Рішення № 98544288, 26.07.2021, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.07.2021
Номер справи
320/9122/20
Номер документу
98544288
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 липня 2021 року м. Київ № 320/9122/20

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панченко Н.Д., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом керівника Білоцерківської місцевої прокуратури в інтересах держави до Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Ведмежатко» Узинської міської ради Київської області, Гуманітарного відділу виконавчого комітету Узинської міської ради Київської області, за участю третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Узинська міська рада про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До суду звернувся керівник Білоцерківської місцевої прокуратури (09100, Київська область, м. Біла Церква, вул. Шолом-Алейхема 38-а, код ЄДРПОУ відсутній) в інтересах держави з позовом в редакції від 15.01.2020 до Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Ведмежатко» Узинської міської ради Київської області (09161, Київська область, м. Узин, вул. Київська 13, код ЄДРПОУ 25297426), Гуманітарного відділу виконавчого комітету Узинської міської ради Київської області (Київська область, м. Узин, вул. Незалежності 16/1, код ЄДРПОУ 41973438) за участю третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Узинська міська рада (Київська область, м. Узин, вул. Незалежності 16/1, код ЄДРПОУ 04054990), в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Ведмежатко» Узинської міської ради Київської області щодо не оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку площею 0,90 га під будівлями та спорудами дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Ведмежатко» в межах населеного пункту, яка розташована за адресою: Київська область, м. Узин, вул. Київська 13;

- зобов`язати Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Ведмежатко» Узинської міської ради Київської області вжити заходів до розроблення документації із землеустрою на земельну ділянку площею 0,90 га під будівлями та спорудами Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Ведмежатко» в межах населеного пункту, яка розташована за адресою: Київська область, м. Узин, вул. Київська 13 та звернутись до Узинської міської ради для її затвердження;

- визнати протиправною бездіяльність гуманітарного відділу виконавчого комітету Узинської міської ради Київської області щодо не оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку площею 0,90 га під будівлями та спорудами дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Ведмежатко» в межах населеного пункту, яка розташована за адресою: Київська область, м. Узин, вул. Київська 13;

- зобов`язати гуманітарний відділ виконавчого комітету Узинської міської ради Київської області профінансувати виготовлення документації із землеустрою на земельну ділянку площею 0,90 га під будівлями та спорудами Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Ведмежатко» в межах населеного пункту, яка розташована за адресою: Київська область, м. Узин, вул. Київська 13 та оплату послуг з державної реєстрації такої земельної ділянки.

У якості підстави позову зазначено про бездіяльність Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Ведмежатко» Узинської міської ради Київської області та гуманітарного відділу виконавчого комітету Узинської міської ради щодо не оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку під будівлями та спорудами дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Ведмежатко» Узинської міської ради Київської області в межах населеного пункту м. Узин по вул. Київська 13.

Ухвалою суду від 20.01.2021 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи. Запропоновано відповідачам у п`ятнадцятиденний термін з дня вручення ухвали про відкриття провадження подати до суду відзив на позовну заяву.

Ухвалу суду отримано відповідачами 29.01.2021 та 02.02.2021, що підтверджується повідомлення про вручення поштового відправлення, що наявні у матеріалах справи, штрих кодовий ідентифікатор 0916100514430 та 0916100523072 і у системі Діловодство спеціалізованого суду.

Проте відповідачі не скористалися своїм правом на подання відзиву на позов.

Третя особа також не висловила своєї позиції стосовно заявлених позивачем вимог.

Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, у користуванні Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Ведмежатко» перебуває земельна ділянка 0,90 га, яка розташована за адресою: вул. Київська, 13 м.Узин Білоцерківського району Київської області.

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Ведмежатко» Узинської міської ради Білоцерківського району Київської області зареєстрований як юридична особа дата запису 30.10.1997 номер запису 13281200000002443, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Вказане також підтверджується відомостями Статуту дошкільного навчального закладу (ясла-садка) «Ведмежатко» (далі - Статуту), затвердженого рішенням Узинської міської ради, де зокрема відображено, що навчальний заклад є юридичною особою, має гербову печатку, штамп, ідентифікаційний номер, реєстраційний рахунок, спеціальний реєстраційний рахунок тощо (п.1.5 Статуту).

Відповідно до п. 9 Статуту майно дошкільного закладу складають будівлі, споруди, комунікації, інвентар, обладнання, спортивні та ігрові майданчики, земельні ділянки та інші матеріальні цінності, вартість яких відображається в балансі централізованої бухгалтерії.

Майно дошкільного закладу належить йому за правом власності відповідно до чинного законодавства України (п. 9.2 Статуту).

Рішенням 12 сесії VII скликання Узинської міської ради Білоцерківського району Київської області від 06.12.2016 ДНЗ (ясла-садок) «Ведмежатко» св. №25297426 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки несільськогосподарського призначення орієнтовною площею 0,90 га в комунальну власність в м. Узин по вул. Київська, 13 .

У листі, адресованому першому заступнику керівника Білоцерківської місцевої прокуратури, за №238 від 14.08.2020 виконавчий комітет Узинської міської ради повідомив, що станом на 12.08.2020 проект не розроблено, що пов`язано з адміністративними змінами (утворенням у 2018 році Узинської міської об`єднаної територіальної громади) та вирішенням у зв`язку з цим низки невідкладних організаційних заходів. Зокрема, повідомлялось про те, що «наразі будуть вжиті заходи щодо розробки проекту землеустрою».

В свою чергу, Дошкільний навчальний заклад «Ведмежатко» листом від 17.08.2020 повідомив позивача, що проект землеустрою на даний час не виготовлений за браком коштів.

Недотримання земельного законодавства порушує законодавчо встановлений порядок регулювання земельних відносин, а тим самим інтереси держави у сфері контролю за використанням та охороною земель, а тому для захисту інтересів держави орган прокуратури звернувся до суду з позовною заявою.

Щодо права прокурора на представлення інтересів держави в суді, в рамках цієї справи, суд зазначає таке.

Поняття «інтереси держави» визначене в Рішенні Конституційного Суду України від 09.02.1999 №1-1/99, його слід розуміти з урахуванням Основного Закону в редакції 2016 року та з огляду на статтю 23 Закону України «Про прокуратуру».

Так, відповідно до пункту 3 статті 131-1 Конституції України прокуратура здійснює представництво інтересів держави в суді «у виключних випадках і в порядку, що визначені законом». Отже, прокурор представляє інтереси держави тільки у виключних випадках. Ці випадки визначені Законом України «Про прокуратуру».

Згідно зі статтею 23 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокурором інтересів держави можливе, якщо захист інтересів держави не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

Ці обставини доведені прокурором при пред`явленні позову, тому суд підтверджує наявність підстав для звернення прокурора до суду.

Прокурор набуває статусу позивача у цій справі, тому що відсутній орган, до компетенції якого входить право звернутися до суду із позовом про зобов`язання оформити належним чином право користування земельною ділянкою площею 0,90 га за Дошкільним навчальним закладом (ясла-садок) «Ведмежатко» Узинської міської ради Київської області.

Надаючи правову оцінку відносинам, які склались між сторонами спору, суд зазначає таке.

Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Статтею 13 Конституції України визначено, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об`єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією. Кожний громадянин має право користуватися природними об`єктами права власності народу відповідно до закону.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, частини третьої статті 24 Закону України №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі - Закон №280/97-ВР) органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, та керуються у своїй у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України.

Статтею 25 Закону №280/97-ВР визначено, що сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Відповідно до статті 32 Закону №280/97-ВР до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: власні (самоврядні) повноваження, зокрема, щодо управління закладами освіти, охорони здоров`я, культури, фізкультури і спорту, оздоровчими закладами, які належать територіальним громадам або передані їм, молодіжними підлітковими закладами за місцем проживання, організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення.

Статтею 33 Закону №280/97-ВР передбачені повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері регулювання земельних відносин, а саме: власні, зокрема, надання під забудову та для інших потреб земель, що перебувають у власності територіальних громад; та делеговані, серед них - здійснення контролю за додержанням земельного та природоохоронного законодавства, використанням і охороною земель, організація і здійснення землеустрою, погодження проектів землеустрою; здійснення контролю за впровадженням заходів, передбачених документацією із землеустрою.

Пунктом 34 частини першої статті 26 Закону №280/97-ВР визначено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Як визначено положеннями частини 2 статті 19 Закону України «Про дошкільну освіту» органи місцевого самоврядування в системі дошкільної освіти в межах їх компетенції: забезпечують реалізацію державної політики у сфері дошкільної освіти на відповідній території, у тому числі розвиток мережі закладів дошкільної освіти всіх форм власності відповідно до потреб населення, поліпшення матеріально-технічної бази та господарське обслуговування комунальних закладів дошкільної освіти; виконують функції засновника закладів дошкільної освіти на відповідній території; контролюють додержання вимог законів та інших нормативно-правових актів у сфері дошкільної освіти.

Згідно з вимогами частини 1 статті 24 Земельного кодексу України державним і комунальним сільськогосподарським підприємствам, установам та організаціям надаються земельні ділянки із земель державної і комунальної власності у постійне користування для науково-дослідних, навчальних цілей та ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Відповідно до частин 2, 4 статті 116 Земельного кодексу України набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування. Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.

Відповідно до частини 1 статті 122 Земельного кодексу України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Частиною першою статті 50 Закону України від 22.05.2003 №858-IV «Про землеустрій» встановлено, що проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок складаються у разі зміни цільового призначення земельних ділянок або формування нових земельних ділянок.

Відповідно до частини третьої вказаної статті проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок включають, у тому числі, довідку з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями.

Відповідно до частини 1 статті 123 Земельного кодексу України надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування. Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі: надання у користування земельної ділянки, зареєстрованої в Державному земельному кадастрі відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр», право власності на яку зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, без зміни її меж та цільового призначення здійснюється без складення документації із землеустрою.

Надання у користування земельної ділянки в інших випадках здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). У такому разі розроблення такої документації здійснюється на підставі дозволу, наданого Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, крім випадків, коли особа, зацікавлена в одержанні земельної ділянки у користування, набуває право замовити розроблення такої документації без надання такого дозволу.

Земельні ділянки державної та комунальної власності, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об`єкти нерухомого майна, що перебувають у державній чи комунальній власності, передаються особам, зазначеним у пункті «а» частини другої статті 92 цього Кодексу, лише на праві постійного користування.

Згідно з вимогами частин 1, 2 статті 92 Земельного кодексу України, право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку. Права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають, зокрема, заклади освіти незалежно від форми власності.

В обґрунтування заявлених позовних вимог прокурор посилається на те, що у дошкільного навчального закладу «Ведмежатко» будь-які правовстановлюючі документи на земельну ділянку відсутні.

Як було встановлено судом та вбачається із матеріалів справи, засновником дошкільного навчального закладу «Ведмежатко» є Узинська міська рада.

Враховуючи вище процитоване положення пункту 9.2 Статуту, фактичним користувачем земельної ділянки та зацікавленою особою в її отриманні у постійне користування є Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Ведмежатко», якому відповідно до зазначених вище положень земельного законодавства міська рада надала дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,90 га.

Утім, як станом на час звернення позивача до суду із заявленим позовом, так і станом на час вирішення спору по суті, матеріали справи не містять інформації про те, що право користування земельною ділянкою навчальним закладом оформлено, а проект землеустрою виготовлено.

Як на підставу не розроблення проекту землеустрою, зокрема станом на 12.08.2020, виконавчий комітет Узинської міської ради повідомив у листі за №238 від 14.08.2020, що це пов`язано з адміністративними змінами (утворенням у 2018 році Узинської міської об`єднаної територіальної громади) та вирішенням у зв`язку з цим низки невідкладних організаційних заходів. При цьому наголошено, що: «Наразі будуть вжиті заходи щодо розробки проекту землеустрою».

В свою чергу, дошкільний навчальний заклад «Ведмежатко» посилався на брак коштів.

Однак, станом на час ухвалення судом рішення у даному спорі, будь-яких доказів щодо вжиття заходів для розробки проекту землеустрою, учасниками справи не надано.

Відповідно до пункту 1.1 Положення про гуманітарний відділ виконавчого комітету Узинської міської ради, затвердженого рішенням сесії Узинської міської ради №04-52/2018 від 11.04.2018, гуманітарний відділ виконавчого комітету Узинської міської ради є виконавчим органом Узинської міської ради й утворюється Узинською міською радою для реалізації завдань місцевого самоврядування у сфері освіти, культури, молоді, спорту, захисту прав дітей та сім`ї.

Згідно пп. 2.2.3, 2.2.4 Положення, відділ забезпечує оперативний контроль за збереженням існуючої мережі навчальних, культурних, молодіжних та спортивних закладів; сприяє їх навчально-методичному, фінансовому та матеріально-технічному забезпеченню. Контролює дотримання підпорядкованими навчальними закладами усіх типів та форм власності законодавства у сфері освіти, культури, молоді та спорту, державних вимог щодо змісту, рівня і обсягу послуг, які надаються в закладах.

Пунктом 2.2.8 Положення, гуманітарний відділ вносить пропозиції щодо обсягів бюджетного фінансування підпорядкованих закладів, аналізує їх використання.

Як вказує позивач і з чим погоджується суд, гуманітарним відділом Узинської міської ради дане питання залишено поза увагою, не забезпечено контроль здійснення заходів щодо оформлення правовстановоюючих документів на земельну ділянку, на який розміщений навчальний заклад, що підтверджується листом №238 від 14.08.2020.

Таким чином, Дошкільний навчальний заклад «Ведмежатко», отримавши рішення 12 сесії VII скликання Узинської міської ради Білоцерківського району Київської області від 06.12.2016 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки несільськогосподарського призначення орієнтовною площею 0,90 га в комунальну власність в м. Узин по вул. Київська, 13 , жодних дій, спрямованих на реалізацію питання оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку, яка знаходиться у його користуванні - не вчиняв, чим допустив протиправну бездіяльність.

Гуманітарний відділ виконавчого комітету Узинської міської ради, маючи повноваження контролю у вирішенні питання стосовно розробки проекту землеустрою щодо відведення та надання земельної ділянки у постійне користування навчальному закладу, їх не використав, чим також допустив протиправну бездіяльність.

Стаття 125 Земельного кодексу України передбачає, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Відповідно до статті 126 Земельного кодексу України право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Відповідно до частин 1, 4, 5 статті 186-1 Земельного кодексу України проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності (крім земельних ділянок зони відчуження та зони безумовного (обов`язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи) підлягає обов`язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Розробник подає на погодження до органу, визначеного в частині першій цієї статті, за місцем розташування земельної ділянки оригінал проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а до органів, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, - завірені ним копії проекту, а щодо земельної ділянки зони відчуження або зони безумовного (обов`язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, розробник подає оригінал проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на погодження до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, а до органів, зазначених у частині третій цієї статті, - завірені ним копії проекту.

Органи, зазначені в частинах першій - третій цієї статті, зобов`язані протягом десяти робочих днів з дня одержання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або копії такого проекту безоплатно надати або надіслати рекомендованим листом з повідомленням розробнику свої висновки про його погодження або про відмову в такому погодженні з обов`язковим посиланням на закони та прийняті відповідно до них нормативно-правові акти, що регулюють відносини у відповідній сфері.

Згідно з вимогами частини 1 статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державній реєстрації прав підлягають, зокрема, право постійного користування та право оренди (суборенди) земельної ділянки.

Відповідно до частин 1, 2, 3 статті 5 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» у Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об`єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення.

Відповідно до статті 28 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» рішення органів державної влади або органів місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у власність або користування (постійне користування, оренду, користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій), сервітут) можуть прийматися за відсутності державної реєстрації права власності держави чи територіальної громади на таку земельну ділянку в Державному реєстрі прав.

Під час проведення державної реєстрації права користування (постійне користування, оренда, користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій), сервітут) земельними ділянками державної чи комунальної власності, право власності на які не зареєстровано в Державному реєстрі прав, державний реєстратор одночасно з проведенням такої реєстрації проводить також державну реєстрацію права власності на такі земельні ділянки без подання відповідної заяви органами, які згідно із статтею 122 Земельного кодексу України передають земельні ділянки у власність або у користування.

Державна реєстрація права власності на земельні ділянки державної чи комунальної власності проводиться з обов`язковим урахуванням пунктів 3 та 4 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності».

З наведених норм слідує, що обов`язковою умовою фактичного використання земельної ділянки є наявність правовстановлюючих документів на земельну ділянку, оформлених у відповідності до вимог закону. При цьому, відсутність правовстановлюючих документів порушує передбачені державою принципи раціонального й ефективного використання та охорони земель та призводить до неефективного управління земельними ресурсами та землекористування.

Отже, відповідачам необхідно вжити заходів, а саме розробити, погодити та затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки дошкільному навчальному закладу відповідно до вимог чинного законодавства, а також зареєструвати право користування земельною ділянкою відповідно до вимог Земельного кодексу України та Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та отримати відповідні правовстановлюючі документи.

За наведених обставин, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та їх задоволення судом.

Щодо розподілу судових витрат суд зазначає, що відповідно до положень частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Згідно платіжного доручення від 21.09.2020 №2289 позивачем сплачено судовий збір у розмірі 4204,00 грн.

З урахуванням задоволення позовних вимог прокурора, який у спірних правовідносинах виступає як суб`єкт владних повноважень, а також за відсутності витрат позивача - суб`єкта владних повноважень, пов`язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 9, 14, 73-77, 90, 139, 242-247, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Ведмежатко» Узинської міської ради Київської області щодо не оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку площею 0,90 га під будівлями та спорудами дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Ведмежатко» в межах населеного пункту, яка розташована за адресою: Київська область, м. Узин, вул. Київська 13 .

Зобов`язати Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Ведмежатко» Узинської міської ради Київської області (09161, Київська область, м. Узин, вул. Київська 13, код ЄДРПОУ 25297426) вжити заходів до розроблення документації із землеустрою на земельну ділянку площею 0,90 га під будівлями та спорудами Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Ведмежатко» в межах населеного пункту, яка розташована за адресою: Київська область, м. Узин, вул. Київська 13 та звернутись до Узинської міської ради для її затвердження.

Визнати протиправною бездіяльність Гуманітарного відділу виконавчого комітету Узинської міської ради Київської області щодо не оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку площею 0,90 га під будівлями та спорудами дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Ведмежатко» в межах населеного пункту, яка розташована за адресою: Київська область, м. Узин, вул. Київська 13 .

Зобов`язати Гуманітарний відділ виконавчого комітету Узинської міської ради Київської області (Київська область, м. Узин, вул. Незалежності 16/1, код ЄДРПОУ 41973438) профінансувати виготовлення документації із землеустрою на земельну ділянку площею 0,90 га під будівлями та спорудами Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Ведмежатко» в межах населеного пункту, яка розташована за адресою: Київська область, м. Узин, вул. Київська 13 та оплату послуг з державної реєстрації такої земельної ділянки.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Дата складення рішення 26.07.2021

Суддя Панченко Н.Д.