Рішення № 98607868, 28.07.2021, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.07.2021
Номер справи
160/10487/21
Номер документу
98607868
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 липня 2021 року Справа № 160/10487/21

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Рябчук О.С.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Істок Газ» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення,-

ВСТАНОВИВ:

29.06.2021 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ІСТОК ГАЗ» до Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області, в якій позивач просить:

- визнати протиправним та скасувати Розпорядження Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області від 30.04.2021 року «Про анулювання ліцензії» щодо анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним № 04610314201900510 від 10.09.2019 року, виданої ТОВ «ІСТОК ГАЗ» (код ЄДРПОУ 40634130).

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив наступне. 01.06.2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Істок Газ» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Інвест груп Дніпро» було укладено договір здачі в операційну оренду обладнання АГЗП 3 169/1. 10.09.2019 року позивачем в установленому порядку отримано ліцензію від податкового органу на роздрібну торгівлю пальним №04610314201900510 на здійснення роздрібної торгівлі пальним за адресою: Дніпропетровська обл., м. Дніпро, вул. Маршала Малиновського, буд. 108Б (АЗС), строком до 10.09.2024року. 17.06.2021 року позивач дізнався про анулювання з 30.04.2021 року ліцензії №04610314201900510 від 10.09.2019р. Позивач наголошує, що не звертався до податкового органу з заявою про анулювання ліцензії, вчасно перераховував чергові платежі за користування ліцензією та вважає анулювання ліцензії без будь-якого попередження та проведення перевірки порушенням ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального». З урахуванням наведеного, вважає протиправним та просить скасувати Розпорядження Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області від 30.04.2021 року «Про анулювання ліцензії» щодо анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним № 04610314201900510 від 10.09.2019 року, виданої ТОВ «ІСТОК ГАЗ».

Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями зазначена справа розподілена судді О.С. Рябчук.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30.06.2021 р. відкрито провадження у адміністративній справі; справу №160/10487/21 призначено до розгляду за правилами спрощеного провадження без повідомлення сторін.

Цією ж ухвалою відповідачам було надано строк для подання письмового відзиву на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідачів.

16.07.2021року відповідачем надано письмовий відзив на позов до Дніпропетровського окружного адміністративного суду. Відповідач проти позову заперечує з огляду на таке. Відповідно до Положення про Державну податкову службу України, ДПС відповідно до покладених на неї завдань здійснює ліцензування діяльності суб`єктів господарювання з виробництва пального, з оптової, роздрібної торгівлі та зберігання пального і контроль за таким виробництвом. Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» встановлено чіткий перелік вимог та документів, що дають право на отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце роздрібної торгівлі. При зверненні позивача з заявою до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про отримання ліцензії, наданого об`єму документів було достатньо для прийняття відповідачем рішення про видачу ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним. Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області з метою боротьби із нелегальним обігом і роздрібною торгівлею пальним на території Дніпропетровської області направлено запит до Департаменту архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області від 22.04.2021р. № 19839/6/04-36-09-01-22 з метою підтвердження автентичності наданої декларації про готовність об`єкта до експлуатації, зареєстрованої 12.03.2012р. № ДП143120364. Листом Департаменту архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області від 23.04.2021р. № 1004-1.15/649 надано відповідь про відсутність інформації щодо видачі/реєстрації документів, які засвідчують прийняття в експлуатацію закінченого будівництва об`єкта «Будівлі та споруди автомобільної газозаправної станції по вул. Маршала Малиновського, буд. 108-Б у м. Дніпро» та реєстрації декларації про готовність об`єкта до експлуатації №ДП143120364 від 12.03.2012р. У зв`язку з наданою відповіддю прийнято розпорядження від 30.04.2021р. № 115-о про анулювання ліцензії. З огляду на таке, відповідач вважає позов не обґрунтованим та просить відмовити в задоволенні позовних вимог.

Згідно до ч.5 ст.262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Частиною 4статті 243 Кодексу адміністративного України встановлено, що судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Згідно з ч.5 ст.250 Кодексу адміністративного судочинства України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Відповідно до ч. 8 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Істок Газ» зареєстровано як юридична особа та відповідно до виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань має код ЄДРПОУ 40634130 з основним видом економічної діяльності 47.30 роздрібна торгівля пальним.

01.06.2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Істок Газ» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Інвест груп Дніпро» укладено договір здачі в операційну оренду обладнання АГЗП, що знаходяться за адресою: м. Дніпро, вул. Маршала Малиновського 108Б (цільове призначення земельної ділянки (код КВЦПЗ) 12.11 (для розміщення та експлуатації об`єктів дорожнього сервісу) з кадастровим номером 1210100000:09:265:0213) та м. Дніпро, вул. Панікахи 2к (цільове призначення земельної ділянки ( код КВЦПЗ) 12.11 ( для розміщення та експлуатації об`єктів дорожнього сервісу) з кадастровим номером 1210100000:03:031:0025).

10.09.2019 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області видано Товариству з обмеженою відповідальністю «Істок Газ» ліцензію на право роздрібної торгівлі за реєстраційним номером № 04610314201900510 терміном дії до 10.09.2024року.

30 квітня 2021 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області видано розпорядження № 115-о про анулювання ліцензій, на підставі отримання від уповноважених органів інформації, що документи, копії яких подані разом із заявою на отримання ліцензії, не видавалися/не погоджувалися такими органами.

Вважаючи розпорядження Головного управління ДПС у Дніпропетровській області № 115-о від 30.04.2021 року про анулювання ліцензій протиправним позивач звернувся з цим позовом до суду.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі пальним, визначені Законом України від 19.12.1995 №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" (далі - Закон №481/95-ВР).

Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" внесено зміни до Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", зокрема запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним. Зазначені зміни набрали чинності з 01 липня 2019 року.

За визначенням, зазначеним у частині 1 Закону №481/95-ВР, роздрібна торгівля пальним - це діяльність із придбання або отримання та подальшого продажу або відпуску пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик з автозаправної станції/автогазозаправної станції/газонаповнювальної станції/газонаповнювального пункту та інших місць роздрібної торгівлі через паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки.

Статтею 16 Закону №481/95-ВР визначено, що контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

Контроль за сплатою річної плати за ліцензії здійснюється органом виконавчої влади, уповноваженим Кабінетом Міністрів України видавати ліцензії на роздрібну торгівлю пальним / на зберігання пального.

Згідно з підпунктом 1 пункту 3 Положення про Державну податкову службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 березня 2019 року № 227 (далі - Положення №227), основними завданнями Державної податкової служби України є: реалізація державної податкової політики, здійснення в межах повноважень, передбачених законом, контролю за надходженням до бюджетів та державних цільових фондів податків, зборів, платежів, державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері контролю за своєчасністю здійснення розрахунків в іноземній валюті в установлений законом строк, дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), проведення розрахункових операцій, а також за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону.

Підпунктом 27 пункту 4 Положення №227 передбачено, що Державна податкова служба України відповідно до покладених на неї завдань здійснює ліцензування діяльності суб`єктів господарювання з виробництва пального, з оптової, роздрібної торгівлі та зберігання пального і контроль за таким виробництвом.

Відповідно до пункту 7 Положення №227 Державна податкова служба України здійснює повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку її територіальні органи.

Таким чином, органом, який видає ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним та відповідно й здійснює контроль за дотриманням норм Закону №481/95-ВР, в тому числі й щодо сплати річної плати за ліцензію, є Державна податкова служба України та її територіальні органи.

Порядок здійснення імпорту, експорту, оптової та роздрібної торгівлі пальним, його зберігання визначено статтею 15 Закону №481/95-ВР.

Відповідно до частини 20 статті 15 Закону №481/95-ВР роздрібна торгівля пальним може здійснюватися суб`єктами господарювання (у тому числі іноземними суб`єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.

Згідно з частиною 31 статті 15 Закону №481/95-ВР ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем торгівлі суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) терміном на п`ять років.

Частинами 33-36 статті 15 Закону №481/95-ВР визначено, що ліцензія видається за заявою суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.

У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб`єкт господарювання (у тому числі іноземний суб`єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) має намір одержати ліцензію (оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, оптова, роздрібна торгівля пальним або зберігання пального).

Суб`єкти господарювання (у тому числі іноземні суб`єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю пальним додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), фіскальні номери програмних реєстраторів розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в податкових органах.

Відповідно до частини 39 статті 15 Закону №481/95-ВР для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:

- документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об`єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об`єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;

- акт вводу в експлуатацію об`єкта або акт готовності об`єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об`єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об`єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;

- дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів (щодо пального - не пізніше 20 календарних днів) з дня одержання зазначених у цьому Законі документів (частина 47 статті 15 Закону №481/95-ВР).

Після видачі/призупинення/анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним або на зберігання пального центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, вносить відповідні відомості до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального не пізніше наступного робочого дня з дня видачі/призупинення/анулювання відповідної ліцензії.

Дія ліцензії вважається призупиненою з моменту одержання суб`єктом господарювання (у тому числі іноземним суб`єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) відповідного письмового розпорядження органу, який видав ліцензію, а її дія поновлюється з моменту зарахування відповідного чергового платежу за ліцензію до бюджету.

Згідно з частиною 48 статті 15 Закону №481/95-ВР ліцензія анулюється після отримання від уповноважених органів інформації, що документи, копії яких подані разом із заявою на отримання ліцензії, не видавалися/не погоджувалися такими органами.

Ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту одержання суб`єктом господарювання (у тому числі іноземним суб`єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) письмового розпорядження про її анулювання.

На виконання розпорядження від 25 березня 2021 року, № Р-295/0/3-21 Дніпропетровської обласної державної адміністрації “Про заходи щодо боротьби з нелегальним обігом і роздрібною торгівлею пальним на території Дніпропетровської області” та з метою забезпечення належного виконання вимог статті 15 Закону №481/95-ВР Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області 22.04.2021 року направлено запит № 19839/6/04-36-09-01-22 до Департаменту архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області з метою підтвердження наданої декларації про готовність об`єкта до експлуатації, зареєстрованої 12.03.№ ДП143120364, що знаходиться за адресою: м. Дніпро, вул. Маршала Малиновського, буд. 108Б.

23.04.2021 року листом за вих. № 1004-1.15/649 Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області надано інформацію, що станом на дату надання відповіді, відсутня інформація з приводу видачі/реєстрації документів, які засвідчують прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта «Будівлі та споруди автомобільної газозаправної станції по вул. Маршала Малиновського, буд. 108-Б у м. Дніпро» та реєстрації декларації про готовність об`єкта до експлуатації №ДП 143120364 від 12.03.2012року.

Статтею 18 Закону №481/95-ВР передбачені виключення, коли подання вказаних документів не вимагається.

Так, згідно частини 3 статті 18 Закону №481/95-ВР передбачено, що тимчасово, до 1 січня 2022 року, суб`єкти господарювання можуть отримувати ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального на відповідне місце здійснення такої діяльності без подання акта вводу в експлуатацію об`єкта або акта готовності об`єкта до експлуатації, або сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, або інших документів, що підтверджують прийняття об`єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо об`єктів, необхідних для здійснення відповідної діяльності, за умови подання копій документів, що підтверджують право власності на такі об`єкти нерухомого майна, виданих у встановленому законодавством порядку до 1 січня 2014 року.

Отже, відповідно вказаних норм, у разі подання копій документів, що підтверджують право власності на об`єкти нерухомого майна, видані у встановленому законодавством порядку до 1 січня 2014 року, від суб`єкта господарювання не вимагається надання акту вводу в експлуатацію об`єкта або акту готовності об`єкта до експлуатації, або сертифікату про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об`єктів в експлуатацію відповідно до законодавства.

Як встановлено судом, позивач звернувся до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області з заявою про отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним з поданими до заяви документами, у тому числі, декларацією про готовність об`єкта до експлуатації від 12.03.2012р. № ДП143120364.

При розгляді заяви об`єму поданих документів позивачем було достатнім та 10.09.2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Істок Газ» було видано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним № 04610314201900510.

Відповідно до частини 40 статті 15 Закону 481/95-ВР відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.

Підставою для анулювання ліцензії стало повідомлення на запит від уповноважених органів інформації, що документи, копії яких подані разом із заявою на отримання ліцензії, не видавалися/не погоджувалися такими органами.

Відповідно до листа Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області від 23.04.2021 року № 1004-1.15/649 станом на дату надання відповіді, відсутня інформація з приводу видачі/реєстрації документів, які засвідчують прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта «Будівлі та споруди автомобільної газозаправної станції по вул. Маршала Малиновського, буд. 108-Б у м. Дніпро» та реєстрації декларації про готовність об`єкта до експлуатації №ДП 143120364 від 12.03.2012року.

Позивачем до позову надано лист Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області від 11.06.2021 року № 1004-1.18/1000 в якому зазначено, що на дату надання відповіді наявна інформація про з приводу реєстрації реєстрації декларації про готовність об`єкта до експлуатації реєстрації декларації про готовність об`єкта до експлуатації №ДП 143120364 від 12.03.2012року.

Вказаний лист як доказ протиправності оскаржуваного розпорядження не враховується судом.

Розпорядження №115-о винесено відповідачем 30.04.2021, а лист Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області № 1004-1.18/1000, наданий позивачем, датований 11.06.2021 року.

Таким чином, вказаного листа не існувало на момент прийняття відповідачем оскаржуваного розпорядження.

Враховуючи викладене, розпорядження №115-о від 30.04.2021 про анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним є законним та скасуванню не підлягає.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин (частина 2 статті 77 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України).

Згідно з частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи викладене, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.

Згідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України в разі відмови в задоволенні позову судові витрати не присуджуються на користь сторони за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень.

Керуючись статтями 2, 9, 73-78, 90, 139, 241 - 246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Істок Газ» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення – відмовити.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.С. Рябчук