ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" травня 2010 р. Справа № 2a-1393/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Матуляка Я.П.
при секретарі Шварговському Д.Д.
за участю представника позивача - Пожоджука В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: прокурора Снятинського району в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Снятинському районі, вул. В.Коснятина, 62, м. Снятин, Івано-Франківська область,78300
до відповідача: спортивного клубу "Темп" з правами малого державного підприємства, вул. Бандери, 44, смт. Заболотів, Снятинський район, Івано-Франківська область,78315
про стягнення боргу за рахунок активів боржника в сумі 2385,10 грн.,-
в с т а н о в и в:
12.04.2010 року прокурор Снятинського району в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Снятинському районі звернувся з адміністративним позовом до спортивного клубу "Темп" з правами малого державного підприємства про стягнення боргу за рахунок активів боржника в сумі 2385,10 грн. Позовні вимоги мотивував тим, що за відповідачем рахується податкова заборгованість перед бюджетом по сплаті податку на прибуток та комунального податку.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю з підстав викладених в позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не зявився, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся завчасно й належним чином, про що свідчить оголошення в газеті «Голос Покуття»№ 21 від 21 травня 2010 року.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши думку представника позивача, дослідивши письмові докази судом встановлено, що ДПІ в Снятинському районі проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності, згідно якої встановлено, що відповідачем допущено несвоєчасне подання податкової звітності, чим порушено вимоги п.п.4.1.4. п. 4.1. ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами".
За наслідками перевірки відповідачу, податковим повідомленням-рішенням №0000091510/0/5230 від 27.02.2010 року, яке прийнято на підставі акту перевірки №1374/1510/22199284 від 26.02.2010 року, визначено податкове зобов»язання по податку на прибуток в сумі 2380 грн.
Підпунктом 4.1.4 ст.4 Закону України № 2181 визначено порядок подання податкових декларацій, а саме: податкові декларації подаються за базовий податковий ( звітний ) період, що дорівнює календарному місяцю,- протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного ( податкового) місяця. Відповідно до п.п. 17.1.1 ст. 17 цього ж закону платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання.
Згідно підпункту "а" п.п.4.2.2. Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що у разі, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію, то контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків.
Положеннями п.п.5.2.1. п.5.2. ст..5 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим в день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків його апеляційного узгодження і відповідно до п.п. 5.3.2. п.5.2.ст.5 Закону повинно бути сплачено платником податків на протязі 10-ти календарних днів, наступних за днем узгодження.
Узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків ( п.п.5.4.1. п.5.4.ст.5 Закону).
Крім того, як вбачається з матеріалів справи, відповідачем 20 січня 2010 року до ДПІ в Снятинському районі подано розрахунок комунального податку, згідно якого підприємство повинно було сплатити комунальний податок в сумі 5,10 грн. На час розгляду справи дана заборгованість відповідачем погашена не була.
Відповідно до пп. 5.3.1 ст. 5 Закону України № 2181 від 21.12.2000 року платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4. пункту 4.1. статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п.п.3.1.1. ст. З вказаного Закону, активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду. Активами платника податків в розумінні п.п.1.7 ст.1 вказаного Закону є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній особі за правом власності або повного господарського відання (п.1.7. ст.1 Закону) Податкове зобовязання - це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів та державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Податковий борг підтверджується довідкою про суми заборгованості, актом невиїзної документальної перевірки, копією податкового повідомлення - рішення, копією податкового розрахунку комунального податку, іншими матеріалами справи.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути за рахунок активів спортивного клубу "Темп" з правами малого державного підприємства в дохід державного бюджету 2385 (дві тисячі триста вісімдесят п"ять) гривень 10 коп. податкового боргу.
Відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя:Матуляк Я.П.
Постанова складена в повному обсязі 01.06.2010 року.