Постанова № 98593970, 26.07.2021, Овідіопольський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
26.07.2021
Номер справи
509/2360/21
Номер документу
98593970
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 509/2360/21

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 липня 2021 року смт Овідіополь

Суддя Овідіопольського районного суду Одеської області Жижка О.В, розглянувши матеріали, які надійшли від Чорноморського басейнового управління Державного агентства рибного господарства (Чорноморський рибоохоронний патруль) Державного агентства рибного господарства України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючого, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 4 ст. 85 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

17 травня 2021 року до Овідіопольського районного суду Одеської області Чорноморського басейнового управління Державного агентства рибного господарства (Чорноморський рибоохоронний патруль) Державного агентства рибного господарства України надійшов протокол про адміністративне правопорушення від 28.04.2020 року № 002865/308, з якого вбачається, що ОСОБА_1 28.04.2021 року о 23:30 за адресою: Одеська область, Одеський район, смт Овідіополь, Дністровський лиман, здійснював незаконний лов риби в брід у Дністровському лимані в період державної заборони на лов водних біоресурсів «Нерест» на одну сітку ліскову, вічко 55 мм., висотою 1,20 м., довжиною 25 м., на яку виловив рибу «Карп (Сазан)», у кількості 4 шт., загальною вагою 2,5 кг., яка заборонена правилами любительського та спортивного рибальства, чим нанесено збитки рибним ресурсам України, згідно такс встановлених постановою КМУ від 21.11.2011 року № 1209, на суму 1224 грн. (риба «Карп (Сазан)» 4 х 306 грн.= 1224 грн.), чим своїми діями порушив п.п. 3.15, 4.14.1 Правил любительського і спортивного рибальства, за що передбачена відповідальність ст. 63 Закону України «Про тваринний світ» та ч. 4 ст. 85 КУпАП.

У протоколі про адміністративне правопорушення від 28.04.2020 року № 002865/308 ОСОБА_1 зазначив, що з порушенням згоден.

ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, причини своєї неявки суду не повідомив, клопотань про розгляд справи за його відсутності суду не надав, був обізнаний про складання відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення, про що свідчить відповідний підпис в протоколі.

Крім того, для отримання інформації щодо стану розгляду судової справи та прийнятих судових рішень функціонує офіційний веб-портал «Судова влада України» за допомогою якої будь-яка особа може отримати актуальну інформацію щодо стану судової справи, та стадії її розгляду.

Дана позиція повністю відповідає усталеній практиці ЄСПЛ, яку відповідно до ст. 17 ЗУ «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ як джерело права. Так, у рішенні ЄСПЛ у справі «Пономарев проти України» суд зазначив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Положення ч. 1 ст. 268 КУпАП, відповідно до яких визначено випадки обов`язкової участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не містять ст. 85 КУпАП, а тому у даному випадку участь ОСОБА_1 при розгляді протоколу про адміністративне правопорушення, що складений відносно нього за ч. 4 ст. 85 КУпАП, не є обов`язковою.

Своїми діями ОСОБА_1 створює штучне затягування розгляду справи, з метою закінчення строків притягнення особи до адміністративної відповідальності, у відповідності до ст. 38 КУпАП.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу про адміністративне правопорушення за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Дослідивши адміністративні матеріали суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП., виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП, грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову) - тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої і на посадових осіб - від тридцяти до п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.

Відповідно до такси для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення громадянами України, іноземцями та особами без громадянства цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об`єктах України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2011 року № 1209, цінний вид водних біоресурсів у рибогосподарських водних об`єктах України, а саме «Сазан», оцінка збитків, заподіяних внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення одного екземпляра водних біоресурсів незалежно від розміру та ваги становить 18 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

У відповідності до ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення, є будь які фактичні данні, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне порушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Таким чином, протокол про адміністративне правопорушення, містить в собі фактичні данні про обставини правопорушення, і відповідно є одним з доказів по справі, у зв`язку з чим, судом, при вирішенні справи про адміністративне правопорушення, протокол оцінюється нарівні з іншими доказами по справі, перед якими, він не має переваги, та відповідно на підставі оцінки всіх доказів по справі, судом приймається відповідне рішення.

Стаття 252 КУпАП передбачає орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Статтею 254 КУпАП визначено, що про вчинення адміністративного правопорушення, складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Частиною 1 статті 256 КУпАП передбачено у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються : дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення), місце, час вчинення і суть правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, яка притягається до відповідальності та інше.

Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення при обов`язковому з`ясуванні вини даної особи у вчиненні адміністративного правопорушення та того чи підлягає вона адміністративній відповідальності, суддя зобов`язаний з`ясувати також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

В ході виявлення адміністративного правопорушення посадовою особою було вилучено знаряддя лову «сітка ліскова», білого кольору, вічко 55 мм., висота 1,20 м., довжина 25 м., у кількості 1 шт., та водні біоресурси «Карп (Сазан)», у кількості 4 шт., загальною вагою 2,5 кг., які відповідно до ст. 29 КУпАП та санкції ч. 4 ст. 85 КУпАП, знаряддя вчинення або безпосередній об`єкт адміністративного правопорушення, підлягає конфіскації.

Відповідно до довідки-розрахунку шкоди, заподіяної ОСОБА_1 , внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об`єктах України, відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 року № 1209, становить 1224 грн. (4х306=1224 грн.)

Відповідно до ст. 40 КУпАП, з ОСОБА_1 в рахунок відшкодування майнової шкоди на користь Овідіопольської селищної ради, об`єднаної територіальної громади належить стягнути 1224 грн., яка розрахована згідно діючої «Методики розрахунку збитків, заподіяних рибному господарству внаслідок порушень Правил рибальства та охорони водних живих ресурсів», затвердженої спільним Наказом Мінагрополітики України та Мінприроди України 12.11.2004 р. № 1446/10045, доданого до адміністративних матеріалів, на підставі постанови КМУ № 1209 від 21.11.2011 року

Отже, в даному випадку, мається склад та подія адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, що підтверджено матеріалами справи (адміністративним протоколом, матеріалами справи), дії державного інспектора відділу рибоохоронного патруля № 2 по складанню протоколу відносно ОСОБА_1 відповідали вимогам Закону.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст. 29, 40, 40-1, ч. 4 ст. 85, 283-285 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 грн., з конфіскацією знаряддя лову «сітка ліскова», білого кольору, вічко 55 мм., висотою 1,20 м., довжиною 25 м. – 1 шт., та риби «Сазан Карп», 2,5 кг., у кількості 4 шт.

В рахунок відшкодування майнової шкоди, стягнути з ОСОБА_1 на користь Овідіопольської селищної ради,об`єднаної територіальної громади 1224 (одна тисяча двісті двадцять чотири) грн., на р/р (IBAN) UA 738999980333159331000015704, Отримувач – ГУК в Одеській області/смт Овідіополь/24062100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37607526.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 454 грн.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Овідіопольський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя О.В. Жижка