
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
26 липня 2021 року м. Рівне №460/996/21
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нор У.М. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1 доУправління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Військова частина А 4240 про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинення певних дій, -В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради, в якому просить:
- визнати незаконною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради щодо не проведення перерахунку разової грошової допомоги до 5 травня за 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 роки в розмірі 5 мінімальних пенсій за віком, відповідно до ст.12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення виконавчого Комітету Рівненської міської ради здійснити перерахунок виплатити щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 роки у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком, передбаченому ст.12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", виходячи із розміру мінімальної пенсії за віком, встановленого ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та з урахуванням проведених раніше виплат.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що має статус учасника бойових дій, що дає йому право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни-учасників бойових дій. Повідомив, що у жовтні 2020 звернувся до відповідача із запитом на отримання публічної інформації з приводу нарахування та виплат йому, а також розмірів разової грошової допомоги до 5 травня за період з 2016 по 2020 роки. З листа-відповіді відповідача дізнався, що виплати разової грошової допомоги до 5 травня за період з 2016 по 2020 рік здійснювалися у меншому розмірі, ніж передбачено ст. 12 Закону №3551-XII. Також звернувся до відповідача із окремою заявою щодо перерахунку виплаченої разової допомоги до 5 травня за 2020 рік як учаснику бойових дій та здійснення її доплати. Однак, відповідачем надано відповідь про відмову у перерахунку та виплаті такої допомоги за 2020 рік. Вважає таку відмову протиправною, оскільки остання обмежує його право на отримання вказаної допомоги у належному розмірі. Також стверджує, що розмір виплаченої до 5 травня допомоги за період 2016-2019 роки не відповідає розміру мінімальної пенсії за віком, встановленого законом про Державний бюджет України на відповідний рік. За наведених обставин, вважає протиправною бездіяльність відповідача щодо нездійснення перерахунку та виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2016-2020 роки в розмірі 5 мінімальних пенсій за віком, оскільки остання порушує його права на гарантований соціальний захист. З таких підстав, просив позов задовольнити повністю.
Ухвалою суду від 23.02.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
31.03.2021 відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що вимоги позивача є безпідставними і необґрунтованими, оскільки у квітні 2020 року позивачу до 05 травня виплачено разову грошову допомогу у повному обсязі, у розмірі 1390 грн., який визначений постановою Кабінету Міністрів України від 19.02.2020 №112. В обґрунтування заперечень також зазначив, що Управління соцзахисту не наділене повноваженнями щодо здійснення перерахунку розміру щорічної разової допомоги до 5 травня у 2020 році, а оскільки постанова КМУ №112 від 19.02.2020 є чинною, то відповідач вважає, що діяв на підставі, в межах повноважень та в спосіб, що визначені чинним законодавством. Зокрема, вказав, що позовна заява в частині виплати грошової допомоги до 05 травня за 2016-2020 роки підлягає залишенню без розгляду. На підставі викладеного, просив відмовити в задоволенні позову.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - військова частина А4240 подала до суду письмові пояснення, в яких зазначила, що здійснює лише перерахування зазначеної допомоги на картковий рахунок учасника бойових дій.
Відповідно до вимог частини четвертої статті 229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши позовну заяву і долучені до неї матеріали, з`ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд встановив таке.
ОСОБА_1 має статус учасника бойових дій, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 від 05.05.2015.
Позивач перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради і як учасник бойових дій отримує щорічну грошову допомогу до 5 травня.
15.10.2020 позивач звернувся до відповідача із запитом на отримання публічної інформації, яким, зокрема, просив надати інформацію стосовно проведення йому виплати разової грошової допомоги до 5 травня щороку, починаючи з 2016 року та її розмірів.
У відповідь на вказаний запит листомвідповідач повідомив, що відповідно до списків осіб, які мають право на одержання разової грошової допомоги позивач перебуває на обліку в управлінні і йому як учаснику бойових дій нарахована та перерахована на розрахунковий рахунок військової частини допомога в розмірах : за 2016 рік – 920,00 грн., за 2017 рік – 1200,00 грн., за 2018 рік – 1265,00 грн., за 2019 рік – 1295,00 грн., за 2020 рік – 1390,00 грн.
19.11.2020 позивач звернувся до Управління із заявою, якою просив здійснити перерахунок розміру разової грошової допомоги до 5 травня, як учаснику бойових дій, за 2016-2020 роки відповідно до ст. 12 Закону №3551-XII та здійснити її доплату за 2016 рік в сумі – 4450 грн., за 2017 рік – 5035 грн., за 2018 рік – 5600 грн., за 2019 – 6190 грн., за 2020 рік – 6800 грн., що загалом становить 28075 грн.
У відповідь на вказану заяву, відповідач листом повідомив позивачу, що нормативно-правовими актами, які регулюють розміри та порядок виплати щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня є прийняті Кабінетом Міністрів України відповідні постанови щодо виплати разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» на відповідний бюджетний рік. Таким чином, Управління не має повноважень щодо здійснення перерахунку розміру щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня за 2016-2020 роки.
Не погодившись з бездіяльністю відповідача щодо непроведення перерахунку та виплати разової грошової допомоги до 5 травня за 2016-2020 роки в розмірі 5 мінімальних пенсій за віком відповідно до ст.12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд керується та виходить з такого.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правовий статус ветеранів війни визначає Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" №3551-XII від 22 жовтня 1993 року (далі - Закон №3551-XII).
Статтею 12 Закону №3551-XII встановлені пільги учасникам бойових дій.
Відповідно до частини п`ятої статті 12 Закону №3551-XII (в редакції Закону України від 25 грудня 1998 року №367-XIV “Про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”) щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком.
Як визначено статтею 17 цього Закону, фінансування витрат, пов`язаних з введенням його в дію, здійснюється за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.
Підпунктом "б" підпункту 1 пункту 20 розділу II "Внесення змін до деяких законодавчих актів України" Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" № 107-VI від 28 грудня 2007 року (набрав чинності 01 січня 2008 року) частину 5 статті 12 Закону України № 3551-XII викладено у новій редакції, за змістом якої, разова грошова допомога учасникам бойових дій до 5 травня виплачується щорічно у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.
Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року №10рп/2008 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), зокрема, положення підпункту "б" підпункту 1 пункту 20 розділу II "Внесення змін до деяких законодавчих актів України" Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №107-VI від 28 грудня 2007 року.
У подальшому Законом України від 28 грудня 2014 року №79-VІІІ "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин" (набрав чинності 01 січня 2015 року) розділ VІ "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України доповнено пунктом 26, яким встановлено, що норми і положення, зокрема статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування.
На виконання зазначених приписів Бюджетного кодексу України з метою забезпечення виплати разової грошової допомоги ветеранам війни, особам, на яких поширюється дія Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань", Кабінетом Міністрів України щороку приймалися відповідні (на кожен бюджетний рік) постанови, а саме: №147 від 31 березня 2015 року, №141 від 02 березня 2016 року, №233 від 05 квітня 2017 року, №170 від 14 березня 2018 року, №237 від 20 березня 2019 року та №112 від 19 лютого 2020 року, якими визначався, зокрема, розмір та порядок виплати разової грошової допомоги учасникам бойових дій.
Так, постановою Кабінету Міністрів України "Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань" №112 від 19 лютого 2020 року (набрала чинності 25 лютого 2020 року) визначено розмір виплати разової грошової допомоги учасникам бойових дій - 1390 гривень.
Разом з тим, рішенням Конституційного Суду України від 27 лютого 2020 року №3-р/2020 у справі №1-247/2018(3393/18) визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), окреме положення пункту 26 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України у частині, яка передбачає, що норми і положення статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Відповідно до резолютивної частини рішення Конституційного Суду України від 27 лютого 2020 року №3-р/2020, окреме положення пункту 26 розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.
Отже, з 27 лютого 2020 року норми і положення, зокрема статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", не застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Таким чином, з 27 лютого 2020 року застосовуються положення статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" в редакції Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 25 грудня 1998 року №367-XIV (з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року №10рп/2008), частиною п`ятою якої встановлено щорічну виплату разової грошової допомоги до 05 травня учасникам бойових дій у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком.
Згідно з частиною першою статті 28 Закону України від 09 липня 2003 року №1058-IV “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” встановлено в 2020 році прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 січня 2020 року - 1638 гривень.
За таких обставин, з прийняттям Конституційним Судом України рішення від 27 лютого 2020 року №3-р/2020 розмір разової грошової допомоги до 5 травня учаснику бойових дій у 2020 році становить 8190 гривень.
Отже, виплата позивачу разової грошової допомоги у сумі 1390 гривень не відповідає вимогам статті 12 Закону №3551-ХІІ та свідчить про порушення його соціальних прав.
Аналогічні за змістом висновки щодо необхідності застосування при визначені розміру одноразової грошової допомоги до 5-го травня за 2020 рік саме положень Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", викладені в рішенні Верховного Суду від 29.09.2020 за наслідками розгляду зразкової справи №440/2722/20, які судом враховані при розгляді цієї справи за правилами ч. 5 статті 242 КАС України.
Враховуючи те, що разову грошову допомогу за 2020 рік позивачу виплачено у розмірі, меншому ніж передбачено ст. 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", суд дійшов висновку про порушення відповідачем прав позивача на отримання такої допомоги у належному розмірі.
Таким чином, бездіяльність відповідача, що полягає у ненарахуванні та невиплаті позивачу як учаснику бойових дій щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком є протиправною.
Стосовно посилання відповідача (у відповідях на запит і заяву позивача) на постанову Кабінету Міністрів України від 19 лютого 2020 року № 112, як на акт, який регулює розмір одноразової грошової допомоги до 5 травня, суд звертає увагу на таке.
В силу вимог частин 1, 2, 3 статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією та законами України. У разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу, або положення відповідного міжнародного договору України.
Отже, з огляду на приписи вказаних норм, при вирішенні цієї справи, суд застосовує норми ст. 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", як правового акту, який має вищу юридичну силу, ніж норми постанови КМ України від 19 лютого 2020 року № 112.
Враховуючи те, що судом встановлено протиправність бездіяльності відповідача у спірних правовідносинах, які виникли у 2020 році, то наявні підстави для задоволення і похідної позовної вимоги - про зобов`язання відповідача нарахувати та виплатити позивачу недоплачену щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік, у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком , з урахуванням попередньо виплаченої суми допомоги.
Щодо позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності відповідача, яка полягає в ненарахуванні і невиплаті позивачу разової грошової допомоги до 5 травня за 2016– 2019 роки у розмірі передбаченому ст.12 Закону від 22.10.1993 № 3551-XII та зобов`язання здійснити такий перерахунок і виплату допомоги, то суд вважає, що такі не підлягають до задоволення, з огляду на таке.
Як зазначалося судом раніше, Законом України від 28 грудня 2014 року №79-VІІІ "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин" (набрав чинності 01 січня 2015 року) розділ VІ "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України доповнено пунктом 26, яким встановлено, що норми і положення, зокрема статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Таким чином, в період виплати позивачу разової грошової допомоги до 5 травня з 2016 по 2019 роки, положення пункту 26 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України були чинними.
На реалізацію приписів цієї норми закону, Кабінетом Міністрів України прийнято постанови:
- № 141 від 02.03.2016 «Деякі питання виплати у 2016 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», відповідно до якої учасникам бойових дій у 2016 році виплата разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», проводиться у розмірі 920 грн.
- № 223 від 05.04.2017 «Деякі питання виплати у 2017 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», згідно з якою учасникам бойових дій у 2017 році виплата разової грошової допомоги до 5 травня проводиться у розмірі 1200 грн.
- №170 від 14.03.2018 «Деякі питання виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», якою визначено, що учасникам бойових дій у 2018 році виплата разової грошової допомоги до 5 травня проводиться у розмірі 1265 грн.
- № 237 від 20.03.2019 «Деякі питання виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», згідно з якою учасникам бойових дій у 2019 році виплата разової грошової допомоги до 5 травня здійснюється у розмірі 1295 грн.
Як свідчать матеріали справи, саме у таких розмірах відповідачем здійснювалася виплата позивачу разової грошової допомоги до 5 травня у 2016-2019 роках.
Натомість позивач вважає, що Конституційний Суд України у своєму рішенні від 27.02.2020 №3-р/2020 дійшов висновку про неконституційність делегування повноважень Уряду визначати розмір допомоги в цілому. Стверджує, що положення пункту 26 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України суперечили Конституції України протягом всього часу їх чинності і порушували конституційні права громадян до 27.02.2020. Тому, як наслідок, позивач просить зобов`язати відповідача провести йому доплату недоотриманої у період з 2016 по 2019 роки грошової допомоги до 5 травня в розмірі, встановленому ст. 12 Закону України №3551-XII.
Разом з тим, суд звертає увагу, що частиною другою статті 152 Конституції України визначено, що закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Аналогічна норма міститься у Законі України “Про Конституційний Суд України” від 13 липня 2017 року № 2136-VIII (далі - Закон № 2136-VIII), стаття 91 якого передбачає, що закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.
Аналіз вказаних приписів свідчить про те, що загальним є правило про втрату чинності законів, які визнані неконституційними саме з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність. Проте, винятки із такого правила можуть бути встановлені у самому рішенні Конституційного Суду України.
Як свідчить зміст рішенням від 27 лютого 2020 року №3-р/2020 у справі №1-247/2018(3393/18), Конституційним Судом України не встановлено його зворотної дії у часі.
Згідно із частиною першою статті 97 Закону № 2136-VIII Конституційний Суд у рішенні, висновку може встановити порядок і строки їх виконання, а також зобов`язати відповідні державні органи забезпечити контроль за виконанням рішення, додержанням висновку.
Проте додаткове визначення (чи не визначення) у рішеннях Конституційного Суду України порядку їх виконання, не скасовує і не підміняє загальної обов`язковості їх виконання. Незалежно від того, наявні чи відсутні в рішеннях, висновках Конституційного Суду України приписи щодо порядку їх виконання, відповідні закони, інші правові акти або їх окремі положення, визнані за цими рішеннями неконституційними, не підлягають застосуванню як такі, що втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність (абзац 6 пункту 4 Рішення Конституційного Суду України у справі № 1-31/2000 про порядок виконання рішень Конституційного Суду України).
Як зазначив Конституційний Суд України у рішенні від 14.12.2000, рішення Конституційного Суду України мають пряму дію і для набрання чинності не потребують підтверджень з боку будь-яких органів державної влади.
Поняття прямої дії рішень Конституційного Суду у Законі не розкрито. Водночас у абзаці 2 пункту 2 рішення від 09.02.1999 у справі № 1-7/99 про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів, Конституційний Суд України зазначив, що принцип прямої дії у часі закону чи іншого нормативно-правового акту потрібно розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
Враховуючи викладене, суд зазначає, що рішення Конституційного Суду від 27 лютого 2020 року №3-р/2020 не має ретроспективної дії в часі, з огляду на відсутність у ньому вказівки про інше, і не може бути застосоване до правовідносин, які виникли в період з 2016 року по 2019 рік.
Таким чином, положення пункту 26 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України були чинними в період з 2016 по 2019 роки та втратили чинність лише з 27.02.2020, а тому у відповідача були відсутні правові підстави для їх незастосування та нарахування і виплати позивачу грошової допомоги до 5 травня за 2016-2019 рр. у іншому розмірі, ніж визначено відповідними постановами Кабінету Міністрів України за 2016, 2017, 2018, 2019 роки.
Вказане дає суду підстави для висновку, що позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльності Управління праці і соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради щодо непроведення позивачу перерахунку разової грошової допомоги до 5 травня за 2016-2019 роки в розмірі 5 мінімальних пенсій за віком відповідно до ст.12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та зобов`язання здійснити перерахунок та виплату такої допомоги за 2016-2019 роки у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком є необґрунтованими, а тому до задоволення не підлягають.
Інші доводи та аргументи учасників справи не мають значення для правильного вирішення спору по суті, не впливають на встановлені в ході розгляду справи обставини і не спростовують викладених висновків суду.
З огляду на викладене, позовні вимоги підлягають до задоволення частково.
Підстави для застосування судом положень ст.139 КАС України відсутні, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п.13 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір", а доказів понесення інших судових витрат учасниками справи суду не надано.
Повний текст рішення складений з урахуванням перебування головуючої судді у відпустці (наказ від 18.05.2021 №136-від).
В період з 12 липня 2021 року по 23 липня 2021 року головуюча суддя Нор У.М. перебувала на лікарняному.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради (33028, м.Рівне, вул.Соборна 12, код ЄДРПОУ 03195441), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - військова частина А4240 (33001, м.Рівне, вул.Дубенська, 2, код ЄДРПОУ 07860272) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради щодо нездійснення нарахування та виплати ОСОБА_1 як учаснику бойових дій щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком відповідно до ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради нарахувати та виплатити ОСОБА_1 щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням попередньо виплаченої суми допомоги.
В решті позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складений 26 липня 2021 року
Суддя У.М. Нор