СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
19 лютого 2010 р. Справа № 2а-2698/10/1870
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Опімах Л.М. , розглянувши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю "Креатех" до Державної податкової інспекції в м. Суми про визнання актів незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень ,-
ВСТАНОВИВ:
До Сумського окружного адміністративного суду звернувся позивач - товариство з обмеженою відповідальністю "Креатех" - з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в м. Суми про визнання актів № 869/235/33698871/9 від 09.02.2009 р. та № 2052/235/33698871 від 22.10.2009 р. незаконними, та скасування податкових повідомлень-рішень № 0000082305/0/10791 від 23.02.2009 р., № 0000092305/0/10792 від 23.02.2009 р., № 0000672305/0 від 04.11.2009 р., № 0000662305/0 від 04.11.2009 р.
Вивчивши зміст позовної заяви та дослідивши додані до неї документи, суддя вважає за необхідне відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовної вимоги про визнання актів незаконними, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі і на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. Компетенцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ визначено ст. 17 КАС України. Зокрема, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Як вбачається із матеріалів позову, предметом спору у даній справі є Акт від 09.02.2009 року № 869/235/33698871/9 «Про результати планової виїзної перевірки ТОВ «КРЕАТЕХ» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 03.10.05 р. по 30.09.08 р., валютного та іншого законодавства за період з 03.10.05 р. по 30.09.08 р.», та Акт від 22.10.2009 року № 2052/235/33698871 «Про результати невиїзної позапланової перевірки ТОВ «КРЕАТЕХ» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 03.10.05 р. по 30.09.08 р., валютного та іншого законодавства за період з 03.10.05 р. по 30.09.08 р.», які позивач просить визнати незаконними.
Проте акти перевірки не є рішеннями субєкта владних повноважень, не спричиняють виникнення будь-яких прав і обовязків осіб чи субєктів владних повноважень, а отже, не породжують правовідносин, що можуть бути предметом спору.
Відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Тобто суди розглядають виключно спори, які виникають між учасниками певних правовідносин. Відсутність правовідносин виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту.
Таким чином, предявлені позивачем вимоги не випливають із певних правовідносин, а отже не підпадають під судову юрисдикцію.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України адміністративний позов звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.
Із поданого заявником позову та доданих до нього матеріалів вбачається, що даний спір не містить ознак адміністративного позову, а тому в порядку адміністративного судочинства розгляду не підлягає.
Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 109 КАС України , суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. ст. 107,109,186 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Креатех" до Державної податкової інспекції в м. Суми про визнання актів незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень - в частині визнання актів незаконними.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. у разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі в пятиденний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом десяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст.186 КАС України. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.
Суддя <Текст > Л.М. Опімах
<Для копії >