Постанова № 98521508, 23.07.2021, Попільнянський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
23.07.2021
Номер справи
288/1224/21
Номер документу
98521508
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 288/1224/21

Провадження № 3/288/721/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 липня 2021 року смт. Попільня

Суддя Попільнянського районного суду Житомирської області Зайченко Є.О., за участю секретаря судових засідань – Костюк О.В., прокурора – Фіногенова В.В., особа, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки села Андрушки, Житомирської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

РНОКПП: НОМЕР_1 ,

місце роботи: КП «Андрушки» Андрушківської сільської ради - директор,

за частиною 1 статті 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , обіймає посаду директора КП «Андрушки» Андрушківської сільської ради Житомирського району Житомирської області з 10 липня 2018 року по даний час, і відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закону) є суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.

Так, відповідно до розпорядження голови Андрушківської сільської ради Попільнянського району Житомирської області від 09.07.2018 року за № 59/02- 04 ОСОБА_1 призначено на посаду директора комунального підприємства Андрушківської сільської ради Попільнянського району Житомирської області «Андрушки».

Приписами статті 3 Закону визначено коло осіб, на яких поширює свою дію цей Закон, зокрема підпунктом «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону передбачено його розповсюдження на посадових осіб юридичних осіб публічного права.

Отже, ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані із корупцією, у тому числі за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до частини першої статті 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону, передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти. Частиною 5 вказаної статті визначено, що нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:

1) перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб`єктів декларування:

щорічні декларації за 2016 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;

декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.

2) другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

У відповідності до статті 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватись Конституції України та Законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до п.п.1 п. 5 розділу II порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 959/29089) в редакції від 12.12.2019, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Згідно даних публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала щорічну електронну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік 26.05.2021 року о 10 год. 36 хв., за 2019 рік 26.05.2021 року о 10 год. 46 хв., та за 2020 рік о 11 год. 17 хв., тобто несвоєчасно.

З приводу несвоєчасності подачі електронної декларації ОСОБА_1 пояснила, що з вимогами антикорупційного законодавства вона не ознайомлена. Несвоєчасно подала свою щорічну електронну декларацію за 2018-2020 роки тому, що не знала про таку необхідність. Як тільки остання дізналась про такий обов`язок, одразу ж її подала.

Отже, ОСОБА_1 подала щорічну електронну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік 26.05.2021 року о 10 год. 36 хв., за 2019 рік 26.05.2021 року о 10 год. 46 хв., та за 2020 рік о 11 год. 17 хв., тобто несвоєчасно без поважних причин, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнала.

Прокурор обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення підтримав, просила визнати винною та притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім повного визнання ОСОБА_1 своєї вини, її вина підтверджується:

- протоколами про адміністративне правопорушення № 216-218 від 23.06.2021 року відносно ОСОБА_1 ;

- супровідними листами Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України № 3338-3340/55/105/03-2021 від 08.06.2021;

- листом Житомирської обласної прокуратури № 22/3-260-262 вих-21 від 15.06.2021;

- листами Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України № 2955/55/105/03-2021 від 18.05.2021;

- листами сільського голови Андрушківської сільської ради Житомирської області № 424/02-25 від 07.06.2021;

- розпорядженням сільського голови Андрушківської сільської ради Житомирської області № 59/02-04 від 09 липня 2018 року;

- розпорядженням сільського голови Андрушківської сільської ради Житомирської області № 35-36/02-04 від 09 липня 2020 року;

- контрактом з керівником КП «Андрушки» від 10 липня 2018 року;

- додатковою угодою №2 до контракту з директором КП «Андрушки» Андрушківської сільської ради укладеного 10 липня 2018 року, від 09 липня 2020 року;

- пояснення ОСОБА_1 від 02 червня 2021 року;

- рапортами старшого оперуповноваженого УСР в Житомирській області від 23 червня 2021 року;

- витягом з єдиного державного реєстру декларацій ОСОБА_1 .

При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.

Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 згідно статті 34 КУпАП є щире каяття.

Обставин, згідно статті 35 КУпАП, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.

Відповідно до ч. 3 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Суд вважає, що остаточною датою виявлення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, вчиненого ОСОБА_1 , є дата фактичного подання декларації особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018-2020 роки. Згідно матеріалів справи такою датою є 26 травня 2021 рік. Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, а саме, 23 червня 2021 року.

Суддя, вважає, що ОСОБА_1 мала передбачати можливість настання шкідливих наслідків у вигляді несвоєчасного подання щорічної декларації, оскільки як посадова особа, яка є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» мала бути обізнана про відповідальність за несвоєчасне подання декларації без поважних причин, і приходить до висновку, що вина її у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП є доведеною.

При накладенні адміністративного стягнення суддя враховує характер вчиненого діяння, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь вини і майновий стан останньої, та беручи до уваги те, що ОСОБА_1 вперше вчинила правопорушення, керуючись ст. 36 КУпАП, вважає за можливе призначити стягнення у виді штрафу, що передбачене санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись статтями 27, 33-36, 40-1, 172-6, 221, 280, 283, 284, 287-291 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції»; суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 172-6 КУпАП та на підставі статті 36 КУпАП застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.

Штраф належить стягнути на наступний рахунок: ГУК у Жит.обл/ТГ смт.Попільня/21081100; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37976485; Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); Рахунок отримувача: UA768999980313060106000006743; 21081100; Адміністративні штрафи та інші санкції.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму, що становить 454 гривні 00 копійок та зарахувати його на рахунок отримувача: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Відповідно до статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурором такої постанови - не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.

Відповідно до статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Термін звернення до виконання три місяці.

Апеляційна скарга на постанову про притягнення до адміністративної відповідальності подається до Житомирського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя Попільнянського

районного суду Є.О.Зайченко