Постанова № 98550779, 26.07.2021, Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Дата ухвалення
26.07.2021
Номер справи
703/2175/21
Номер документу
98550779
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа 703/2175/21

3/703/796/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 липня 2021 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Опалинська О.П., при секретарі судового засідання Бойко Л.М., за участі прокурора Смілянської місцевої прокуратури Черкаської області Міщенко В.М., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої завідувачем дошкільного навчального закладу № 23 «Росинка»,

до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

встановив:

ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування в розумінні Закону, а саме: особою, зазначеною у підпункті «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» та, відповідно, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією – припинивши повноваження депутата Тернівської сільської ради Смілянського району Черкаської області, в порушення вимог ч. 2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подала до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення), оскільки граничний термін подачі був до 01 квітня 2021 року, а декларація фактично подана лише 22 травня 2022 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст.172-6 КУпАП.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судовому засіданні підтвердила обставини викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, однак вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, не визнала та надала пояснення про причини несвоєчасного подання декларації.

Так, ОСОБА_1 пояснила, що умислу не подавати вказану декларацію «після звільнення» вона не мала, однак фактично подала її із запізненням в зв`язку з тим, що не знала про кінцевий термін подання такої декларації.

Прокурор в судовому засіданні зазначила, що ОСОБА_1 є суб`єктом декларування, будучи ознайомленою з вимогами антикорупційного законодавства мала можливість вчасно подати декларацію після звільнення, однак без поважних причин проігнорувала вимоги розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції», тобто в її діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, просила накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Відповідно до п. 1 примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктами декларування у цій статті є особи, які зазначені у п. 1 п. п. "а" та "в" п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", які відповідно до ч. ч. 1,2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Як встановлено з матеріалів справи, рішенням Тернівської сільської ради Смілянського району Черкаській області №1-1/УІІ від 04.01.2019 року «Про початок повноважень депутатів Тернівської сільської ради» ОСОБА_1 визнано депутатом Тернівської сільської ради VII скликання.

З приписами ч. 2 ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

Відповідно до підпункту 23 пункту 1 постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» № 807-ІХ від 17 липня 2020 року Створено у Черкаській області Черкаський район (з адміністративним центром у місті Черкаси) у складі територій Балаклеївської сільської, Березняківської сільської, Білозірської сільської, Бобрицької сільської, Будищенської сільської, Городищенської міської, Кам`янської міської, Канівської міської, Корсунь-Шевченківської міської, Леськівської сільської, Ліплявської сільської, Медведівської сільської, Михайлівської сільської, Мліївської сільської, Мошнівської сільської, Набутівської сільської, Ротмістрівської сільської, Руськополянської сільської, Сагунівської сільської, Смілянської міської, Степанецької сільської, Степанківської сільської, Тернівської сільської, Червонослобідської сільської, Черкаської міської, Чигиринської міської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України;

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р. № 728-р до складу Тернівської сільської територіальної громади Черкаської області включено Тернівську, Малосмілянську, Пастирську, Попівську, Сердюківську сільські ради.

Відповідно до рішення Тернівської сільської ради Черкаській області №1-1/УІІІ від 06 листопада 2020 року «Про початок повноважень депутатів Тернівської сільської ради повноваження депутатів сільських рад (сільських рад територія яких включена до території сформованої Тернівської сільської територіальної громади) закінчилися 06 листопада 2020 року в день відкриття першої сесії Тернівської сільської ради восьмого скликання. До складу депутатів Тернівської сільської ради восьмого скликання ОСОБА_1 не обрана.

У розумінні «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону, ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та зобов`язана подавати декларацію відповідно до встановленого Законом України «Про запобігання корупції» порядку.

Частиною 2 ст. 45 Закону, передбачено, що особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті З, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

З 1 січня по 31 березня 2021 року тривав етап подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік. Оскільки, ОСОБА_1 склала повноваження депутата Тернівської сільської ради Смілянського району Черкаської області 06 листопада 2020 року, відтак граничний термін подачі декларації після звільнення є 01 квітня 2021 року.

Відповідно до результатів моніторингу загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на офіційному веб-сайті Національного агентства, ОСОБА_1 в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону подала декларацію особи, яка припинила діяльність уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення) лише 22 травня 2021 року.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується дослідженими судом доказами, зокрема даними, що містяться в протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, яким встановлено факт вчинення порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», витягом з веб/порталу сторінки публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", декларацією після звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поданою 25 травня 2021 року, та іншими матеріалами справи в їх сукупності.

Докази, на яких ґрунтується протокол про скоєння корупційного правопорушення, походять з різних джерел, а тому не можуть вважатися однобічними і необ`єктивними.

ОСОБА_1 було відомо, що вона є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції", а тому була зобов`язана подати декларацію після звільненням особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у визначені Законом строки, тобто до 01 квітня 2021 року.

Оцінивши у сукупності докази, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (за несвоєчасне подання декларації після звільненням особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування).

Частиною першою статті 172-6 КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

При вирішення справи, суд не приймає до уваги твердження ОСОБА_1 про поважність причин неподання в строк до 01 квітня 2021 року декларації після звільнення в зв`язку з необізнаністю її про строк подання такої декларації, оскільки такі обставини матеріалами справи не підтверджуються та судом не встановлені.

Аналізуючи, та оцінюючи всі зібрані у справі данні та докази, суд вважає доведеним, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Вирішуючи питання щодо накладення стягнення, відповідно до вимог ст.ст. 33-35 КУпАП, суд приймає до уваги характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступень її вини, ставлення до скоєного та майновий стан, крім того ОСОБА_1 раніше до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень не притягувалася, разом з тим, на теперішній час працює, займається суспільно-корисною працею, має регулярний дохід та постійне джерело прибутку, утриманців не має.

Обставин, які обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено.

З урахуванням вищевикладеного, враховуючи особу ОСОБА_1 , її вік, сімейне та матеріальне становище, суд вважає, що відповідно до мети адміністративного стягнення, яке застосовується до особи з метою її виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП) необхідним та достатнім для його виправлення буде застосування до ОСОБА_1 міри адміністративного стягнення у виді мінімального штрафу, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, тобто в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ч.1 ст. 172-6, статтями 251, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

постановив:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень (отримувач коштів ГУК у Черкаській області/Черкаська область/ м.Сміла 21081100, код отримувача ЄДРПОУ: 37930566, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN) UA728999980313020106000023753, код класифікації доходів бюджету 21081100).

Стягнути з ОСОБА_1 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні судового збору (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Смілянський міськрайонний суд Черкаської області протягом 10 днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків на її оскарження, в разі оскарження після розгляду справи апеляційним судом.

Повний текст постанови виготовлено 26 липня 2021 року.

Суддя О.П.Опалинська