Постанова № 98503414, 23.07.2021, Корабельний районний суд м. Миколаєва

Дата ухвалення
23.07.2021
Номер справи
488/2449/21
Номер документу
98503414
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 488/2449/21

Провадження № 3/488/1060/21

П О С Т А Н О В А

іменем України

23.07.2021 року м. Миколаїв

Суддя Корабельного районного суду м.Миколаєва Торжинська Т.В., за участю особи, відносно якої складено протокол — ОСОБА_1 , прокурора — Миронець В.М.,

розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Миколаєва, мешканки АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий Корабельним РВ в м. Миколаєві УДМС України в Миколаївській області, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 ,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

В С Т А Н О В И В :

За даними протоколу про адміністративне правопорушення №380 від 02.07.2021 року, відповідно до наказу Департаменту економічного розвитку та регіональної політики Миколаївської обласної Державної адміністрації№103/к від 08.01.2020 року, ОСОБА_1 з 09.01.2020 року призначено на посаду головного спеціаліста відділу зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної діяльності та залучення іноземних інвестицій управління зовнішні зносин, економічного розвитку та регіональної політики Миколаївської облдержадміністрації.

Згідно з наказом Департаменту економічного розвитку та регіональної політики Миколаївської обласної Державної адміністрації №60/к від 05.06.2020 року ОСОБА_1 звільнено 09.06.2020 року з посади.

В той же час, ОСОБА_1 будучи суб`єктом, на яку поширюються дія ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно, зокрема 07.06.2021 року, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави та місцевого самоврядування перед звільненням, чим порушила вимоги абз. 1 ч. 2 статті 45 «Про запобігання корупції» та вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того, відповідно до протоколу №381 від 02.07.2021 року, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом, на яку поширюються дія ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно, зокрема 01.04.2021 року, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави та місцевого самоврядування після звільнення, чим порушила вимоги абз. 2 ч. 2 статті 45 «Про запобігання корупції» та вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

В ході розгляду даної справи ОСОБА_1 свою вину у вище вказаних порушеннях, обставини, що наведені у вище вказаних протоколах, не заперечувала.

Прокурор послався на відсутність обставин, які б свідчили про поважність причин несвоєчасного подання ОСОБА_1 вище вказаної декларації. Вважав доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та необхідним притягнути її до адміністративної відповідальності з накладенням адміністративного стягнення в мінімальних межах санкції вказаної статті.

Зі змісту досліджених письмових доказів встановлено, що ОСОБА_1 з 09.01.2020 р. прийнято на вище вказану посаду та того ж дня остання прийняла присягу державного службовця.

Займана ОСОБА_1 посада віднесена до категорії “в” п.1 ч.1 ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції».

26.05.2020 року ОСОБА_1 подала заяву про звільнення та відповідно до наказу Департаменту економічного розвитку та регіональної політики Миколаївської обласної Державної адміністрації №60/к від 05.06.2020 р., ОСОБА_2 звільнено з посади з 09.06.2020 р. Цього ж дня нею отримано трудову книжку, з відповідним записом про звільнення.

Як вбачається зі скрін-шотів веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 декларацію «перед звільненням» подала 07.06.2021 року о 16:23 год., а декларацію «після звільнення» подала 01.04.2021 року о 15:44 год.

В той же час, відповідно до вимог ч.2 ст.45 ЗУ “Про запобігання корупції”, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

За вимогами п.п.2 п. 5 розділу ІІ “Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування”, затвердженого рішенням Національного агентства

з питань запобігання корупції 10.06.2016 № 3, декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону.

За наведеного, будучи звільненою 09.06.2020 р. з посади державної служби, що віднесена до п.1 ст. 3 ЗУ “Про запобігання корупції”, ОСОБА_1 , зобов`язана була не пізніше двадцяти робочих днів після припинення трудової діяльності подати відповідну декларацію, тобто до 08.07.2020 р.

В той же час, зі змісту досліджених письмових доказів слідує, що таку декларацію ОСОБА_1 подала лише 07.06.2021 р., чим порушила вимоги абз.1 ч.2 ст. 45 ЗУ “Про запобігання корупції”.

Окрім того, відповідно до абз. 2 ч.2 ст. 45 вказаного Закону, особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

З урахуванням вимог ч.1 ст.45 Закону, така декларація мала бути подана ОСОБА_1 до 01.04.2021 року, натомість, в порушення вимог зазначеної норми Закону, така декларація нею подана 01.04.2021 р.

Факт обізнаності ОСОБА_1 щодо обов`язку, способу і терміну подачі декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, типу після звільнення та перед звільненням, підтверджується повідомленням, а також раніше поданими деклараціями: 30.07.2019 року «кандидата на посаду», 08.01.2020 року «кандидата на посаду»,13.01.2020 року «кандидата на посаду», 28.02.2020 року «повідомлення про суттєві зміни в майновому стані», 28.03.2020 року типу «щорічна» за 2019 року.

Відповідно до диспозиції ч.1 ст. 176-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративна відповідальність за даною нормою передбачена за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до роз`яснень Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов`язані з корупцією» під поважними причинами слід розуміти: неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, через стихійні лиха (повінь, пожежа, землетрус), технічними збоями офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (змістом) під вартою тощо.

Проте поважності причин несвоєчасного подання ОСОБА_1 вище вказаних декларацій судом не встанволено.

За наведеного суд дійшов висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбачене ч.1ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.

З урахуванням наведеного, з огляду на завдання, визначені Кодексом України про адміністративне правопорушення (ст.1 КУпАП), приймаючи до уваги обставини справи, особу ОСОБА_3 , суд вважає можливим попередження скоєння нею аналогічного правопорушення з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу з урахуванням правил, визначених ст.36 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП суд,-

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень (отримувач:Миколаївське ГУК/Корабельний район/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37992030, Банк отримувача (ДКСУ): Казначейство України (ЕАП), Номер рахунку:UA938999980313000106000014481, Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Найменування коду класифікації доходів бюджету:Адміністративні штрафи та інші санкції).

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 454 грн. (отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) , Номер рахунку: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів: 22030106).

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Миколаївського апеляційного суду через Корабельний районний суд міста Миколаєва протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Т.В. Торжинська