Ухвала суду № 98514940, 23.07.2021, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.07.2021
Номер справи
380/11819/21
Номер документу
98514940
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/11819/21

УХВАЛА

про відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі

23 липня 2021 року

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Клименко О.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Національної поліції у Львівській області (пл. Генерала Григоренка, 3, м. Львів, 79007) про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом, в якому просить:

1. Відкрити провадження у справі;

2. Визнати протиправною Головного управління Національної поліції у Львівській області (Код ЄДРПОУ 40108833), а саме:

- ненадання точної та повної інформації у відповідь на запит на отримання публічної інформації від 21 квітня 2021 року, що є порушенням вимог ч. 1 п. 6 ст. 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації» в частині обов`язку розпорядника інформації надавати точну та повну інформацію, результатом чого є порушення Конституційного права позивача на збирання інформації, гарантованого статтею 34 Конституції України та статті 5 Закону України «Про інформацію»;

- недотриманні вимог частини 1 статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», адже розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту.

- зобов`язати відповідача надати точну та повну інформацію на запит позивача на отримання публічної інформації від 21 квітня 2021 року.

3. Судові витрати покласти на відповідача.

Підставою позову є протиправність, на думку позивача, бездіяльності відповідача щодо: ненадання точної та повної інформації у відповідь на запит позивача на отримання публічної інформації від 21 квітня 2021 року; недотримання вимог частини 1 статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Одночасно з позовною заявою позивач подав заяву щодо звільнення від сплати судового збору. Указана заява мотивована тим, що станом на сьогодні позивач живе з кредитних коштів, оскільки активно займається громадською діяльністю в напрямку посилення громадянських прав в Україні, а також громадською діяльністю у сфері захисту довкілля (поводження з відходами), крім того, проводить просвітницьку діяльність, у зв`язку з чим до доведення такої діяльності до логічного завершення не має фізичної можливості влаштуватися на роботу. Впродовж 2020-2021 років позивач був змушений звертатися з позовами до суду, відповідно сплачував значні суми судового збору. У результаті цього в позивача наявні три кредити та відсутні доходи за 2020 рік. Позивач просить взяти до уваги те, що він не належить до пільгових категорій населення, як пенсіонер, не є студентом, не одружений, не має майнових прав, земельних ділянок, інтелектуальної власності, рухомого майна, а всі наявні ресурси уже витратив для сплати сум судових зборів та проведення безоплатної громадської діяльності.

У зв`язку з викладеним, просить суд звільнити його від сплати судового збору за подання цієї позовної заяви у зв`язку з неспроможністю сплати такого судового збору.

Вирішуючи вказану заяву позивача, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини другої статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно із частиною першою статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Аналіз наведеної статті Закону України «Про судовий збір» вказує, що нею визначено вичерпний перелік умов за яких особі, яка звертається з позовом до суду може бути відстрочено чи розстрочено сплату судового збору на певний строк, зменшено розмір судового збору чи звільнено від його сплати. При цьому, єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій (відстрочення, розстрочення сплати судового збору на певний строк, зменшення розміру судового збору чи звільнення від його сплати) є врахування ним майнового стану сторони. Обґрунтування пов`язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, згідно зі статтями 77, 133 КАС України покладається на заінтересовану сторону.

На підтвердження свого незадовільного майнового стану позивач надав суду, зокрема:

- Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків станом на 29 квітня 2021 року № 766/13-01-54-03 від 29 квітня 2021 року згідно яких за період з 01 кварталу 2020 року по 04 квартал 2020 року інформація про доходи ОСОБА_1 відсутня;

- Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків станом на 31 травня 2021 року № 927/13-01-54-02 від 31 травня 2021 року згідно яких за період з 01 кварталу 2021 року по 01 квартал 2021 року інформація про доходи ОСОБА_1 відсутня;

- довідку від 13 травня 2021 року № 654, видану Управлінням соціального захисту населення Синельниківської районної державної адміністрації Дніпропетровської області, згідно з якою ОСОБА_1 не перебуває на обліку в Управлінні соціального захисту населення Синельниківської районної державної адміністрації та не отримує жодного виду допомоги.

Враховуючи вищенаведене правове регулювання, беручи до уваги належне підтвердження позивачем його незадовільного майнового стану (відсутність доходів), що відповідно унеможливлює сплату судового збору за заявлені позовні вимоги, а також з метою забезпечення права позивача на доступ до правосуддя, суддя вважає за можливе задовольнити клопотання позивача та звільнити його від сплати судового збору на підставі пункту першого частини першої статті 8 Закону України «Про судовий збір».

Спір виник з публічно-правових відносин, належить до компетенції адміністративних судів, предметної та територіальної підсудності Львівського окружного адміністративного суду.

Частиною першою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

З урахуванням значення справи для сторін, обраного позивачем способу захисту, категорії та незначної складності справи, обсягу та характеру доказів у справі, кількості сторін та інших учасників справи, суддя дійшов висновку про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Керуючись ст.ст.12, 160, 161, 171, 248, 256, 257, 260, 263, п. 3 Розділу VI Прикінцевих положень Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, –

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору задоволити.

Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору на підставі пункту першого частини першої статті 8 Закону України «Про судовий збір».

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Роз`яснити відповідачу його право на подання відзиву на позовну заяву та доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу, протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Повідомити відповідача, що відзив на позовну заяву повинен відповідати вимогам частин другої-четвертої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається – http://adm.lv.court.gov.ua/fair/.

Процесуальні строки, встановлені цією ухвалою, можуть бути продовжені судом за заявою особи відповідно до пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 18 червня 2020 року № 731-IX.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та в апеляційному порядку окремо не оскаржується.

Суддя Клименко О.М.