Постанова № 98553761, 15.07.2021, Приморський районний суд м. Маріуполя

Дата ухвалення
15.07.2021
Номер справи
266/4085/21
Номер документу
98553761
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 266/4085/21

Провадження№ 3/266/1323/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 липня 2021 року м. Маріуполь

Суддя Приморського районного суду м.Маріуполя Донецької області Федотова В.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця м.Маріуполя Донецької області, громадянина України, керівника ТОВ «МЕТІНВЕСТ-ШІППІНГ», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення ч.1 ст.163-4 КУпАП,-

ВСТАНОВИЛА :

Із протоколу №282/32-00-51-03 про адміністративне правопорушення від 23.06.2021 року, складеного головним державним ревізором – інспектором відділу податкового адміністрування торгівельних підприємств та підприємств сфери надання послуг Запорізького управління податкового адміністрування Дерновою Т.М., на підставі даних інформаційної системи податкових органів та за результатами камеральної перевірки (акт від 09.06.2021 р. №430/32-00-51-03/31158623 ТОВ «МЕТІНВЕСТ-ШІППІНГ») вбачається, що ОСОБА_1 , порушив порядок подання відомостей про виплачені доходи, а саме: несвоєчасно повідомив державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян за 1 квартал 2021 року - 21.05.2021 р. (граничний термін надання інформації - 11.05.2021 р.), чим здійснив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-4 КУпАП та є порушенням пп. 49.18.2 п.49.18 ст.49. п.51.1 ст.51 та пп. "б" п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України (із змінами і доповненнями) та п. 1 розділу ІІ Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску від 13 січня 2015 року №4 (із змінами і доповненнями), чим вчинив правопорушення передбачене ч. 1 ст.163-4 КУпАП.

На підтвердження вини ОСОБА_1 суду надано зокрема: протокол №282/32-00-51-03 від 23.06.2021 р. про адміністративне правопорушення; про запрошення на підписання протоколу про адміністративне правопорушення, акт від 23.06.2021 року щодо неявки у визначений час ОСОБА_1 , супровідний лист від 23.06.2021 р. про направлення протколів про адміністративне правопорушення; акт від 09.06.2021 року про результати камеральної перевірки ТОВ «МЕТІНВЕСТ-ШІППІНГ» за І кварталд 2021 р.

Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує в тому числі питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.

Дослідивши зібрані у справі докази, суддя вважає, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-4 КУпАП, необхідно повернути на доопрацювання для належного оформлення із наступних підстав.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, а також іншими документами.

Статтею 256 КУпАП визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Обов`язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності за вчинення нею адміністративного правопорушення, є наявність достовірних відомостей про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення).

Відповідно до п.1 Розділу І Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення (далі Інструкція) ця Інструкція, розроблена відповідно до вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), Податкового кодексу України, Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» та інших нормативно-правових актів, встановлює порядок оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах доходів і зборів, а також процедуру складання протоколів про адміністративні правопорушення, розгляду справ про адміністративні правопорушення органами доходів і зборів, ведення діловодства у справах про адміністративні правопорушення, а також забезпечення належного розгляду скарг на постанови у справах про адміністративні правопорушення.

Відповідно до п.1 Розділу ІІ Інструкції вбачається, що відповідно до частини першої статті 255 КУпАП уповноважені посадові особи органів доходів і зборів мають право складати протоколи у справах про адміністративні правопорушення за статтями 51-2, 155-1, 162-1, 162-2, 163-1-163-4, 163-12, 164, 164-5, 164-16, 166-16, 166-17, 177-2, 204-3 КУпАП. Частиною другою статті 255 КУпАП також передбачено, що уповноважені особи органів доходів і зборів у справах про адміністративні правопорушення, розгляд яких віднесено до відання цих органів, відповідно до статті 234-2 КУпАП мають право складати протоколи про правопорушення за статтями 163-13, 163-15, 164-1, 165-1, 166-6 (частини третя шоста), 188-23 КУпАП.

Згідно п.7 Розділу ІІ Інструкції особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право надати пояснення і зауваження щодо змісту Протоколу.

Пояснення та зауваження за суттю вчиненого правопорушення вносяться до Протоколу і засвідчуються підписом особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Пояснення та зауваження можуть додаватися до Протоколу окремо, про що у Протоколі робиться запис.

Згідно п.8 Розділу ІІ Інструкції при складанні Протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються її права й обов`язки, передбачені статтею 63 Конституції України та статтею 268 КУпАП, про що робиться відмітка у Протоколі. Про ознайомлення із Протоколом особа щодо якої він складений, ставить у протоколі свій підпис. У разі відмови поставити підпис про це робиться відповідний запис у протоколі, який засвідчується підписом посадової особи органу доходів і зборів.

Згідно п.11 Розділу ІІ Інструкції один примірник Протоколу під підпис вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

П. 12 Розділу ІІ Інструкції визначається, що у разі неможливості складання Протоколу за місцем вчинення адміністративного правопорушення Протокол складається в органі доходів і зборів. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується до органу доходів і зборів для складання та підписання Протоколу. У запрошенні зазначаються дата, час та місце складання Протоколу. Запрошення вважається належним чином врученим, якщо воно надіслано за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручено особисто такій особі.

Відповідно до п.15 Розділу ІІ Інструкції до Протоколу долучаються матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, та документи, що можуть свідчити про обставини, які пом`якшують або обтяжують відповідальність особи (за наявності). Кожний документ повинен мати свої реквізити (дату, назву, підписи тощо), містити достовірну інформацію та відповідати вимогам законодавства України про адміністративні правопорушення.

Із матеріалів справи вбачається, що в порушення вимог ст.ст.251, 256 КУпАП, протокол та додані до нього матеріали містять суттєві недоліки та суперечності. Так, в протокол про адміністративне правопорушення складений за порушення ч.1 ст. 163-4 КУпАП, що є порушенням ст. 255 КУпАП та Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення.

Крім цього, як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 не з`явився для складання протоколу про адміністративне правопорушення та, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, такий не отримав копії протоколу, таким чином не можна встановити чи були дотримані вимоги п.8, 11 Розділу ІІ Інструкції та загальних вимог Закону.

Також з наданої суду копії супровідного листу не вбачається кому такий вручений, відсутні, всупереч вимогам п.15 Розділу ІІ Інструкції, реквізити документу (дата, вих. №) та враховуючи, що такий є копією немає напису, щодо відповідності оригіналу.

Відповідно до ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Враховуючи те, що матеріали справи про адміністративне правопорушення складенні з порушеннями, які перешкоджають повному та об`єктивному розгляду справи, тому на даний час не являється можливим безпосередньо в суді усунути недоліки, які виявлені під час оформлення матеріалів справи, а також не можливо всебічно, повно та об`єктивно з`ясувати обставини справи, вважаю, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , необхідно повернути до Східного МУ ДПС по роботі з великими платниками податків, для належного їх оформлення.

Керуючись ст. ст.7, 245, 251, 254, 256, 268, 278, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -

ПОСТАНОВИЛА :

Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-4 КУпАП повернути до Східного МУ ДПС по роботі з великими платниками податків для усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині постанови та належного оформлення матеріалів справи.

Постанова суду є остаточною і оскарженню в порядку провадження у справах про адміністративні правопорушення не підлягає.

Суддя: Федотова В. М.