
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 380/825/20
У Х В А Л А
щодо встановлення судового контролю
26 липня 2021 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого-судді Костецького Н.В., розглянувши в письмовому провадженні клопотання позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльність, зобов`язання перерахувати розмір пенсії,-
в с т а н о в и в :
позивач звернувся до Львівського окружного суду із клопотанням про встановлення судового контролю за виконанням рішення, відповідно до якого просить суд зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області подати у встановлений судом строк звіт до Львівського окружного адміністративного суду про виконання судового рішення у адміністративній справі № 380/825/20 станом на 15.07.2021. В обгрунтування поданого клопотання вказує, що станом на 15.07.2021 Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області перестало здійснювати нарахування розміру пенсії з врахуванням розміру 74% відповідної суми грошового забезпечення, тобто виконувати рішення у справі № 380/825/20, посилаючись на зміну суми грошового забезпечення за судовим рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 16.10.2020 у справі № 380/7399/20 та мотивуючи, що цим судовим рішенням не покладено зобов`язань щодо перерахунку пенсії виходячи з розрахунку 74% відповідних сум грошового забезпечення.
При прийнятті ухвали суд виходив з такого.
Відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Згідно з ч. 2 ст. 382 КАС України, за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Рішенням Львівського коружного адміністративного суду від 02 березня 2020 року у справі № 380/825/20 позов задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії, виплати перераховану пенсію з врахуванням розміру 74% відповідної суми грошового забезпечення з 01.01.2018. Зобов`язано Головне Управління Пенсійного фонду України у Львівській області перерахувати ОСОБА_1 відповідно до Постанови кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” розмір пенсії виходячи з розрахунку 74 % відповідних сум грошового забезпечення з 01.01.2018 та здійснити виплату пенсії в цьому розмірі з 01.01.2018 із врахуванням раніше виплачених сум.
Суд вказує, що з аналізу норми ч. 1 ст. 382 КАС України вбачається, що встановлення судового контролю за виконанням рішення суб`єктом владних повноважень - відповідачем у справі, є правом, а не обов`язком суду. Отже, судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах є саме диспозитивним правом суду, яке може використовуватись в залежності від наявності об`єктивних обставин, що підтверджені належними та допустимими доказами.
Представник позивача не подав до суду належних та допустимих доказів на підтвердження того, що рішення суду тривалий час не виконується або не буде виконане.
Суд зазначає також, що відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України "Про виконавче провадження" примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів".
Згідно ч. 1 ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження", виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Статтею 19 Закону України "Про виконавче провадження" визначено права та обов`язки сторін та інших учасників виконавчого провадження. Так, сторони виконавчого провадження мають право, зокрема, оскаржувати рішення, дії або бездіяльність виконавця у порядку, встановленому цим Законом, надавати додаткові матеріали, заявляти клопотання та користуватися іншими правами, наданими законом.
Суд вказує, що згідно поданих до клопотання представника позивача документів, відсутні докази відкриття виконавчого провадження на підставі виконавчого листа виданого Львівським окружним адміністративним судом у справі № 380/825/20.
Відтак, враховуючи наведене, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення заяви позивача, а тому у її задоволенні слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 243, 248, 295, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у х в а л и в :
у задоволенні клопотання позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльність, зобов`язання перерахувати розмір пенсії – відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статями 294, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII “Перехідні положення” цього Кодексу.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя Костецький Н.В.