
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
з питань залишення позовної заяви без розгляду
12 липня 2021 року м. Рівне №460/1003/21
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гудими Н.С., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом
ОСОБА_1 доРівненської обласної прокуратури про стягнення вихідної допомоги,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Рівненського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом ОСОБА_1 до Рівненської обласної прокуратури про стягнення вихідної допомоги у зв`язку зі звільненням.
Ухвалою суду від 01.03.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи .
12.05.2021 на адресу суду надійшло клопотання відповідача про залишення позовної заяви без розгляду. Клопотання обґрунтоване тим, що наказом №354 від 30.04.2020 ОСОБА_1 звільнено з посади прокурора з 04.05.2020. З даним наказом позивач ознайомився 30.04.2020, тобто з цього дня позивач був повідомлений про проведення повного розрахунку та виплати лише компенсації за невикористані щорічні та додаткові відпустки, а не вихідної допомоги. Проте, з цим позовом позивач звернувся до суду лише 11.02.2021, тобто з пропуском, на думку відповідача, місячного строку звернення до суду, встановленого ч.5 ст.122 КАС України.
Вирішуючи подане відповідачем клопотання, суд виходить з такого.
Строк звернення до адміністративного суду - це проміжок часу після виникнення спору в публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів.
Встановлення процесуальних строків законом і судом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених КАС України певних процесуальних дій.
Інститут строків в адміністративному процесуальному праві сприяє досягненню юридичної визначеності в публічно-правових відносинах, а також стимулює їхніх учасників добросовісно ставитися до виконання своїх обов`язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їхнього завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.
За правилами ч.1 ст.122 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ч.2 ст.122 КАС України).
Згідно з ч.3 ст.122 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
В силу вимог ч.5 ст.122 КАС України для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Як свідчать матеріали справи, наказом №354 від 30.04.2020 ОСОБА_1 звільнено з посади прокурора з 04.05.2020. З даним наказом позивач ознайомився 30.04.2020.
Поряд з цим, суд враховує, що отримавши при звільненні розрахунок однією сумою, позивач не міг бути обізнаним, що до неї входить та в яких розмірах. У зв`язку з цим, позивач звернувся до відповідача з відповідним запитом.
Лише після опрацювання листа від 13.01.2021 №27-4вих-21 ОСОБА_1 стало достеменно відомо, що йому не виплачувалася вихідна допомога при звільненні.
До суду з даним позовом щодо стягнення вихідної допомоги при звільненні позивач звернувся 12.02.2021, тобто в межах місячного строку, встановленого ч.5 ст.122 КАС України.
З урахуванням встановлених обставин в їх сукупності, суд вважає, що правові підстави для залишення позовної заяви без розгляду відсутні, а відтак у задоволенні клопотання відповідача слід відмовити.
Керуючись статтями 122, 240, 241, 248, 256 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
В задоволенні клопотання відповідача про залишення позовної заяви без розгляду - відмовити.
Ухвала окремо не оскаржується та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Н.С. Гудима