Рішення № 98542966, 17.05.2021, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.05.2021
Номер справи
160/17772/20
Номер документу
98542966
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 травня 2021 року Справа № 160/17772/20

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Боженко Н.В.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у місті Дніпрі адміністративну справу за позовом Дніпропетровської Обласної організації Політичної партії «Слуга народу» до відповідача – 1: Солонянської селищної територіальної виборчої комісії Дніпровського району Дніпропетровської області; відповідача-2: Солонянської селищної ради про визнання дій протиправними та стягнення грошової застави,-

ВСТАНОВИВ:

31 грудня 2020 р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Дніпропетровської Обласної організації Політичної партії «Слуга народу» до відповідача – 1: Солонянської селищної територіальної виборчої комісії Дніпровського району Дніпропетровської області; відповідача-2: Солонянської селищної ради, в якій позивач просить суд:

- стягнути з Солонянської селищної ради, (юридична адреса: 52400, Дніпропетровська обл., Солонянський р-н, селище міського типу Солоне, вул. Гагаріна, будинок 7, Код ЄДРПОУ: 04339652) на користь Дніпропетровської Обласної організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ» (юридична адреса: 49000, місто Дніпро, вулиця Європейська, будинок 20А, код ЄДРПОУ: 43721791) грошову заставу в розмірі 4 291 грн. 00 коп. (чотири тисячі дві дев`яносто одна грн. нуль коп.).

Справі за даним адміністративним позовом присвоєно єдиний унікальний номер судової справи - 160/17772/20 та у зв`язку з автоматизованим розподілом дана адміністративна справа була передана для розгляду судді Боженко Н.В.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05 січня 2021 року вказану позовну заяву було залишено без руху та запропоновано позивачу усунути недоліки позовної заяви.

Так, на виконання вказаної ухвали, 09 березня 2021 року до суду від позивача надійшла заява про усунення недоліків, до якої, додано завірені належним чином копій платіжного доручення про сплату судового збору, даних про місцеві вибори від 25.10.2020р., довідки про відкриті рахунки за 28.07.2020 року №050/26-000828, витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідно до кількості учасників справи, заява про відсутність аналогічного позову та подано уточнену позовну заяву, в якій позовні вимоги викладено в наступній редакції:

-визнати дії Солонянської селищної територіальної виборчої комісії Дніпровського району Дніпропетровської області (юридична адреса: 52400, Дніпропетровська обл., Солонянський р-н, селище міського типу Солоне, вул. Гагаріна, будинок 7, Код ЄДРПОУ: 43782325) протиправною щодо не здійснення дій з повернення грошової застави Дніпропетровській Обласній організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ» в розмірі 4 291 грн. 00 коп. (чотири тисячі дві дев`яносто одна грн. нуль коп.) за реєстрацію кандидатів в депутати, та перерахування грошової застави до бюджету Солонянської селищної ради.

-стягнути з Солонянської селищної ради, (юридична адреса: 52400, Дніпропетровська обл., Солонянський р-н, селище міського типу Солоне, вул. Гагаріна, будинок 7, Код ЄДРПОУ: 04339652) на користь Дніпропетровської Обласної організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ» (юридична адреса: 49000, місто Дніпро, вулиця Європейська, будинок 20А, код ЄДРПОУ: 43721791): - грошову заставу в розмірі 4 291 грн. 00 коп. (чотири тисячі дві дев`яносто одна грн. нуль коп.).

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що 21 вересня 2020 року Дніпропетровською Обласною організацією ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ» було здійснено безготівковий платіж формі на спеціальний (депозитний) рахунок відповідної територіальної виборчої комісії для внесення грошової застави у сумі 4 291 грн. 00 коп. (чотири тисячі дві дев`яносто одна грн. нуль коп.) для реєстрації кандидатів у депутати до Солонянської селищної ради, що підтверджується платіжним дорученням № 57 від « 21» вересня 2020 року. За вказаних обставин, відповідно до частини 5 статті 225 Виборчого кодексу України Солонянська селищна територіальна виборча комісія Дніпровського району Дніпропетровської області була зобов`язана повернути грошову заставу в розмірі 4291,00 грн на рахунок Дніпропетровської Обласної організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “СЛУГА НАРОДУ”. При цьому, позивач зазначив, що згідно з частиною 6 статті 225 Виборчого кодексу України кошти грошової застави перераховано до місцевого бюджету Солонянської селищної ради, а тому саме з Солонянської селищної ради необхідно стягнути вищевказану грошову заставу.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15 березня 2021 року відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.

Цією ж ухвалою відповідачам було надано строк для подання письмового відзиву на позовну заяву - протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Вказана ухвала суду отримана відповідачами 30 березня 2021 року. Водночас відповідачі не скористалися правом подати відзив на позов. Відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Згідно із ч. 6 ст. 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Дослідивши подані позивачем документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

Постановою Верховної Ради України "Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році" №795-ІХ від 15.07.2020 призначено на 25.10.2020 чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

Згідно постанови Центральної виборчої комісії "Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25.10.2020" №160 від 08.08.2020 призначено на неділю, 25.10.2020, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів.

10.08.2020 року Центральною виборчою комісією постановою "Про утворення та формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), місцевих (крім міст в Автономній Республіці Крим), районних у місті Києві територіальних виборчих комісій" від 10.08.2020 № 172 утворено та сформовано склад обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (крім міст в Автономній Республіці Крим), районах у місті Києві територіальних виборчих комісій, у тому числі у межах Дніпропетровської області.

Центральною виборчою комісією 30.08.2020 року прийнято постанову № 208 "Про початок виборчого процесу місцевих виборів 25 жовтня 2020 року", якою оголошено з 5 вересня 2020 року початок виборчого процесу місцевих виборів, призначено на 25 жовтня 2020 року.

Постановою Центральної виборчої комісії від 10.09.2020 року № 246 визначено розмір грошової застави на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.

21.09.2020 року Дніпропетровською Обласною організацією ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “СЛУГА НАРОДУ” було здійснено безготівковий платіж формі на спеціальний (депозитний) рахунок відповідної територіальної виборчої комісії для внесення грошової застави у сумі 4291,00 грн. для реєстрації кандидатів у депутати до Солонянської сільської ради, що підтверджується платіжним дорученням № 57 від 21.09.2020 року.

Відповідно до офіційних даних на веб-сайті ЦВК -https://www.cvk.gov.ua, було встановлено результати виборів до Солонянської сільської ради 25 жовтня 2020 року.

Однак, станом на 28.12.2020 року позивачу не повернуто грошову заставу в розмірі 4291,00 грн., на рахунок Дніпропетровської Обласної організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “СЛУГА НАРОДУ”, у відповідності до частини п`ятої статті 225 Виборчого кодексу України.

Вважаючи протиправними дії Солонянської селищної територіальної виборчої комісії Дніпровського району Дніпропетровської області щодо не здійснення дій з повернення грошової застави, сплаченої позивачем в розмірі 4291,00 грн., позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Спірні правовідносини регулюються Конституцією України та положеннями Виборчого Кодексу України № 396-IХ від 19.12.2019 р. (далі - ВК України).

Згідно з пунктом 20 частини першої статті 92 Конституції України організація і порядок проведення виборів і референдумів визначаються виключно законами України.

Виборчий Кодекс України визначає гарантії права громадян на участь у виборах, регулює підготовку та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, сільських, селищних, міських, районних у містах рад, сільських, селищних, міських голів.

Відповідно до абзаців 2-5 частини 2 статті 225 Виборчого кодексу України:

Організація партії, яка висунула кандидатів у депутати сільської, селищної, міської (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч) ради, або організація відповідної партії вищого рівня у багатомандатному виборчому окрузі після початку виборчого процесу та до подання документів до відповідної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати вносить одним платежем у безготівковій формі на спеціальний рахунок виборчої комісії грошову заставу з розрахунку двадцять відсотків мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленому на день початку виборчого процесу, за кожного кандидата.

Організація партії, яка висунула кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови (міста з кількістю виборців до 75 тисяч) або організація відповідної партії вищого рівня, а також особа, висунута шляхом самовисування на посаду сільського, селищного, міського голови (міста з кількістю виборців до 75 тисяч), у єдиному одномандатному виборчому окрузі, після початку виборчого процесу та до подання документів до відповідної виборчої комісії для реєстрації кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови вносить одним платежем у безготівковій формі на спеціальний рахунок виборчої комісії грошову заставу в розмірі мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленому на день початку виборчого процесу.

Організація партії, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати обласної, районної, районної у місті, а також міської, селищної, сільської (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) ради, кандидати на посаду міського голови (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше) або організація відповідної партії вищого рівня, а також особа, яка висувається кандидатом на посаду міського голови (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше) шляхом самовисування, після початку виборчого процесу та до подання документів до відповідної територіальної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати та на посаду міського голови вносить одним платежем у безготівковій формі на спеціальний рахунок виборчої комісії грошову заставу в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленому на день початку виборчого процесу, на кожні 90 тисяч виборців відповідного єдиного територіального виборчого округу для кожного виду виборів окремо.

Центральна виборча комісія не пізніш як на п`ятий день після початку виборчого процесу на підставі відомостей Державного реєстру виборців станом на день початку виборчого процесу відповідних місцевих виборів визначає розмір грошової застави для кожного єдиного сільського, селищного, районного в місті, міського, районного, обласного виборчого округу, невідкладно оприлюднює його на своєму офіційному веб-сайті та інформує про це відповідні територіальні виборчі комісії.

Реквізити рахунку для внесення грошової застави не пізніш як на другий день після початку виборчого процесу розміщуються відповідною територіальною виборчою комісією на її офіційному веб-сайті (за наявності) та/або на стенді офіційних матеріалів такої комісії, а також передаються до Центральної виборчої комісії для розміщення на її офіційному веб-сайті (частина 3 статті 225 Виборчого кодексу України).

Відповідно до частини 5 статті 225 Виборчого кодексу України грошова застава, внесена організацією партії, яка висунула кандидатів у депутати, або організацією відповідної партії вищого рівня, або кандидатом, який висувався шляхом самовисування, повертається у разі, якщо за підсумками виборів організація партії отримала право на участь у розподілі депутатських мандатів або кандидата визнано обраним у восьмиденний строк з дня офіційного оприлюднення результатів виборів депутатів, на рахунок суб`єкта внесення застави, з якого вносилася грошова застава. Грошова застава повертається відповідному суб`єкту внесення, якщо за результатами місцевих виборів кандидата визнано обраним сільським, селищним, міським головою.

В інших випадках грошова застава у восьмиденний строк з дня офіційного оприлюднення результатів виборів перераховується відповідно до сільського, селищного, районного у місті, міського, районного, обласного, республіканського Автономної Республіки Крим бюджету (частина 6 статті 225 Виборчого кодексу України)

Згідно з частиною 7 статті 225 Виборчого кодексу України порядок внесення, повернення та перерахування грошової застави встановлюється Центральною виборчою комісією спільно з Міністерством фінансів України не пізніш як за шістдесят днів до дня голосування.

Так, процедура повернення грошової застави регламентована Постановою ЦВК від 21.08.2020 № 193 "Про Порядок внесення, повернення та перерахування грошової застави на місцевих виборах" та наказом Міністерства фінансів України від 21.08.2020 року за № 517 "Про затвердження порядку внесення, повернення та перерахування грошової застави на місцевих виборах".

Відповідно до пунктів 9, 10, 11 Порядку №193 грошова застава повертається відповідному суб`єкту внесення у випадку, якщо відмовлено в реєстрації відповідного кандидата, всіх кандидатів, включених до виборчого списку, протягом десяти днів з дня прийняття рішення про відмову в реєстрації відповідного кандидата, всіх кандидатів, включених до виборчого списку, на рахунок, зазначений у заяві, поданій до територіальної виборчої комісії вказаним суб`єктом.

Грошова застава повертається відповідному суб`єкту внесення у випадку, якщо відповідні вибори були визнані такими, що не відбулися, протягом десяти днів з дня прийняття рішення про визнання виборів такими, що не відбулися, на рахунок, зазначений у заяві, поданій до територіальної виборчої комісії вказаним суб`єктом.

Грошова застава повертається відповідному суб`єкту внесення у випадку, якщо за результатами місцевих виборів кандидат визнаний обраним міським головою або місцева організація партії, що висунула список кандидатів у депутати, отримала право на участь у розподілі депутатських мандатів, протягом десяти днів з дня офіційного оприлюднення результатів відповідних виборів на рахунок, зазначений у заяві, поданій до територіальної виборчої комісії вказаним суб`єктом.

При цьому територіальна виборча комісія не пізніш як на третій день з дня прийняття рішення про відмову в реєстрації відповідного кандидата, всіх кандидатів, включених до виборчого списку, про визнання виборів такими, що не відбулися, офіційного оприлюднення результатів відповідних виборів інформує кандидатів, місцеві організації політичних партій (організації відповідних політичних партій вищого рівня) про необхідність подання заяви про повернення грошової застави.

В інших випадках грошова застава не повертається і перераховується територіальною виборчою комісією протягом десяти днів з дня офіційного оприлюднення результатів відповідних виборів: до Державного бюджету України в разі проведення чергових, позачергових та перших місцевих виборів; до бюджету Автономної Республіки Крим, місцевого бюджету в разі проведення повторних виборів.

Спеціальний рахунок, відкритий територіальною виборчою комісією для внесення грошової застави, після повернення та перерахування грошової застави відповідно до пункту 8 цього Порядку закривається нею в установленому законодавством України порядку.

Аналогічні норми також закріплені в Наказі № 517. Аналізуючи норми ВК України, Порядку №193 та Наказу № 517 в їх сукупності, суд дійшов висновку, що внесена відповідною організацією політичної партії грошова застава повертається відповідною територіальною комісією у разі, якщо за підсумками виборів організація партії отримала право на участь у розподілі депутатських мандатів або кандидата визнано обраним у восьмиденний строк з дня офіційного оприлюднення результатів виборів депутатів, на рахунок суб`єкта внесення застави - відповідною організацією політичної партії, з якого вносилася грошова застава. В інших випадках грошова застава у восьмиденний строк з дня офіційного оприлюднення результатів виборів перераховується відповідною територіальною комісією до відповідного місцевого бюджету.

Водночас, як зазначено позивачем, та не спростовано відповідачами, така грошова застава у визначений чинним законодавством строк позивачу не повернута, за умови отримання позивачем права на участь у розподілі депутатських мандатів Солонянської селищної ради на виборах депутатів Солонянської селищної ради 25 жовтня 2020 року, що свідчить про протиправну бездіяльність такого суб`єкта владних повноважень.

Окрім того, суд звертає увагу, що позивачем не було подано заяву про повернення грошової застави, оскільки чинним законодавством прямо не встановлено обов`язок подання такої заяви. Проте, обов`язок повернення грошової застави є безумовним відповідно до статті 225 Виборчого кодексу України та Постанови ЦВК від 21.08.2020 № 193.

Підсумовуючи, суд дійшов висновку, що, не здійснивши повернення Дніпропетровській обласній організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “СЛУГА НАРОДУ” грошової застави в розмірі 4291,00 грн., Солонянська селищна територіальна виборча комісія Дніпровського району Дніпропетровської області вчинила бездіяльність, оскільки не дотрималася вимог статті 225 Виборчого кодексу України та пункту 9 Постанови ЦВК від 21.08.2020 № 193.

Згідно із частиною 2 стаття 73 КАС України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до частин першої та другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень (частина перша статті 2 КАС України).

Згідно із ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

За приписами ч. 2 ст. 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення, зокрема, про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Ефективний засіб правого захисту у розумінні статті 13 Конвенції повинен забезпечити поновлення порушеного права і одержання особою бажаного результату.

У пункті 145 рішення від 15.11.1996 у справі "Чахал проти Об`єднаного Королівства" (Chahal v. The United Kingdom, (22414/93) [1996] ECHR 54) Європейський суд з прав людини зазначив, що згадана норма гарантує на національному рівні ефективні правові засоби для здійснення прав і свобод, що передбачаються Конвенцією, незалежно від того, яким чином вони виражені в правовій системі тієї чи іншої країни.

Засіб захисту, що вимагається зазначеною статтею повинен бути ефективним як у законі, так і на практиці, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави (п. 75 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Афанасьєв проти України" від 05.04.2005 (заява № 38722/02).

Надавши правову оцінку всім обставинам справи, суд, з метою захисту прав та інтересів позивача, з урахуванням вимог ст. 245 КАС України, а також висновків суду у даній справі, вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та задовольнити позовні вимоги у спосіб визнання протиправною бездіяльності Солонянської селищної територіальної виборчої комісії Дніпровського району Дніпропетровської області щодо не здійснення дій з повернення грошової застави Дніпропетровській Обласній організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ» в розмірі 4 291 грн. 00 коп. (чотири тисячі дві дев`яносто одна грн. нуль коп.) за реєстрацію кандидатів в депутати, та перерахування грошової застави до бюджету Солонянської селищної ради та стягнути з Солонянської селищної ради на користь Дніпропетровської Обласної організації політичної партії “Слуга Народу” грошову заставу в розмірі 4291,00 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Крім того, вирішуючи питання про стягнення судових витрат, суд бере до уваги положення ч. 8 ст. 139 КАС України, відповідно до якої у випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.

Судом встановлено, що позивачем сплачено судовий збір в сумі 2102 грн. При цьому, суд враховує, що вказані судові витрати необхідно присудити на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань – Солонянської селищної територіальної виборчої комісії Дніпровського району Дніпропетровської області, оскільки порушення права, яке потребувало судового захисту, в першу чергу пов`язано з його протиправною бездіяльністю.

Керуючись статтями 9, 72-77, 90, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Дніпропетровської Обласної організації Політичної партії «Слуга народу» (49000, м. Дніпро, вул. Європейська, буд. 20А, код ЄДРПОУ 43721791) до відповідача – 1: Солонянської селищної територіальної виборчої комісії Дніпровського району Дніпропетровської області (52400, Дніпропетровська область, Солонянський р-н, смт Солоне, вул. Гагаріна буд. 7, код ЄДРПОУ 43782325); відповідача-2: Солонянської селищної ради (52400, Дніпропетровська область, Солонянський р-н, смт Солоне, вул. Гагаріна буд. 7, код ЄДРПОУ 04339652) про визнання дій протиправними та стягнення грошової застави, - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Солонянської селищної територіальної виборчої комісії Дніпровського району Дніпропетровської області (юридична адреса: 52400, Дніпропетровська обл., Солонянський р-н, селище міського типу Солоне, вул. Гагаріна, будинок 7, Код ЄДРПОУ: 43782325) щодо не здійснення дій з повернення грошової застави Дніпропетровській Обласній організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ» в розмірі 4 291, 00 гривень (чотири тисячі двісті дев`яносто одна гривень 00 коп.) за реєстрацію кандидатів в депутати, та перерахування грошової застави до бюджету Солонянської селищної ради.

Стягнути з Солонянської селищної ради (юридична адреса: 52400, Дніпропетровська обл., Солонянський р-н, селище міського типу Солоне, вул. Гагаріна, будинок 7, Код ЄДРПОУ: 04339652) на користь Дніпропетровської Обласної організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ» (юридична адреса: 49000, місто Дніпро, вулиця Європейська, будинок 20А, код ЄДРПОУ: 43721791) грошову заставу в розмірі 4 291,00 гривень (чотири тисячі двісті дев`яносто одна гривень 00 коп.).

Стягнути з Солонянської селищної територіальної виборчої комісії Дніпровського району Дніпропетровської області (52400, Дніпропетровська область, Солонянський р-н, смт Солоне, вул. Гагаріна буд. 7, код ЄДРПОУ 43782325) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Дніпропетровської Обласної організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" (49000, м. Дніпро, вул. Європейська, буд. 20А, код ЄДРПОУ 43721791) документально підтверджені судові витрати у розмірі 2 102,00 гривні (дві тисячі сто дві гривні 00 копійок).

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.В. Боженко