Рішення № 98573269, 21.07.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.07.2021
Номер справи
200/4938/21
Номер документу
98573269
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 липня 2021 р. Справа№200/4938/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Мозгової Н.А.

при секретарі Зурабашвілі А.О.

за участю:

позивача не з`явився

представника позивача не з`явився

представника відповідача не з`явися

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправною бездіяльності та стягнення заборгованості з виплати пенсії, -

В С Т А Н О В И В:

26.04.2021 року позивач, ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ), звернулась до суду з позовом до Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ: 42171861, місцезнаходження: Донецька область, м. Маріуполь, вул.Зелінського, 27а) про визнання протиправною бездіяльності щодо невиплати пенсії за період з 01.01.2020 року по 31.07.2020 року у розмірі 45685,20 грн., стягнення заборгованості з виплати пенсії за період з 01.01.2020 року по 31.07.2020 року у розмірі 45685,20 грн., визнання протиправними дії щодо припинення з 01.08.2020 року поновлення та виплати пенсії та зобов`язання поновити нарахування, провести перерахунок та виплатити виниклу заборгованість з 01.08.2020 року.

В обґрунтування позову зазначила, що вона є пенсіонером та перебуває на обліку у Маріупольському об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України Донецької області. В червні 2019 року , з метою запобігання передплати пенсії, на підставі отриманих з ПриватБанку списків осіб, які тривалий час не користуються своїми особистими рахунками, або отримання коштів здійснюється за довіреністю, нарахування та виплата пенсії з 01.07.2019 року їй стала здійснюватись через 47 поштове відділення до надання відповідної заяви до ПФУ щодо продовження виплати пенсії через відділення банку. З 01.08.2020 року виплата пенсії їй була припинена у зв`язку з тривалою несплатою відповідно до ч.1 п.п.4 ст.49 Закону №1058 (неотримання нарахованої пенсії протягом 6 місяців підряд).

Ухвалою суду від 30.04.2021 року було відкрито провадження у справі та призначено її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Ухвалою суду від 28.05.2021 року розгляд справи №200/4938/21 вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання у відкритому судовому засіданні на 25.06.2021 року о 10 год. 00 хв. Зобов`язано позивача надати у строк до 25.06.2021 року: відомості про те, чи звертався позивач із заявою про продовження виплати пенсії (якщо так, надати відповідну заяву). Зобов`язано відповідача надати у строк до 25.06.2021 року: докази нарахування пенсії позивачу по 30.06.2019 року на особовий рахунок, відкритий в ПАТ КБ «Приватбанк»; списки осіб, які отримані від ПАТ КБ «Приватбанк», які тривалий час не користуються своїми особистими рахунками, або отримання коштів здійснюється за довіреністю; докази нарахування та виплати пенсії позивачу через 47 поштове відділення (відривні талони, тощо); відомості про те, чи звертався позивач із заявою про продовження виплати пенсії (якщо так, надати відповідну заяву).

Ухвалою суду від 25.06.2021 року закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті 21.07.2021 року о 10 год. 00 хв. Зобов`язано учасників справи надати відповідні докази.

Ухвалою суду від 21.07.2021 року відмовлено у задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про заміну відповідача.

Представником відповідача надано відзив на адміністративний позов, у якому зазначено про те, що з 01.12.1994 року позивач перебуває на обліку в управлінні як одержувач пенсії за віком. Нарахування пенсії по 30.06.2019 року здійснювалось управлінням щомісячно на особовий рахунок позивача. З 01.08.2020 року виплата пенсії позивачу була припинена у зв`язку з тривалим неотриманням пенсії відповідно до п.4 ч.1 ст.49 Закону №1058 (неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд). До управління надійшла заява про поновлення виплати пенсії ОСОБА_1 від ОСОБА_2 , яка не є законним представником, а лише є особою, яка діє в інтересах по довіреності. Особисто ОСОБА_1 до управління із заявою про поновлення пенсії протягом 2020-2021 років не зверталась. Просив суд відмовити у задоволенні позову.

Представники сторін у судову засідання не з`явились, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, причину неявки суду не повідомили.

Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з`ясувавши всі обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, судом встановлено наступне.

Судом встановлено, що позивач з 01.12.1994 року перебуває на обліку в Маріупольському об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України Донецької області як отримувач пенсії за віком.

22.03.2021 року Маріупольським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Донецької області надана відповідь на адвокатський запит від 17.03.2021 року №34 про те, що в червні 2019 року, з метою запобігання передплати пенсії, на підставі отриманих з ПриватБанку списків осіб, які тривалий час не користуються своїми особистими рахунками, або отримання коштів здійснюється за довіреністю, нарахування та виплата пенсії з 01.07.2019 року їй стала здійснюватись через 47 поштове відділення до надання відповідної заяви до ПФУ щодо продовження виплати пенсії через відділення банку. З 01.08.2020 року виплата пенсії позивачу була припинена у зв`язку з тривалою несплатою відповідно до ч.1 п.п.4 чт.49 Закону №1058 (неотримання нарахованої пенсії протягом 6 місяців підряд). Громадянка ОСОБА_2 не є законним представником ОСОБА_1, а є особою, яка діє в інтересах по довіреності, тому заява про поновлення виплати пенсії від ОСОБА_2 управлінням не прийнято. Особисто ОСОБА_1 до управління із заявою про поновлення пенсії протягом 2020-2021 років не зверталась. Заборгованість пенсії ОСОБА_1 за період з 01.01.2020 року по 31.07.2020 року складає 45685,20 грн. (а.с.11-13).

У період з січня 2020 року по 08.08.2020 року пенсія позивачу нарахована, однак не виплачена.

Відривними талонами за січень 2020 року №57/05705, за лютий 2020 року 57/05705, №10/05705, за березень 2020 року №57/05705, за березень 2020 року №13/05705, за квітень 2020 року №57/05705, №5/05705, №35/05705, за травень 2020 року №57/05705, за травень 2020 року №12/05705, за червень №57/05705, №4/05705, за липень 2020 року №4/05705, №57/05705 підтверджено, що пенсія позивачем не отримана.

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо невиплати пенсії, позивач через свого представника звернулась до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд приходить до наступного висновку.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначені Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Статтею 8 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачено право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.

Частиною 3 ст. 4 вказаного Закону визначено, що виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються: види пенсійного забезпечення; умови участі в пенсійній системі чи її рівнях; пенсійний вік для чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат; джерела формування коштів, що спрямовуються на пенсійне забезпечення; умови, норми та порядок пенсійного забезпечення; організація та порядок здійснення управління в системі пенсійного забезпечення.

Згідно зі ст. 5 вказаного Закону виключно цим Законом, визначаються, зокрема порядок здійснення пенсійних виплат за загальнообов`язковим державним пенсійним страхуванням; порядок використання коштів Пенсійного фонду та накопичувальної системи пенсійного страхування.

Згідно з частиною 1 статті 47 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до положень пункту 16 Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 року № 1596 (далі - Порядок №1596), якщо суми пенсії та грошової допомоги одержуються за довіреністю більш як один рік або не одержуються з поточного рахунка більш як один рік, уповноважений банк зобов`язаний повідомити про це відповідному органу Пенсійного фонду або органу соціального захисту населення не пізніше 28 числа місяця, у якому виникли такі обставини, а одержувач - подати нову заяву до органу Пенсійного фонду або органу соціального захисту населення згідно з вимогами, визначеними в пункті 10 цього Порядку.

У разі невиконання одержувачем цієї умови орган Пенсійного фонду або орган соціального захисту населення припиняє перерахування пенсії та грошової допомоги на поточний рахунок у визначену одержувачем установу уповноваженого банку та проводить виплату через національного оператора поштового зв`язку за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання одержувача в населеному пункті у межах України в установленому порядку.

Судом встановлено, що в червні 2019 року з метою запобігання переплат пенсій, на підставі отриманих з ПриватБанку списків осіб, які тривалий час не користуються своїми особистими рахунками, або отримання коштів здійснюється за довіреністю, нарахування та виплата пенсії позивачу з 01.07.2019 року стала здійснюватись через 47 поштове відділення до надання останньою відповідної заяви ПФУ щодо продовження виплати пенсії через відділення банку (а.с.11).

Пенсія у період з 01.01.2020 року по 31.07.2020 року у розмірі 45685,20 грн. у поштовому відділенні позивачем не отримана, що підтверджується відривними талонами, які містяться у матеріалах справи.

З 01.08.2020 виплата пенсії позивачу була припинена у зв`язку з тривалою несплатою відповідно до п.4 ч.1 сь.49 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Підстави припинення виплати пенсії передбачені ст. 49 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Частиною першою статті 49 Закону № 1058-IV визначено, що виплата пенсії за рішенням територіальних органів пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється:

1) якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості;

2) на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України;

3) у разі смерті пенсіонера;

4) у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд;

5) в інших випадках, передбачених законом.

Аналіз наведених вище положень закону свідчить, що перелік підстав для припинення виплати пенсії за рішенням територіальних органів ПФУ, визначений ч. 1 ст. 49 Закону №1058, є вичерпним.

Таким чином, оскільки позивачем призначена пенсія не отримувалась протягом 6 місяців підряд, то відповідачем правомірно припинена виплата пенсії відповідно до положень п.4 ч.1 ст.49 Закону № 1058-IV.

З огляду на викладене, позовні вимоги в частині визнання протиправними дії Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо припинення з 01.08.2020 року поновлення та виплати пенсії позивачу не підлягають задоволенню.

Щодо позовних вимог в частині визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо невиплати пенсії за період з 01.01.2020 року по 31.07.2020 року у розмірі 45685,20 грн., стягнення заборгованості з виплати пенсії за період з 01.01.2020 року по 31.07.2020 року у розмірі 45685,20 грн., суд зазначає наступне.

Відповідно до положень ч.1 ст.46 Закону № 1058-IV нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. У цьому разі частина суми неотриманої пенсії, але не більш як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії.

У спірний період відповідач нараховував та виплачував позивачу через поштове відділення пенсію у розмірі 45685,20 грн., однак позивачем не отримувалась пенсія за період з 01.01.2020 року по 31.07.2020 року у розмірі 45685,20 грн., що підтверджено матеріалами справи.

Доказів звернення із заявою про виплату пенсії до відповідача за період з 01.01.2020 року по 31.07.2020 року у розмірі 45685,20 грн. матеріали справи не містять, факт відмови Пенсійного органу (відповідача) у виплаті пенсії за період з 01.01.2020 року по 31.07.2020 року у розмірі 45685,20 грн. відсутній.

З огляду на викладене вище, позовні вимоги в цій частині є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Щодо позовних вимог в частині проведення перерахунку та виплати виниклої заборгованості з пенсії з 01.08.2020 року, суд зазначає, що з аналізу відповіді Пенсійного органу від 22.03.2021 року (а.с.11) слідує, що представником позивача ОСОБА_2 була подана заява лише про поновлення виплати пенсі, питання щодо перерахунку та виплати виниклої заборгованості з пенсії з 01.08.2020 року у заяві не ставилось.

Позивачем доказів щодо звернення до відповідача із заявою про перерахунок та виплату заборгованості з пенсії з 01.08.2020 року не надано.

З огляду на викладене, суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні позовних вимог в цій частині.

Водночас, відповідно до ч.1,3 ст.44 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення пенсій урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846 (далі - Порядок № 22-1 у редакції на час виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до п. 1.1 Порядку № 22-1 заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім`ї у зв`язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, а також у місті та районі (далі - орган, що призначає пенсію) за місцем проживання (реєстрації).

Пунктом 1.5 Порядку № 22-1 визначено, що заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії, про виплату пенсії у зв`язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, поновлення виплати пенсії, про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, про виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім`ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше одного року, через кожний рік дії такої довіреності, подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, а пенсіонерами, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і не отримують пенсії від уповноважених органів Російської Федерації, - до органу, що призначає пенсію, визначеного Пенсійним фондом України. При цьому у заяві про виплату частини пенсії непрацездатним членам сім`ї особи, яка знаходиться на повному державному утриманні, вказується адреса одержувача цієї частини пенсії.

Відповідно до п. 2.8 Порядку № 22-1 поновлення виплати пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюються за документами, що є в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло на дату призначення пенсії.

Згідно з п. 2.9 Порядку № 22-1 особа, яка звертається за пенсією (незалежно від виду пенсії), повинна пред`явити паспорт (або інший документ, що засвідчує цю особу, місце її проживання (реєстрації) та вік).

Судом встановлено та підтверджено відповідачем у листі від 22.03.2021 року, що заяву від ОСОБА_2 про поновлення пенсії управлінням не прийнято, оскільки, на думку представника відповідача, вона не є законним представником ОСОБА_1 , а лише діє на підставі довіреності.

Однак, такі доводи відповідача про те, що ОСОБА_1 не є законним представником позивача спростовуються наявною у матеріалах справи довіреністю від 04.09.2020 року, яка посвідчена Грушком А.І. , радником консульських питань Посольства України в Італійській Республіці, зареєстрована в реєстрі за №570/4/1594, у якій ОСОБА_1 уповноважила ОСОБА_2 бути представником в всіх установах та організаціях, у тому числі у відповідному відділенні Пенсійного фонду з усіма необхідними повноваженнями при вирішені питань, які, зокрема, пов`язані з поновленням виплати пенсії (а.с.8).

Враховуючи приписи п. 1.5 Порядку № 22-1, суд доходить висновку, що пенсіонер наділений правом вибору порядку звернення до органу, що призначає пенсію, або особисто, або через свого представника.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 31.01.2019 року у справі № 520/9721/16-а.

Відповідно до п.4 ч.2 ст.245 КАС України в разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання вчинити певні дії.

Отже, суд наділений повноваженнями щодо зобов`язання відповідача вчинити певні дії, і це прямо вбачається з п.4 ч.2 ст.245 КАС України.

При цьому, спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а у випадку невиконання або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

Відповідно до ч.2 ст.9 КАС України суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

З огляду на встановлені судом обставини, оскільки відповідачем не було прийнято заяву ОСОБА_2 , яка є представником ОСОБА_1 про поновлення пенсії, суд вважає для повного захисту прав позивача, з урахуванням вимог ч.2 ст.9 КАС України слід визнати протиправними дії Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо не прийняття заяви ОСОБА_2 , яка є представником ОСОБА_1 про поновлення пенсії та зобов`язати Маріупольське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області прийняти заяву ОСОБА_2 , яка є представником ОСОБА_1 про поновлення пенсії та поновити пенсію з 01.08.2020 року.

Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до ч.3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Ухвалою суду від 30.04.2021 року позивачу відстрочено сплату судового збору до ухвалення судового рішення.

Відповідно до статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року №3674-VI зі змінами та доповненнями(далі Закон № 3674) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до адміністративного суду адміністративного позову фізичною особою немайнового характеру справляється судовий збір за ставкою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до адміністративного суду адміністративного позову фізичною особою майнового характеру справляється судовий збір за ставкою 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У відповідності до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» від 15.12.2020 № 1082-IX, розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2021 року складає 2270,00 грн.

У позовній заяві позивачем заявлено вимогу не майнового характеру.

Таким чином, позивач при зверненні до суду з даним адміністративним позовом повинна була сплатити судовий збір у розмірі 908,00 грн.

Оскільки сплату судового збору, що підлягав оплаті відповідно до положень цього Кодексу, відстрочено до ухвалення судового рішення у справі, і судовий збір не оплачено, тому відповідно до наведених вимог процесуального законодавства при частковому задоволенні позову такий судовий збір підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача - суб`єкта владних повноважень до Державного бюджету України у розмірі 454,00 грн. та з позивача у розмірі 454,00 грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 5-10, 20, 22, 25, 72-77, 90, 132, 139, 143, 241-246, 250, 251, 255, 295, 297, підпунктом 15.5 пункту 15 розділу VII Перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ) до Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ: 42171861, місцезнаходження: Донецька область, м. Маріуполь, вул.Зелінського, 27а) про визнання протиправною бездіяльності щодо невиплати пенсії за період з 01.01.2020 року по 31.07.2020 року у розмірі 45685,20 грн., стягнення заборгованості з виплати пенсії за період з 01.01.2020 року по 31.07.2020 року у розмірі 45685,20 грн., визнання протиправними дії щодо припинення з 01.08.2020 року поновлення та виплати пенсії та зобов`язання поновити нарахування, провести перерахунок та виплатити виниклу заборгованість з 01.08.2020 року - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ: 42171861, місцезнаходження: Донецька область, м. Маріуполь, вул.Зелінського, 27а) щодо не прийняття заяви ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_2 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 ), яка є представником ОСОБА_1 про поновлення пенсії.

Зобов`язати Маріупольське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ: 42171861, місцезнаходження: Донецька область, м. Маріуполь, вул.Зелінського, 27а) прийняти заяву ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_2 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 ), яка є представником ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ) про поновлення пенсії та поновити пенсію з 01.08.2020 року.

У задоволенні решти частини позовних вимог - відмовити.

Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь Державного бюджету України судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ: 42171861, місцезнаходження: Донецька область, м. Маріуполь, вул.Зелінського, 27а) на користь Державного бюджету України судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп.

У судовому засіданні 21.07.2021 року проголошено вступну та резолютивну частини рішення. Повний текст судового рішення виготовлений та підписаний 27.07.2021 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Донецький окружний адміністративний суд.

Суддя Н.А. Мозговая