Ухвала суду № 98574169, 26.07.2021, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.07.2021
Номер справи
360/3849/21
Номер документу
98574169
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

26 липня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/3849/21

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., перевіривши матеріали позовної заяви товариства з додатковою відповідальністю «Лисичанський желатиновий завод» до Східного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки в Луганській області про визнання факту відсутності перенавантаження на осі, визнання протиправної та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява товариства з додатковою відповідальністю «Лисичанський желатиновий завод» до Східного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки в Луганській області, в якій просить суд:

- визнати факт відсутності 03 червня 2021 року перенавантаження на осі транспортного засобу позивача ТДВ «Лисичанський желатиновий завод», автомобіль DAF р.н. НОМЕР_1 та напівпричіп Schmitz р.н. НОМЕР_2 ;

- визнати протиправною та скасувати постанову № 222748, яка була винесена відповідачем - Східне міжрегіональне управління Укртрансбезпеки Луганської області від 12 липня 2021 року про притягнення позивача - ТДВ «Лисичанський желатиновий завод», до адміністративно-господарської відповідальності, а справу закрити.

Пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху для усунення недоліків з таких підстав.

Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати, повернення судового збору, відстрочення та розстрочення сплати судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір” з відповідними змінами (далі - Закон № 3674-VI).

Згідно із частиною першої статті 3 Закону України “Про судовий збір” судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Станом на 01 січня 2021 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становив 2270,00 грн.

Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб

За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру (частина 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір").

З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено дві позовні вимоги, одна з яких є немайновою, друга майнового характеру.

З огляду на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2021 року та враховуючи заявлені позовні вимоги, позивач за подання даної позовної заяви повинен був сплатити судовий збір у загальному розмірі 4540,00 грн.

До матеріалів позовної заяви надано платіжне доручення про сплату судового збору за одну позовну вимогу немайнового характеру у розмірі 2270,00 грн, у зв`язку з чим позивачу слід доплатити судовий збір за другу позовну вимогу майнового характеру у сумі 2270,00 грн за наступними реквізитами:

Отримувач коштів ГУК у Луг.обл./МТГ м.Сєвєр/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37991110

Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)

Код банку отримувача (МФО) 899998

Рахунок отримувача UA288999980313101206084012499

Код класифікації доходів бюджету 22030101

Призначення платежу *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Луганський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).

Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем самостійно в якості відповідача зазначено - Східне міжрегіональне управління Укртрансбезпеки в Луганській області (код ЄДРПОУ 39816845).

Згідно інформації, наявної на офіційному сайті Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, за ідентифікаційним кодом: 39816845 зареєстрована юридична особа – Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека). Постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 №592 "Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті" ліквідовано як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті за переліком згідно з додатком 1 та установлено, що правонаступником майна, прав та обов`язків територіальних органів Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті, що ліквідуються згідно з пунктом 1 цієї постанови, є Державна служба з безпеки на транспорті.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 103 затверджено Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті (далі - Положення), відповідно до пункту 1 якого Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є органом центральної виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорт і (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).

У відповідності до пункту 8 Положення Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Проте, територіальні органи створено без статусу юридичної особи.

Тобто, належним відповідачем у справі, предметом якої, серед іншого, є визнання протиправною та скасування постанови Східного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки про застосування адміністративно-господарського штрафу в сумі 17000,00 грн повинна бути Державна служба з безпеки на транспорті як юридична особа публічного права.

Отже, позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом.

Таким чином, у розумінні вимог статей 9, 42 ,43, 47 КАС України, позивачу необхідно уточнити суб`єктний склад сторін у справі.

Крім того, вивченням змісту позовної заяви, суддею з`ясовано, що позивач просить суд визнати факт відсутності 03 червня 2021 року перенавантаження на осі траспортного засобу позивача ТДВ «Лисичанський желатиновий завод», автомобіль DAF р.н. НОМЕР_1 та напівпричіп Schmitz р.н. НОМЕР_2 .

Відповідно до частини першої статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Статтею 245 КАС України визначено, що у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про: визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини, та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю; тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об`єднання громадян; примусовий розпуск (ліквідацію) об`єднання громадян; примусове видворення іноземця чи особи без громадянства за межі України; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів; затримання іноземця або особи без громадянства з метою ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України або про продовження строку такого затримання; затримання іноземця або особи без громадянства до вирішення питання про визнання її біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні; затримання іноземця або особи без громадянства з метою забезпечення її передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

звільнення іноземця або особи без громадянства на поруки підприємства, установи чи організації; зобов`язання іноземця або особи без громадянства внести заставу.

Таким чином, даними нормами чітко визначено повноваження суду при вирішенні справи, у зв`язку з чим суддя пропонує позивачу привести у відповідність зміст позовних вимог згідно статей 5, 245 КАС України.

Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, позов товариства з додатковою відповідальністю «Лисичанський желатиновий завод» підлягає залишенню без руху.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву товариства з додатковою відповідальністю «Лисичанський желатиновий завод» до Східного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки в Луганській області про визнання факту відсутності перенавантаження на осі, визнання протиправної та скасування постанови залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків протягом 5 (п`яти) календарних днів з дня отримання копії даної ухвали шляхом надання суду оригіналу квитанції про сплату судового збору у сумі 2270,00 грн, позовної заяви, приведеної у відповідність до положень статей 5, 160 КАС України, визначитись з предметом оскарження, підставами, змістом позову, позовними вимогами та уточнити відповідача у справі, разом з її копіями відповідно до кількості учасників справи.

У разі ненадання вищевказаних документів, позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

СуддяЄ.О. Кисельова