Рішення № 98517138, 22.07.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
22.07.2021
Номер справи
640/8775/21
Номер документу
98517138
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 липня 2021 року м. Київ № 640/8775/21

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Амельохіна В.В. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 до третя особа проСолом`янського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області Державне підприємство «Документ» визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії.,

О Б С Т А В И Н И С П Р А В И:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) звернувся з позовом до Солом`янського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби України у м. Києві та Київській області (далі по тексту - відповідач), за участю третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Державне підприємство «Документ» про визнання протиправними дій та неправомірним рішення оформлене листом від 25.02.2021 року Солом`янського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області щодо відмови у видачі паспорта громадянина України ОСОБА_1 та зобов`язання Солом`янського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області видати ОСОБА_1 паспорт громадянина України.

Ухвалою суду від 05 квітня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Ухвалою суду від 13 липня 2021 року витребувано додаткові докази по справі.

Позовні вимоги обгрунтовано тим, що позивачу безпідставно відмовлено у видачі паспорта громадянина України, у зв`язку з чим виникає необхідність звернення до суду за захистом своїх прав та інтересів. Крім того не маючи паспорта громадянина України, позивач позбавлений можливості здійснювати перетин кордону на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Також відмова у видачі паспорта громадянина України позбавляє права володіння документом, що посвідчує особу власника, підтверджує громадянство України та є власністю громадянина України

Відповідачем через канцелярію суду, 17 червня 2021 року подано відзив на позов згідно з яким проти позову заперечує у повному обсязі з підстав того, що відповідно до отриманих результатів перевірок ідентифікувати особу позивача та документувати паспортом громадянина України не вбачається за можливе.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

В С Т А Н О В И В:

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Аврора Роздольненського району, АР Крим, Україна.

11.12.2019р. ОСОБА_1 звернувся до Солом`янського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області з заявою, щодо оформлення паспорта громадянина України замість втраченого.

Листом Солом`янського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області від 17.12.2019р. №81.8034-649/81.8034.2-19 позивачу відмовлено у наданні адміністративної послуги щодо оформлення та видачі паспорта громадянина України у формі картки, що містить безконтактний електронний носій, замість втраченого паспорта громадянина України зразка 1994 року.

У вказаному листі зазначено, що відповідно пункту 100, 101 Постанови Кабінету Міністру України від 25.03.2015 №302 (зі змінами) "Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України" у зв`язку з неможливістю підтвердити або спростувати ознаки підробки паспортного документу прийнято рішення про відмову від оформлення та видачі паспорта.

У зв`язку з цим, позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з відповідним позовом для захисту своїх прав.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 грудня 2020 року у справі №640/13163/20 позов задоволено частково, а саме:

визнано протиправним та скасовано рішення Солом`янського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області оформлене листом від 17.12.2019 №81.8034-649/81.8034.2-19 щодо відмови ОСОБА_1 у наданні адміністративної послуги щодо оформлення та видачі паспорта громадянина України у формі картки, що містить безконтактний електронний носій, замість втраченого паспорта громадянина України зразка 1994 року;

зобов`язано Солом`янський районний відділ Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області (03087, м. Київ, вул. Єреванська 25; код ЄДРПОУ 42552598) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) щодо видачі паспорта громадянина України, з урахуванням висновків суду.

Листом №8034.18-447/8034.2-21 від 25 лютого 2021 року Солом`янським районним відділом Головного управління Державної міграційної служби у місті Києві повідомлено позивача, щодо відмови у задоволенні заяви про отримання паспорта громадянина України у зв`язку із тим, що відповідно до отриманих перевірок, ідентифікувати особу та документувати паспортом громадянина України не вбачається за можливе.

Позивач вважаючи дії, щодо відмови йому у видачі паспорта громадянина України протиправними, а також саму відмову неправомірною та як наслідок зобов`язання вчинити дії шляхом видачі паспорта громадянина України, звернувся до суду з даним позовом.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно статті 5 Закону України "Про громадянство" від 18.01.2001 №2235-III документами, що підтверджують громадянство України, є: паспорт громадянина України; паспорт громадянина України для виїзду за кордон; тимчасове посвідчення громадянина України; дипломатичний паспорт; службовий паспорт; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну.

Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 №2503-ХІІ затверджено Положення про паспорт громадянина України (далі - Положення №2503-ХІІ).

Відповідно до пунктів 1 та 2 Положення №2503-ХІІ паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України. Паспорт громадянина України (далі - паспорт) видається кожному громадянинові України центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, після досягнення 16-річного віку.

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну міграційну службу України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 №360, Державна міграційна служба України (ДМС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів.

Згідно пункту 5 вказаного вище Положення, ДМС з метою організації своєї діяльності, зокрема, контролює та координує діяльність територіальних органів та територіальних підрозділів ДМС.

Відповідно до частини другої статті 21 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" від 20.11.2012 №5492-VI оформлення, видача, обмін паспорта громадянина України, його пересилання, вилучення, повернення державі та знищення здійснюються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 №302 затверджено Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України (далі - Порядок №302).

Пунктом 1 Порядку №302 визначено, що паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Документи для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта подаються до центрів надання адміністративних послуг, державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС, і його відокремлених підрозділів (далі - уповноважені суб`єкти), територіальних органів та територіальних підрозділів ДМС (пункт 19 Порядку №302).

В свою чергу, пунктом 16 Порядку №302 передбачено, що ДМС має право отримувати інформацію про особу з наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій, в обсязі, необхідному для ідентифікації особи у зв`язку з оформленням (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміном паспорта.

Абзацом 2 пункту 24 Порядку №302 встановлено, що у разі виявлення факту подання не всіх необхідних документів або подання документів, оформлення яких не відповідає вимогам законодавства, територіальний орган ДМС/територіальний підрозділ ДМС, уповноважений суб`єкт інформує заявника про відмову в прийнятті документів із зазначенням підстав такої відмови. За бажанням заявника відмова надається в письмовому вигляді.

Відповідно до пункту 69 Порядку №302 заявник для оформлення паспорта замість втраченого або викраденого подає такі документи: 1) 1) паспорт, що підлягає обміну; 2) документи, що підтверджують обставини, у зв`язку з якими паспорт підлягає обміну (крім випадків, передбачених підпунктами 4 і 6 пункту 6 цього Порядку); 3) посвідчення про взяття на облік бездомних осіб (для бездомних осіб); 4) довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб); 5) документ, що посвідчує особу законного представника/уповноваженої особи, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника/уповноваженої особи; 6) документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати. Оригінал документа про звільнення від сплати адміністративного збору повертається заявнику, а до заяви-анкети додається його копія, засвідчена працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта шляхом проставлення відмітки "Згідно з оригіналом" та підпису із зазначенням його посади, прізвища, ініціалів та дати; 7) документи, що підтверджують відомості для внесення додаткової змінної інформації до безконтактного електронного носія та у паспорт (за наявності таких документів): про місце проживання - довідку органу реєстрації встановленого зразка (крім випадків, коли здійснюється обмін паспорта зразка 1994 року); про народження дітей - свідоцтва про народження дітей; про шлюб і розірвання шлюбу - свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт; про зміну імені - свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт; довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків або повідомлення про відмову від його прийняття; 8) одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування із застосуванням засобів Реєстру - для оформлення паспорта особі, яка не може пересуватися самостійно у зв`язку з тривалим розладом здоров`я, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров`я, оформленим в установленому порядку, або особі, яка відбуває покарання в установах виконання покарань або перебуває на тривалому стаціонарному лікуванні в закладах МОЗ закритого типу (в разі потреби). Фотокартка повинна відповідати вимогам рекомендацій Міжнародної організації цивільної авіації (IКAO) Doc 9303.

Після прийняття до розгляду заяви-анкети та доданих до неї документів працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС здійснює заходи з ідентифікації особи, на ім`я якої оформляється паспорт (пункт 72 Порядку №302).

Згідно пункту 100 Порядку №302 територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС має право відмовити особі в оформленні або видачі паспорта, якщо: 1) особа не є громадянином України; 2) особа вже отримала паспорт (у тому числі паспорт зразка 1994 року), який є дійсним на день звернення (крім випадків обміну паспорта у зв`язку з виявленням помилки в інформації, внесеній до нього; звернення для обміну протягом одного місяця до дати закінчення строку дії паспорта; непридатності для подальшого використання); 3) дані, отримані з баз даних Реєстру, картотек, не підтверджують надану заявником інформацію; 4) за видачею паспорта звернувся законний представник, який не має документально підтверджених повноважень на отримання паспорта; 5) особа подала не в повному обсязі документи та інформацію, необхідні для оформлення і видачі паспорта; 6) особу не встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи.

У рішенні про відмову в оформленні чи видачі паспорта, яке доводиться до відома заявника в порядку і строки, встановлені законодавством, зазначаються підстави відмови (пункт 101 Порядку №302).

Отже наведені норми Порядку №302 свідчать, що існує певна процедура оформлення органами ДМС паспорта громадянина України, яка включає розгляд заяви-анкети, приймання документів від заявника, ідентифікацію особи та перевірку факту належності особи до громадянства України і прийняття відповідного рішення.

При цьому за результатами перевірки повноти поданих заявником та законодавчо визначених документів, відповідності їх оформлення вимогам законодавства під час їх прийняття від заявника, територіальний орган ДМС/територіальний підрозділ ДМС, може відмовити в їх прийнятті у разі виявлення факту подання не всіх необхідних документів або подання документів, оформлення яких не відповідає вимогам законодавства, про що заявник інформується із зазначенням підстав такої відмови (за бажанням заявника - в письмовому вигляді).

З огляду на зміст листа Солом`янського районного відділу ГУ ДМС у місті Києві від 25.02.2021 р. №8034.18-447/8034.2-21 вбачається, що він за своєю суттю є рішенням про відмову в оформленні та видачі паспорта ОСОБА_1 в розумінні пункту 100 Порядку №302.

Як встановлено судом, позивачем до заяви про отримання паспорту надані наступні документи:

- виконавчий лист Окружного адміністративного суду міста Києва №640/13163/20 від 22.01.2021 року;

- оригінал свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , виданого Слов`янської с/с Роздольненського ВРАЦС АР Крим на ім`я ОСОБА_1 ;

- письмова заява від 11.12.2019 про втрату паспорта громадянина України;

- документ про сплату адміністративного збору та квитанцію про сплату державного мита;

- довідка Солом`янського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві №055/064 щодо втрати паспорта громадянина України зразка 1994 з власної необережності;

- оригінал довідки про реєстрацію місця проживання особи № 45422528 від 02.12.2019р. на ім`я ОСОБА_1 ;

- оригінал реєстраційного номеру облікової картки платника податків від 17.04.2018р. №2653-18-02981 на ім`я ОСОБА_1 ;

- копію військового квитка серії НОМЕР_3 , виданого 15.04.2003р.;

- копію паспорта громадянина України серії НОМЕР_4 , виданого 18.01.1996 року Роздольненським РВ ГУ МВС України в Криму;

- копію свідоцтва про неповну загальну середню освіту серії НОМЕР_5 видане Слов`янською середньою школою Роздельненського району АР Крим 09.06.1995р.

Абзацом першим - другим пункту 43 Порядку №302 передбачено, що у разі неподання особою, яка досягла 18-річного віку, документів з фотокартками, проводиться процедура встановлення особи шляхом надсилання запитів щодо перевірки документів та інформації, зазначеної заявником у письмовому зверненні, зокрема до МВС, Національної поліції, Мін`юсту, органів ДФС, навчальних закладів, військових частин, військових комісаріатів, установ виконання покарань, для отримання інформації з наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій, у тому числі фотокартки особи, яка дасть змогу ідентифікувати особу. В процесі перевірки береться до уваги вся інформація, яку повідомив заявник.

Як вбачається з відзиву, наданого відповідачем, з метою підтвердження законності видачі військового квитка серії НОМЕР_3 виданого 15.04.2003 року направлено запит до Херсонського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. З отриманої відповіді встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 на військовому обліку військовозобов`язаних не перебував та не перебуває.

Щодо цього твердження відповідача суд зазначає, що відповідно до копії військового квитка серії НОМЕР_3 , виданого 15.04.2003р., позивача прийнято на військовий облік Дніпровським РВК м. Києва 28 грудня 2017 року та знято з обліку 01 серпня 2019 року в Солом`янський РВК м. Києва. Будь - які відмітки та записи у військовому квитку позивача стосовно його перебування на обліку у Херсонському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки - відсутні.

У зв`язку із цим, 13 липня 2021 року ухвалою суду витребувано додаткові докази у справі.

На виконання ухвали суду 20 липня 2021 року відповідачем надано пояснення про те, що 06 липня 2021 року надійшла відповідь від Дніпровського районного у м. Києві Територіального центру комплектування та соціальної підтримки стосовно того, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 був взятий на загальновійськовий облік військовозобов`язаних в Дніпровському районі РТЦК та СП м. Києва 28.12.2017 року, згідно заяви та 01.08.2019 року знятий з військового обліку у зв`язку із зміною місця проживання.

13 липня 2021 року надійшла відповідь від Солом`янського районного в м. Києві Територіального центру комплектування та соціальної підтримки, що на військовому обліку ОСОБА_1 не значиться.

Враховуючи те, що відповіді на вищезазначені запити відповідачем отриманні після прийняття оскаржуваного рішення, то суд прийшов до висновку, що перевірка особи позивача не може вважатися закінченою та такою, що проведена у повному обсязі, а тому рішення про відмову позивачу у видачі паспорта громадянина України є передчасним.

Крім того, підставою для відмови у видачі паспорта громадянина України було те, що фотокартка вклеєна до військового квитка через сім років є ідентичною та немає вікової різниці, а на першій сторінці на вклеєній фотокартці не проставлений рельєфний відбиток печатки на фотокартці, яка вклеєна по досягненню до 25 річного віку.

При зверненні позивача за отриманням паспорта громадянина України для виїзду за кордон ним долученні копії паспорту, відповідно до яких на першій та третій сторінці паспорта громадянина України серії НОМЕР_4 проставленні рельєфні відбитки печатки на фотокартках, що є неможливим, оскільки Роздольненський РВ ГУ МВС України в Криму свою діяльність у період з 17.04.2018 року по 09.11.2019 рік не відновлював. Також було встановлено візуальні ознаки часткової зміни фотокартки для підробки елементів захисту на першій сторінці.

Однак, під час прийняття оскаржуваного рішення та під час розгляду справи відповідачем не доведено факту надання позивачем неправдивих відомостей, підроблених документів та матеріали справи не містять будь- яких запитів до правоохоронних органів у відповідності до абзаців 1 та 2 пункту 43 Порядку №302.

Відповідно до статті 358 Кримінального кодексу України передбачено покарання за підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів.

Згідно статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Оскільки підробка документів є кримінально караним діянням, а отже встановлення даного факту має проходити лише в рамках кримінального провадження.

Відповідно, особа може вважатися такою, що скоїла підробку документу лише у разі набрання законної сили вироком суду, постановленим за результатами розгляду кримінальної справи за статтею 358 Кримінального кодексу України.

В матеріалах справи також відсутні докази наявності будь-яких кримінальних проваджень в рамках яких встановлено факт підробки документів, що надавалися позивачем для отримання паспорта громадянина України, а також доказів щодо притягнення позивача до відповідальності на підставі Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, позивач звертаючись 09.11.2018 року до відділу обслуговування громадян міста Києва ДП «Документ» з заявою про отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон надавав паспорт громадянина України серії НОМЕР_4 , виданий 18.01.1996 року Роздольненським РВ ГУ МВС України в Криму. Вказаний паспорт перевірявся та на підставі нього видано паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Суд зазначає, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 грудня 2020 року у справі №640/13163/20, яке набрало законної сили 18 січня 2021 року встановлено, що до заяви ОСОБА_1 від 11.12.2019 до Солом`янського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області щодо оформлення паспорта громадянина України замість втраченого було додано оригінал паспорта громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_6 виданий 23.01.2019р.

В той же час, в силу статті 5 Закону України "Про громадянство", документами, що підтверджують громадянство України, є, зокрема, паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Згідно з частиною 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановленні рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказується при розгляду іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Таким чином суд вважає, що особа позивача з урахуванням статті 13 Закону України «Про єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» та з урахуванням статті 8 Виборчого кодексу України посвідчена та підтверджена паспортом громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_7 від 23.01.2019р.

Однак відповідачем незважаючи на висновки, що визначені в рішенні суду у справі №640/13163/20 протиправно проведено перевірку щодо ідентифікації особи, та крім того ще й було вилучено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_7 від 23.01.2019р.

Відповідно до частини другої статті 6 КАС України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

Згідно із рішенням Європейського суду з прав людини по справі Смирнов проти Росії №461133-99 від 24.07.2003року позбавлення громадянина паспорта являє собою втручання в його особисте життя, так як громадяни для реалізації земних благ в повсякденному житті вимушені користуватись паспортом.

Згідно статті 21 Конституції України усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.

Стаття 22 Конституції України передбачає, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно до частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

З урахуванням вищезазначеного, суд приходить до висновку, що рішення Солом`янського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській щодо відмови ОСОБА_1 у видачі паспорта громадянина України, що оформлено листом від 25.02.2021 року №8034.18-447/8034.2-21 прийнято не у спосіб визначений статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України та Порядком №302, а тому є протиправним, необгрунтованим та таким, що підлягає скасуванню.

Відповідно до пункту статті 245 Кодексу адміністративного судочинства, у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

Оскільки позивачем надано разом із заявою про видачу паспорта громадянина України всі необхідні документи, а відповідачем прийнято відмову без урахування висновків встановлених в рішенні суду №640/13163/20, то суд з метою повного та ефективного захисту прав позивача, приходить до висновку про необхідність зобов`язати Солом`янський районний відділ Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області видати ОСОБА_1 паспорт громадянина України.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані позивачем докази, суд дійшов до висновку про необхідність задоволення позовних вимог повністю.

З урахуванням ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України суд присуджує на користь позивача здійснені ним документально підтверджені витрати по сплаті судового збору у розмірі 908,00грн. з бюджетних асигнувань Солом`янського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у місті Києві та Київській області.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 77, 243 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (адреса місця реєстрації: АДРЕСА_1 , адреса місця проживання та листування: АДРЕСА_2 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Солом`янського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області (03087, вул. Єреванська 25, місто Київ, код ЄДРПОУ 42552598) щодо відмови ОСОБА_1 (адреса місця реєстрації: АДРЕСА_1 , адреса місця проживання та листування: АДРЕСА_2 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) у видачі паспорта громадянина України, що оформлено листом від 25.02.2021 року №8034.18-447/8034.2-21.

Зобов`язати Солом`янський районний відділ Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області (03087, вул. Єреванська 25, місто Київ, код ЄДРПОУ 42552598) видати ОСОБА_1 (адреса місця реєстрації: АДРЕСА_1 , адреса місця проживання та листування: АДРЕСА_2 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) паспорт громадянина України.

Присудити за рахунок бюджетних асигнувань Солом`янського районного відділу Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області (03087, вул. Єреванська 25, місто Київ, код ЄДРПОУ 42552598) на користь ОСОБА_1 (адреса місця реєстрації: АДРЕСА_1 , адреса місця проживання та листування: АДРЕСА_2 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) понесені ним витрати по сплаті судового збору у розмірі 908, 00 грн.

Рішення суду, відповідно до ч. 1 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону № 2147-VIII, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя В.В. Амельохін