
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 липня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/2333/21 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Варняка С.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом керівника Каховської окружної прокуратури Херсонської області до Великолепетиської селищної ради Херсонської області, третя особа - Великолепетиський ясла-садок № 2 Великолепетиської селищної ради Великолепетиського району Херсонської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
Звернувшись до суду, позивач зазначає, що Великолепетиський ясла-садок №2 Великолепетиської селищної ради Великолепетиського району Херсонської області перебуває у комунальній власності територіальної громади смт. Велика Лепетиха в особі Великолепетиської селищної ради. Згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна від 15.04.2021 за № 252754283, зареєстровано право комунальної власності на громадський будинок Великолепетиського ясла-садка № 2 загальною площею 873,8 кв.м., що знаходиться в смт. Велика Лепетиха Херсонської області, вул. Островського, буд. 29. Відповідно до Інформації з ДРРП від 15.04.2021 за № 252754283, відомості про реєстрацію іншого речового права за вказаною адресою відсутні. У даному випадку користування земельною ділянкою здійснюється без державної реєстрації права власності та постійного користування.
Великолепетиська селищна рада, як власник Великолепетиського ясла-садка №2 Великолепетиської селищної ради Великолепетиського району Херсонської області, зобов'язана згідно з вимогами чинного законодавства вжити заходи для оформлення та державної реєстрації права користування земельною ділянкою, на якій він розміщений. Проте, в порушення вказаних норм законодавства, дотепер правовстановлюючі документи на земельну ділянку ясла-садка № 2 не оформлені.
Великолепетиською селищною радою, як засновником ясла-садка №2, допущено бездіяльність, що призводить до користування цим дошкільним закладом освіти земельною ділянкою у порушення встановленого законодавством порядку. Засновником закладу освіти не забезпечено користування дошкільним закладом освіти земельною ділянкою відповідно до вимог законодавства, що є обов'язком відповідно до ст. 92, 116, 123 Земельного кодексу України, ст. 10, 17, 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст. 5 Закону України "Про освіту".
З врахуванням викладеного, позивач просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Великолепетиської селищної ради Херсонської області, що виразилась у невжитті заходів щодо державної реєстрації права власності на земельну ділянку під будівлями та спорудами Великолепетиського ясла-садка №2 Великолепетиської селищної ради Великолепетиського району Херсонської області, за адресою: вул. Островського, буд. 29, смт. Велика Лепетиха Херсонської області, загальною площею 0,9423 га (кадастровий номер 6521255100:001:0695 - 0,2036 га, кадастровий номер
6521255100:001:0699 - 0,7387 га);
- зобов'язати Великолепетиську селищну раду Херсонської області вжити заходи щодо державної реєстрації права власності на земельну ділянку під будівлями та спорудами Великолепетиського ясла-садка № 2 Великолепетиської селищної ради Великолепетиського району Херсонської області, за адресою: вул. Островського, буд. 29, смт. Велика Лепетиха Херсонської області, загальною площею 0,9423 га (кадастровий номер 6521255100:001:0695 - 0,2036 га, кадастровий номер 6521255100:001:0699-0,7387 га);
- визнати протиправною бездіяльність Великолепетиської селищної ради Херсонської області, що виразилась у невжитті заходів щодо оформлення та державної реєстрації права постійного користування земельною ділянкою під будівлями та спорудами Великолепетиського ясла-садка № 2 Великолепетиської селищної ради Великолепетиського району Херсонської області, за адресою: вул. Островського, буд. 29 смт. Велика Лепетиха Херсонської області, загальною площею 0,9423 га (кадастровий номер 6521255100:001:0695 - 0,2036 га, кадастровий номер 6521255100:001:0699 - 0,7387 га);
- зобов'язати Великолепетиську селищну раду Херсонської області вжити заходи щодо оформлення та державної реєстрації права постійного користування земельною ділянкою під будівлями та спорудами Великолепетиського ясла-садка №2 Великолепетиської селищної ради Великолепетиського району Херсонської області, за адресою: вул. Островського, буд. 29, смт. Велика Лепетиха Херсонської області, загальною площею 0,9423 га (кадастровий номер 6521255100:001:0695 - 0,2036 га, кадастровий номер 6521255100:001:0699-0,7387 га).
Ухвалою від 31.05.2021 року відкрито спрощене провадження в адміністративній справі та призначено судове засідання на 23.06.2021 року.
23.06.2021 відкладено розгляд справи на 19.07.2021 року.
19.07.2021 року від позивача надійшло клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження.
Відповідач у судове засідання не з'явився, відзиву на позовну заяву не надав.
Згідно з приписами ч. 9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Відповідно до положень частини четвертої статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Виходячи з викладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши докази у справі, суд встановив такі обставини.
Засновником ясла-садка № 2 Великолепетиської селищної ради Великолепетиського району Херсонської області є Великолепетиська селищна рада (п.1.3 статуту Великолепетиського ясел-садка № 2 Великолепетиської селищної ради Великолепетиського району Херсонської області, затвердженого рішенням сесії селищної ради від 03.12.2010 №19.
У пп.8.1 п.8 Статуту визначено, що управління ясла-садком здійснюється його засновником - Великолепетиською селищною радою.
Підпунктом 9.1 п. 9 Статуту визначено, що відповідно до розпорядження селищного голови №103 від листопада 2004 року ясла-садку № 2 передано в оперативне управління земельну ділянку, будівлі споруди, комунікації, інвентар, обладнання, спортивний та ігрові майданчики.
Великолепетиський ясла-садок № 2 Великолепетиської селищної ради Великолепетиського району Херсонської області перебуває у комунальній власності територіальної громади смт. Велика Лепетиха в особі Великолепетиської селищної ради.
Згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна від 15.04.2021 року за № 252754283 зареєстровано право комунальної власності на громадський будинок Великолепетиського ясла-садка № 2 загальною площею 873,8 кв.м., що знаходиться в смт. Велика Лепетиха Херсонської області, вул. Островського, буд. 29
Відповідно до інформації з ДРРП від 15.04.2021 року за № 252754283 відомості про реєстрацію іншого речового права за вказаною адресою відсутні.
Відповідно до листа Великолепетиської селищної ради Херсонської області від 06.04.2021 року № 02-39/432 будівлі та споруди закладів, установ освіти, розташованих на території Великолепетиської селищної ради є комунальною власністю Великолепетиської територіальної громади. Станом на 1 березня 2021 року завершився процес реорганізації Малолепетиської, Катеринівської, Князе-Григорівської сільських рад та право власності перейшло до Великолепетиської селищної ради, але на даний час поступово здійснюється процес державної реєстрації об'єктів нерухомого майна (виготовлення технічних паспортів, очікування листів від регіонального Фонду державного майна України).
Вирішуючи спір, суд застосовує такі норми права.
Статтею 19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 12 Земельного кодексу України визначено повноваження сільських, селищних, міських рад, до яких належить розпорядження землями територіальних громад.
Згідно з п. 34 ч. 1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад відноситься вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Відповідно до ч. 2 ст. 5 Закону України "Про освіту" державну політику у сфері освіти визначає Верховна Рада України, а реалізують Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки, інші центральні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
Частинами 1, 5 ст. 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах, серед іншого, належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, заклади освіти, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності. Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності.
Приписами ч. 5 ст. 11 Закону України "Про освіту" встановлено, що органи місцевого самоврядування створюють умови для здобуття дошкільної освіти.
Відповідно до ч. 2 ст. 24 Закону України "Про освіту" управління закладом освіти в межах повноважень, визначених законами та установчими документами цього закладу, здійснюють: засновник (засновники); керівник закладу освіти; колегіальний орган управління закладу освіти; колегіальний орган громадського самоврядування; інші органи, передбачені спеціальними законами та/або установчими документами закладу освіти.
Частинами 2, 6 ст. 25 Закону України "Про освіту" визначено, що засновник закладу освіти або уповноважена ним особа, зокрема: затверджує кошторис та приймає фінансовий звіт закладу освіти у випадках та порядку, визначених законодавством; здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю закладу освіти. Засновник закладу освіти зобов'язаний забезпечити утримання та розвиток матеріально-технічної бази заснованого ним закладу освіти на рівні, достатньому для виконання вимог стандартів освіти та ліцензійних умов.
Згідно з ч. 3 ст. 66 Закону України "Про освіту" сільські, селищні ради відповідають за реалізацію державної політики у сфері освіти та забезпечення якості освіти на відповідній території, забезпечення доступності дошкільної та початкової освіти.
Статтею 79 Закону України "Про освіту" встановлено, що джерелами фінансування суб'єктів освітньої діяльності відповідно до законодавства можуть бути, зокрема, як державний бюджет, так і місцеві бюджети, а також інші джерела, не заборонені законодавством.
Матеріально-технічна база закладів освіти та установ, організацій, підприємств системи освіти, відповідно до ч. 1 ст. 80 Закону України "Про освіту", ч. 1 ст. 38 Закону України "Про дошкільну освіту", включає будівлі, споруди, земельні ділянки, комунікації, обладнання, транспортні засоби, службове житло та інші цінності. Майно закладів освіти та установ, організацій, підприємств системи освіти належить їм на правах, визначених чинним законодавством.
Частиною 2 ст.80 "Про освіту" визначено, що порядок, умови та форми набуття закладами освіти прав на землю визначаються Земельним кодексом України.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Земельного кодексу України, земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку (ч. 1 ст. 92 Земельного кодексу України).
Згідно з п.п. "а", "ґ" ч. 2 ст. 92 Земельного кодексу України, права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають: підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності; заклади освіти незалежно від форми власності.
Статтею 12 Земельного кодексу України визначено повноваження сільських рад, серед яких є розпорядження землями територіальних громад.
Згідно з п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад відноситься вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Відповідно до ч. 1 ст. 116 Земельного кодексу України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
У відповідності до ч. 2 ст. 83, ч. 1 ст.122 Земельного кодексу України, сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності (до яких відносять усі землі в межах населених пунктів, крім приватної та державної власності), відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Приписи ст. 125, 126 Земельного кодексу України передбачають, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", державною реєстрацією прав є офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Згідно з ч. 1, 3 ст. 3, ст.4 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державна реєстрація прав є обов'язковою. Інформація про права на нерухоме майно та їх обтяження підлягає внесенню до Державного реєстру прав.
Права на нерухоме майно та їх обтяження, які підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.
Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження № 802-р від 17.10.2012, згідно з яким правовстановлюючі документи на земельні ділянки, на яких розміщені дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади, слід було оформити протягом 2012 і 2013 років. Державне агентство земельних ресурсів та його територіальні органи повинні забезпечити проведення землевпорядних робіт і оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, на яких розміщені дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади, в установленому законодавством порядку.
Таким чином, суд приходить до висновку, що Великолепетиська селищна рада, як власник Великолепетиського ясла-садка № 2 Великолепетиської селищної ради Великолепетиського району Херсонської області, зобов'язана згідно з вимогами чинного законодавства вжити заходи для оформлення та державної реєстрації права користування земельною ділянкою, на якій він розміщений.
Проте, в порушення вказаних норм законодавства, правовстановлюючі документи на земельну ділянку ясла-садка № 2 не оформлені.
Згідно з інформацією Великолепетиського ясла-садка № 2 Великолепетиської селищної ради Великолепетиського району Херсонської області, викладеною в листі від 29.03.2021, та рішення третьої сесії Великолепетиської селищної ради третього скликання від 24.12.2020 № 76 "Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земельних ділянок комунальної власності", затверджено технічну документацію із землеустрою щодо інвентаризації земельних ділянок комунальної власності для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти під об'єктом Великолепетиського ясла-садка № 2, загальною площею 0,9423 га кадастровий номер 6521255100:001:0695 - 0,2036 га, кадастровий номер 6521255100:001:0699 - 0,7387 га за адресою вул. Островського, буд.29, смт. Велика Лепетиха, Великолепетиської селищної ради та території Великолепетиського району Херсонської області. Відповідно до п. 5 такого рішення, на Великолепетиську селищну раду покладено обов'язок зареєструвати речове право на вищевказану земельну ділянку у встановленому законодавством порядку.
У Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відсутні відомості про реєстрацію речового права на земельну ділянку, на якій розташований громадський будинок Великолепетиського ясла-садка №2 по вул. Островського, буд. 29, смт. Велика Лепетиха Херсонської області.
Відповідно до інформації, викладеної в листі Великолепетиської селищної ради від 06.04.2021 за №02-39/432, будівлі та споруди закладів, установ освіти, розташованих та території Великолепетиської селищної ради, є комунальною власністю Великолепетиської територіальної громади. На даний час поступово здійснюється процес державної реєстрації об'єктів нерухомого майна (виготовлення технічних паспортів, очікування листів від регіонального Фонду державного майна України).
Однак, враховуючи, що відповідно до Інформації з ДРРП від 15.04.2021 за №252754283 відомості про право комунальної власності територіальної громади смт. Велика Лепетиха в особі Великолепетиської селищної ради на будівлі Великолепетиського ясла-садка № 2 по вул. Островського, буд.29 смт. Велика Лепетиха Херсонської області внесено до Реєстру ще 16.06.2016, Великолепетиською селищною радою необхідні заходи щодо оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку зазначеного закладу тривалий час не вживалися.
Тобто, фактично не здійснено юридично значимих обов'язкових дій щодо державної реєстрації права комунальної власності на відповідну земельну ділянку та права постійного користування нею зазначеного закладу освіти
Так, відповідно до ст. 116 Земельного кодексу України, юридичні особи набувають права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Статтею 126 Земельного кодексу України встановлено, що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".
Також, п. 812 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 №1127, передбачено, що для державної реєстрації права власності та права постійного користування на земельну ділянку, права на яку набуваються шляхом передачі земельних ділянок у постійне користування із земель державної або комунальної власності, подається рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у власність чи надання у постійне користування або про затвердження документації із землеустрою щодо формування земельної ділянки та передачу її у власність чи надання у постійне користування.
Крім того, ч. 1 ст.123 Земельного кодексу України встановлено, що надання у користування земельної ділянки, зареєстрованої в Державному земельному кадастрі відповідно до Закону України "Про Державний земельний кадастр", право власності на яку зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, без зміни її меж та цільового призначення здійснюється без складення документації із землеустрою.
Однак, всупереч вказаним вимогам законодавства, протягом майже 4 місяців з часу прийняття рішення про затвердження технічної документації із землеустрою, ані права власності, ані права користування на земельну ділянку під будівлями, спорудами Великолепетиського ясла-садка № 2 загальною площею 0,9423 га, кадастровий номер 6521255100:001:0695 - 0,2036 га, кадастровий номер 6521255100:001:0699 - 0,7387 га, розташовану за адресою вул. Островського, буд. 29, смт. Велика Лепетиха Херсонської області, не зареєстровано.
Таким чином, в порушення вимог земельного законодавства, положень законів України "Про освіту" та "Про дошкільну освіту", Великолепетиському ясла-садку №2 Великолепетиської селищної ради Великолепетиського району Херсонської області земельна ділянка не належить на праві, визначеному законодавством, а саме на праві постійного користування земельною ділянкою.
Отже, Великолепетиська селищна рада, будучи засновником, суб'єктом, який здійснює управління Великолепетиським ясла-садком № 2 Великолепетиської селищної ради Великолепетиського району Херсонської області, відповідає за його матеріально-технічне забезпечення, виконує повноваження у земельній сфері щодо надання земельних ділянок у користування, здійснює контроль за додержанням земельного законодавства та законодавства в галузі освіти, не виконала покладені на неї вищезазначеними нормами законодавства повноваження, не вжила необхідних дій для оформлення права постійного користування земельною ділянкою, на якій знаходиться заклад дошкільної освіти, допустивши протиправну бездіяльність.
Відповідно до ч. 1 ст.79 Земельного кодексу України земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.
Пунктом 2 розд.1 Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров'я України 24.03.2016 №234, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.04.2016 за №563/28693, яким визначено санітарно-епідеміологічні вимоги до дошкільних навчальних закладів усіх форм власності, передбачено, що використання території, будівель, приміщень, споруд, обладнання дошкільних навчальних закладів іншими юридичними та фізичними особами з метою, що не пов'язана з навчально-виховним процесом та життєдіяльністю дітей, забороняється.
Частиною 2 ст. 152 Земельного кодексу України закріплено, що землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.
Враховуючи вказане, закладам освіти, які користуються земельною ділянкою без відповідного права, держава не в змозі гарантувати забезпечення захисту права на землю та указані заклади не наділені правом вимагати усунення порушень їх прав на землю, що у кінцевому результаті може стати порушенням права дітей на освіту.
Таким чином, Великолепетиською селищною радою, як засновником ясла-садка №2, допущено бездіяльність, що призводить до користування цим дошкільним закладом освіти земельною ділянкою у порушення встановленого законодавством порядку. Засновником закладу освіти не забезпечено користування дошкільним закладом освіти земельною ділянкою відповідно до вимог законодавства, що є обов'язком відповідно до ст. 92,116,123 Земельного кодексу України, ст.10,17,60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст.5 Закону України "Про освіту".
Згідно із частин 1-3 статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною другою статті 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З урахуванням системного аналізу правових норм, наведених вище, досліджених судом доказів, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 9, 14, 73 - 78, 90, 242 - 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Великолепетиської селищної ради Херсонської області, що виразилась у невжитті заходів щодо державної реєстрації права власності на земельну ділянку під будівлями та спорудами Великолепетиського ясла-садка №2 Великолепетиської селищної ради Великолепетиського району Херсонської області, за адресою: вул. Островського, буд. 29, смт. Велика Лепетиха Херсонської області, загальною площею 0,9423 га (кадастровий номер 6521255100:001:0695 - 0,2036 га, кадастровий номер 6521255100:001:0699 - 0,7387 га).
Зобов'язати Великолепетиську селищну раду Херсонської області (код ЄДРПОУ 04401530, вул. Соборна, 2, смт. Велика Лепетиха, Херсонська область, 74502) вжити заходи щодо державної реєстрації права власності на земельну ділянку під будівлями та спорудами Великолепетиського ясла-садка № 2 Великолепетиської селищної ради Великолепетиського району Херсонської області, за адресою: вул. Островського, буд. 29, смт. Велика Лепетиха Херсонської області, загальною площею 0,9423 га (кадастровий номер 6521255100:001:0695 - 0,2036 га, кадастровий номер 6521255100:001:0699-0,7387 га).
Визнати протиправною бездіяльність Великолепетиської селищної ради Херсонської області, що виразилась у невжитті заходів щодо оформлення та державної реєстрації права постійного користування земельною ділянкою під будівлями та спорудами Великолепетиського ясла-садка № 2 Великолепетиської селищної ради Великолепетиського району Херсонської області, за адресою: вул. Островського, буд. 29, смт. Велика Лепетиха Херсонської області, загальною площею 0,9423 га (кадастровий номер 6521255100:001:0695 - 0,2036 га, кадастровий номер 6521255100:001:0699 - 0,7387 га).
Зобов'язати Великолепетиську селищну раду Херсонської області (код ЄДРПОУ 04401530, вул. Соборна, 2, смт. Велика Лепетиха, Херсонська область, 74502) вжити заходи щодо оформлення та державної реєстрації права постійного користування земельною ділянкою під будівлями та спорудами Великолепетиського ясла-садка № 2 Великолепетиської селищної ради Великолепетиського району Херсонської області, за адресою: вул. Островського, буд. 29, смт. Велика Лепетиха Херсонської області, загальною площею 0,9423 га (кадастровий номер 6521255100:001:0695 - 0,2036 га, кадастровий номер 6521255100:001:0699 - 0,7387 га).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя С.О. Варняк
кат. 109040000