Ухвала суду № 98486700, 19.07.2021, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.07.2021
Номер справи
300/1919/21
Номер документу
98486700
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

"19" липня 2021 р. справа № 300/1919/21

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Шумей М.В., розглянувши в приміщенні суду заперечення представника Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження у адміністративній справі за позовом приватного нотаріуса Івано-Франківського міського нотаріального округу Личука Тараса Володимировича до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України, Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), Міністерства юстиції України, третя особа Державне підприємство «Національні інформаційні системи» про визнання протиправним та скасування рішення від 05.04.2021 №2; наказу від 15.04.2021 №85/4; наказу від 14.04.2021 №1358, -

ВСТАНОВИВ:

Приватний нотаріус Івано-Франківського міського нотаріального округу Личук Тарас Володимирович звернувся до суду з адміністративним позовом до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України, Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), Міністерства юстиції України, третя особа Державне підприємство «Національні інформаційні системи» про визнання протиправним та скасування рішення Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України від 05.04.2021 №2 "Про анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю"; наказу Міністерства юстиції України від 14.04.2021 №1358 «Про анулювання свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю, виданого на ім`я ОСОБА_1 »; наказу Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) від 15.04.2021 №85/4 «Про припинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса Івано-Франківського міського нотаріального округу ОСОБА_1 ».

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 29.04.2021 позовну заяву залишено без руху, встановлено строк для усунення її недоліків. Позивач у встановлений строк усунув вказані судом недоліки позовної заяви.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05.05.2021 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Від позивача, 06.05.2021, надійшла заява про забезпечення позову.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 07.05.2021 заяву приватного нотаріуса Івано-Франківського міського нотаріального округу Личука Тараса Володимировича про забезпечення адміністративного позову задоволено; зупинено дію рішення Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України від 05.04.2021 за №2 "Про анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю"; зупинено дію наказу Міністерства юстиції України від 14.04.2021 за №1358 «Про анулювання свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю, виданого на ім`я ОСОБА_1 »; зупинено дію наказу Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Івано-Франківськ) за №85/4 від 15.04.2021 «Про припинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса Івано-Франківського міського нотаріального округу Личука Тараса Володимировича».

Від Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), 18.06.2021, надійшло заперечення проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Частиною 3 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Суд звертає увагу на те, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні (частина 3 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України).

При цьому, згідно частини 2 статті 12 КАС України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

У відповідності до частини 1 статті 260 Кодексу адміністративного судочинства України, питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Згідно з частиною 4 статті 260 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача протягом двох днів із дня її надходження до суду постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.

Розглянувши заперечення представника Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд звертає увагу на те, що необхідність розгляду цієї справи за правилами загального позовного провадження повинна бути належним чином обґрунтована із зазначенням конкретних підстав, які ускладнюють чи унеможливлюють повний та всебічний розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, а також підтверджено належними доказами.

Проаналізувавши вказані приписи Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає, що посилання відповідача на те, що розгляд даної справи у порядку спрощеного провадження не дасть суду можливості об`єктивно та у повному обсязі розглянути дану справу є необґрунтованими та недоведеними жодними доказами, оскільки в матеріалах містяться всі необхідні документи для прийняття об`єктивного та законного рішення.

Окрім того, ця справа не віднесена до виключного переліку справ, які розглядаються за правилами загального позовної провадження, що визначений у частині 4 статті 12 КАС України, і суд не вбачає інших причин, передбачених статтею 257 КАС України, для розгляду її за правилами загального позовного провадження.

Інших обґрунтувань з посиланням на конкретні докази щодо необхідності чи наявності істотних підстав для розгляду даної справи за правилами загального позовного провадження представник відповідача не вказав, а тому його клопотання не підлягає до задоволення.

Враховуючи наведене, керуючись статтями 4, 12, 243, 248, 257, 260, Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Заперечення Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження у адміністративній справі за позовом приватного нотаріуса Івано-Франківського міського нотаріального округу Личука Тараса Володимировича до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України, Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), Міністерства юстиції України, третя особа Державне підприємство «Національні інформаційні системи» про визнання протиправним та скасування рішення від 05.04.2021 №2; наказу від 15.04.2021 №85/4; наказу від 14.04.2021 №1358 – залишити без задоволення.

Ухвала, окремо від рішення суду, не оскаржується і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя /підпис/ Шумей М.В.