
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 липня 2021 року № 320/7785/21
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Василенко Г.Ю., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СИНЕРГІЯ ОІЛ" до Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), третя особа: Київське міжрегіональне управління Укртрансбезпеки про скасування постанов про відкриття виконавчих проваджень,
в с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю "СИНЕРГІЯ ОІЛ" звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), третя особа: Київське міжрегіональне управління Укртрансбезпеки, в якому просить суд визнати протиправними та скасувати:
- постанову про відкриття виконавчого провадження від 26 травня 2021 року ВП № 65480581, винесену державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною;
- постанову про відкриття виконавчого провадження від 26 травня 2021 року ВП № 65481165, винесену державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною;
- постанову про відкриття виконавчого провадження від 24 травня 2021 року ВП № 65477114, винесену державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною;
- постанову про відкриття виконавчого провадження від 25 травня 2021 року ВП № 65477552, винесену державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною;
- постанову про відкриття виконавчого провадження від 26 травня 2021 року ВП № 65477324. винесену державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною;
- постанову про відкриття виконавчого провадження від 26 травня 2021 року ВП № 65477199, винесену державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною;
- постанову про відкриття виконавчого провадження від 26 травня 2021 року ВП № 65476455, винесену державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною;
- постанову про відкриття виконавчого провадження від 26 травня 2021 року ВП № 65480452, винесену державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною;
- постанову про відкриття виконавчого провадження від 24 травня 2021 року ВП № 65481115, винесену державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною;
- постанову про відкриття виконавчого провадження від 24 травня 2021 року ВП № 65480522, винесену державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною;
- постанову про відкриття виконавчого провадження від 27 травня 2021 року ВП № 65481202, винесену державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною;
- постанову про відкриття виконавчого провадження від 27 травня 2021 року ВП № 65477604, винесену державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною;
- постанову про відкриття виконавчого провадження від 27 травня 2021 року ВП № 65480623, винесену державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що спірними постановами були відкриті виконавчі провадження з примусового виконання постанов Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки про застосування адміністративно-господарських штрафів, строк пред'явлення до виконання яких, на момент відкриття виконавчих проваджень, сплинув. На думку позивача, державний виконавець повинен був винести постанови про повернення стягувачу виконавчих документів, строк пред'явлення до виконання яких був пропущений, внаслідок чого відкривши виконавчі провадження відповідач діяв не у спосіб, визначений законодавством.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 20.07.2021 відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання.
Залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, Київське міжрегіональне управління Укртрансбезпеки.
Витребувано від Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) матеріали виконавчих проваджень (для огляду в судовому засіданні) №65480581, №65481165, №65477114, №65477552, №65477324, №65477199, №65476455, №65480452, №65481115, №65480522, №65481202, №65477604, №65480623, а також попереджено, що у випадку неможливості надання витребуваних доказів необхідно повідомити про відповідні причини та зазначити особу, у якої знаходяться або можуть знаходитись витребувані докази.
У зв'язку із скороченими строками розгляду даної категорії справ та відсутністю коштів на відправку поштової кореспонденції, копію ухвали суду було направлено відповідачу та третій особі шляхом надсилання за адресами офіційної електронної пошти - info@bv.ko.dvs.gov.ua; 18@dsbt.gov.ua.
Як убачається зі звітів Інтернет провайдерів, електронні повідомлення, що вміщують файл з ухвалою суду, доставлені наступним адресатам: info@bv.ko.dvs.gov.ua - 20.07.2021; 18@dsbt.gov.ua - 20.07.2021.
Проте, у призначений день і час відповідач до суду не з'явився, явку свого представника не забезпечив, правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався, витребовуваних ухвалою суду доказів не надав.
Третя особа у судове засідання не з'явилась.
До початку розгляду справи по суті через канцелярію суду надійшло клопотання від представника позивача про розгляд справи в порядку письмового провадження.
В силу приписів пункту 1 частини третьої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника), належним чином повідомленого про судове засідання, без поважних причин або без повідомлення причин неявки, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи.
Частиною дев`ятою цієї статті передбачено, що у разі, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
За таких обставин судом прийнято рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами та доказами.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю "СИНЕРГІЯ ОІЛ" (код ЄДРПОУ 39688880) є юридичною особою, що зареєстрована 11.03.2015 (номер запису про державну реєстрацію в ЄДР: 13551020000007059).
1) 06.04.2020 Київським міжрегіональним управлінням Укртрнасбезпеки були прийняті постанови про застосування адміністративно-господарських штрафів № 195181, № 195179, № 195180 у розмірі 34000,00 грн. кожна за перевищення ТОВ "Синергія OІЛ" встановлених законодавством габаритно - вагових норм понад 20%, відповідальність за яке передбачена абз. 16 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
24.05.2021 та 26.05.2021 державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною були прийняті постанови про відкриття виконавчих проваджень №65480522, №65480581, №65480452 з виконання постанов Київського міжрегіонального управлінням Укртрнасбезпеки № 195181, № 195179, № 195180 від 06.04.2020 про застосування адміністративно-господарських штрафів 34000,00 грн. кожна.
2) 24.02.2020 Київським міжрегіональним управлінням Укртрнасбезпеки була прийнята постанова про застосування адміністративно-господарського штрафу №179702 у розмірі 1700,00 грн. за не оформлення ТОВ "Синергія OІЛ" індивідуально - контрольної книжки водія, відповідальність за яке передбачена абз. 3 ч. 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
26.05.2021 державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною була прийнята постанова про відкриття виконавчого провадження №65481165 з виконання постанови Київського міжрегіонального управлінням Укртрнасбезпеки №179702 від 24.02.2020 про застосування адміністративно-господарського штрафу у розмірі 1700,00 грн.
3) 08.09.2020 Київським міжрегіональним управлінням Укртрнасбезпеки були прийняті постанови про застосування адміністративно-господарських штрафів №220044, №220041, №220043, №220045 у розмірі 34000,00 грн. кожна за перевищення ТОВ "Синергія OІЛ" встановлених законодавством габаритно - вагових норм понад 20%, відповідальність за яке передбачена абз. 16 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
24.05.2021 та 26.05.2021 державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною були прийняті постанови про відкриття виконавчих проваджень №65477114, №65477324, №65477199, №65476455 з виконання постанов Київського міжрегіонального управлінням Укртрнасбезпеки №220044, №220041, №220043, №220045 від 08.09.2020 про застосування адміністративно-господарських штрафів 34000,00 грн. кожна.
4) 01.12.2020 Київським міжрегіональним управлінням Укртрнасбезпеки була прийнята постанова про застосування адміністративно-господарського штрафу №220887 у розмірі 34000,00 грн. за перевищення ТОВ "Синергія OІЛ" встановлених законодавством габаритно - вагових норм понад 20%, відповідальність за яке передбачена абз. 16 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
25.05.2021 державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною була прийнята постанова про відкриття виконавчого провадження №65477552 з виконання постанови Київського міжрегіонального управлінням Укртрнасбезпеки №220887 від 01.12.2020 про застосування адміністративно-господарського штрафу у розмірі 34000,00 грн.
5) 02.12.2019 Київським міжрегіональним управлінням Укртрнасбезпеки була прийнята постанова про застосування адміністративно-господарського штрафу №165325 у розмірі 1700,00 грн. за не оформлення ТОВ "Синергія OІЛ" індивідуально - контрольної книжки водія, відповідальність за яке передбачена абз. 3 ч. 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
24.05.2021 державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною була прийнята постанова про відкриття виконавчого провадження №65481115 з виконання постанови Київського міжрегіонального управлінням Укртрнасбезпеки №165325 від 02.12.2019 про застосування адміністративно-господарського штрафу у розмірі 1700,00 грн.
6) 02.03.2020 Київським міжрегіональним управлінням Укртрнасбезпеки була прийнята постанова про застосування адміністративно-господарського штрафу №179823 у розмірі 1700,00 грн. за не оформлення ТОВ "Синергія OІЛ" індивідуально - контрольної книжки водія, відповідальність за яке передбачена абз. 3 ч. 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
27.05.2021 державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною була прийнята постанова про відкриття виконавчого провадження №65481202 з виконання постанови Київського міжрегіонального управлінням Укртрнасбезпеки №179823 від 02.03.2020 про застосування адміністративно-господарського штрафу у розмірі 1700,00 грн.
7) 17.11.2020 Київським міжрегіональним управлінням Укртрнасбезпеки була прийнята постанова про застосування адміністративно-господарського штрафу №220748 у розмірі 34000,00 грн. за перевищення ТОВ "Синергія OІЛ" встановлених законодавством габаритно - вагових норм понад 20%, відповідальність за яке передбачена абз. 16 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
27.05.2021 державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною була прийнята постанова про відкриття виконавчого провадження №65477604 з виконання постанови Київського міжрегіонального управлінням Укртрнасбезпеки №220748 від 17.11.2020 про застосування адміністративно-господарського штрафу у розмірі 34000,00 грн.
8) 05.05.2020 Київським міжрегіональним управлінням Укртрнасбезпеки була прийнята постанова про застосування адміністративно-господарського штрафу №195483 у розмірі 34000,00 грн. за перевищення ТОВ "Синергія OІЛ" встановлених законодавством габаритно - вагових норм понад 20%, відповідальність за яке передбачена абз. 16 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
27.05.2021 державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною була прийнята постанова про відкриття виконавчого провадження №65480623 з виконання постанови Київського міжрегіонального управлінням Укртрнасбезпеки №195483 від 05.05.2020 про застосування адміністративно-господарського штрафу у розмірі 34000,00 грн.
Не погоджуючись з правомірністю прийняття відповідачем спірних постанов, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з такого.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 №1404-VIII (далі - Закон №1404, в редакції, яка була чинна на момент виникнення спірних правовідносин) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Частиною першою статті 3 Закону №1404 визначено, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів, зокрема, рішень інших державних органів та рішень Національного банку України, які законом визнані виконавчими документами.
Згідно з частиною першою статті 4 Закону №1404 у виконавчому документі зазначаються: 1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім'я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала; 2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім'я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи; 4) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків); 5) резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень; 6) дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню); 7) строк пред'явлення рішення до виконання.
Згідно з частиною першою статті 5 Закону №1404 примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів".
Частинами першою-другою статті 12 Закону №1404 встановлено, що виконавчі документи можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.
Строки, зазначені в частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його прийняття.
Частиною першою статті 26 Закону №1404 передбачено, що виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону, зокрема, за заявою стягувача про примусове виконання рішення.
Згідно з частиною п'ятою статті 26 Закону №1404 виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, в якій зазначає про обов'язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджає боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей.
У постанові про відкриття виконавчого провадження за рішенням, примусове виконання якого передбачає справляння виконавчого збору, державний виконавець зазначає про стягнення з боржника виконавчого збору в розмірі, встановленому статтею 27 цього Закону.
При цьому, відповідно до пункту 2 частини четвертої статті 4 Закону №1404 виконавчий документ повертається стягувачу органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем без прийняття до виконання протягом трьох робочих днів з дня його пред'явлення, якщо: пропущено встановлений законом строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.
Частиною першою статті 28 Закону №1404 визначено, що копії постанов виконавця та інші документи виконавчого провадження (далі - документи виконавчого провадження) доводяться виконавцем до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам простим поштовим відправленням або доставляються кур'єром, крім постанов про відкриття виконавчого провадження, про повернення виконавчого документа стягувачу, повідомлення стягувачу про повернення виконавчого документа без прийняття до виконання, постанов, передбачених пунктами 1 - 4 частини дев'ятої статті 71 цього Закону, які надсилаються рекомендованим поштовим відправленням. Боржник вважається повідомленим про початок примусового виконання рішень, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.
Документи виконавчого провадження надсилаються стягувачу та боржнику за їхніми адресами, зазначеними у виконавчому документі. У разі зміни стороною місця проживання чи перебування або місцезнаходження документи виконавчого провадження надсилаються за адресою, зазначеною у відповідній заяві сторони виконавчого провадження.
Документи виконавчого провадження доводяться до відома або надсилаються адресатам не пізніше наступного робочого дня з дня їх винесення.
Отже, з вищенаведених норм чинного законодавства вбачається, що виконавчий документ, стягувачем за яким є держава або державний орган, може бути пред'явлений до примусового виконання протягом трьох місяців з дня набрання ним законної сили.
При цьому, пред'явлення виконавчого документа до виконання з пропуском відповідного строку є підставою для повернення державним виконавцем такого виконавчого документу без прийняття до виконання.
Як було вказано вище, спірними постановами були відкриті виконавчі провадження з виконання постанов Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки про застосування адміністративно - господарських штрафів.
При цьому, суд звертає увагу на те, що у вказаних постановах Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки про застосування адміністративно - господарських штрафів зазначено строк пред'явлення їх до виконання.
Разом з тим, спірні постанови були прийняті відповідачем після спливу від двох до більше ніж дванадцяти місяців з дня закінчення строку пред'явлення постанов до примусового виконання, що свідчить про наявність підстав для повернення відповідачем вказаних виконавчих документів стягувачу. Доказів щодо поновлення строків пред'явлення виконавчих документів до стягнення надано також не було.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частинами першою-другою статті 18 Закону №1404 визначено, що виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Виконавець зобов'язаний, зокрема, здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом.
Згідно зі статтею 4 Закону України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів" (далі - Закон №1403) діяльність органів державної виконавчої служби та приватних виконавців здійснюється з дотриманням принципів: 1) верховенства права; 2) законності; 3) незалежності; 4) справедливості, неупередженості та об'єктивності; 5) обов'язковості виконання рішень; 6) диспозитивності; 7) гласності та відкритості виконавчого провадження та його фіксування технічними засобами; 8) розумності строків виконавчого провадження; 9) співмірності заходів примусового виконання рішень та обсягу вимог за рішеннями.
Частиною п'ятою статті 5 Закону №1403 визначено, що державний виконавець, приватний виконавець під час здійснення професійної діяльності є незалежними, керуються принципом верховенства права та діють виключно відповідно до закону.
Згідно з частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.
Натомість, під час розгляду цієї справи судом встановлено, що при прийнятті спірної постанови відповідач діяв не у спосіб, визначений чинним законодавством.
Частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Оскільки матеріали справи свідчать про те, що Київське міжрегіональне управління Укртрансбезпеки пропустило строк для звернення до виконання постанов про стягнення адміністративно-господарських штрафів, суд вважає, що відповідач безпідставно відкрив виконавчі провадження з виконання вищевказаних документів.
У зв'язку з цим, спірні постанови є протиправними та підлягають скасуванню, а позовні вимоги - задоволенню.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем за подання позовної заяви сплачено судовий збір у загальному розмірі 29510,00 грн., що підтверджується платіжними дорученнями від 18.06.2021 №5349, від 12.07.2021 №5887.
Таким чином, судові витрати щодо сплати судового збору підлягають присудженню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень - Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).
Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
в и р і ш и в:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Визнати протиправними та скасувати:
- постанову про відкриття виконавчого провадження від 26 травня 2021 року ВП № 65480581, винесену державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною;
- постанову про відкриття виконавчого провадження від 26 травня 2021 року ВП № 65481165, винесену державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною;
- постанову про відкриття виконавчого провадження від 24 травня 2021 року ВП № 65477114, винесену державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною;
- постанову про відкриття виконавчого провадження від 25 травня 2021 року ВП № 65477552, винесену державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною;
- постанову про відкриття виконавчого провадження від 26 травня 2021 року ВП № 65477324. винесену державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною;
- постанову про відкриття виконавчого провадження від 26 травня 2021 року ВП № 65477199, винесену державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною;
- постанову про відкриття виконавчого провадження від 26 травня 2021 року ВП № 65476455, винесену державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною;
- постанову про відкриття виконавчого провадження від 26 травня 2021 року ВП № 65480452, винесену державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною;
- постанову про відкриття виконавчого провадження від 24 травня 2021 року ВП № 65481115, винесену державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною;
- постанову про відкриття виконавчого провадження від 24 травня 2021 року ВП № 65480522, винесену державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною;
- постанову про відкриття виконавчого провадження від 27 травня 2021 року ВП № 65481202, винесену державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною;
- постанову про відкриття виконавчого провадження від 27 травня 2021 року ВП № 65477604, винесену державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною;
- постанову про відкриття виконавчого провадження від 27 травня 2021 року ВП № 65480623, винесену державним виконавцем Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Цахло Оксаною Анатоліївною.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "СИНЕРГІЯ ОІЛ" (код ЄДРПОУ 39688880) судовий збір у сумі 29510,00 грн. (двадцять дев'ять тисяч п'ятсот десять грн. 00 коп.). за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (код ЄДРПОУ 34837745).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення .
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Василенко Г.Ю.