Постанова № 98667332, 15.04.2021, Печерський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
15.04.2021
Номер справи
757/38419/20-п
Номер документу
98667332
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/38419/20-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 квітня 2021 року Печерський районний суд міста Києва у складі:

головуючого - судді Карабаня В.М.,

при секретарі - Процко М.М.,

за участю прокурора - Прокопова О.Е.,

адвоката Нечипоренка А.В.,

особи, відносно якої складено протокол - ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Печерського районного суду м. Києва матеріали, які надійшли з Департаменту з питань дотримання законодавства про конфлікт інтересів та обмежень щодо запобігання корупції Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, працюючого на посаді заступника Міністра кульрути, молоді та спорту України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, за ч.1 ст.172-4 КУпАП, пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції",-

В С Т А Н О В И В:

До Печерського районного суду м. Києва з Департаменту з питань дотримання законодавства про конфлікт інтересів та обмежень щодо запобігання корупції Національного агентства з питань запобігання корупції надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ч.1 ст.172-4 КУпАП, п. «в» п. 1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції».

Згідно вказаного протоколу ОСОБА_1 перебуваючи на посаді заступника Міністра культури, молоді та спорту України як суб`єкт, визначений у п. п. «а`п. 1 ч. 1 ст. З Закону, на якого поширюється дія Закону, займався підприємницькою діяльністю як суб`єкт господарювання - фізична особа-підприємець та за виконання договору отримав дохід на загальну суму 560 000 грн, чим порушив обмеження, встановлені у п. 1 ч. 1 ст. 25 Закону. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-4 КУпАП та закрити провадження на підставі ст. 38 КУпАП.

ОСОБА_1 та його захисник - адвокат Нечипоренко А.В. не заперечував щодо закриття провадження у зв`язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-4 КУпАП, п.«в» ч.1 ст.3 Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції " доведена зібраними матеріалами справи.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 02.10.2019 № 905-р призначений заступником Міністра культури, молоді та спорту України.

Згідно з п. п. «а» п. 1 ч. 1 ст. З Закону ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону, зокрема обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, передбачені у ст. 25 Закону, а також належить до переліку службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, визначених у примітці до ст. 50 Закону.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 25 Закону особам, зазначеним у п. 1 ч. 1 ст. З Закону, забороняється займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.

За порушення зазначених вимог Закону статтею 1724 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність.

ОСОБА_1 після призначення на посаду заступника Міністра культури, молоді та спорту У країни (з 02.10.2019) продовжував до 01.11.2019 (до дня припинення реєстрації фізичної особи-підприємця) займатися підприємницькою діяльністю як фізична особа-підприємець та за виконання договору отримав дохід на загальну суму 560 000 грн відповідно до умов договору.

Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань, ОСОБА_1 із 09.08.2017 був зареєстрований фізичною особою-підприємцем та здійснював підприємницьку діяльність (01.11.2019 внесено запис про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем).

Статус фізичної особи-підприємця - це юридичний статус, який засвідчує право фізичної особи на зайняття підприємницькою діяльністю, а саме: самостійною, ініціативною, систематичною, на власний ризик господарською діяльністю, що здійснюється суб`єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку (ст. 50 Цивільного кодексу України, ч. 2 ст. З та ст.ст. 42, 58 Господарського кодексу України).

У п.п. 2.4.2 Державного класифікатора України «Класифікація організаційно- правових форм господарювання» ДК 002:2004 визначено, що підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, здійснювана суб`єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Згідно з п.п. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України самозайнята особа - платник податку, який є фізичною особою-підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

Відповідно до відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми доходів, нарахованих фізичній особі податковим агентом, та/або суми доходів, отриманих самозайнятими особами, а також суму річного доходу, задекларованого фізичною особою в податковій декларації про майновий стан і доходи, ОСОБА_1 за 2019 рік, серед іншого отримав дохід від колективного підприємства «Олімпійський учбово-спортивний центр «Акварена» (ознака доходу 157 - дохід, виплачений самозайнятій особі).

ОСОБА_1 як фізична особа-підприємець, з урахуванням КВЕД, уклав 05.11.2018 договір підряду № 05/11-2018 на виконання робіт з колективним підприємством «Олімпійський учбово-спортивний центр «Акварена», предметом якого є виготовлення проектно-кошторисної документації по об`єкту будівництва «Спорт Парк Арена м. Харків».

Згідно з отриманими документами, у тому числі на підставі листа колективного підприємства «Олімпійський учбово-спортивний центр «Акварена» від 07.08.2020 № 75, встановлено, що ОСОБА_1 після призначення на посаду заступника Міністра культури, молоді та спорту України (з 02.10.2019) продовжував займатися підприємницькою діяльністю як фізична особи-підприємець з огляду на наступне:

фактичне виконання робіт за Договором здійснювалось ОСОБА_1 до 28.10.2019;

-перевірка виконаних робіт згідно з Договором підряду №05/11.-2018 від 05.11.2018 на виконання робіт та їх прийняття задокументовано Актом здачі- приймання проектної документації № 1 від 28.10.2019 до Договору підряду №05/11-2018 від 05.11.2018 на виконання робіт, який був складений по закінченню робіт і проведення оплати;

-Акт здачі-приймання проектної документації № 1 від 28.10.2019 до Договору підряду №05/11-2018 від 05.11.2018 на виконання робіт, який спільно підписаний генеральним директором колективного підприємства «Олімпійський учбово- спортивний центр «Акварена» ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , не містить претензій щодо об`єму, якості та строків виконання здійснюваних ОСОБА_1 робіт.

остаточний розрахунок за Договором підряду № 05/11-2018 від 05.11.2018 на виконання робіт проведено 25.10.2019.

З цього слідує, що ОСОБА_1 після призначення на посаду заступника Міністра культури, молоді та спорту України, продовжував займатися підприємницькою діяльністю, на зайняття якою Законом встановлено обмеження.

Отримання ОСОБА_1 доходу підтверджується відповідними платіжними дорученнями (від 25.10.2019 № 565, від 15.10.2019 № 537, від 15.10.2019 №4085, від 03.10.2019 №513, від 23.05.2019 № 3889, від 23.05.2019 №281, від 07.11.2018 №3540), Договором підряду № 05/11-2018 від 05.11.2018 на виконання робіт, Актом здачі-приймання проектної документації № 1 від 28.10.2019 до Договору підряду №05/11-2018 від 05.11.2018 та відомостями, зазначеними у листі колективного підприємства «Олімпійський учбово-спортивний центр «Акварена» від 07.08.2020 № 75 (вх. від 11.08.2020 № 07/45332/20).

Таким чином, ОСОБА_1 у порушення вимог п. 1 ч. 1 ст. 25 Закону у період перебування на посаді заступника Міністра культури, молоді та спорту України (з 02.10.2019) продовжував до 01.11.2019 здійснювати підприємницьку діяльність як суб`єкт господарювання - фізична особа-підприємець та отримав оплату за Договором підряду № 05/11-2018 від 05.11.2018 за виконання робіт на загальну суму 560 000 грн, у тому числі 300 000 грн отримано ним безпосередньо у жовтні 2019 року (платіжні доручення від 25.10.2019 № 565, від 15.10.2019 №537, від 15.10.2019 №4085, від 03.10.2019 № 513).

Як вбачається з матеріалів адміністративної справи фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_3 правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-4 КУпАП слід вважати дату зібрання всіх матеріалів перевірки та складання адміністративного протоколу, тобто 02.09.2020 року.

При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан, час та місце вчинення правопорушення, ставлення ОСОБА_1 до вчиненого ним діяння.

Аналізуючи докази по справі з точки зору їх допустимості, об`єктивності та достатності, за відсутності будь-яких суперечностей, суд вважає вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-4 КУпАП, доведеною повністю, оскільки останнім порушено: п. «в» ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Проте згідно зі ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Враховуючи, що строк накладення адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 закінчився, тому провадження у справі має бути закрито.

Відповідно до ст. 247 п. 7 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

Як вбачається з матеріалів справи, правопорушення виявлено 02.09.2020 року, а тому справа підлягає закриттю на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. ст.172-4 ч.1, ст.. 38, 247 п.7, 283,284 КУпАП, ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції ",-

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_1 , винним у вчиненні нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-4 КУпАП.

Провадження в справі закрити у зв`язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя В. Карабань