
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№380/7171/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 липня 2021 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Хоми О.П., розглянувши у письмовому провадженні в м. Львові в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління Державної казначейської служби України у Галицькому районі м. Львова Львівської області про зобов`язання вчинити дії,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (далі – позивачі, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ) звернулися до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі – відповідач, ГУ ПФУ у Львівській області), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління Державної казначейської служби України у Галицькому районі м. Львова Львівської області (далі – Управління ДКС України у Галицькому районі м. Львова), в якому просять:
- зобов`язати ГУ ПФУ у Львівській області сформувати та подати до Управління ДКС України у Галицькому районі м. Львова подання про повернення ОСОБА_1 з державного бюджету помилково сплаченого збору на обов`язкове державне пенсійне страхування в сумі 6 335 грн;
- зобов`язати ГУ ПФУ у Львівській області сформувати та подати до Управління ДКС України у Галицькому районі м. Львова подання про повернення ОСОБА_2 з державного бюджету помилково сплаченого збору на обов`язкове державне пенсійне страхування в сумі 6 335 грн;
Позовні вимоги обґрунтовані такими обставинами. Позивачі зазначають, що вони вперше придбали житло, а саме по 1/2 частки квартири АДРЕСА_1 та при укладенні договору безпідставно сплатили збір на обов`язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі-продажу нерухомого майна в розмірі 1% від вартості частки придбаного майна. Вважають, що мають право на повернення збору на обов`язкове державне пенсійне страхування у розмірі 1% від вартості 1/2 частки вказаної квартири в сумі 6 335 грн кожен, тому звернулися до відповідача з заявами про повернення безпідставно сплачених коштів. ГУ ПФУ у Львівській області відмовлено у задоволенні таких заяв. На думку позивачів, відповідач необґрунтовано відмовив у поверненні безпідставно сплаченого збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі-продажу нерухомого майна, що зумовило звернення до суду з даним позовом.
Відповідач щодо задоволення позову заперечив з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву, суть якого полягає у такому. До компетенції ГУ ПФУ у Львівській області не належить вирішення питання про звільнення від сплати збору осіб, які придбавають майно вперше та підтвердження факту придбання житла вперше. Окрім цього, ГУ ПФУ у Львівській області не володіє інформацією щодо реєстрації прав власності на нерухоме майно, тому не має можливості встановити факти придбання житла фізичними особами вперше. Просить у задоволені позову відмовити повністю.
Ухвалою суду від 30.04.2021 позовна заява, подана без додержання вимог, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України (далі - КАС України), була залишена без руху, позивачу надано строк на усунення недоліків позовної заяви. Вимоги ухвали позивачем виконано.
Ухвалою від 12.05.2021 відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи.
Відповідачем 03.06.2021 надіслано відзив на позовну заяву (вх.№39822) та клопотання про залишення позовної заяви без розгляду (вх.№39816).
Позивачами 25.06.2021 подано відповідь на відзив (вх.№45963) та заяву про усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою суду від 05.07.2021 здійснено заміну третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління ДКС України у Сихівському районі м. Львова на Управління ДКС України у Галицькому районі м. Львова.
Ухвалою від 05.07.2021 відмовлено у задоволенні клопотання відповідача про залишення позову без розгляду.
Суд, з`ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 придбали у Товариства з обмеженою відповідальністю Мале підприємство «ЕКСКОБУД» нерухоме майно, а саме по Ѕ частці кожен квартири АДРЕСА_1 на підставі договору купівлі-продажу квартири від 30.07.2020, посвідченого приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу Біляк О.Я. та зареєстрованим у реєстрі за №1841.
Продаж квартири за домовленістю сторін вчинено за ціною 1 267 00 грн (по 633 500 грн сплачено кожним з позивачів).
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 30.07.2020 сплатили по 6 335 грн кожен збору на казначейський рахунок ГУ ПФУ у Львівській області, що підтверджується квитанціями від 30.07.2020 №ПН3030194 та №ПН3030216 і становить Ѕ вартості придбаної квартири.
На підставі рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 30.07.2020 №53381206 до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно внесено запис про реєстрацію права власності по Ѕ частки вказаної квартири за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .
Інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта від 03.02.2021 №242856894 містить відомості про наявність у ОСОБА_1 такого нерухомого майна:
- квартира за адресою: АДРЕСА_2 (право власності виникло на підставі свідоцтва про право власності від 18.09.2007 № НОМЕР_1 )
- Ѕ частки квартири за адресою: АДРЕСА_3 (право власності виникло на підставі договору купівлі-продажу від 30.07.2020 №1841);
Інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта від 03.02.2021 №242857047 не містить відомостей про наявність у власності ОСОБА_2 будь-якого іншого житла, окрім Ѕ частки квартири за адресою: АДРЕСА_3 .
Позивачі звернулися до ГУ ПФУ у Львівській області з заявами про повернення безпідставно сплаченого збору у розмірі 1% від вартості Ѕ частки квартири.
Листами від 04.03.2021 за №1300-5604-8/20343 та №1300-5604-8/20340 ГУ ПФУ у Львівській області відмовлено позивачам у задоволенні заяв про повернення сплачених коштів у зв`язку з тим, що з 26.09.2020 набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 №866 «Про внесення змін до Порядку сплати збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій». Відповідно до підпунктів «б», «в», і «г» пункту 15-2 Порядку сплати збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій №1740 від 03.11.1998, збір на обов`язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі нерухомого майна з 26.09.2020 не сплачується, якщо особа придбаває житло вперше.
Вважаючи такі відмови протиправними, позивачі звернулися до суду з даним позовом.
При вирішенні спору суд керувався таким.
Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законом.
Порядок справляння та використання збору на обов`язкове державне пенсійне страхування визначає Закон України «Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.1997 № 400/97-ВР (далі – Закон № 400/97-ВР).
У відповідності до пункту 9 статті 1 Закону № 400/97-ВР, платниками збору на обов`язкове державне пенсійне страхування є підприємства, установи та організації незалежно від форм власності та фізичні особи, які придбавають нерухоме майно, за винятком державних підприємств, установ і організацій, що придбавають нерухоме майно за рахунок бюджетних коштів, установ та організацій іноземних держав, що користуються імунітетами і привілеями згідно із законами та міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, а також громадян, які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла або придбавають житло вперше.
Нерухомим майном визнається жилий будинок або його частина, квартира, садовий будинок, дача, гараж, інша постійно розташована будівля, а також інший об`єкт, що підпадає під визначення групи 3 основних засобів та інших необоротних активів згідно з Податковим кодексом України.
Питання сплати збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій згідно із Законом № 400/97-ВР врегульовані Порядком сплати збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.1998 № 1740 (далі - Порядок № 1740).
Згідно з пунктом 15-1 Порядку № 1740 збір на обов`язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна сплачується підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та фізичними особами, які придбавають нерухоме майно, у розмірі 1 відсотка від вартості нерухомого майна, зазначеної в договорі купівлі-продажу такого майна, за винятком державних підприємств, установ і організацій, що придбавають нерухоме майно за рахунок бюджетних коштів, установ та організацій іноземних держав, що користуються імунітетами і привілеями згідно із законами та міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, а також громадян, які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла або придбавають житло вперше.
Відповідно до пункту 15-3 Порядку № 1740 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) нотаріальне посвідчення або реєстрація на біржі договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється за наявності документального підтвердження сплати збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна.
Отже, із загального правила про обов`язковість сплати збору при придбанні нерухомого майна законодавцем встановлено винятки для громадян, які придбавають житло і перебувають на черзі на одержання житла або придбавають житло вперше.
Водночас, нотаріальне посвідчення або реєстрація на біржі договорів купівлі-продажу нерухомого майна можлива за наявності документа про підтвердження сплати такого збору. Жодних винятків для процедури посвідчення або реєстрації таких договорів не передбачено.
Інформація щодо реєстрації нерухомого майна, що перебуває у власності фізичних та юридичних осіб міститься у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Підстави та процедуру надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно визначено Порядком надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127 (далі – Порядок №1127).
Пунктом 8 вказаного Порядку передбачено, що інформація з Державного реєстру прав у паперовій формі надається за заявою особи, яка бажає отримати таку інформацію, або уповноваженої нею особи шляхом звернення до суб`єкта державної реєстрації прав, фронт-офісу або нотаріуса.
Згідно з пунктом 4 Порядку №1127 інформація з Державного реєстру прав містить актуальні на дату та час її надання відомості про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження, наявні в ньому, а також відомості з Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна та Державного реєстру іпотек, які є архівною складовою частиною Державного реєстру прав, або відомості про відсутність зареєстрованих речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Інформація з Державного реєстру прав за бажанням особи, яка отримує таку інформацію, може містити, крім відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження, відомості про виникнення, перехід та припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно, обтяження таких прав щодо запитуваного суб`єкта або об`єкта нерухомого майна, а також про внесені зміни до відповідних записів Державного реєстру прав та реєстрів у хронологічному порядку.
Відповідно до статті 3 Закону № 400/97-ВР платники збору, визначені пунктами 6, 7, 9 і 10 статті 1 цього Закону, збір на обов`язкове державне пенсійне страхування сплачують до Державного бюджету України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Ці кошти в установленому порядку зараховуються до державного бюджету і використовуються згідно із законом про Державний бюджет України.
Згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2011 № 106 «Деякі питання ведення обліку податків і зборів (обов`язкових платежів) та інших доходів бюджету» контроль за справлянням (стягненням) до бюджету надходжень, що обліковуються за кодом доходів бюджету 24140500 «Збір з операцій придбання (купівлі-продажу) нерухомого майна», покладений на Пенсійний фонд України.
Системний аналіз вказаних норм Закону та Порядку дає підстави стверджувати, що громадяни, які придбавають нерухоме майно вперше, звільнені від сплати збору на обов`язкове державне пенсійне страхування, тому не є платниками такого збору.
Наявною у матеріалах справи інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта від 03.02.2021 №242856894 містить відомості про наявність у ОСОБА_1 такого нерухомого майна:
- квартира за адресою: АДРЕСА_2 (право власності виникло на підставі свідоцтва про право власності від 18.09.2007 № НОМЕР_1 );
- Ѕ частки квартири за адресою: АДРЕСА_3 (право власності виникло на підставі договору купівлі-продажу від 30.07.2020 №1841).
З інформаційної довідки від 03.02.2021 №242856894 судом встановлено, що право приватної спільної сумісної власності на квартиру за адресою: АДРЕСА_2 виникло ОСОБА_1 на підставі свідоцтво про право власності від 18.09.2007 № НОМЕР_1 , підстава виникнення права власності: наказ Управління комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради від 18.09.2007 №1147-Ж.
Таким чином, дане житло набуто ОСОБА_1 в порядку приватизації, відповідно до Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» від 19.06.1992 №2482-XII (далі – Закон №2482-XII).
Згідно із статтею 1 Закону №2482-XII приватизація державного житлового фонду – це відчуження квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках, призначених для проживання сімей та одиноких осіб, кімнат у квартирах та одноквартирних будинках, де мешкають два і більше наймачів, та належних до них господарських споруд і приміщень (підвалів, сараїв і т. ін.) державного житлового фонду на користь громадян України.
Отже, право власності ОСОБА_1 на квартиру АДРЕСА_4 виникло в результаті приватизації, а не придбання чи одержання житла.
Судом не здобуто доказів придбання чи одержання житла ОСОБА_1 раніше.
Вказане свідчить про те, що ОСОБА_1 30.07.2020 вперше придбав нерухоме майно (Ѕ частки квартири за адресою: АДРЕСА_3 ) за договором купівлі-продажу і при його нотаріальному посвідченні сплатив збір на обов`язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі-продажу нерухомого майна в розмірі 1% від вартості такого в сумі 6 335 грн.
Придбання ОСОБА_1 житла вперше зумовлює у нього наявність права на звільнення від сплати збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі-продажу такого житла.
Наявною у матеріалах справи інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта від 03.02.2021 №242857047 не містить відомостей про наявність у власності ОСОБА_2 будь-якого іншого житла, окрім Ѕ частки квартири за адресою: АДРЕСА_3 .
Судом не здобуто доказів придбання чи одержання житла ОСОБА_2 раніше.
Вказане свідчить про те, що ОСОБА_2 30.07.2020 вперше придбала нерухоме майно (Ѕ частки квартири за адресою: АДРЕСА_3 ) за договором купівлі-продажу і при його нотаріальному посвідченні сплатила збір на обов`язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі-продажу нерухомого майна в розмірі 1% від вартості такого в сумі 6 335 грн.
Придбання ОСОБА_2 житла вперше зумовлює у неї наявність права на звільнення від сплати збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі-продажу такого житла.
Доводи ГУ ПФУ у Львівській області про відсутність в Управління інформації стосовно прав власності громадян на нерухоме майно і неможливість встановлення придбавання житла конкретною особою вперше є безпідставними, оскільки відповідач наділений правом подання у встановленому законом порядку запиту на отримання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Тому такі доводи судом до уваги не беруться.
Відмови ГУ ПФУ у Львівській області в повернені позивачам збору в сумі 6 335 грн кожному порушує право позивачів на пільгу, передбачену чинним законодавством при придбанні житла вперше. Тому такі відмови є протиправними.
Підпунктом 7 пункту 4 Положення про Державну казначейську службу України, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 № 460/2011, передбачено, що казначейство України здійснює повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету, за поданням органів, що контролюють справляння надходжень до бюджету.
Згідно з пунктом 5 Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Мінфіну від 03.09.2013 №787, повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів (обов`язкових платежів) та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету. Подання подається до органу Казначейства за формою, передбаченою нормативно-правовими актами з питань повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету коштів, або в довільній формі на офіційному бланку установи за підписом керівника установи (його заступника відповідно до компетенції), скріпленим гербовою печаткою (у разі наявності) або печаткою із найменуванням та ідентифікаційним кодом установи, з обов`язковим зазначенням такої інформації: обґрунтування необхідності повернення коштів з бюджету, найменування платника (суб`єкта господарювання), код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку у паспорті), сума платежу, що підлягає поверненню, дата та номер документа на переказ, який підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету.
У відповідності до пункту 7.2 цього Порядку ведення органами Пенсійного фонду України обліку надходження сум платежів, затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 27.09.2010 № 21-2, яким установлено, зокрема механізм здійснення органами Пенсійного фонду України обліку надходження сум збору на обов`язкове державне пенсійне страхування, суми помилково сплачених платежів зараховуються в рахунок майбутніх платежів або повертаються платникам на підставі заяви.
Позивачами подано такі заяви до ГУ ПФУ у Львівській області 17.02.2021.
Однак, як встановлено судом, ГУ ПФУ у Львівській області відмовлено у задоволенні таких заяв, тому позивачам не видавалося подання відповідної форми.
Відповідно до вимог частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач вказаного обов`язку не виконав, у матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази щодо правомірності відмови позивачам у поверненні помилково сплаченого збору.
Щодо вимог позивачів в частині зобов`язання ГУ ПФУ України у Львівській області подати до Управління ДКС України у Галицькому районі м. Львова подання про повернення коштів, суд зазначає, що такі не підлягають до задоволення, оскільки відповідно до положень пункту 5 глави I Порядку № 787 такий обов`язок у ГУ ПФУ України у Львівській області відсутній.
Так, ГУ ПФУ України у Львівській області видає заявнику (в даному випадку позивачу) подання, а вже він звертається до місцевого органу Казначейства та надає йому подання разом із заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією документа, який підтверджує перерахування коштів до бюджету.
Ураховуючи викладене та оцінюючи зібрані у справі докази в їх сукупності, суд дійшов висновку про часткове задоволення позову шляхом зобов`язання ГУ ПФУ у Львівській області сформувати до Управління ДКС України у Галицькому районі м. Львова подання про повернення ОСОБА_1 6 335 грн збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі-продажу нерухомого майна, сплаченого згідно з квитанцією від 30.07.2020 №ПН3030194 та зобов`язання ГУ ПФУ у Львівській області сформувати до Управління ДКС України у Галицькому районі м. Львова подання про повернення ОСОБА_2 6 335 грн збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі-продажу нерухомого майна, сплаченого згідно з квитанцією від 30.07.2020 №ПН3030216.
Відповідно до пункту 5 частини другої статті 242 КАС України судом при ухваленні даного рішення врахована правова позиція в подібних правовідносинах, сформована Верховним Судом у постановах від 30.01.2018 у справі №819/1498/17 та від 31.01.2018 у справі № 819/1667/17.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФУ у Львівській області понесені кожним позивачем судові витрати у вигляді судового збору у розмірі 908 грн., сплаченого за квитанціями від 28.04.2021 за №0.0.2107076959.1 та №0.0.2107078466.1.
Керуючись ст.ст. 6-10, 14, 72-77, 90, 139, 159, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_5 , РНОКПП НОМЕР_2 ), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_6 , РНОКПП НОМЕР_3 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. Митрополита Андрея, 10, Львів, 79016, код ЄДРПОУ 13814885), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління Державної казначейської служби України у Галицькому районі м. Львова Львівської області (вул. Конотопська, 6/8, м. Львів, 79044, код ЄДРПОУ 37965138) про зобов`язання вчинити дії, - задовольнити частково.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. Митрополита Андрея, буд. 10, м. Львів, 79016, код ЄДРПОУ 13814885) сформувати до Управління Державної казначейської служби України у Галицькому районі м. Львова Львівської області (вул. Конотопська, 6/8, м. Львів, 79044, код ЄДРПОУ 37965138) подання про повернення ОСОБА_1 ( АДРЕСА_5 , РНОКПП НОМЕР_2 ) 6 335 (шість тисяч триста тридцять п`ять) грн. збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі-продажу нерухомого майна, сплаченого згідно з квитанцією від 30.07.2020 №ПН3030194.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. Митрополита Андрея, буд. 10, м. Львів, 79016, код ЄДРПОУ 13814885) сформувати до Управління Державної казначейської служби України у Галицькому районі м. Львова Львівської області (вул. Конотопська, 6/8, м. Львів, 79044, код ЄДРПОУ 37965138) подання про повернення ОСОБА_2 ( АДРЕСА_6 , РНОКПП НОМЕР_3 ) 6 335 (шість тисяч триста тридцять п`ять) грн. збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі-продажу нерухомого майна, сплаченого згідно з квитанцією від 30.07.2020 №ПН3030216.
У задоволенні інших позовних вимог відмовити.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, 79016, код ЄДРПОУ 13814885) за рахунок бюджетних асигнувань в користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_5 , РНОКПП НОМЕР_2 ) 908 (дев`ятсот вісім) грн судових витрат у вигляді судового збору.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, 79016, код ЄДРПОУ 13814885) за рахунок бюджетних асигнувань в користь ОСОБА_2 ( АДРЕСА_6 , РНОКПП НОМЕР_3 ) 908 (дев`ятсот вісім) грн судових витрат у вигляді судового збору.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.П. Хома