
Справа № 198/212/21
Провадження № 3/0198/100/21
23.07.2021
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23.07.2021
року суддя Юр`ївського районного суду Дніпропетровської області Гордієнко К.М., за участю особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , потерпілої ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в Юр`ївському районному суді Дніпропетровської області справу про адміністративне правопорушення про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, яка не працює, мешкає в АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.183-1КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до виконавчого листа №198/49/16-ц від 24.05.2016 року, виданого на підставі рішення Юр`ївського районного суду Дніпропетровської області від 01.04.2016 року про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання неповнолітньої дитини – сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 27.01.2016 року і до досягнення дитиною повноліття (рішення набрало законної сили 18.04.2016 року), ОСОБА_1 повинна була сплачувати аліменти на утримання дитини.
06 червня 2016 року виконавчий лист №198/49/16-ц від 24.05.2016 року був пред`явлений до примусового виконання до Юр`ївського районного відділу Державної виконавчої служби та 06 червня 2016 року було відкрито виконавче провадження.
Відповідно до ч.1 ст.71 ЗУ «Про виконавче провадження» (із змінами внесеними згідно ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту прав дитини на належне утримання» від 03.07.2018 року №2475-VIII) виконавець стягує з боржника аліменти у розмірі визначеному виконавчим документом, але не менше мінімального гарантованого розміру, передбаченого СК України. Тобто з 28.08.2018 року (з моменту набрання чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту прав дитини на належне утримання» від 03.07.2018 року №2475-VIII) мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Однак ОСОБА_1 будучи обізнаною про стягнення з неї аліментів за рішенням суду та пред`явлення виконавчого документу до примусового виконання, в період часу з 06.02.2018 року (дата набрання чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав дитини за неналежне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» від 07.12.2017 року, котрим встановлена адміністративна відповідальність за несплату аліментів) по травень 2021 року, включно, не систематично та не в повному обсязі сплачувала аліменти на утримання неповнолітньої дитини – ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що призвело до виникнення заборгованості в сумі 40777,01 гривень, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала вказуючи на те, що будучи зобов`язаною сплачувати аліменти на утримання дитини, сплачувала такі не регулярно і не в повному обсязі, частково погодившись при цьому з довідкою-розрахунком державного виконавця щодо суми несплачених аліментів та періодичності їх несплати. Так, ОСОБА_1 в судовому засіданні вказувала на те, що в довідці-розрахунку державного виконавця не зазначена сума, яку вона сплатила добровільно ОСОБА_2 в рахунок заборгованості по сплаті аліментів у лютому – березні 2021 року і котра дорівнює 6000 гривень.
Окрім зізнавальних свідчень ОСОБА_1 її вина у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується поясненнями потерпілої ОСОБА_2 в судовому засіданні, які є аналогічними за змістом поясненням ОСОБА_1 ; протоколом про адміністративне правопорушення №7/ВП №51349193 (а.с.2-3); копією виконавчого листа №198/49/16-ц від 24.05.2016 року (а.с.4); копією постанови Юр`ївського районного відділу державної виконавчої служби від 06.06.2016 року про відкриття виконавчого провадження (а.с.5); копією довідки-розрахунку №17.46/2408 від 02.06.2021 року (а.с.7); попередженням Юр`ївського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління у Дніпропетровській області (а.с.8).
Період несплати ОСОБА_1 аліментів до 06.02.2018 року – до дати набрання чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав дитини за неналежне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» від 07.12.2017 року, котрим встановлена адміністративна відповідальність за ст.183-1 КУпАП (за несплату аліментів), у відповідності до ст.58 Конституції України, ч.1 ст.9 КУпАП, не може бути врахований при накладенні стягнення на ОСОБА_1 .
Вчинене ОСОБА_1 адміністративне правопорушення підлягає кваліфікації за ч.1 ст.183-1 КУпАП, як несплата аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Заборгованість зі сплати аліментів з 06.02.2018 року по травень 2021 року, включно, у сумі 46777,01 гривень не знайшла свого підтвердження в судовому засіданні, оскільки в судовому засіданні було встановлено і підтверджується поясненнями ОСОБА_1 та потерпілої ОСОБА_2 , що у лютому – березні 2021 року ОСОБА_1 добровільно сплатила аліменти на користь ОСОБА_2 в сумі 6000 гривень.
З урахуванням такої обставини розмір несплачених ОСОБА_1 аліментів за період з 06.02.2018 року по травень 2021 року, включно, складає 40777,01 гривень.
Враховуючи викладене, а також характер вчиненого правопорушення, особу яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий стан, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність, наявність обставини, що пом`якшує відповідальність - щире розкаяння,
керуючисьст.ст. 24 ч.1 п.6-1, 31-1, 33, 283, 284 ч.1 п.1 КУпАП, суддя –
П О С Т А Н О В И В :
На ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП накласти адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на строк сто шістдесят годин.
Виконання постанови доручити Юр`ївському РС філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у розмірі 454 гривні.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду через Юр`ївський районний суд Дніпропетровської області.
Суддя К. М. Гордієнко