Постанова № 9848081, 01.06.2010, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.06.2010
Номер справи
2а-1782/10/1470
Номер документу
9848081
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(резолютивна частина)

м. Миколаїв.

01.06.2010 р. Справа № 2а-1782/10/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Желєзного І.В. при секретарі судового засідання Янєві Ю.К. розглянувши адміністративну справу

за позовом Миколаївського міжрайонного природоохороного прокурора, (вул. Шевченко, 69-А, м. Миколаїв, 54001)

в інтересах держави в особі Очаківської ОДПІ, (вул. Шкрептієнко, 27, м. Очаків, 57500)

до ТОВ "Очаківський цегельний завод", (вул. 60 років СРСР, 33, кв. 33, м. Очаків, Миколаївська область, 57500)

про стягнення заборгованості в сумі 10960,42 грн, ВСТАНОВИВ:

Миколаївський природоохоронний прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі Очаківської ОДПІ з позовом про стягнення з відповідача заборгованості з орендної плати за землю в сумі 10960,42 гривень.

У судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги у повному обсязі

Відповідач двічі не з'явився у судове засідання. До суду не надійшло заперечень проти позову. З огляду на те, що в матеріалах справи є достатньо даних про права та обовязки сторін, та немає необхідності в особистих поясненнях відповідача, суд ухвалив про слухання справи за відсутності відповідача.

Дослідивши матеріали справи суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, виходячи з наступного.

Відповідач, товариство з обмеженою відповідальністю "Очаківський цегельний завод" зареєстрований як юридична особа 01.12.2005р. державним реєстратором виконавчого комітету Очаківської міської ради.

Відповідно до Закону України “Про систему оподаткування” відповідач є платником податків та зборів і повинен сплачувати передбачені законодавством податки та збори.

Судом встановлено, що у користуванні відповідача знаходиться земельна ділянка, розташована на території Очаківської міської ради, надана згідно договору оренди землі між Очаківською міською радою та відповідачем від 12.12.2007 р.

Відповідно до ст. 2 Закону України “Про плату за землю” використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель.

Статтею 13 даного нормативно-правового акту передбачено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, є договір оренди такої земельної ділянки.

Плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) відноситься до загальнодержавних податків і зборів (обовязкових платежів) згідно зі статтею 14 Закону України "Про систему оподаткування".

Відповідно до статті 4 Закону України "Про систему оподаткування", платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обовязок сплачувати податки і збори.

Статтею 9 Закону України "Про систему оподаткування" встановлено, що платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.

Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю передбачені ст. 19 Закону України "Про плату за землю" та встановлюються за угодою сторін у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності).

Згідно з відомостями із договору оренди землі та податковою декларацією орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності орендна плата за земельну ділянку у 2009 склала 21920,84грн. за рік, та відповідно до договору оренди землі між Очаківською міською радою та відповідачем від 12.12.2007 плата за оренду землі мала сплачуватися щомісячно в сумі 10920,84 грн.

Частиною першою Закону України "Про плату за землю" передбачено, що податкове зобовязання по земельному податку та орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у декларації на поточний рік, сплачується рівними частинами власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до ст.96 Земельного Кодексу України землекористувачі зобовязані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.

З матеріалів справи слідує, що відповідач допустив затримку в розрахунках з бюджетом з орендної плати за землю .

Відповідно до розрахунку суми боргу відповідача заборгованість з орендної плати за землю станом на 11.02.2010р. становить 10960,42 грн.

Стаття 27 Закону України визначає, що контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

Пунктом 11 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Право прокурора на звернення до суду в інтересах держави передбачено ст.121 Конституції України, ст.60 Кодексу України про адміністративне судочинство та ст.ст.20, 36-1 Закону України “Про прокуратуру”.

Відповідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідач доказів погашення заборгованості станом на час розгляду справи не надав.

Позов поданий до адміністративного суду у межах строку, передбаченого ст.99 КАС України.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Судові витрати по справі відсутні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, -

Керуючись ст. ст. 11, 70, 71, 86, 159-163, 167, 254 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Очаківський цегельний завод» (код ЄДРПОУ 33964193) заборгованість з орендної плати за землю в розмірі 10960 (десять тисяч девятсот шістдесят) гривень 42 копійки на користь Держави до загального фонду місцевого бюджету м. Очаків.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана протягом десяти днів в порядку ст. 186 КАС України.

Суддя І. В. Желєзний

Постанова оформлена у відповідності до ст.163 КАС України

та підписана суддею 04 червня 2010 року