Рішення № 98486748, 22.07.2021, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.07.2021
Номер справи
300/765/21
Номер документу
98486748
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"22" липня 2021 р. справа № 300/765/21

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Боршовського Т.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Більшівцівської селищної ради про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі – позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Більшівцівської селищної ради (далі – відповідач), в якому просить суд: визнати протиправними дії відповідача щодо не нарахування та невиплати позивачу середньомісячної заробітної плати за період працевлаштування з 27.11.2020 по 19.03.2021 з часу припинення повноважень на посаді голови Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області; стягнути з Більшівцівської селищної ради на користь ОСОБА_1 невиплачену середньомісячну заробітну плату за період працевлаштування з 27.11.2020 по 19.03.2021 з часу припинення повноважень на посаді голови Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області в сумі 164693,25 грн.

Позовні вимоги мотивовано тим, що ОСОБА_1 з 10.01.2014 по 26.11.2020 працював на посаді голови Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області до звільнення у зв`язку із закінченням строку повноважень відповідно до частини 1 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». До обрання головою Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області позивач працював на посаді дільничного інспектора сектору дільничних інспекторів міліції Тисменицького району відділу Управління МВС України в Івано-Франківській області, з якої ОСОБА_1 звільнено та прикомандировано до Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області із залишенням у кадрах МВС України. На підставі наказу УМВС № 640о/с від 06.11.2015 позивача звільнено з органів внутрішніх справ в запас через скорочення штатів. Після закінчення повноважень на посаді голови Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області ОСОБА_1 звернувся 18.01.2021 до Більшівцівської селищної ради з усною заявою про нарахування та виплату середнього заробітку на період працевлаштування строком до шести місяців, як це передбачено частиною 2 статті 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». Листом № 54 від 27.01.2021 відповідач відмовив позивачу у виплаті середнього заробітку на період працевлаштування у зв`язку з тим, що ОСОБА_1 звільнений з органів внутрішніх справ в запас через скорочення штатів, а не на підставі пункту 5 статті 36 Кодексу законів про працю України у зв`язку з переходом на виборну посаду. ОСОБА_1 вважає протиправними дії відповідача щодо не нарахування та невиплати позивачу середньомісячної заробітної плати, оскільки позивача звільнено в 2014 році з органів внутрішніх справ в запас через у зв`язку з переходом на виборну посаду, а законодавством гарантовано право особи на надання після закінчення її повноважень за виборною посадою, попередньої роботи (посади), а у випадку неможливості надання попередньої роботи передбачено виплату середньої заробітної плати, що є мінімальною державною гарантією в оплаті праці для звільнених посадових осіб органу місцевого самоврядування після їх звільнення.

Ухвалою суду від 10.03.2021 позовну заяву залишено без руху у зв`язку з невідповідністю вимогам статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України та надано строк для усунення недоліків. Позивач у вказаний в ухвалі строк усунув недоліки.

Ухвалою суду від 25.03.2021 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

12.04.2021 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшло заперечення Більшівцівської селищної ради від 06.04.2021 на позовну заяву. Згідно вказаного заперечення відповідач зазначив, що 26.11.2021 припинено повноваження ОСОБА_1 як сільського голови Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області. 12.01.2021 позивач надав Більшівцівській селищній раді довідку з Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області про те, ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ в Івано-Франківській області в період з серпня 1993 року по 06.11.2015 року та наказом УМВС № 640о/с від 06.11.2015 звільнений з органів внутрішніх справ в запас відповідно до пункту «г» статті 63 (через скорочення штатів). Статтею 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» встановлено право працівника, звільненого з роботи внаслідок обрання на виборну посаду у раді, на одержання після закінчення його повноважень за виборною посадою попередньої роботи (посади) на тому ж підприємстві, в установі, організації або надання йому рівноцінної роботи (посади). Відповідач зазначив, що ОСОБА_1 був звільнений 06.11.2015, тобто до моменту призначення на виборну посаду 25.11.2015. Отже, продовжує відповідач, на час обрання на посаду сільського голови – позивач не працював, а тому відсутні підстави для застосування статі 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». Відповідач просить суд відмовити в задоволенні позову.

Суд, розглянувши відповідно до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, встановив таке.

ОСОБА_1 з серпня 1993 року проходив службу в органах внутрішніх справ в Івано-Франківській області.

10.01.2014 позивач обраний головою Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області за підсумками позачергових виборів Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області, які відбулися 15.12.2013, що підтверджується копією рішення Новоскоморохівської сільської ради від 10.01.2014 за № 65(а.с. 33).

Згідно витягу з наказу Міністерства внутрішніх справ України від 29.09.2014 за № 1960 о/с ОСОБА_1 відповідно до статті 18 Закону України «Про міліцію», пункту 1 статті 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», пункту 4 статті 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пункту 7 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, звільнено з посади дільничного інспектора міліції Тисменицького районного відділу Управління МВС України в Івано-Франківській області та прикомандировано до Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області із залишенням у кадрах МВС України (а.с. 8).

Відповідно до наказу УМВС № 640о/с від 06.11.2015 позивача звільнено з органів внутрішніх справ в запас відповідно до пункту «г» статті 63 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ (через скорочення штатів).

25.11.2015 ОСОБА_1 обраний головою Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області за підсумками чергових виборів Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області, що підтверджується копією рішення Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області від 25.11.2015 «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Новоскоморохівської сільської ради та Новоскоморохівського сільського голови» (а.с. 34).

26.11.2021 припинено повноваження ОСОБА_1 як сільського голови Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області у зв`язку з початком повноважень депутатів Більшівцівської селищної ради, що підтверджується копією рішення Більшівцівської селищної ради від 26.11.2020 «Про початок повноважень депутатів Більшівцівської селищної ради»(а.с. 54).

Вказані обставини щодо трудової діяльності позивача також підтверджуються копією трудової книжки позивача серії НОМЕР_1 (а.с. 32).

18.01.2021 ОСОБА_1 звернувся до Більшівцівської селищної ради з усною заявою про нарахування та виплату середнього заробітку на період працевлаштування строком до шести місяців, як це передбачено частиною 2 статті 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». Вказаний факт не заперечується відповідачем.

Листом № 54 від 27.01.2021 відповідач відмовив позивачу у виплаті середнього заробітку на період працевлаштування у зв`язку з тим, що ОСОБА_1 звільнений з органів внутрішніх справ в запас через скорочення штатів, а не на підставі пункту 5 статті 36 Кодексу законів про працю України у зв`язку з переходом на виборну посаду (а.с. 9).

Вважаючи протиправними дії відповідача щодо не нарахування та невиплати позивачу середньомісячної заробітної плати за період працевлаштування з 27.11.2020 по 19.03.2021 з часу припинення повноважень на посаді голови Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області, позивач звернувся з цим позовом до суду, в якому просить стягнути з Більшівцівської селищної ради на користь ОСОБА_1 невиплачену середньомісячну заробітну плату за період працевлаштування з 27.11.2020 по 19.03.2021 з часу припинення повноважень на посаді голови Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області в сумі 164693,25 грн.

Вирішуючи даний спір, суд виходив з таких мотивів та норм права.

Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування, визначає Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Відповідно до частини 1 статті 11 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.

Згідно з частиною 3 статті 11 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у сільських радах, що представляють територіальні громади, які налічують до 500 жителів, за рішенням відповідної територіальної громади або сільської ради виконавчий орган ради може не створюватися. У цьому випадку функції виконавчого органу ради (крім розпорядження земельними та природними ресурсами) здійснює сільський голова одноособово.

В свою чергу, частиною 1 статті 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об`єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста.

Сільський, селищний, міський голова обирається відповідною територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі. Строк повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових місцевих виборах, визначається Конституцією України(частина 2 статті 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Відповідно до частини 3 статті 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський, селищний, міський голова очолює виконавчий комітет відповідної сільської, селищної, міської ради, головує на її засіданнях.

Згідно з частиною 4 статті 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський, селищний, міський голова не може бути депутатом будь-якої ради, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю.

На сільських, селищних, міських голів поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, передбачені законом про статус депутатів рад, якщо інше не встановлено законом (частина 5 статті 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Так, відповідно до статті 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради набуває свої повноваження в результаті обрання його до ради відповідно до Закону України «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

Повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

Повноваження депутата місцевої ради, обраного замість того депутата, який вибув, або на повторних виборах, починаються з дня заслуховування на черговому після виборів депутата місцевої ради пленарному засіданні відповідної місцевої ради повідомлення територіальної виборчої комісії про підсумки виборів.

Інформація про підсумки виборів доводиться територіальною виборчою комісією до відома відповідної місцевої ради. Спори щодо набуття повноважень депутатів місцевої ради вирішуються судом.

Згідно з частинами 1, 2 статті 6 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради здійснює свої повноваження, не пориваючи з виробничою або службовою діяльністю. Депутат місцевої ради, обраний секретарем сільської, селищної, міської ради, головою, заступником голови районної, обласної, районної у місті ради, працює у відповідній раді на постійній основі і не може суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, у тому числі на громадських засадах (за винятком викладацької, наукової та творчої у позаробочий час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом.

Як встановлено судом вище, 10.01.2014 позивач обраний головою Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області за підсумками позачергових виборів Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області, які відбулися 15.12.2013. Також 25.11.2015 ОСОБА_1 обраний головою Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області за підсумками чергових виборів Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області.

Згідно з підпунктами 1, 4, 9 пункту 6-1 розділу V Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України закінчення повноважень сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів, а також реорганізація сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів як юридичних осіб у зв`язку із змінами в адміністративно-територіальному устрої України здійснюються з урахуванням таких положень:

у день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною територіальною громадою, територія якої затверджена Кабінетом Міністрів України (далі - сформована територіальна громада), припиняються повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, територія яких включена до території сформованої територіальної громади (далі - розформовані територіальні громади);

сформована територіальна громада є правонаступником усього майна, прав та обов`язків розформованої територіальної громади з урахуванням особливостей, визначених підпунктами 5 і 6 цього пункту;

юридична особа - сільська, селищна, міська рада, розміщена в адміністративному центрі сформованої територіальної громади, є правонаступником прав та обов`язків усіх юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних розформованими територіальними громадами, з дня набуття повноважень новообраною радою.

Розпорядженням Кабінету Міністівр України від 12.06.2020 року за № 714-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Івано-Франківської області» затверджено територію Більшівцівської територіальної громади, до якої включено Новоскоморохівську сільську раду.

Таким чином, Більшівцівська селищна рада є правонаступником Новоскоморохівської сільської ради.

26.11.2021 припинено повноваження ОСОБА_1 як сільського голови Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області у звязку з початком повноважень депутатів Більшівцівської селищної ради, що підтверджується рішенням Більшівцівської селищної ради від 26.11.2020 «Про початок повноважень депутатів Більшівцівської селищної ради» (а.с. 54).

Суд звертає увагу на те, що охорона трудових та інших прав депутата місцевої ради регламентована статтею 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».

Так, частиною 1 статті 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» визначено, що у разі обрання депутата місцевої ради на виборну посаду у раді, на якій він працює на постійній основі, трудовий договір з ним за попереднім місцем роботи припиняється відповідно до законодавства. Обраний на виборну посаду у відповідній раді, на якій він працює на постійній основі, депутат місцевої ради, який перебуває на службі у військових формуваннях чи правоохоронних органах держави, прикомандировується до місцевої ради із залишенням на цій службі.

З працівником, якого прийнято на роботу (посаду), що її виконував (займав) депутат місцевої ради, укладається строковий трудовий договір; цей договір розривається у разі повернення депутата місцевої ради на роботу, але не пізніш як через три місяці після припинення повноважень депутата місцевої ради.

Особливості регулювання трудових відносин осіб, які проходять службу в органах внутрішніх справ в разі обрання на виборну посаду також встановлено пунктом 75 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1991 № 114.

Так вказаним пунктом Положення № 114 передбачено, що особи начальницького складу органів внутрішніх справ можуть бути прикомандировані до інших міністерств і відомств або підвідомчих їм підприємств, установ і організацій для виконання спеціальних робіт чи обов`язків із залишенням у кадрах Міністерства внутрішніх справ.

Згідно з частиною 2 статті 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутату місцевої ради, який працював у раді на постійній основі, після закінчення таких повноважень надається попередня робота (посада), а за її відсутності - інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації.

У разі неможливості надання відповідної роботи (посади) на період працевлаштування за колишнім депутатом місцевої ради зберігається, але не більше шести місяців, середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді у раді, що виплачується з відповідного місцевого бюджету. У разі, якщо колишній депутат місцевої ради має право на пенсійне забезпечення або йому призначена пенсія за віком, по інвалідності, у зв`язку із втратою годувальника, за вислугу років відповідно до закону, за ним не зберігається середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді в раді.

Час, коли колишній депутат тимчасово не працював у зв`язку з неможливістю надання йому попередньої або рівноцінної роботи (посади) безпосередньо після закінчення строку його повноважень, зараховується, але не більше шести місяців, до страхового стажу і стажу роботи (служби) за спеціальністю, за якою депутат працював до обрання у місцеву раду, де він виконував свої обов`язки на постійній основі.

Гарантії для працівників, обраних на виборні посади, також встановлені статтею 118 Кодексу законів про працю України, за приписами якої працівникам, звільненим від роботи внаслідок обрання їх на виборні посади в державних органах, а також у партійних, профспілкових, комсомольських, кооперативних та інших громадських організаціях, надається після закінчення їх повноважень за виборною посадою попередня робота (посада), а при її відсутності - інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою працівника, на іншому підприємстві, в установі, організації.

З огляду на вказані положення закону, право на отримання середнього заробітку, отриманого на виборній посаді, має особа, якщо вона не є пенсіонером та не була забезпечена попередньою роботою, а за її відсутності - іншою рівноцінною роботою на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації. Такий заробіток зберігається на період шести місяців і підлягає виплаті з відповідного місцевого бюджету. Вказаний висновок в частині зазначених гарантій також стосується і голів сільських рад.

Отже, саме перебування у трудових відносинах безпосередньо до обрання на виборну посаду і є підставою для реалізації гарантій передбачених статтею 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».

Суд звертає увагу на те, що ОСОБА_1 двічі обирався на посаду голови Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області - 10.01.2014 та 25.11.2015.

Так, станом на час обрання на посаду голови Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області вперше - 10.01.2014, позивач проходив службу в органах внутрішніх справ та був звільнений з посади дільничного інспектора міліції Тисменицького районного відділу Управління МВС України в Івано-Франківській області та прикомандирований до Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області із залишенням у кадрах МВС України, що підтверджується копією витягу з наказу Міністерства внутрішніх справ України від 29.09.2014 № 1960 о/с.

Відповідно до частини 1 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження новообраного сільського, селищного, міського голови починаються з моменту складення ним присяги відповідно до Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" на пленарному засіданні відповідної сільської, селищної, міської ради, на якому відповідною територіальною виборчою комісією були оголошені рішення щодо його обрання та реєстрації. Повноваження сільського, селищного, міського голови закінчуються в день відкриття першої сесії відповідної сільської, селищної, міської ради, обраної на наступних чергових місцевих виборах, або, якщо рада не обрана, з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних місцевих виборах, крім випадків дострокового припинення його повноважень відповідно до частин першої та другої статті 79 цього Закону.

Так, перше перебування ОСОБА_1 на посаді голови Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області тривало з 10.01.2014 по 25.11.2015 - день відкриття першої сесії Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області, обраної на чергових місцевих виборах, що підтверджується рішенням Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області від 25.11.2015 «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Новоскоморохівської сільської ради та Новоскоморохівського сільського голови».

Що стосується другого перебування ОСОБА_1 на посаді голови Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області, то воно розпочалась 25.11.2015 - з моменту складення ним присяги відповідно до Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" на пленарному засіданні Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області, на якому відповідною територіальною виборчою комісією були оголошені рішення щодо обрання позивача головою Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області, що підтверджується рішенням Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області від 25.11.2015 «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Новоскоморохівської сільської ради та Новоскоморохівського сільського голови»..

Суд звертає увагу на те, що станом на 25.11.2015 – день обрання ОСОБА_1 за результатами чергових виборах на посаду голови Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області, позивач уже був звільнений з органів внутрішніх справ згідно наказу УМВС № 640о/с від 06.11.2015 відповідно до пункту «г» статті 63 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ (через скорочення штатів).

Таким чином, ОСОБА_1 станом на 25.11.2015 був звільнений з попередньої роботи не на підставі обрання на виборну посаду, а через скорочення штатів.

Натомість, гарантії, які передбачені частиною 2 статті 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» поширюються на осіб, які безпосередньо перед обранням на виборну посаду були працевлаштовані на іншій посаді і були звільнені з такого місця роботи з підстав переходу на виборну посаду (звільнені з посади та прикомандировані до органу місцевого самоврядування в зв`язку з обранням на виборну посаду з залишенням на службі в органах внутрішніх справ тощо) .

Такий висновок суду відповідає правовій позиції Верховного Суду, зазначеній в постанові від 23.05.2018 у справі № 219/2204/2016-ц.

Зважаючи на те, що ОСОБА_1 станом день обрання на посаду голови Новоскоморохівської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області 25.11.2015, уже був звільнений з органів внутрішніх справ, при цьому не з підстав обрання на зазначену виборну посаду, а через скорочення штатів, гарантії частиною 2 статті 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на позивача не поширюються.

Підсумовуючи, суд дійшов висновку відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 до Більшівцівської селищної ради про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій.

Судові витрати згідно з статтею 139 Кодексу адміністративного судочинства України, з огляду на відмову в позові, за відсутності доказів їх понесення сторонами, судом не розподілялися.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 до Більшівцівської селищної ради про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

Позивач: ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків – НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 .

Відповідач: Більшівцівська селищна рада, ідентифікаційний код – 04357450, вулиця Майдан Вічевий, 1, селище міського типу Більшівці, Галицький район, Івано-Франківська область, 77146.

Суддя /підпис/ Боршовський Т.І.