Рішення № 98516334, 22.07.2021, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.07.2021
Номер справи
540/1115/21
Номер документу
98516334
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 липня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/1115/21 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Ковбій О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі – позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду з вказаним позовом, у якому просить:

- визнати протиправними дії Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (далі – відповідач, ГУ ДФС) щодо ненадання до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонської області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення: - служба на посадах слідчих понад 5 років — 15%; - надбавка за особливо важливі завдання — 41%; - премія — 43,9%, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії;

- зобов`язати Головне управління Державної фіскальної служби у Херсонській області, Автономній республіці Крим та м. Севастополі підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонської області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-ХІІ “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення: - служба на посадах слідчих понад 5 років - 15%, - надбавка за особливо важливі завдання - 41%, - премія - 43,9%, для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру пенсії

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 05.03.2019 року набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року в справі, яким визнано протиправними та не чинними пункти 1, 2 постанови №103 та зміни до п. 5 і додатку 2 Порядку №45, що створило підстави для звернення позивача до ГУ ДФС з клопотанням про виготовлення оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року з зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення. Однак, відповідачем виготовлено довідку без додаткових видів грошового забезпечення, що позивач вважає протиправним. Власну правову позицію обґрунтовує висновками та нормативним обґрунтуванням, наведеним в рішенні Верховного Суду від 17.12.2019 року в зразковій справі №160/8324/19.

Ухвалою суду від 29.03.2021 року провадження у справі відкрито, визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

14.04.2021 року до суду надійшов відзив відповідача, в якому він заявлені позовні вимоги не визнає, просить відмовити в задоволенні позовних вимог з огляду на таке. Так, представник відповідача вказує, що вимоги позивача про надання йому довідки з грошовим забезпеченням для перерахунку пенсії станом на 05.03.2019 року виконано, довідку видано. Додаткові види грошового забезпечення в довідці не зазначені через те, що такі діючим співробітникам не виплачуються. А тому, відповідно абз. 7 п.5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 такі види грошового забезпечення в довідці не зазначаються.

З урахуванням наведеного, відповідач просить відмовити в задоволенні позовних вимог.

Ухвалою суду від 01.06.2021 року вирішено перейти до розгляду адміністративної справи № 540/1115/21 за правилами загального позовного провадження.

Підготовче засідання призначено на 08.06.2021 р. о 14:00 год.

Цією ж ухвалою відповідача зобов`язано в строк до 08.06.2021 року надати докази, які відображають складові грошового забезпечення та їх розміри, які виплачувались за посадою відповідної посаді позивача на момент виникнення права на перерахунок його пенсії - з 05.03.2019 року (розрахунки грошового забезпечення чинних робітників установи, накази про призначення, зняття додаткових складових грошового забезпечення).

В підготовче засідання, призначене на вказану дату сторони не з`явились. Представником відповідача 03.06.2021 року подано клопотання про розгляд справи без його участі.

Ухвалою суду від 08.06.2021 року повторно зобов`язано Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі надати суду в строк до 17.06.2021 року докази, які відображають складові грошового забезпечення та їх розміри, які виплачувались за посадою відповідної посаді позивача на момент виникнення права на перерахунок його пенсії - з 05.03.2019 року (розрахунки грошового забезпечення чинних робітників установи, накази про призначення, зняття додаткових складових грошового забезпечення).

Підготовче засідання у справі відкладено на 29.06.2021 року о 14:00 год.

Продовжено строк проведення підготовчого провадження на 30 днів

Враховуючи, що під час підготовчого засідання у даній справі судом завершено проведення всіх підготовчих дій, необхідних для забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, ухвалою суду від 29.06.2021 року підготовче провадження у даній справі закрито, та призначено її до розгляду по суті в судовому засіданні на 20.07.2021 року.

В судове засідання призначене на вказану дату сторони не з`явились, про дату, час та місце судового розгляду повідомлені завчасно та належним чином.

Представником відповідача 03.06.2021 року подано до суду клопотання про розгляд справи без його участі.

Частиною 3 статті 194 КАС України визначено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомленні про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи приписи ст. ст. 194 та 205 КАС України суд вважає, що подання відповідачем заяви про розгляд справи у порядку письмового провадження та неприбуття без поважних причин позивача та його представника не є перешкодою для розгляду і вирішення справи за наявними у справі матеріалами.

Суд, вивчивши доводи позову та відзиву на нього, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які регулюють спірні правовідносини, виходить з наступних підстав та мотивів.

Так, судом встановлено та підтверджується, зокрема, листом ГУ ПФ України в Херсонській області від 10.01.2021 року №2100-0307-8/2585, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФ України в Херсонській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

14.01.2021 року представник позивача звернувся до ГУ ДФС з заявою в якій з посиланням на висновки Верховного Суду, викладені в рішенні від 17.12.2019 року по зразковій справі №160/8324/19 просив видати позивачу оновлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій з зазначенням додаткових видів грошового забезпечення.

Листом від 22.01.2021 №4/ФОП/21-97-10 відповідач повідомив про виготовлення позивачу оновленої довідки станом на 05.03.2019 року. Зазначив, що надбавка за особливості проходження служби та премія працівникам ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі у березні 2019 року не виплачувалась, а тому вони не включені до довідки.

Позивач, вважаючи дії ГУ ДФС щодо не зазначення в довідці додаткових видів грошового забезпечення протиправними, звернувся до суду з даним позовом.

Дослідивши матеріали справи та проаналізувавши відповідні норми чинного законодавства суд дійшов наступного.

Так, суд зазначає, що питання наявності в осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону № 2262-ХІІ права на отримання оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 із зазначенням відомостей про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії було предметом дослідження Верховного Суду в рішенні від 17.12.2019 року по справі № 6160/8324/19, залишеному без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020.

Відповідно висновку Верховного Суду, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі № 826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.

Колегія суддів зазначила, що в компетенцію Уряду входить прийняття, зміна чи припинення дії Порядку № 45.

Проте, зміни внесені постановою №103, зокрема до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 05.03.2019 - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.

Водночас алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема ГУ ПФУ та відповідач у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився.

Тобто з 05.03.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення.

Наведене обґрунтування покладено позивачем в основу позову в даній справі.

Разом з тим, суд звертає увагу на те, що в даній конкретній справі відповідач ані в листі від 22.01.2021 року №4/ФОП/21-97-10, ані в відзиві на позов не заперечує права ОСОБА_1 на отримання оновленої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача станом на 05.03.2019 року. Навпаки, відповідач виготовив та надіслав ОСОБА_1 таку довідку (а.с.10).

Отже, право позивача на отримання оновленої довідки про склад грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 05.03.2019 року відповідачем визнається.

Відсутність в оновленій довідці відомостей про додаткові види грошового забезпечення відповідач пояснює тим, що чинні співробітники ГУ ДФС за аналогічними посадами додаткових видів грошового забезпечення в березні не отримували.

Надаючи оцінку наведеному правовому питанню, суд зазначає про наступне.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із частиною першою статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на службі в органах внутрішніх справ, визначає Закон № 2262-ХІІ. Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону № 2262-XII (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Частиною другою статті 51 Закону № 2262-XII передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Так, суд звертає увагу, що з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 відновлена редакція п. 5 Порядку № 45, яка діяла до 24.02.2018 - дати набрання чинності Постановою №103.

Відповідно до абзаців першого - шостого пункту 5 Порядку № 45 для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об`єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

В абзаці ж 7 п.5 Порядку № 45 зазначено:

"Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються."

Таким чином зазначенню в довідці для перерахунку пенсії підлягають лише ті додаткові види грошового забезпечення, які виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою.

У рішенні від 08 листопада 2005 року у справі «Кечко проти України» (заява № 63134/00) ЄСПЛ дійшов висновку про те, що в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство (пункт 23).

Судом встановлено, що станом на дату призначення позивачу пенсії (29.01.2004 року), умови оплати праці працівників органів державної податкової служби були врегульовані Постановою Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 №1592 та передбачали такі види надбавок як «щомісячна надбавка до окладів грошового утримання за службу на посадах слідчих» та надбавка «за виконання особливо важливої роботи» (Пункт 8 та Підпункт 1 пункту 5 Постанови відповідно).

Разом з тим, станом на дату виникнення спірних правовідносин, механізм нарахування та виплати грошового забезпечення особам рядового та начальницького складу податкової міліції, а також форма та порядок видачі грошових атестатів визначається Порядком виплати грошового забезпечення особам рядового та начальницького складу податкової міліції, затвердженим Наказом Міністерства фінансів України від 17 липня 2018 року № 616 (далі – Порядок №616).

Норми Порядку №616 вже не передбачають виплату чинним співробітникам надбавок, які отримував позивач станом на дату призначення пенсії.

Тобто, станом на дату виникнення в позивача права на перерахунок пенсії, надбавка за виконання особливо важливих завдань в розмірі 41% та надбавка за службу на посадах слідчих понад 5 років в розмірі 15%, яку отримував позивач на момент звільнення зі служби вже не була встановлена законодавством для співробітників податкової міліції та не виплачувалась.

Натомість розділ ІV Порядку №616 передбачає право керівників ДФС та її територіальних органів встановлювати та виплачувати такі види додаткового грошового забезпечення як:

- «Надбавка за вислугу років» - у межах асигнувань, що виділяються на утримання відповідних органів, у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов`язків за посадою;

- «Надбавка за спортивне звання» - особам начальницького складу податкової міліції (крім курсантів навчального закладу ДФС) за спортивні звання «заслужений тренер», «заслужений майстер спорту», «майстер спорту міжнародного класу», «майстер спорту» у розмірах, визначених постановою № 704, з дня її встановлення згідно з наказом, підготовленим на підставі рапорту особи начальницького складу податкової міліції та засвідченої в установленому порядку копії посвідчення про наявність спортивного звання;

- «Надбавка за почесне звання» - особам начальницького складу податкової міліції (крім курсантів навчального закладу ДФС) надбавка за почесні звання України, СРСР, союзних республік СРСР «заслужений», «народний» виплачується у розмірах, визначених постановою № 704, з дня її встановлення згідно з наказом, підготовленим на підставі рапорту особи начальницького складу податкової міліції та засвідченої в установленому порядку копії посвідчення про наявність почесного звання;

- «Надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць» - виплачується особам начальницького складу податкової міліції (крім курсантів навчального закладу ДФС) у розмірах та порядку, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 03 січня 2013 року № 2 «Про встановлення надбавок до посадових окладів державних експертів з питань таємниць та фахівців, які залучаються до підготовки рішень та висновків державних експертів з питань таємниць», з дня її встановлення згідно з наказом ДФС;

- «Надбавка за службу в умовах режимних обмежень» - виплачується особам начальницького складу податкової міліції (крім курсантів навчального закладу ДФС) у розмірах та порядку, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 1994 року № 414 «Про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв`язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці», з дня її встановлення згідно з наказом.

- «Доплата за науковий ступінь доктора філософії (кандидата наук) або доктора наук» - особам начальницького складу податкової міліції (крім курсантів навчального закладу ДФС) доплата за науковий ступінь доктора філософії (кандидата наук) або доктора наук з відповідної спеціальності, якщо діяльність за профілем відповідає науковому ступеню, виплачується у розмірах, визначених постановою № 704, з дня встановлення доплати згідно з наказом, підготовленим на підставі рапорту особи начальницького складу податкової міліції та засвідченої в установленому порядку копії документа, що підтверджує присвоєння (наявність) наукового ступеня.

- «Доплата за вчене звання» - особам начальницького складу податкової міліції (крім курсантів навчального закладу ДФС), які займають посади, пов`язані з педагогічною або науковою діяльністю, доплата за вчені звання доцента (старшого наукового співробітника), професора виплачується у розмірах, визначених постановою № 704, з дня встановлення доплати згідно з наказом органу ДФС, підготовленим на підставі рапорту особи начальницького складу податкової міліції та засвідченої в установленому порядку копії атестата або іншого документа, що підтверджує присвоєння (наявність) вченого звання.

- «Преміювання» - преміювання осіб начальницького складу податкової міліції (крім курсантів навчального закладу ДФС) здійснюється відповідно до їх особистого внеску в загальні результати служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення, відповідно до положення про преміювання, затвердженого наказом ДФС.

Ураховуючи наведене, Міністерство фінансів України Порядком №616 делегувало своє право керівнику ДФС та її територіальних органів, зокрема, установлювати перелічені надбавки, а також здійснювати преміювання працівників податкової міліції відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби в межах фонду преміювання.

З наданих відповідачем на виконання ухвали суду доказів, зокрема, розрахункового листа за посадою відповідної посаді позивача на момент виникнення права на перерахунок його пенсії (а.с.44) встановлено, що ГУ ДФС в березні 2019 року грошове забезпечення слідчого з особливо важливих справ відділу розслідування кримінальних проваджень складалось виключно з окладу, надбавки за вислугу років, надбавки за звання.

Інших видів грошового забезпечення у вигляді надбавок, доплат чи премій чинному співробітнику ГУ ДФС не виплачувалось.

Про вказане відповідач також зазначав в листі від 22.01.2021 року №4/ФОП/21-97-10.

З огляду на приписи абзацу 7 пункту 5 Порядку № 45 у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії не належить вказувати надбавки, доплати та премії, які отримував позивач під час проходження служби та яка була включена до грошового забезпечення при обрахунку пенсії, оскільки такі надбавки та премії вже були встановлені законодавством для чинних співробітників податкової міліції та їм не виплачувалась.

Схожого висновку дійшла Велика Палата Верховного Суду в постанові від 20.12.2018 року у зразковій справі № 802/2196/17-а, досліджуючи питання відносно колишніх працівників міліції.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 , оскільки ГУ ДФС надано позивачу запитану ним оновлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 05.03.2019, в якій правомірно не зазначені додаткові види грошового забезпечення (через їх не виплату чинним співробітникам служби).

Відповідно до частин 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

При вказаних обставинах суд дійшов висновку, що відповідачем доведено правомірність своїх дій щодо видачі позивачу оновленої про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії станом на 05.03.2019 року, з урахуванням вимог встановлених ч.2 ст.19 Конституції України та ч.2 ст.2 КАС України, а тому, виходячи системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, позовні вимоги ОСОБА_1 не підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

вирішив:

У задоволенні адміністративного позову відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.В. Ковбій

кат. 112010201