Рішення № 98574093, 26.07.2021, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.07.2021
Номер справи
340/4767/20
Номер документу
98574093
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 липня 2021 року м. Кропивницький Справа №340/4767/20

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого – судді Момонт Г.М., розглянув у порядку спрощеного провадження (письмового провадження) в м. Кропивницькому адміністративну справу

за позовом: Приватного підприємства «Юнікс»

до відповідача-1: Головного управління ДПС у Кіровоградській області,

відповідача-2: Державної податкової служби України,

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії.

Приватне підприємство «Юнікс» звернулося з позовом до Головного управління ДПС у Кіровоградській області, Державної податкової служби України про:

- визнання протиправним та скасування рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Кіровоградській області №1941176/31155690 від 17 вересня 2020 року;

- зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, податкову накладну №5 від 07 вересня 2020 року, видану Приватним підприємством «Юнікс» на суму 712 368,00 грн., у т.ч. ПДВ 118 368,00 грн., днем її фактичного подання.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 07.09.2020 р. ним складено податкову накладну №5 на загальну суму 712 368,00 грн, з урахуванням ПДВ – 118 728,00 грн, яку 10.09.2020 р. подав для реєстрації. За результатами обробки податкової накладної позивачем отримано квитанцію відповідно до якої реєстрація податкової накладної №5 від 07.09.2020 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, оскільки коди УКТЗЕД/ДКПП: товару/послуг 4012 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу постачання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Позивачу запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Позивач вказує, що ним 14.09.2020 р. направлено до Головного управління ДПС у Кіровоградській області пояснення №12/09-01 від 12.09.2020 р. та копії документів, необхідні і достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних. У своїх поясненнях позивач вказав, що податкова накладна від 07.09.2020 р. №5 виписана на отримувача (покупця) Приватне підприємство « 171 Чернігівський ремонтний завод « 171 ЧРЗ» по першій події – надходження коштів на рахунок продавця 07.09.2020 р. Також у поясненнях зазначено, що для виконання умов договору від 05.09.2020 р. №09-20 поставки автомобільних шин, укладеного з Приватним підприємством « 171 Чернігівський ремонтний завод» 171ЧРЗ», позивач здійснив замовлення та виконав 08.09.2020 р. передплату автомобільних шин у свого постійного постачальника – ТОВ «Технооптторг-Трейд» згідно чинного договору №147/20/01 від 11.01.2020 р. Платіжними дорученнями №226 від 08.09.2020 р. та №227 від 08.09.2020 р. була здійснена оплата товару, необхідного для виконання зобов`язань позивача перед покупцем ПП « 171 Чернігівський ремонтний завод « 171ЧРЗ». Оскільки станом на дату подання відповідних пояснень фактична поставка на передплачений товар від постачальника ТОВ «Технооптторг-Трейд» на адресу ПП «Юнікс» ще не надійшла, то позивач не мав об`єктивної можливості надати копію видаткової накладної та товарно-транспортної накладної на цю партію товару. Крім того, позивач у поясненнях повідомив відповідача про те, що на його складі зберігається 20 шт. обідної стрічки (фліпер) 475-53 код УКТЗ 4012909000, яка придбана у ТОВ «Технооптторг-Трейд» за видатковою накладною №53252 від 27.09.2018 р. та доставлена відповідно до товарно-транспортної накладної №РО1178300 від 27.09.2018 р. При цьому податкова накладна №5369 від 27.09.2018 р. з кодом УКТЗЕД 4012909000 зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних. ПП «Юнікс» звертало увагу на те, що для здійснення господарської діяльності підприємство має достатню матеріальну базу, використовує на правах оренди складське приміщення, здійснює постійну господарську діяльність та не має податкового боргу. Однак, 17.09.2020 р. комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Управління ДПС в Кіровоградській області винесено рішення №1941176/31155690 про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Рішення мотивоване ненаданням платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків фактур/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних. Водночас, у рішенні не підкреслено, яких конкретно документів не надано, хоча така вимога міститься у передбаченій формі рішень. Рішенням за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, прийнятому комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування 01.10.2020 р. №53225/311556690/2, скаргу ПП «Юнікс» на рішення №1941176/31155690 про відмову у реєстрації податкової накладної залишено без задоволення. Позивач вважає оскаржуване рішення протиправним. Позивач переконаний, що на момент подання податкової накладної на реєстрацію були відсутні підстави для віднесення господарської операції до п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Позивач наголошує на тому, що в оскаржуваному рішенні відповідач не послався на виявлення під час моніторингу будь-яких об`єктивних ознак неможливості здійснення ПП «Юнікс» операцій з постачання товарів, дані про які зазначено у податковій накладній №5 від 07.09.2020 р., та/або ймовірності уникнення позивачем виконання свого податкового обов`язку, які б свідчили про ризик порушення ним норм податкового законодавства.

Представником відповідача-2 подано відзив на позовну заяву у якому заперечено щодо задоволення позову (а.с.124-125). Представник відповідача-2 вказав, що платником надано копії документів, у яких реалізований товар, код товару та опис не відповідає придбаному (придбано шини 14.9R 24 – 2 шт.; шини 10.00R 20 – 16 шт., а реалізовано автошина 1300-530-533 Dneproshina ВИ-3 156F в кількості 51 шт.), за даними ЄРПН із 01.01.2018 р. придбано лише 8 шин за кодом УКТ ЗЕД 4011620000 (2 шт. – шина 405/70-24 (16/70-24) 152В МРТ 01 14PR TL (Mitas) та 6 шт. – шина 7.50-20 МИ-173 Г Ун Сер. J 119/116 4 1с RJSAVA), відсутні документи щодо транспортування товару (ТТН без зазначення товару). Крім того, з повідомлення про об`єкти оподаткування (форма 20-ОПП), відображено оренду складського приміщення лише з 11.09.2020 р., за даними ЄРПН із 01.01.2018 р. відсутні витрати щодо зберігання, транспортування та будь-яких інших послуг для здійснення господарської діяльності. Із врахуванням вказаного, Комісією прийнято рішення про відмову ПП «Юнікс» в реєстрації податкової накладної №5 від 07.09.2020 р. Представник відповідача зауважує на тому, що надані позивачем пояснення та документи не усунули підставу, яка призвела до зупинення податкових накладних. Представник відповідача-2 вважає, що податковим органом дотримано усіх норм та правомірно прийнято оскаржуване рішення.

Представником відповідача-1 подано відзив на позовну заяву ідентичний за змістом до відзиву, поданого представником відповідача-2 (а.с.130-131).

Позивачем подано відповідь на відзив у якій вказано, що у своїх відзивах відповідачі навели цитування змісту законодавства, яким врегульовано порядок та підстави зупинення реєстрації податкової накладної та лише констатували той факт, що ПП «Юнікс» подало на реєстрацію податкову накладну №5 від 07.09.2020 р., виписану на адресу ПП « 171 Чернігівський ремонтний завод « 171ЧРЗ» на суму 712 368,00 грн, у тому числі ПДВ 118 368,00 грн, реєстрація якої зупинена згідно квитанції про результати реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних. При цьому відповідачі вказують на те, що платнику податків запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК. Однак, відповідачі жодним чином не аргументували причини зупинення реєстрації податкової накладної. Відповідачами не обґрунтовано підстав зупинення реєстрації податкової накладної. Тобто, з відзиву на позовну заяву не вбачається, яку саме підставу для зупинення позивач повинен був усунути. Як зазначено у квитанції від 10.09.2020 р., реєстрація податкової накладної №5 від 07.09.2020 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України. При цьому у квитанції зазначено, що коди УКТЗЕД/ДКПП: товару/послуг 4012 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються) та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Податкова накладна №5 від 07.09.2020 р. була виписана на два види товару: автошина 130-530-533 Dneproshina ВИ-3 156F код УКТЗЕД 4011620000 в кількості 51 шт. та обідна стрічка 475-533 код УКТЗЕД 4012909000 в кількості 51 шт. Зі змісту квитанції позивачем зроблено висновок, що у відповідача виникли сумніви щодо товару з кодом УКТЗЕД/ДКПП:4012. Тобто, були питання саме до поставок товару обідна стрічка 475-533 код УКТЗЕД 4012909000. Щодо іншої позиції товару (автошина 1300-530-533 Dneproshina ВИ-3 156F код УКТЗЕД 4011620000) в податкові накладній, то відповідач у квитанції про зупинення не навів обставин, які б свідчили про наявність підстав для зупинення для реєстрації податкової накладної, не посилався на відсутність товару/послуг УКТЗЕД/ДКПП 4011 в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання. Позивач наголошує на тому, що квитанція №31155690 від 10.09.2020 р. не містить вимог до ПП «Юнікс» у частині надання конкретних пояснень та документів з метою реєстрації податкової накладної у ЄРПН, а містить лише загальне посилання на наявність права подати пояснення та копії документів без зазначення їх конкретного переліку. Оскільки в квитанції №31155690 від 10.09.2020 р. було посилання саме на відсутність коду УКТЗЕД товару/послуг 4012 в таблиці даних платника податку на додану вартість, то позивач дійшов висновку про необхідність надання пояснень та копій документів щодо підтвердження підстав для видачі та реєстрації податкової накладної при продажу нами товару саме з кодом УКТЗЕД товару/послуг 4012. Намагаючись надати відповідачу пояснення, позивач аргументував та доказово підтвердив наявність підстав для реєстрації податкової накладної виходячи із наведеної відповідачем причини. Водночас, для повноти позивач навів також аргументи і докази і щодо продажу товару автошина 1300-530-533 Dneproshina ВИ-3 156F код УКТЗЕД 4011620000, який також відображено у податковій накладній №5 від 07.09.2020 р. Позивач стверджує, що посилання відповідачів у відзиві на те, що була надана ТТН без зазначення товару, не відповідає дійсності, оскільки в товарно-транспортній накладній №РО1178300 від 27.09.2018 р. у графі «відомості про вантаж» мається посилання на видаткову накладну від 27.09.2018 р., в якій однією з товарних позицій є обідна стрічка (фліпер) 4012909000 в кількості 20 шт. Позивач зазначає, що відповідачами не спростовано того факту, що податкова накладна №5369 від 27.09.2018 р., виписана при постачанні обідної стрічки з кодом 4012909000 зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних. Крім того, у відзиві відповідач не навів жодних аргументів, чому ним не взято до уваги той факт, що позивач здійснив замовлення та виконав 08.09.2020 р. передоплату автомобільних шин та обідної стрічки у свого постійного постачальника – ТОВ «Технооптторг-Трейд» згідно з договором №147/20/01 від 11.01.2020 р. Вказана господарська операція пов`язана з виконанням умов договору від 05.09.2020 р. №09-20 поставки автомобільних шин між позивачем та ПП « 171 Чернігівський ремонтний завод « 171ЧРЗ». Позивач категорично не погоджується з аргументами відповідачів про те, що за даними ЄРПН із 01.01.2018 р. ним придбано лише 8 шин з кодом УКТЗЕД 4011620000, оскільки 08.09.2020 р. ТОВ «Технооптторг-Трейд» виписано ПП «Юнікс» податкову накладну №1798 на товар «шина 1300х530-533 Dneproshina ВИ-3 156F, код УКТЗЕД 4011620000» в кількості 91 шт. Позивач вказує, що аргументи відповідачів щодо відсутності необхідної кількості товару та належного оформлення товарно-транспортних накладних, не стосуються фактичних обставин справи і не були підставою для зупинення реєстрації податкової накладної. Позивач вважає недоречним і посилання відповідачів у відзиві про те, що в повідомленні про об`єкти оподаткування (форма 2—ОПП) відображено оренду складського приміщення лише з 11.09.2020 р., оскільки в квитанції від 10.09.2020 р. про зупинення реєстрації податкової накладної не було висловлено зауважень та вимог щодо надання документів, які б підтверджували наявність у користуванні складських приміщень. Отже, обставини обліку об`єктів оподаткування ПП «Юнікс» не були підставою для зупинення реєстрації податкової накладної. Разом з тим, разом із поясненнями від 12.09.2020 р. позивач надав відповідачу копії договорів оренди від 01.05.2020 р. та від 30.04.2018 р. Позивач наголошує на тому, що відповідач за відсутності правових підстав, спочатку зупинив реєстрацію податкової накладної №5 від 07.09.2020 р., а згодом, безпідставно відмовив у реєстрації такої накладної (а.с.142-146).

Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 28.10.2020 р. позовну заяву Приватного підприємства «Юнікс» до Головного управління ДПС у Кіровоградській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії – залишено без руху (а.с.98).

Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 09.11.2020 р. відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (а.с.106-107).

09.12.2020 р. проведено перше судове засідання та розпочато розгляд справи по суті (а.с.165).

Дослідивши подані позивачем та відповідачами документи і матеріали, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,

ВСТАНОВИВ:

05.09.2020 р. між ПП «Юнікс» (Продавець) та ПП «171 Чернігівський ремонтний завод « 171 ЧРЗ» (Покупець) укладено договір поставки автомобільних шин №09-20, за умовами якого Продавець зобов`язався передати у власність Покупця, а Покупець – прийняти і оплатити шини автомобільні 1300х530-533 ВИ-3 з обідною стрічкою 475-533 до автомобілів КрАЗ-260, КрАЗ-260В, КрАЗ-255, КрАЗ-255, КрАЗ-255В в кількості 91 од. (а.с.34).

07.09.2020 р. ПП « 171 Чернігівський ремонтний завод « 171 ЧРЗ» проведено часткову оплату згідно з рахунком-фактурою №5 від 07.09.2020 р. у сумі 712 368,00 грн (а.с.37, 38).

За фактом оплати ПП «Юнікс» виписано на отримувача (покупця) ПП « 171 Чернігівський ремонтний завод « 171 ЧРЗ» податкову накладну №5 від 07.09.2020 р. на суму 712 368,00 грн, у тому числі ПДВ – 118 728,00 грн (а.с.39), яку 10.09.2020 р. подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.40).

Відповідно до квитанції від 10.09.2020 р. №31155690 податкову накладну №5 від 07.09.2020 р. прийнято, реєстрацію зупинено, оскільки коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 4012, відсутні у таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. При цьому запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПК/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.40).

ПП «Юнікс» надано Головному управлінню ДПС у Кіровоградській області пояснення до податкової накладної №5 від 07.09.2020 р. №12/09-01 від 12.09.2020 р. (а.с.41). До пояснень додано договір постачання №147/20/1 від 11.01.2020 р. з ТОВ «Технооптторг-Трейд» (а.с.51-53); договір постачання №09-20 від 05.09.2020 р. з ПП « 171 Чернігівський ремонтний завод « 171 ЧРЗ» (а.с.34); рахунок на поставку товару №52213468 від 07.09.2020 р. від ТОВ «Технооптторг-Трейд» (а.с.54); рахунок на поставку товару №52217060 від 07.09.2020 р. від ТОВ «Технооптторг-Трейд» (а.с.55); рахунок №5 від 07.09.2020 р. ПП «Юнікс» (а.с.37); виписка з рахунка в АТ «Райффайзен банк Аваль» від 07.09.2020 р. (а.с.38); виписка з рахунка в АТ «Райффайзен банк Аваль» від 08.09.2020 р. (а.с.56); договір оренди приміщення складу №09/20 від 01.05.2020 р. (а.с.33); договір оренди приміщення складу-офісу №3004/18-2 від 30.04.2018 р.; додаткова угода №2 від 01.02.2019 р.; договір постачання №187/18/1 від 09.01.2018 р. з ТОВ «Технооптторг-Трейд» (а.с.72-74); податкова накладна ТОВ «Технооптторг-Трейд» за 27.09.2018 р. (а.с.77); видаткова накладна №53252 від 27.09.2018 р. (а.с.79); ТТН №РО1178300 від 27.09.2018 р. (а.с.80); виписка банку з рахунку в АТ «Райффайзен банк Аваль» від 27.09.2018 р. (а.с.75-76).

У відзивах на позовну заяву представниками відповідачів підтверджено, що ПП «Юнікс» 14.09.2020 р. подано пояснення з додатками (а.с.125, 131).

Рішенням про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 17.09.2020 р. №1941176/31155690 відмовлено у реєстрації податкової накладної №5 від 09.07.2020 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з ненаданням платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності і певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (а.с.42).

25.09.2020 р. ПП «Юнікс» подано скаргу на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 17.09.2020 р. №1941176/31155690 (а.с.44-46, 47).

Рішенням за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 01.10.2020 р. №53225/31155690/2 залишено скаргу без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін (а.с.48).

Згідно з пп.«а» п.185.1 ст.185 Податкового кодексу України (далі за текстом – ПК України) об`єктом оподаткування є операції платників податку з: постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю.

Датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг згідно з п.187.1 ст.187 ПК України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів.

Відповідно до п.188.1 ст.188 ПК України база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов`язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв`язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками – суб`єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

Згідно з п.201.1 ст.201 ПК України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

З огляду на п.201.7 ст.201 ПК України податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Відповідно до абз.1, 2, 5, 10, 12, 13, 14 п.201.10 ст.201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Згідно з п.201.16 ст.201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних визначався Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 р. №1165 (далі за текстом – Порядок №1165).

Пунктом 3 Порядку №1165 визначені ознаки податкових накладних/розрахунків коригування, яким вони повинні відповідати для їх реєстрації.

Відповідно до п.п.4, 5 Порядку №1165 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Згідно з п.6 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.

Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).

У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом сьомим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття (додаток 4).

Інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.

Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.

За результатами розгляду інформації та копій документів комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник податку отримує в електронному кабінеті у день його прийняття (додаток 4).

Виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Якщо комісією регіонального рівня протягом семи робочих днів, що настають за датою надходження зазначеної інформації та документів, не прийнято відповідного рішення, платник податку виключається з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

У разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Комісія регіонального рівня постійно проводить моніторинг щодо відповідності/невідповідності платників податку критеріям ризиковості платника податку.

Пунктом 7 Порядку №1165 встановлено, що у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Відповідно до п.п.10, 11 Порядку №1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Оцінюючи підстави зазначені у квитанції від 10.09.2020 р. про зупинення реєстрації податкової накладної №5 від 07.09.2020 р. суд враховує, що у Додатку 3 до Порядку №1165 визначені Критерії ризиковості здійснення операцій.

Згідно з п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі – платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов`язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.

Таким чином, зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування за п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій відбувається у разі одночасного дотримання трьох умов: відсутність товару в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товару, що постачається на постійній основі; обсяг постачання дорівнює або перевищує товарні залишки; переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.

Суд зауважує, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної на підставі п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, контролюючий орган повинен повідомити платника податків, які саме документи мають бути подані для спростування наявних у податкового органу сумнівів та які аспекти належить висвітлити у поясненнях.

Зі змісту квитанції від 10.09.2020 р. №9226143944 судом встановлено, що зупинення реєстрації податкової накладної №5 від 07.09.2020 р. зумовлено тим, що коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 4012, відсутні у таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. При цьому у квитанції міститься вимога щодо надання надати пояснень та копій документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПК/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Разом з тим, суд враховує, що відповідачами не надано доказів, що на час проведення моніторингу податкової накладної №5 від 07.09.2020 р., поданої ПП «Юнікс» на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних, позивач відповідав п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Так, відповідачами не доведено, що коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 4012, відсутні у таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання.

Також матеріалами справи не підтверджується факт виявлення контролюючим органом під час проведення моніторингу, об`єктивних ознак не можливості здійснення позивачем операцій з поставки товару, дані про яку вказані у податковій накладній №5 від 07.09.2020 р., та/або ймовірності уникнення позивачем виконання податкового обов`язку, які б свідчили про ризик порушення ним норм податкового законодавства.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що матеріалами справи не підтверджується наявність підстав для зупинення реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №5 від 07.09.2020 р., складеної ПП «Юнікс».

Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, передбачений Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 р. №520 (далі за текстом – Порядок №520).

Відповідно до п.п.2-4 Порядку №520 прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі – комісія регіонального рівня).

Комісія регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Згідно з п.5 Порядку №520 перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Пунктами 6, 7 Порядку №520 встановлено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складено на одного отримувача – платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

З огляду на п.п.9 – 11 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Відповідно до п.п.25, 26 Порядку №1165 комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном.

Згідно з п.п.42, 44-46 Порядку №1165 рішення, прийняті комісіями контролюючих органів, підлягають реєстрації засобами інформаційних систем ДПС.

Комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).

Розгляд питання на засіданні комісії контролюючого органу включає такі етапи: доповідь секретаря комісії; доповідь члена комісії, співдоповідь (у разі потреби); внесення членами комісії пропозицій, їх обговорення; оголошення головою комісії рішення про припинення обговорення питання; голосування; оголошення головою комісії результатів голосування; оформлення протоколу.

У протоколі засідання комісії контролюючого органу зазначається перелік осіб, присутніх на засіданні, порядок денний засідання, питання, що розглядалися на засіданні, перелік осіб, які виступали під час засідання, результати голосування, прийняті такою комісією рішення.

Відповідно до протоколу засідання комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 17.09.2020 р. №104 вирішено відмовити у реєстрації податкової накладної ПП «Юнікс» №5 від 07.09.2020 р. у зв`язку з відсутністю копій повного пакету документів щодо податкового кредиту та податкових зобов`язань, а також зберігання і транспортування, навантаження/розвантаження продукції, складські документи (а.с.115-117, 132-134).

Також суд враховує, у рішенні про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 17.09.2020 р. №1941176/31155690 не зазначено, яких саме документів не надано ПП «Юнікс», що унеможливило прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної №5 від 07.09.2020 р.

Натомість посилання у протоколі та в оскаржуваному рішенні на те, що платником податків не надано копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності і певних типових форм та галузевої специфіки, накладних, спростовується доказами наданими позивачем (а.с.33-41, 49-95).

Стосовно доводів відповідачів про відсутність у позивача реалізованого товару, суд зазначає, що первинними документами підтверджено, що для виконання договору з ПП « 171 Чернігівський ремонтний завод « 171 ЧРЗ» позивачем замовлено та оплачено у ТОВ «Технооптторг-Трейд» автошини 1300-530-533 Dneproshina ВИ-3 156F у кількості 91 шт., що підтверджується договором постачання №147/20/1 від 11.01.2020 р. (а.с.51-53), рахунками на оплату №52213468 від 07.09.2020 р., №52217060 від 07.09.2020 р. (а.с.54, 55), випискою з рахунка в АТ «Райффайзен банк Аваль» від 08.09.2020 р. (а.с.56), платіжними дорученнями №226 від 08.09.2020 р., №227 від 08.09.2020 р. (а.с.57, 58), податковою накладною №1798 від 08.09.2020 р. (а.с.59). Разом з тим, обідна стрічка 475-533 у кількості 20 шт. придбана позивачем у ТОВ «Технооптторг-Трейд» за договором №187/18/1 поставки товару на умовах відстрочення платежу від 09.01.2018 р. (а.с.72-74), що підтверджується випискою по рахунку за 27.09.2018 р. (а.с.75-76), податковою накладною №5369 від 27.09.2018 р. (а.с.77), видатковою накладною №53252 від 27.09.2018 р. (а.с.79). При цьому судом встановлено, що у товарно-транспортній накладній №РО1178300 від 27.092018 р. у розділі «Відомості про вантаж» міститься посилання на видаткову накладну №53252 від 27.09.2018 р. у якій зазначено перелік товару, зокрема обідна стрічка (фліпер) 475-533 у кількості 20 штук (а.с.79, 80).

На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що відповідачем за відсутності правових підстав зупинено реєстрацію податкової накладної №5 від 07.09.2020 р., а надалі безпідставно відмовлено у реєстрації такої накладної, а тому рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 17.09.2020 р. №1941176/31155690 підлягає визнанню протиправним та скасуванню, а позовні вимоги в цій частині – задоволенню.

Стосовно позовної вимоги про зобов`язання ДПС України зареєструвати податкову накладну №5 від 07.09.2020 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних днем її прийняття, а саме 19.05.2020 р., суд зазначає наступне.

Згідно з п.п.2, 4, 10 ч.2 ст.245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про: визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Відповідно до п.п.19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. №1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.

Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.

Із аналізу зазначених норм суд дійшов висновку, що податковий орган реєструє податкову накладну, в тому числі, на підставі рішення суду датою набрання ним законної сили або іншою датою, вказаною у рішенні.

Зважаючи на встановлені обставини, суд вважає, що ефективним способом захисту порушеного права позивача є зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №5 від 07.09.2020 р. на суму 712 368,00 грн, у тому числі ПДВ 118 728,00 грн, складену ПП «Юнікс» днем її подання – 10 вересня 2020 року.

Згідно з ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду позивачем понесені судові витрати зі сплати судового збору в сумі 4 204,00 грн (а.с.15), а тому суд стягує на користь ПП «Юнікс» документально підтверджені судові витрати (судовий збір) у розмірі 2 102,00 грн за рахунок бюджетних асигнувань за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Кіровоградській області та у розмірі 2 102,00 грн за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України.

Керуючись ст.ст.132, 139, 242-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Кіровоградській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1941176/31155690 від 17 вересня 2020 року про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №5 від 07 вересня 2020 року на суму 712 368,00 грн, у тому числі ПДВ 118 728,00 грн, складену Приватним підприємством «Юнікс».

3. Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №5 від 07 вересня 2020 року на суму 712 368,00 грн, у тому числі ПДВ 118 728,00 грн, складену Приватним підприємством «Юнікс», в Єдиному реєстрі податкових накладних днем її подання – 10 вересня 2020 року.

Стягнути на користь Приватного підприємства «Юнікс» (код ЄДРПОУ 31155690, м. Світловодськ, Кіровоградська область, вул. Героїв України, 63, кв.37) понесені ним судові витрати (судовий збір) у розмірі 2 102,00 грн (дві тисячі сто дві грн 00 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Кіровоградській області (код ЄДРПОУ 43142606, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 55).

Стягнути на користь Приватного підприємства «Юнікс» (код ЄДРПОУ 31155690, м. Світловодськ, Кіровоградська область, вул. Героїв України, 63, кв.37) понесені ним судові витрати (судовий збір) у розмірі 2 102,00 грн (дві тисячі сто дві грн 00 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, м. Київ, Львівська площа, 8).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня його проголошення.

Дата складання повного рішення суду – 26 липня 2021 року.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Г.М. Момонт