Рішення № 98488574, 16.07.2021, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.07.2021
Номер справи
540/2079/21
Номер документу
98488574
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 липня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/2079/21 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Морської Г.М., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРОБУДТЕХ" про стягнення адміністративно - господарських санкцій за невиконання рішення,

встановив:

Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області (далі - позивач) звернулось до суду із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРОБУДТЕХ" (далі - відповідач), у якому просить: стягнути з ТОВ “ЄВРОБУДТЕХ” (32005078) штраф в сумі 51 000,00 грн. (п`ятдесят одна тисяча гривень,00 коп.) до державного бюджету (одержувач УК у м.Херсоні/м.Херсон, банк отримувача - казначейство України (ЕАП), код доходу 21081100, р/р UА668999980313010106000021451, код ЄДРПОУ 37959517.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, на підставі акту проведеної перевірки Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області винесено Постанову про накладення штрафу від 16.03.2021р. №06-1-8/01, якою «за результатами аналізу повідомлення про виконання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів № Вх-12-2/13/1506 від 04.03.2021, та на підставі довідки про результати аналізу виконання рішення № 06-1-4/135 від 04.03.2021 року, встановлено факт невиконання рішення № 06-1-4/135 від 11.12.2020 року «Про вжиття обмежувальних корегувальних заходів щодо усунення формальної невідповідності» особою, що ввела продукцію в обіг, в частині усунення формальної невідповідності: пп. 8,42,43 Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 року № 1067, пп. 13,45,46 Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 року № 1077: на пристрої та його пакуванні відсутній знак відповідності технічним регламентам, чим порушено п.3 ч.4 ст.44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» у розмірі 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», на суму 51 000 тис. грн. У зв`язку з тим, що відповідач самостійно не сплатив штрафні санкції на загальну суму 51000,00 грн., просить стягнути вказані кошти в судовому порядку.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву (ч.7 ст.262 КАС України).

Згідно з ч.2 ст.262 КАС України, якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів.

Статтею 258 КАС України передбачено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що справа підлягає розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Ухвалою від 17.05.2021 р. у справі відкрите провадження у справі, визначено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Зазначена ухвала суду, згідно поштового повідомлення отримана представником відповідача 20.05.2021 року. Однак, відповідач не скористався своїм правом подання пояснень, і станом на день розгляду справи відзив на позовну заяву до суду не надходив.

Відповідно до ч.6 ст.162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог з огляду на наступне.

Судом встановлено, що на підставі листа Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів від 30.11.2020р. № 15.1-6/2/18279 Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області видано наказ №Н/4503-20 від 02.12.2020 року та направлення №2718 від 02.12.2020 р. на проведення позапланової перевірки характеристик продукції, яка реалізується ТОВ “ЄВРОБУДТЕХ” (Код ЄДРПОУ 32005078) та знаходиться за адресою: м.Херсон, вул.. Р. Люксембург, 21-А: лампа - ТМ «Тесrо» LED Е14, модель Т-G 45-5W-4К-Е14, штрихових код: 4820120256929.

03.12.2020 року вручено представнику ТОВ «ЄВРОБУДТЕХ» під особистий підпис лист від 02.12.2020 року № 06-1-14/4377-20 щодо проведення позапланової перевірки характеристик продукції в якому зазначено, що Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області отримано інформацію за допомогою Національної інформаційної системи державного ринкового нагляду (НСРН) про продукцію, що є небезпечною становить ризик та/або не відповідає встановленим вимогам нормативних документів, для здійснення позапланового заходу за ланцюгом постачання у ТОВ «ЄВРОБУДТЕХ» за місцезнаходженням юридичної особи: вул. Рози Люксембург, 21-А, м. Херсон. 73000. Також повідомлено, що згідно видатковій накладній від 01 вересня 2020 року № 19 ТОВ «МИР СТРОЙ-КИ», яке здійснює господарську діяльність у магазині «33 м 2», вул. Космонавтів, 81/2, м. Миколаїв, місцезнаходження юридичної особи: Миколаївське шосе, будинок 6, м. Херсон, 73000 було поставлено продукцію: лампа - ТМ «Тесrо» LED Е14, модель Т-G 45-5W-4К-Е14, штрихових код: 4820120256929, від ТОВ «ЄВРОБУДТЕХ» місцезнаходження юридичної особи: вул. Рози Люксембург, 21-А, м. Херсон. 73000.

Також відповідач зазначив які копії документів необхідно надати для проведення позапланової перевірки, а саме копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, копію декларації про відповідність, а також документи, що дають змогу відстежити походження відповідної продукції та її подальший обіг (товарно-супровідна документація, договір поставки та ін.).

08.12.2020 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області здійснено позапланову перевірку ТОВ «ЄВРОБУДТЕХ» та складено акт перевірки характеристик продукції 06-1-3/67 в якому зазначено, що за результатами позапланової перевірки за ланцюгом постачання встановлено введення в обіг продукції лампа - ТМ «Тесrо» LED Е14, модель Т-G 45-5W-4К-Е14, штрихових код: 4820120256929.

Суб`єктом господарювання у визначений законом термін перевірки не надано документи, що дають змогу відстежити походження відповідної продукції та її подальший обіг (товарно-супровідна документація або договори), тому ТОВ «ЄВРОБУДТЕХ» вважається особою, що ввела продукцію в обіг.

Окрім того під час проведення позапланового заходу зауваження щодо результатів перевірки в уповноваженої особи, яка була присутня - відсутні, примірник акта вручено ОСОБА_1 під підпис 11.12.2020 року.

За результатами перевірки Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області прийняте Рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів № 06-1- 4/35 від 11.12.2020р. щодо продукції, зазначеної в додатку до акта перевірки характеристик продукції від 08 грудня 2020 р. №06-1-3/67, щодо лампи - ТМ «Тесrо» LED Е14, модель Т-G 45-5W-4К-Е14, штрихових код: 4820120256929, а саме - спільно з суб`єктами господарювання у ланцюгу постачання вжити заходів щодо усунення формальної невідповідності до всіх одиниць відповідної продукції, що перебуває в розпорядженні суб`єкта господарювання, відповідно до пп. 8, 42, 43 Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 року № 1067, пп. 13,45,46 Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 року № 1077, із встановленим терміном виконання - 03 березня 2021 року.

Зазначене рішення вручено представнику підприємства під особистий підпис 16.12.2020 року.

04.03.2020 року Головним управлінням від підприємства отримане Повідомлення про виконання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів (Вх-12- 2/13/1506).

Із аналізу цього повідомлення позивачем встановлено, що суб`єктом господарювання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів № 06-1-4/35 не виконано, так як не виконано зміст (суть) обмежувальних (корегувальних) заходів та пов`язані з ним дії, що має виконати суб`єкт господарювання, тобто не вжито заходів спільно із суб`єктами господарювання у ланцюгу постачання щодо обмеження надання продукції на ринку всіх одиниць відповідної продукції, що перебуває в розпорядженні кожного суб`єкта господарювання до приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами та не здійснено усунення формальної невідповідності всіх одиниць відповідної продукції, замість цього продукція в кількості 1 одиниця (відповідно до листа-повідомлення) лише вилучена з реалізації в ТОВ «ЄВРОБУДТЕХ» без здійснення зазначених заходів. Жодних документів ТОВ «ЄВРОБУДТЕХ» про підтвердження виконання Рішення не надано.

Головним управлінням 04 березня 2021 року, складений Протокол № 06-1 -7/01 про виявлене порушення вимог Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції», примірник якого вручено уповноваженій особі під підпис 05.03.2021р. Пояснення в уповноваженого представника під час складання протоколу були відсутні.

16 березня 2021 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області винесено Постанову № 06-1-8/01 про накладення штрафу, якою на ТОВ «ЄВРОБУДТЕХ» накладено штраф в сумі 51 000 гривень за порушення вимог п.3 ч.4 ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд та контроль нехарчової продукції», а саме: «за результатами аналізу повідомлення про виконання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів № Вх-12-2/13/1506 від 04.03.2021, та на підставі довідки про результати аналізу виконання рішення № 06-1-4/135 від 04.03.2021 року, встановлено факт невиконання рішення № 06-1-4/135 від 11.12.2020 року «Про вжиття обмежувальних корегувальних заходів щодо усунення формальної невідповідності» особою, що ввела продукцію в обіг, в частині усунення формальної невідповідності: пп. 8,42,43 Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 року № 1067, пп. 13,45,46 Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 року № 1077: на пристрої та його пакуванні відсутній знак відповідності технічним регламентам».

Оскільки, зазначена сума штрафу не сплачена товариством у добровільному порядку, ГУ Держпрожспоживслужби в Херсонській області звернулося до суду із даним позовом.

Вирішуючи дані правовідносини, суд враховує наступні обставини та приписи законодавства.

Правові та організаційні засади здійснення державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції встановлені Законом України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" від 02.12.2010р. № 2735-VI (далі - Закон № 2735-VI).

Дія Закону № 2735-VI, відповідно до частини першої статті 2, поширюється на відносини щодо здійснення ринкового нагляду за продукцією, що охоплюється встановленими вимогами, крім видів продукції, зазначених у частині п`ятій цієї статті; здійснення контролю всієї продукції, крім видів продукції, зазначених у частині п`ятій цієї статті.

Відповідно до ч.2 ст. 2 Закону № 2735-VI, якщо технічними регламентами встановлено спеціальні вимоги щодо здійснення ринкового нагляду стосовно конкретних видів продукції, спрямовані на досягнення тих самих цілей, що й положення цього Закону, положення цього Закону застосовуються лише до тих аспектів ринкового нагляду, що не охоплюються такими спеціальними вимогами. Якщо законами України та виданими відповідно до них нормативно-правовими актами встановлено спеціальні вимоги щодо контролю продукції, положення цього Закону застосовуються лише до тих аспектів контролю продукції, які не охоплюються зазначеними спеціальними вимогами.

Відповідно до частини 7 статті 8 Закону України 2735, у разі якщо виробник продукції не може бути ідентифікований органом ринкового нагляду, для цілей цього Закону особою, що ввела таку продукцію в обіг, вважається кожен суб`єкт господарювання в ланцюгу постачання відповідної продукції, який протягом узгодженого з органом ринкового нагляду строку (терміну) не надав документацію, що дає змогу встановити найменування та місцезнаходження виробника або особи, яка поставила суб`єкту господарювання цю продукцію.

Законодавство України про державний ринковий нагляд і контроль продукції складається з цього Закону, Закону України "Про загальну безпечність нехарчової продукції", інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини в цій сфері, у тому числі технічних регламентів (ч.1 ст.3 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції").

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" , з метою здійснення ринкового нагляду органи ринкового нагляду в межах сфер їх відповідальності проводять перевірки характеристик продукції, в тому числі відбирають зразки продукції та забезпечують проведення їх експертизи (випробування).

Згідно з ч. 5 ст. 10 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", повноваження та порядок діяльності органів ринкового нагляду, права та обов`язки їх посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд, встановлюються цим Законом та Законом України "Про загальну безпечність нехарчової продукції".

Відповідно до статті 34 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» з метою контролю стану виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів органи ринкового нагляду: 1) аналізують повідомлення про виконання цих рішень, надані (надіслані) суб`єктами господарювання, яких стосувалися такі рішення; 2) проводять перевірки стану виконання суб`єктами господарювання цих рішень; 3) здійснюють моніторинг результативності вжитих обмежувальних (корегувальних) заходів.

Суб`єкт господарювання, якого стосується рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, має у визначений у такому рішенні строк надати (надіслати) органу ринкового нагляду, що прийняв відповідне рішення, повідомлення про його виконання. До цього повідомлення суб`єкт господарювання може додавати документи або їх копії, що підтверджують виконання рішення.

У разі якщо інформація, що міститься в повідомленні суб`єкта господарювання про виконання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, та долучені до рішення документи є недостатніми для підтвердження результативності виконання цього рішення, а також за наявності обгрунтованих сумнівів щодо достовірності цієї інформації відповідний орган ринкового нагляду проводить перевірку стану виконання суб`єктом господарювання такого рішення.

Перевірка стану виконання рішення починається не пізніше десяти робочих днів з дня одержання органом ринкового нагляду повідомлення суб`єкта господарювання про виконання відповідного рішення, а в разі неподання суб`єктом господарювання такого повідомлення у визначений у рішенні строк - не пізніше десяти робочих днів з дня настання визначеного строку:

Перевірка стану виконання рішення проводиться відповідно до вимог, встановлених статтею 23 цього Закону. За потреби може бути проведено обстеження зразків продукції, а за наявності підстав вважати, що продукція є небезпечною, становить ризик та/абю не відповідає встановленим вимогам, - відбір і експертизу (випробування) зразків продукції.

Під час проведення перевірки стану виконання рішення орган ринкового нагляду встановлює ступінь виконання суб`єктом господарювання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів та результативність їх виконання.

У разі якщо за результатами аналізу повідомлення суб`єкта господарювання про виконання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів та/або перевірки стану виконання цього рішення встановлено факт повного та результативного виконання суб`єктом господарювання відповідного рішення (крім рішення про заборону надання продукції на ринку), орган ринкового нагляду невідкладно приймає рішення про скасування такого рішення.

У разі якщо за результатами аналізу повідомлення суб`єкта господарювання про виконання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів та/або перевірки стану виконання цього рішення встановлено факт невиконання чи часткового виконання суб`єктом господарювання відповідного рішення або виконання рішення не може бути визнано результативніше, орган ринкового нагляду невідкладно приймає рішення про внесення змін до зазначеного рішення. Такі зміни можуть передбачати вжиття нових обмежувальних (корегувальних) заходів.

Після скасування рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, за винятком рішень про заборону надання продукції на ринку, органи ринкового нагляду здійснюють моніторинг результативності вжитих обмежувальних (корегувальних) заходів. Такий моніторинг здійснюється шляхом проведення згідно з секторальніши планами ринкового нагляду перевірок характеристик конкретної продукції, щодо якої було вжито обмежувальні (корегувальні) заходи, у її розповсюджувачів.

Моніторинг результативності застосованої заборони надання продукції на ринку полягає у відстеженні органами ринкового нагляду додержання такої заборони в торговельній мережі. У разі якщо за результатами зазначеного моніторингу буде встановлено, що на ринку надається продукція, надання якої на ринку заборонено, орган ринкового нагляду вимагає від виробника цієї продукції вилучити її з обігу та/або відкликати її. У разі встановлення факту регулярного надання на ринку продукції, забороненої для надання на ринку, орган ринкового нагляду розглядає питання про проведення перевірки характеристик такої продукції у її виробника.

Контроль стану виконання рішення про тимчасову заборону надання продукції на ринку, прийнятого на строк, необхідний для проведення експертизи (випробування) зразків такої продукції, здійснюється шляхом перевірки дій суб`єкта господарювання щодо додержання цієї тимчасової заборони.

Матеріали справи свідчать про те, що позивачем не виконане у повному обсязі рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів № Вх-12-2/13/1506 від 04.03.2021.

Відповідно до п.2 ч.4 ст.44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» до суб`єкта господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу в разі: - невиконання або неповного виконання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо усунення формальної невідповідності, визначених частиною третьою статті 29 цього Закону, - у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для осіб, які ввели продукцію в обіг або відповідно до цього Закону вважаються такими що ввели продукцію в обіг, та у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для розповсюджувачів.

Справи про накладення штрафів за порушення, визначені цією статтею, розглядаються керівниками органів ринкового нагляду або їх заступниками відповідно до їх компетенції.

Суми штрафів, що накладаються органами ринкового нагляду, зараховуються до Державного бюджету України.

Про вчинення порушень, зазначених у цій статті, посадові особи органів ринкового нагляду, що виявили правопорушення, складають протокол на підставі документів, що містять інформацію про походження продукції та її обіг.

Протокол складається у двох примірниках, які підписуються посадовими особами органу ринкового нагляду та фізичною особою, у тому числі фізичною особою - підприємцем, чи керівником юридичної особи або уповноваженою ним особою.

У разі відмови фізичної особи, у тому числі фізичної особи - підприємця, чи керівника юридичної особи або уповноваженої ним особи підписати протокол посадова особа органу ринкового нагляду вносить до такого протоколу відповідний запис.

З наявної в матеріалах справи копії протоколу вбачається, що протокол №06-1-7/01 від 04.03.2021 р. про виявлені порушення підписаний уповноваженою особою відповідача без зауважень.

Один примірник протоколу вручається фізичній особі, у тому числі фізичній особі - підприємцю, чи керівнику юридичної особи або уповноваженій ним особі, а другий - зберігається в органі ринкового нагляду.

Протокол разом з актом перевірки, поясненнями фізичної особи, у тому числі фізичної особи - підприємця, чи керівника юридичної особи або уповноваженої ним особи (у разі їх наявності) та документами, що стосуються справи, не пізніше наступного робочого дня за днем його складання передається керівнику чи заступнику керівника органу ринкового нагляду, які розглядають справу протягом 15 календарних днів з дня отримання протоколу та відповідних документів і приймають рішення про накладення штрафу. Кожний штраф оформляється окремою постановою.

Постанова надсилається суб`єкту господарювання не пізніше наступного робочого дня за днем її оформлення.

Суб`єкт господарювання має сплатити штраф у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання постанови про його накладення.

У разі несплати штрафу в зазначений строк він стягується в судовому порядку.

Суб`єкт господарювання має право оскаржити рішення органу ринкового нагляду про накладення штрафу до керівника органу ринкового нагляду, а також у судовому порядку. У разі оскарження рішення у суді суб`єкт господарювання сплачує штраф після прийняття відповідного рішення керівником органу ринкового нагляду або судом.

З аналізу викладених вище норм Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" слідує, що він містить імперативну норму, згідно з якою, суб`єкт господарювання зобов`язаний сплатити накладений на нього штраф у 15 (п`ятнадцятиденний) строк з дня отримання постанови, якою такий штраф накладено.

Несплата штрафу у встановлений строк є підставою для стягнення суми штрафу у судовому порядку.

Також нормою Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" передбачено, що постанова про накладення штрафу може бути оскаржена.

Судом встановлено, що примірники постанови про накладення штрафу отриманий уповноваженим представником відповідача 16.03.2021. Однак, у встановлений Законом строк накладений штраф відповідачем не сплачено. Доказів оскарження постанов про накладення штрафу до суду не надано.

Статтею 77 КАС України, встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Статтею 90 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Проаналізувавши надані докази та норми чинного законодавства України, суд дійшов до висновку, що позивач свою позицію обґрунтував належними та допустимими доказами. Відповідачем не надано жодних доказів сплати вказаної суми штрафної санкції або інших належних доказів, спростовуючих наведені позивачем доводи. Таким чином, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Згідно ч.2 ст.139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

З урахуванням зазначеного суд не вирішує питання розподілу судових витрат.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “ЄВРОБУДТЕХ” (код ЄДРПОУ 32005078, 73003, м. Херсон, вул. Р. Люксембург, 21-А) штраф у сумі 51000,00 грн. до державного бюджету (одержувач УК у м.Херсоні/м.Херсон, банк отримувача - казначейство України (ЕАП), код доходу 21081100, р/р UA668699980313010106000021451, код ЄДРПОУ 37959779).

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Г.М. Морська

кат. 108010200