ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 травня 2010 року 10 год. 00 хв. Справа № 2а-1365/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіЛазаренко М.С.
при секретаріГончаренко Н.А.
за участю представників
від позивача: Горобченко В.В.
від відповідача: не зявився
розглянув в відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя
до: Приватного підприємства «Галія 2008»
про стягнення суми податкового боргу
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція в Ленінському районі м. Запоріжжя звернулась з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Галія 2008» про стягнення податкового боргу у розмірі 1204 грн. 02 коп., а саме: податкового боргу по податку на прибуток у сумі 14 грн. 02 коп. та по комунальному податку у сумі 1190 грн. 00 коп., посилаючись на те, що вказана заборгованість відповідачем була допущена внаслідок несплати до бюджету визначених податкових зобовязань, які виникли на підставі податкового повідомлення рішення форми «Р» № 002859150/0 від 05.05.2009, яким визначено податкові зобов'язання по податку на прибуток у розмірі 170 грн. штрафних санкцій, прийнятого за результатами акту невиїзної документальної перевірки № 1147 від 29.04.2009, та податкового повідомлення рішення форми «Р» № 0024091501/0 від 23.12.2008, яким визначено податкові зобов'язання по комунальному податку у розмірі 1190 грн. штрафних санкцій, прийнятого за результатами акту невиїзної документальної перевірки № 2461 від 11.12.2008.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив їх задовольнити та дав пояснення в обґрунтування позову, аналогічні викладеним у позовній заяві.
Відповідач у судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлявся, про причини неявки суду не повідомив, у звязку з чим суд розглянув справу на підставі наявних доказів.
Вислухавши пояснення представника позивача, зясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Приватне підприємство «Галія 2008» зареєстровано 16.04.1008 виконавчим комітетом Запорізької міської ради, як субєкт підприємницької діяльності юридична особа.
29.04.2009 Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Запоріжжя було проведено перевірку своєчасності подання розрахунку з податку на прибуток Приватним підприємством «Галія 2008» за 2008 рік. За результатами перевірки складено акт № 1147 від 29.04.2009. Вказаним актом встановлено порушення вимог п.п.4.1.4 п.4.1. ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ, п.п. 16.4 ст. 16 Закону України від 28.12.1994 № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» зі змінами та доповненнями, а саме: не своєчасне подання розрахунку з податку на прибуток за 2008 рік. Відповідно до вимог Закону, строк своєчасного подання розрахунку за 2008 рік збіг 09.02.2009, а фактично розрахунок з податку на прибуток надано до податкової інспекції 29.04.2009.
За наслідками перевірки та встановлених перевіркою порушень Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Запоріжжя визначено згідно з п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-ІІІ, Приватному підприємству «Галія 2008» податкове зобов'язання зі сплати податку на прибуток за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 170 грн.00 коп.
Про визначені суми податкового зобовязання зі сплати податку на прибуток Приватне підприємство «Галія 2008» було повідомлено податковим повідомленням-рішенням Форми «Р» від 05.05.2009 № 002859150/0, яке було отримано директором підприємства 05.05.2009.
Також, 11.12.2008 року Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Запоріжжя проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкового розрахунку комунального податку за квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень 2008 року. Перевіркою встановлено порушення абз. «а» пп. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181 ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» зі змінами та доповненнями, п. 2.6, п.3.1 Рішення Запорізької міської Ради «Про затвердження Положення про комунальний податок № від 30.11.2005.
Перевіркою від 11.12.2008 року встановлено несвоєчасне подання податкового розрахунку комунального податку за період, що перевірявся.
За наслідками перевірки та встановлених перевіркою порушень ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя визначено згідно з п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ (із змінами та доповненнями) податкові зобов'язання по штрафним (фінансовим) санкціям по комунальному податку в сумі 1190 грн.
Про визначені суми податкового зобовязання відповідач був повідомлений податковими повідомленнями-рішеннями Форми «Р» від 23.12.2008 року № 0024091501/0, яке було отримано директором підприємства 05.05.2009.
Згідно з вимогами ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. №2181 (із змінами та доповненнями), у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Судом встановлено, що відповідача повідомлено про наявні суми податкового боргу, належного до сплати, наведено перелік запропонованих заходів із забезпечення сплати суми податкового боргу, податковими вимогами: першою податковою вимогою форми «Ю 1» № 1/36 від 13.01.2009 та другою податковою вимогою форми «Ю-2» № 2/311 від 18.03.2008, які були отримані директором підприємства.
Таким чином, загальна сума податкового боргу складає 1204 грн. 02 коп., а саме: податкового боргу по податку на прибуток у сумі 14 грн. 02 коп. та по комунальному податку у сумі 1190 грн. 00 коп.
Зазначені обставини підтверджуються наданими позивачем та дослідженими в судовому засіданні актами про результати перевірки; податковими повідомленнями-рішеннями, податковими вимогами.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» № 1251 від 25 червня 1991 року, платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані: подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби наділені функціями по контролю за додержанням законодавства про податки та правильністю їх обчислення і своєчасного надходження.
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 податковий борг - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.
Згідно з п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цим законом, визнається сумою податкового боргу платника податків.
З метою вжиття заходів для погашення боргу 20.04.2009 ДПІ прийнято рішення № 28 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Відповідно до п. п. 3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000 р. активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Враховуючи, що Приватне підприємство «Галія 2008» має несплачену податкову заборгованість у сумі 1204 грн. 02 коп., податкові повідомлення рішення, яким визначені податкові зобовязання в адміністративному та судовому порядку не оскаржувались, суд приходить до висновку, що вимоги податкової інспекції ґрунтуються на законі та підлягають задоволенню.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 17, 160, 163 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства «Галія 2008» (код ЄДРПОУ 35889092) податковий борг по податку на прибуток у сумі 14 (чотирнадцять) грн. 02 коп. на р/р 31117009700006, код платежу 11021000, отримувач Державний бюджет Ленінського району, код ЄДРПОУ 34677103, банк ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015.
Стягнути з Приватного підприємства «Галія 2008» (код ЄДРПОУ 35889092) податковий борг по комунальному податку у сумі 1190 (одна тисяча сто девяносто) грн. 00 коп. на р/р 33211828700006, код платежу 16010200, отримувач Місцевий бюджет Ленінського району, код ЄДРПОУ 34677103, банк ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова , якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови, а у разі складання постанови в повному обсязі - з дня складання в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанову в повному обсязі буде виготовлено відповідно до ч.3 ст. 160 КАС України.
Суддя М.С. Лазаренко
Постанову виготовлено в повному обсязі 28 травня 2010 року.