
Справа № 346/1639/21
Провадження № 3/346/1127/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 липня 2021 року м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області П`ятковський В.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Коломийського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, громадянина України,
- за ст. 130 ч. 1 КУпАП
В С Т А Н О В И В:
03 квітня 2021 року о 03 год. 25 хв. гр. ОСОБА_2 у м. Коломия по вул. Верещинського, керував транспортним засобом «ВАЗ-212140» д.н.з. НОМЕР_2 з ознаками наркотичного сп`яніння та, в порушення п. 2.5 Правил дорожнього руху України відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння.
В судове засідання ОСОБА_2 не з`явився. Його представник адвокат Романенчук А.В. подав до суду письмові пояснення в яких зазначив, що в матеріалах справи відсутні будь-які докази винуватості ОСОБА_2 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення. Представник зазначив, що ОСОБА_2 03 квітня 2021 року був зупинений працівниками поліції, які повідомили, що у них є підозра, що він перебуває в стані наркотичного сп`яніння у зв`язку із чим запропоновано пройти огляд на стан сп`яніння в лікувальному закладі. Однак, в порушення вимог законодавства йому не було запропоновано пройти такий огляд на місці зупинки, до матеріалів справи не долучено акту проведення огляду на стан алкогольного сп`яніння. Вважає, що вина ОСОБА_2 не доводиться належним та допустимими доказами та просить закрити провадження у справі у зв`язку із відсутністю в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення.
Вивчивши матеріали справи та письмові заперечення представника особи, що притягається до адміністративної відповідальності суд дійшов наступних висновків.
Вина ОСОБА_2 знайшла своє підтвердження в судовому засіданні та доводиться матеріалами адміністративної справи, зокрема:
- даними направлення водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння, або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 03 квітня 2021 року згідно із яким у ОСОБА_2 виявлено ознаки наркотичного сп`яніння, а саме : зіниці очей не реагують на світло, почервоніння очей, тремтіння пальців рук, однак від проходження огляду останній відмовився;
- даними переглянутого в судовому засіданні відеозапису події правопорушення, з нагрудної камери працівника поліції, на якому видно що працівник поліції повідомив ОСОБА_2 , що його зупинено за порушення Правил дорожнього руху та про наявність у нього ознак наркотичного сп`яніння, у зв`язку з чим запропонував пройти огляд на стан наркотичного сп`яніння в медичному закладі, на підтвердження чого в матеріалах справи є вказане направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану наркотичного чи іншого сп`яніння. Однак, водій категорично відмовився від проходження такого огляду.
Посилання представника особи, що притягається до адміністративної відповідальності на порушення процедури проведення огляду, а саме, що працівниками поліції не забезпечено проходження огляду на стан наркотичного сп`яніння про що не складено акт суд до уваги не бере зважаючи на наступне.
Порядок проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції визначений ст. 266 КУпАП, «Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 1103 від 17.12.2008 року, та регулюється «Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров`я України № 1452/735 від 09.11.2015 року.
Згідно п. 12 розділу II «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров`я України № 1452/735 від 09.11.2015 року, у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу I цієї Інструкції (тобто ознаками наркотичного сп`яніння), поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров`я.
Отже, виходячи із зазначених норм, огляд на стан наркотичного сп`яніння здійснюється лише у лікаря-нарколога в закладі охорони здоров`я, куди поліцейський забезпечує доставку особи, яка має ознаки наркотичного сп`яніння, а тому посилання апелянта на те, що огляд на місці зупинки не проводився і навіть не пропонувався ОСОБА_2 , не відповідає нормам законодавства.
Отже, гр. ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 ч.1 КУпАП, так як він як особа, що керувала транспортним засобом відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп`яніння.
Призначаючи адміністративне стягнення, суд бере до уваги характер вчиненого правопорушення, особу винного, ступінь його вини, те що до адміністративної відповідальності притягується вперше.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 221, 283, 284, 294 КУпАП, суд,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винуватим за ст. 130 ч. 1 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить сімнадцять тисяч гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 у дохід держави (Отримувач коштів : ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в сумі 454 грн.
Штраф підлягає сплаті не пізніше п`ятнадцяти днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше п`ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
Строк пред`явлення постанови до примусового виконання становить три місяці із дня її винесення. При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності до Івано-Франківського апеляційного суду на протязі десяти днів, з дня винесення постанови.
Суддя П`ятковський В. І.