
19.07.2021
Справа № 932/3619/21
Провадження № 3/932/2111/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 липня 2021 року суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Карягіна Н.О., за участі прокурора Карпенка Р.І., розглянувши матеріали справи, надіслані з Дніпропетровського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , будучи особою, яка звільнена з посади поліцейського взводу охорони об`єктів та публічної безпеки Новомосковського міжрайонного відділу Управління поліції охорони у Дніпропетровській області, тобто особою, на яку розповсюджується обов`язок подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, після припинення діяльності пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення вимог абз. 2 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП, за наступних обставин.
Відповідно до наказу начальника Управління поліції охорони у Дніпропетровській області від 07.11.2015 року за № 1 ОСОБА_1 призначено на посаду поліцейського Дніпропетровського міського відділу Управління поліції охорони у Дніпропетровській області та присвоєне спеціальне звання старший сержант поліції та ОСОБА_1 складено присягу працівника Національної поліції України.
01.02.2017 року наказом начальника Управління поліції охорони у Дніпропетровській області № 12 о/с старшого сержанта поліції ОСОБА_1 призначено на посаду поліцейського взводу № 1 роти охорони об`єктів та публічної безпеки № 2 Дніпровського міського Управління поліції охорони у Дніпропетровській області.
02.11.2020 року наказом начальника Управління поліції охорони у Дніпропетровській області № 106 о/с старшого сержанта поліції ОСОБА_1 звільнено з Національної поліції України за п.7 ч.1 ст. 77 Закону України «Про національну поліцію» ( за власним бажанням) з 01.11.2020 року.
Відповідно до ч.1 ст. 17 Закону України «Про національну поліцію» ОСОБА_1 у період часу з 07.11.2015 року по 01.11.2020 року працював поліцейським і у зв`язку з цим, відповідно до пп. «з» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» був суб`єктом відповідальності за корупційні та пов`язані з корупцією правопорушення та на нього розповсюджується обов`язок подачі наступного року після припинення діяльності декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. за минулий рік за типом «після звільнення».
Відповідно до абз. 2 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи. уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.. за минулий рік.
Згідно п.п. 3 та 5 розділу 2 порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року, «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 року за № 959/29089, декларація суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, подається до 00.00 годин 1 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 1 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація. та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Однак, відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції встановлено, що ОСОБА_1 опублікував декларацію після звільнення за минулий 2020 рік лише о 10.32 год. 22.04.2021 року за типом «після звільнення», тобто поза межами строку встановленого законом для подачі декларації після припинення діяльності.
Таким чином, ОСОБА_1 , звільнившись з посади поліцейського взводу охорони об`єктів та публічної безпеки Дніпровського міського відділу Управління поліції охорони у Дніпропетровській області, тобто припинивши діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування згідно з п.п. «з» п.1 ч 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом декларування, а також відповідно до примітки ст. 172-6 КУпАП, будучи суб`єктом правопорушення за цією статтею, несвоєчасно та без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за минулий 2020 рік, а саме 22.04.2021 року о 10.32 год, тобто в порушення вимог абз. 2 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у скоєнні правопорушення визнав та пояснив, що він у період з 07.11.2015 року по 01.11.2020 року працював поліцейським Дніпровського міського Управління поліції охорони у Дніпропетровській області і він був обізнаний про подачу декларації після звільнення. Він дійсно забув подати декларацію після звільнення за 2020 рік, а тому подав її несвоєчасно лише 22.04.2021 року.
Прокурор підтримав обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення та просив суд визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.
Вислухавши ОСОБА_1 , прокурора, дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а його вина у вчиненні даного правопорушення знайшла своє підтвердження, виходячи з наступного.
Згідно до абз. 2 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи. уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до абз. 2 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи. уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.. за минулий рік.
Згідно п.п. 3 та 5 розділу 2 порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року, «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 року за № 959/29089, декларація суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, подається до 00.00 годин 1 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 1 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація. та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Відповідно до ч.1 ст. 17 Закону України «Про національну поліцію» ОСОБА_1 у період часу з 07.11.2015 року по 01.11.2020 року працював поліцейським і у зв`язку з цим, відповідно до пп. «з» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» був суб`єктом відповідальності за корупційні та пов`язані з корупцією правопорушення та на нього розповсюджується обов`язок подачі наступного року після припинення діяльності декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за типом «після звільнення».
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції встановлено, що ОСОБА_1 опублікував декларацію після звільнення за минулий 2020 рік лише о 10.32 год. 22.04.2021 року за типом «після звільнення», тобто поза межами строку встановленого законом для подачі декларації після припинення діяльності.
З урахуванням викладеного, суд вважає, що ОСОБА_1 , будучи обізнаним щодо вимог Закону «Про запобігання корупції», був зобов`язаний подати декларацію після звільнення за 2020 рік до 01.04.2021 року, отже в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП та його дії правильно кваліфіковані за ч.1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При визначенні виду і розміру стягнення, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини та обставини, які пом`якшують або обтяжують його відповідальність, вважаю за необхідне накласти на правопорушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави, оскільки застосування саме такого стягнення буде достатнім для його виправлення і попередить нові правопорушення.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір.
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284 п. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. на розрахунковий рахунок № UA258999980313171206000004628, банк отримувача - Казначейство України (ЕПА), код отримувача (ЄДРОРОУ) 37988155; код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська особою, щодо якої її винесено, її законним представником, захисником, потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови або її може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст. 7 КУпАП.
Суддя Н.О. Карягіна