2021 року відповідачем подано відзив на позовну заяву, у якому представник ГУ ДПС у Тернопільській області проти позовних вимог заперечила та пояснила, що спірні податкові накладні було зареєстровано лише 28-29 лютого 2020 року, тобто, на момент встановлення актом перевірки від 16.05.2018 №1562/14-01/31914491 порушення, такі накладні не були зареєстровані. Отже, після набрання чинності Закону № 466 - IX, неузгоджені грошові зобов`язання ТОВ «Т.Д.К.», які знаходились в процедурі оскарження, ГУ ДПС у Тернопільській області було перераховано відповідно до абз. другого п. 73 підрозділу 2 Перехідних положень ПК України, та складено нове ППР від 03.12.2020 №00018300701 на загальну суму штрафу 1 149 933,81 грн. Що стосується твердження позивача в позовній заяві про те, що штрафні санкції, визначені п. 73 підрозділу 2 Перехідних положень ПК України мають застосовуватись з урахуванням загальних строків давності, представник зазначила, що відповідно до п. 73 підрозділу 2 Перехідних положень ПК України ГУ ДПС у Тернопільській області здійснено лише перерахунок раніше нарахованих штрафних санкцій, які визначені актом перевірки від 16.05.2018 №1562/14-01/31914491 в межах строку давності).
Ухвалою від 22 квітня 2021 року розгляд справи відкладено за клопотанням представників сторін.
Ухвалою від 12 травня 2021 року та від 19 травня 2021 року розгляд справи відкладено за клопотанням представника позивача.
Судове засідання 25 травня 2021 року розгляд справи не проводився у зв`язку із знеструмленням приміщення суду.
Ухвалою від 08 червня 2021 року та від 23 червня 2021 року розгляд справи відкладено за клопотанням представників сторін.
Ухвалою від 06 липня 2021 року закінчено підготовче провадження.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив суд їх задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги заперечила, просила суд у їх задоволенні відмовити.
Суд, заслухавши в судовому засіданні пояснення представника позивача, представника відповідача, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши матеріали, що містяться у справі, встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Т.Д.К.» зареєстроване як юридична особа 28.03.2002 та перебуває на обліку Тернопільської об`єднаної державної податкової інспекції як платник, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Головним управлінням ДФС у Тернопільській області було проведено документальну планову виїзну перевірку TзOB «Т.Д.К.» з питань дотримання вимог податкового законодавства, валютного законодавства та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2015 по 30.09.2017, результати якої оформлено актом від 16.05.2018 № 1562/14-01/31914491.
Перевіркою встановлено порушення TзOB «Т.Д.К.» вимог п. 201.1, п. 201.4, п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме не складено та не зареєстровано в реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкові накладні па загальну суму податку на додану вартість (далі - ПДВ) 14694998,10 грн., на операції з постачання покупцям - особам, не зареєстрованим платниками податку, в тому числі за: січень 2017 року - 3295083,47 грн.; лютий 2017 року - 3614025,15 грн.; березень 2017 року - 4162772 грн.; квітень 2017 року 3623117,48 грн.
Також за результатами аналізу рахунку бухгалтерського обліку 36 «Розрахунки з покупцями», встановлено реалізацію ТзОВ «Т.Д.К.» у січні-квітні 2017 продукції та товарів покупцям - особам, не зареєстрованим платникам податку на суму ПДВ 14694998,10 грн.
За результатами вказаної перевірки, відповідно до п.120-1.2 ст.120-1 Податкового кодексу України, з урахуванням п.5 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, головним управлінням ДФС у Тернопільській області винесено податкове повідомлення-рішення від 31.05.2018 №0005251401, яким застосовано штраф у розмірі 5699957,31 грн за не складання та не реєстрацію в ЄДРПН податкових накладних по операціях з постачання покупцям - особам, не зареєстрованим платникам податку за лютий-квітень 2017 року.
Не погодившись із вищевказаним податковим повідомлення-рішенням позивач звернувся до суду.
Рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 29.07.2019, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 10.02.2020, позов задоволено частково, визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення від 31 травня 2018 року № 0005251401 в частині застосування штрафу в розмірі 1348 грн 24 коп.
Постановою Верховного Суду від 20 серпня 2020 року касаційну скаргу ТзОВ «Т.Д.К.» задоволено. Постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 10 лютого 2020 року у справі №1940/1715/18 скасовано, справу направлено на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 18 листопада 2020 року апеляційну скаргу ТзОВ «Т.Д.К.» задоволено. Рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 29 липня 2019 року скасовано і прийнято нову постанову, якою адміністративний позов ТзОВ «Т.Д.К.» задоволено. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Тернопільській області від 31 травня 2018 року № 0005251401.
Головним управлінням ДПС у Тернопільській області прийнято податкове повідомлення-рішення від 20.03.2020 №0002280501 про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю «Т.Д.К.» штрафних санкцій в сумі 5698609,07 грн.
Надалі, ГУ ДПС у Тернопільській області, у відповідності до положень пункту 73 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, проведено перерахунок суми штрафу, нарахованого згідно з податковим повідомленням-рішенням від 20 березня 2020 року №0002280501, та відповідно до підпункту 60.1.3 пункту 60.1 статті 60 Податкового кодексу України відкликано податкове повідомлення-рішення від 20 березня 2020 року №0002280501 і прийнято нове податкове повідомлення-рішення від 3 грудня 2020 року №00018300701 на суму 1 149 933,81 грн.
Не погодившись із зазначеним податковим-повідомленням рішенням від 3 грудня 2020 року №00018300701 на суму 1 149 933 гривень 81 копійка, позивач ТОВ «Т.Д.К.» 15 грудня 2020 року оскаржило його в адміністративному порядку до Державної податкової служби України.
Рішенням про результати розгляду скарги ДПС України від 4 березня 2021 року №4994/6/99-00-06-03-01-06 вищезгадану скаргу позивача ТОВ «Т.Д.К.» - залишено без задоволення, а ППР ТУ ДПС у Тернопільській області від З грудня 2020 року №00018300701 - без змін.
Вважаючи оскаржуване податкове повідомлення-рішенням протиправним позивач звернувся до суду із відповідним позовом.
Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Приписами частини другої статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Податковий кодекс України (далі - ПК України) регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства (п.1.1 ст.1 ПК України).
Згідно із п.201.1 ст.201 ПК України (тут і далі в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до п.201.4 ст.201 ПК України, платники податку в разі здійснення постачання товарів/послуг протягом періоду, за який складається така податкова накладна, постачання яких має безперервний або ритмічний характер:
покупцям - платникам податку - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер протягом періоду, за який складається така податкова накладна, з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом такого місяця;
покупцям - особам, не зареєстрованим платниками податку, - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг таким покупцям, з якими постачання мають такий характер, протягом такого місяця.
У разі якщо станом на дату складення зазначених податкових накладних сума коштів, що надійшла на поточний рахунок продавця як оплата (передоплата) за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, таке перевищення вважається попередньою оплатою (авансом), на суму якої складається податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.
Для цілей цього пункту ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць.
Податкова накладна може бути складена за щоденними підсумками операцій (якщо податкова накладна не була складена на ці операції) у разі:
здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку), розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника);
виписки транспортних квитків, готельних рахунків або рахунків, які виставляються платнику податку за послуги зв`язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер постачальника (продавця), крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами;
надання платнику податку касових чеків, що містять суму поставлених товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального та податкового номерів постачальника).
Платники податку в разі здійснення постачання товарів/послуг, база оподаткування яких, визначена відповідно до статей 188 і 189 цього Кодексу, перевищує фактичну ціну постачання таких товарів/послуг, можуть скласти не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням сум податку, розрахованих виходячи з перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначених окремо по кожній операції з постачання товарів/послуг.
Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Станом на 23 травня 2020 року податкове повідомлення-рішення від 31.05.2018 №0005251401 оскаржувалося позивачем, а податковий борг в сумі 5699957,31 був неузгоджений.
23 травня 2020 року набули чинності положення Закону України від 16 січня 2020 № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі - Закон № 466-ІХ).
Цим законодавчим актом доповнено підрозділ 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України пунктом 73.
Так, відповідно до змісту пункту 73 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України штрафи за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, за операціями, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість, операціями, що оподатковуються податком на додану вартість за нульовою ставкою, операціями, що не передбачають надання податкової накладної отримувачу (покупцю), а також податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами «а» - «г» пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної, податкової накладної, складеної відповідно до статті 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної, податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу, нараховані платникам податків протягом періоду з 1 січня 2017 до 31 грудня 2019, грошові зобов`язання за якими неузгоджені (відповідні податкові повідомлення-рішення знаходяться в процедурі адміністративного або судового оскарження та грошові зобов`язання за ними не сплачено) станом на дату набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», застосовуються в розмірі 2 відсотків обсягу постачання (без податку на додану вартість), але не більше 1020 гривень.
Штрафи, застосовані через відсутність реєстрації протягом граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних за операціями, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість, операціями, що оподатковуються податком на додану вартість за нульовою ставкою, операціями, що не передбачають надання податкової накладної отримувачу (покупцю), а також податкової накладної, складеної відповідно до пункту198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами «а» - «г» пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної, податкової накладної, складеної відповідно до статті 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної, податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу нараховані платникам податків протягом періоду з 1 січня 2017 до 31 грудня 2019, грошові зобов`язання за якими неузгоджені (відповідні податкові повідомлення-рішення знаходяться в процедурі адміністративного або судового оскарження та грошові зобов`язання за ними не сплачено) станом на дату набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», застосовуються в розмірі 5 відсотків обсягу постачання (без податку на додану вартість), але не більше 3400 гривень.
Контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку здійснює перерахунок суми штрафу і надсилає (вручає) такому платнику нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
Відповідно до п. 2 ст. 27 Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців» від 14 липня 2020 року № 786-IX у пункті 73 у розділу XX «Перехідні положення» ПК України:
в абзацах першому і другому після слів та цифр «відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу» доповнено словами «та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної», а слова і цифри «до 31 грудня 2019 року» замінити словами «до дати набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», строк сплати грошових зобов`язань за якими не настав або»;
в абзаці першому цифри і слова « 2 відсотків обсягу постачання (без податку на додану вартість), але не більше 1020 гривень» замінено цифрами і словами « 1 відсотка обсягу постачання (без податку на додану вартість), але не більше 510 гривень»;
в абзаці другому цифри і слова « 5 відсотків обсягу постачання (без податку на додану вартість), але не більше 3400 гривень» замінено цифрами і словами « 2,5 відсотка обсягу постачання (без податку на додану вартість), але не більше 1700 гривень».
Приймаючи постанову від 18 листопада 2020 року Восьмий апеляційний адміністративний суд вказав, що на час розряду справи в суді апеляційної інстанції чинною і такою, що підлягає до застосування, є редакція пункту 73 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України, якою впроваджено ретроактивну (тобто таку, яка передбачає, що дата вступу в силу та дата набрання чинності акта збігаються, однак він змінює на майбутнє правові наслідки діянь та подій, які мали місце до набрання ним чинності) дію закону у відповідних правовідносинах, зокрема, в частині зменшення штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних.
Таким чином, з 23 травня 2020 року у відповідача виник обов`язок здійснити перерахунок суми штрафу і надіслати (вручити) позивачу нове податкове повідомлення-рішення, у тому числі і з врахуванням подальших змін до пункту 73 у розділу XX «Перехідні положення» ПК України внесених Законом України від 14 липня 2020 року № 786-IX.
Як вже зазначалося, ГУ ДПС у Тернопільській області, у відповідності до положень пункту 73 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, проведено перерахунок суми штрафу, нарахованого згідно з податковим повідомленням-рішенням від 20 березня 2020 року №0002280501. Відповідно до підпункту 60.1.3 пункту 60.1 статті 60 Податкового кодексу України відкликано податкове повідомлення-рішення від 20 березня 2020 року №0002280501 і, з врахуванням змін внесених Законом України від 14 липня 2020 року № 786-IX, прийнято нове податкове повідомлення-рішення від 3 грудня 2020 року №00018300701 на суму 1 149 933,81 грн.
Таким чином, відповідачем виконано обов`язок передбачений пунктом 73 у розділу XX «Перехідні положення» ПК України щодо зменшення суми штрафу позивача.
Відповідно до пункту 102.1 ст. 102 ПК України контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов`язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня граничного строку сплати грошових зобов`язань, нарахованих контролюючим органом.
Пунктом 73 у розділу XX «Перехідні положення» ПК України передбачено зменшення розміру штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних нарахованих платникам податків протягом періоду з 1 січня 2017 до 31 грудня 2019 шляхом нарахування нового зобов`язання з 23 травня 2020 року.
Податкові накладні було зареєстровано позивачем 28-29 лютого 2020 року. На момент встановлення порушень строків реєстрації відповідно до акту перевірки від 16.05.2018 №1562/14-01/31914491 такі накладні не були зареєстровані.
Суд бере до уваги пояснення представника відповідача, що після набрання чинності Законом України № 466 - IX оскаржені та неузгоджені грошові зобов`язання ТОВ «Т.Д.К.» були перераховані ГУ ДПС у Тернопільській області відповідно до абз. другого п. 73 підрозділу 2 Перехідних положень ПК України, та складено нове ППР від 03.12.2020 №00018300701 на загальну суму штрафу 1149933,81 грн.
А тому, суд не погоджується із доводами позивача про порушення відповідачем строку при перерахунку суми штрафу відповідно до оскаржуваного податкового повідомлення-рішення від 03.12.2020 року № 00018300701.
Як зазначено у ч.1 ст.9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
На думку суду, відповідачем доведено правомірність прийнятого податкового повідомлення-рішення з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов задоволенню не підлягає.
Враховуючи висновки суду по суті спору, понесені позивача судові витрати, відповідно до вимог статті 139 КАС України, не відшкодовуються та покладаються на позивача.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Т.Д.К.» до Головного управління ДПС у Тернопільській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 03.12.2020 року № 00018300701 відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 30 липня 2021 року.
Реквізити учасників справи:
позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Т.Д.К.» (місцезнаходження: вул. Об`їздна, 27Б, с. Великі Гаї, Тернопільський район, Тернопільська область, 47722, код ЄДРПОУ 31914491);
відповідач: Головне управління ДПС у Тернопільській області (місцезнаходження: вул. Білецька, 1, м. Тернопіль, 46003, код ЄДРПОУ 43142763).
Головуючий суддя Баранюк А.З.