
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/1723/21-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 лютого 2021 року суддя Печерського районного суду м. Києва Константінова К.Е., за участю секретаря Тригуб В.С., прокурора Кіч О.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в м. Києві ДСР НП України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, головного спеціаліста відділу з правового регулювання фінансових послуг Управління фінансового публічного права Міністерства юстиції, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
встановив:
ОСОБА_1 будучи головним спеціалістом відділу з правового регулювання фінансових послуг Управління фінансового законодавства Департаменту публічного права Міністерства юстиції України та відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, в порушення вимог статті 45 та пункту 2-1 Прикінцевих положень Розділ XIII Закону №1700-VII, несвоєчасно подав без поважних причин щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, за наступних обставин.
Так, ОСОБА_1 відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 07 квітня 2005 року № 598/к «Про призначення ОСОБА_3 » з 08 квітня 2005 року призначений на посаду спеціаліста І категорії відділу організаційної роботи управління організаційної роботи та стратегічного планування діяльності міністерства Департаменту із забезпечення взаємодії з Верховною Радою України і координації законотворчої роботи та стратегічного планування Міністерства юстиції України.
Наказом Міністерства юстиції України від 16 травня 2007 року «Про внесення змін в облікові дані ОСОБА_3 » внесені зміни до облікових даних ОСОБА_3 , у зв`язку зі зміною прізвища на « ОСОБА_1 ».
25 травня 2016 року наказом Міністерства юстиції України № 3080/к «Про переведення ОСОБА_1 » переведено на посаду головного спеціаліста відділу з правового регулювання фінансових послуг Управління фінансового законодавства Департаменту публічного права Міністерства юстиції України.
Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 11 січня 2020 року № 166/к «Про присвоєння рангу» з 01 січня 2020 року ОСОБА_1 присвоєно черговий сьомий ранг державного службовця.
Отже, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини першої статті З Закону № 1700-VII, ОСОБА_1 є державним службовцем, і згідно з абзацом п`ятнадцятим частини першої статті 1, частиною першою статті 45 Закону № 1700-VII, приміткою до статті 172-6 КУпАП є суб`єктом декларування та суб`єктом відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення.
Частиною першою статті 45 Закону № 1700-VII встановлено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» Розділ XIII Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції" доповнено пунктом 2-1 такого змісту: «2-1. Встановити, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня».
З огляду на викладене, ОСОБА_1 був зобов`язаний до 01 червня 2020 року подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), відповідна декларація за 2019 рік ОСОБА_1 подана 03 червня 2020 року о 16 годині 27 хвилини.
Згідно із копією попередження про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про державну службу», «Про боротьбу з корупцією» щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби ОСОБА_1 ознайомлений під підпис 07 квітня 2005 року.
Також слід зауважити, що обов`язок належної підготовки суб`єкта декларування для подачі щорічної декларації покладається на самого суб`єкта декларування і для цього Законом відведено належний період з 01 січня 2020 року до 31 березня 2020 року.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину в інкримінованому правопорушенні повністю визнав, підтримав свої письмові пояснення в матеріалах справи, зазначивши, що 03.06.2020 він дійсно не подав декларацію, поважних причин цьому не було, просто перебував в тяжкому психоемоційному стані.
Прокурор Кіч О.М. підтримав зміст протоколу, просив визнати ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення і застосувати адміністративне стягнення у виді мінімального штрафу.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого правопорушення, яка також підтверджується фактичними даними протоколу про адміністративне правопорушення №21 від 11.01.2021, іншими матеріалами справи в їх сукупності.
З урахуванням фактичних обставин справи суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів, а тому таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суд у відповідності до положень ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушниці, його щире каяття, і вважає можливим у виховних цілях призначити стягнення у виді мінімального штрафу.
На підставі викладеного та керуючись, ч. 1 ст. 172-6, ст.283-287 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 850 гривень.
Штраф необхідно сплатити на наступні реквізити: UA488999980314080542000026007, Назва отримувача коштів: УК у Печерському районі/Печерс.р-н/21081100, Код отримувача/код ЄДРПОУ/38004897, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративний штраф.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454 гривні 00 копійок, який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/22030101, Код отримувача /код ЄДРПОУ/ 38004897, Рахунок отримувача: UA 228999980313181206000026007, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Призначення платежу: судовий збір.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред`явлення до виконання 3 (три) місяці.
Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя К.Е. Константінова