
Справа № 349/866/21
Провадження № 3/349/389/21
П О С Т А Н О В А
іменем України
26 липня 2021 року м. Рогатин
Суддя Рогатинського районного суду Івано-Франківської області Гаврилюк О.О. розглянув справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , громадянина України, українця, який не працює,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
встановив:
ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом, відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Адміністративні правопорушення вчинено за таких обставин.
05 червня 2021 року о 16 год 55 хв. , 29 червня 2021 року о 18 год. 36 хв. ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом трактором марки Т-25 номерний знак НОМЕР_2 в с.Яглуш, Івано-Франківського району, Івано-Франківської області, відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху.
У судовому засіданні ОСОБА_1 своєї вини не визнав та пояснив, що 05 червня 2021 року о 16 год. 55 хв. та 29 червня 2021 року о 18 год. 36 хв. трактором не керував. Перебував поруч транспортного засобу, а тому не може нести відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП. 05 червня 2021 року огляд не проходив, 29 червня 2021 року пройшов огляд за допомогою приладу "Драгер". Результат огляду виявив, що він перебуває у стані алкогольного сп`яніння. Їхати у медичний заклад він відмовився, однак з результатом приладу не погодився, оскільки вживав тільки квас, який не належить до алкогольних напоїв.
Заслухавши пояснення особи, яка звинувачується у вчиненні адміністративних правопорушень, дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністативного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, доведена дослідженими в процесі судового розгляду доказами.
Згідно ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст.ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд повинен з`ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, для чого дослідити і дати оцінку зібраним у справі доказам.
Згідно ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Пунктом 2.5 Правил дорожнього руху встановлено, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідальність за порушення зазначених вимог ПДР передбачена ст.130 КУпАП.
Огляд особи, яка керує транспортним засобом на стан алкогольного сп`яніння, проведення процедури огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного сп`яніння, та оформлення результатів такого огляду, повинен відбуватися з дотриманням вимог ст. 266 КУпАП та Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС та МОЗ України від 09 листопада 2015 року N 1452/735 (далі - Інструкція).
Згідно вимог ст.266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають в стані алкогольного сп`яніння підлягають відстороненню від керування цим транспортним засобом та оглядові на стан алкогольного сп`яніння.
Огляд водія на стан алкогольного сп`яніння проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків (ч.2 ст.266 КУпАП).
У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного сп`яніння поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно акта огляду на стан сп`яніння від 05 червня 2021 року огляд не проводився у зв`язку з відмовою. У медичному закладі огляд теж не проводився через відмову ОСОБА_1 .
Згідно роздруківки приладу «Drager Alcotest», показник від 29 червня 2021 року, в ОСОБА_1 виявлено 1,95 проміле алкоголю в організмі. Останнє калібрування даного спеціального технічного засобу проведено 06 жовтня 2020 року.
З актів огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів від 29 червня 2021 року вбачається, що огляд ОСОБА_1 на стан алкогольного сп`яніння проведений за допомогою приладу «Драгер», у зв`язку із виявленням працівниками поліції у нього ознак алкогольного сп`яніння: запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння обличчя, невиразна вимова. Результат огляду 1,95 промілле. З результатами огляду на стан сп`яніння ОСОБА_1 не погодився, від підпису відмовився. Від проходження огляду у медичному закладі відмовився.
З дослідженого в судовому засіданні відеозапису з нагрудної камери поліцейського встановлено, що водію 05 червня 2021 року, 29 червня 2021 року було роз`яснено порядок проведення огляду на стан алкогольного сп`яніння та наслідки його відмови.
Відповідно до ч.1 ст. 35 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський може зупиняти транспортні засоби у разі: якщо водій порушив Правила дорожнього руху.
Як вбачається з матеріалів справи, 05 червня 2021 року поліцейським СРПП відділення поліції №4 (м.Рогатин) Андрусяком Д.В. була винесена постанова про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БАБ №091294 , згідно якої ОСОБА_1 05 червня 2021 року біля 16 год. 55 хв. керував трактором у якому відсутнє лобове скло, під час перевірки документів не пред`явив посвідчення тракториста та реєстраційні документи на трактор, чим порушив ПДР, відповідальність передбачена ч.1 ст.126 КУпАП.
29 червня 2021 року поліцейським СРПП відділення поліції №4 (м.Рогатин) Оленчином В.Д. була винесена постанова про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БАБ №091260 , згідно якої ОСОБА_1 29 червня 2021 року біля 18 год. 36 хв. керував трактором у якому відсутнє лобове скло, несправні зовнішні світлові прилади, під час перевірки документів не пред`явив посвідчення тракториста та реєстраційні документи на трактор, чим порушив ПДР, відповідальність передбачена ч.1 ст.126 КУпАП.
Згідно положень до п. 2 розділу І Інструкції «Загальні положення» огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі – поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану. Такими ознаками алкогольного сп`яніння можуть бути зокрема: запах алкоголю з порожнини рота; виражене тремтіння пальців рук;різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя ( п.3 розділу І Інструкції).
Згідно п. 6 розділу І Інструкції огляд на стан сп`яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров`я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
За наявності ознак, передбачених пунктом 3 розділу І цієї Інструкції, поліцейський проводить огляд на стан сп`яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом ( п.1 розділу ІІ «Проведення огляду на стан алкогольного сп`яніння поліцейським і оформлення його результатів).
Перед проведенням огляду на стан сп`яніння поліцейський інформує особу, яка підлягає огляду на стан сп`яніння, про порядок застосування спеціального технічного засобу та на її вимогу надає сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки. (п.5 розділу ІІ Інструкції).
У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (п.7 розділу І Інструкції).
Пояснення ОСОБА_1 , що він не керував транспортним засобом - трактором спростовується відеофікскцією правопорушень, де зафіксовано, що саме ОСОБА_1 вийшов з трактора з місця водія, інших осіб у салоні трактора не було.
Даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, а саме в тому, що він, керуючи транспортним засобом, відмовився від проходження у встановленому порядку огляду на стан сп`яніння.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховую характер вчиненого правопорушення, особа порушника, який до адміністративної відповідальності притягається вперше, є особою пенсійного віку, ступінь його вини, майновий стан. Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність не встановлено.
За таких обставин до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Відповідно до ст.401 КУпАП особа, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачує судовий збір.
Керуючись ст.ст. 401, 221, 283,284 КУпАП,
постановив:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення — штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Штраф необхідно сплатити на рахунок UA148999980313070149000009001,отримувач – ГУК в Iв.-Франк.об/Iв.-Фран.о/21081300, код ЄДРПОУ – 37951998, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету – 21081300.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454 грн. 00 коп., який сплатити на рахунок - UA908999980313111256000026001, отримувач – ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ – 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету – 22030106.
Пункт з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору – 5.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги . Апеляційна скарга на постанову судді подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Рогатинський районний суд Івано-Франківської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: О.О.Гаврилюк