Постанова № 9848233, 01.06.2010, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.06.2010
Номер справи
2а-3839/10/1870
Номер документу
9848233
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 01 червня 2010 р.                                                              Справа № 2а-3839/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді -  Павлічек В.О.

          за участю секретаря судового засідання-Дикач О.О.,< Текст >  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за  позовом  управління Пенсійного фонду України в Зарічному районі м.Суми  до  обласного комунального підприємства "Облпаливо"  про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, УПФУ в Зарічному районі м. Суми, звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача на користь УПФУ в Зарічному районі м. Суми заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 798,71 грн.

Позов обґрунтовується тим, що всупереч вимогам Закону України "Про  збір  на  загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", відповідно до якого сплата страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування є обов’язковою для всіх суб’єктів підприємницької діяльності, у відповідача протягом вересня 2009 року виникла заборгованість перед Пенсійним фондом у сумі 798,71 грн.

Відповідач, належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи (а.с. 14), в судове засідання не з’явився, про причини неявки, всупереч вимог ч. 2 ст. 40 КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.

З огляду на зазначене, суд вважає, що відсутність представника відповідача в судовому засіданні не перешкоджає розгляду справи.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Обласне комунальне підприємство "Облпаливо" є платником внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відповідно до ст. 1 Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування”та ст. 14 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Відповідно до статті 1 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 9 липня 2003 року N 1058-I  в редакції з наступними змінами і доповненнями (надалі –Закону), страхові внески –це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов’язкове  державне  пенсійне  страхування,  сплачені згідно  із  законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов’язкове державне пенсійне  страхування  відповідно  до цього Закону.

Згідно ч. 3 ст. 18  Закону, страхові внески є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до ч.6 ст. 20 Закону, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Частиною 2 ст. 20 зазначеного Закону встановлено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Згідно з ч.12 ст. 20 вищезазначеного Закону, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

В силу ч.2 ст. 106 Закону, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Як свідчать матеріали справи, 15 березня 2010 року на працівниками УПФУ в Зарічному районі м. Суми була проведена планова перевірка обласного підприємства "Облпаливо". В ході перевірки було встановлено необчислення (несвоєчасне обчислення) належних до сплати сум страхових внесків у 2009 році, що є порушенням п. 6 ч. 2 ст. 17, ст. 19, ч. 2 ст. 20 та п. 8 Прикінцевих положень Закону України від 09.07.2003 № 1058-ІV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", п. 4.1. п. 4.2. розділу 4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663. За результатами перевірки було складено акт № 27/3-14 від 15 березня 2010 року про результати планової перевірки Обласного комунального підприємства "Облпаливо" (а.с. 5-8) та донараховано внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за ставкою 33,2 % у сумі 798,71 грн. З висновками перевірки відповідач погодився та ніяких заперечень не надав. Зазначений акт був отриманий відповідачем про що свідчить підпис директора обласного комунального підприємства "Облпаливо" (а.с. 8) та в установлений законом строк оскаржений не був

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 64 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV від 09.07.2003, виконавча дирекція Пенсійного фонду та її територіальні органи мають право не частіше одного разу на календарний рік проводити планові, а також у випадках, передбачених законодавством, - позапланові перевірки на будь-яких підприємствах, в установах і організаціях та у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності бухгалтерських книг, звітів, кошторисів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням, обчисленням та сплатою страхових внесків, отримувати необхідні пояснення, довідки і відомості (у тому числі письмові) з питань, що виникають під час таких перевірок

Доказів, які б свідчили про погашення вказаної суми недоїмки на день розгляду справи  або ж спростували доводи позивача  суду не подано.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідач правом участі в судовому засіданні не скористався, до суду не надав своїх заперечень на позов.

За наведених обставин та правових норм, вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов  управління Пенсійного фонду України в Зарічному районі м.Суми  до  обласного комунального підприємства "Облпаливо"   про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 798,71 грн. – задовольнити.

Стягнути з обласного комунального підприємства "Облпаливо" (40000, м. Суми, вул. Кузнечна, 5, код 01885101) на користь управління Пенсійного фонду України в Зарічному районі м. Суми заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 798,71 грн. (сімсот дев'яносто вісім грн. 71 коп.)

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови складено 02 червня 2010 року.

Суддя                                               (підпис)                                В.О. Павлічек

< Список > < Дата > 

          З оригіналом згідно

          Суддя                                                                                 В.О. Павлічек