
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі
без проведення судового засідання
26 липня 2021 року м. Київ № 320/4578/21
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації Київської області про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
до суду звернувся ОСОБА_1 (код: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) з позовом до Управління соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації Київської області (код: 03193695, адреса: 08700, Київська область, м. Обухів, вул. Київська, 24) в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації Київської області, щодо виплати ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 05 травня 2020 року у меншому розмірі ніж передбачено ст. 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
- зобов`язати Управління соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації Київської області виплатити ОСОБА_1 щорічну разову грошову допомогу до 05 травня за 2020 рік у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком з урахуванням раніше виплаченої суми відповідно до ст. 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Заявлені вимоги мотивовані безпідставністю відмови відповідача у виплаті позивачеві, як особі з інвалідністю ІІ групи, разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком, з огляду на наявність у позивача права на отримання такої допомоги на підставі статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та відсутність у чинному законодавстві норми, якою б надавалось право Кабінету Міністрів України визначати розмір зазначеної грошової допомоги.
Спір виник з публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
У зв`язку з невідповідністю позовної заяви вимогам, встановленим Кодексом адміністративного судочинства України ухвалою суду від 21.04.2021 позов вирішено залишити без руху та надано позивачу час на усунення виявлених недоліків шляхом подання до суду заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Ухвалою суду від 25.05.2021 вирішено продовжити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви.
На виконання вимог вищевказаної ухвали, 20.07.2021 судом отримано заяву позивача, у якій наведено обґрунтовані пояснення та обставини причин пропуску позивачем встановленого строку на звернення до суду.
Відтак, враховуючи викладені позивачем обставини та надані пояснення у поданій заяві, суд приходить до висновку про наявність підстав для визнання причин пропуску позивачем строку звернення до суду з даним адміністративним позовом поважними.
Таким чином, позовна заява приведена у відповідність до вимог статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Оскільки позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає, то відповідно до положень статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 171, 243, 248, 257, 259-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Визнати поважними причини пропуску строку звернення до адміністративного суду та поновити пропущений строк.
Відкрити провадження в адміністративній справі.
Справа буде розглядатися одноособово суддею Панченко Н.Д. за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Запропонувати відповідачеві протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до них доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
Роз`яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Панченко Н.Д.