
Головуючий суддя
в суді І інстанції Потапенко А.В.
Єдиний унікальний № 374/198/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 липня 2021 року суддя Ржищівського міського суду Київської області Потапенко А.В., розглянувши у порядку письмового провадження питання про відкриття провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ржищівської міської ради Київської області про визнання протиправним, скасування рішення 11 (чергової) сесії Ржищівської міської ради Київської області восьмого скликання від 02 липня 2021 року та зобов`язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
20 липня 2021 року до Ржищівського міського суду Київської області надійшов вказаний вище адміністративний позов ОСОБА_1 , у якому він просив визнати протиправним та скасувати рішення Ржищівської міської ради Київської області від 02 липня 2021 року № 683-11-08 та зобов`язати Ржищівську міську раду Київської області привести у відповідність до вимог ч.2 ст. 22 Закону України "Про землеустрій" рішення Ржищівської міської ради Київської області від 24 травня 2019 року № 2055-69-07 "про надання дозволу гр. ОСОБА_1 на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки по АДРЕСА_1 , площею 0,0220 га для індивідуального садівництва".
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Перевіривши позовну заяву, встановлено, що вона подана з порушенням правил підсудності (ст. 20 КАС України).
Відповідно до ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Серед вичерпного переліку адміністративних справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, немає категорії справ щодо визнання протиправним рішення органу місцевого самоврядування, скасування такого рішення та зобов`язання органу місцевого самоврядування вчинити дії.
Отже, відповідно до ст. 20 КАС України вказаний адміністративний позов ОСОБА_1 підсудний до розгляду окружному адміністративному суду.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
За змістом ч.5 ст. 29 КАС України питання про передачу адміністративної справи розглядається судом у порядку письмового провадження.
Відповідно до ч.6 ст. 29 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Відповідно до ч.8 ст. 29 КАС України передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Керуючись ст. 20, 29, 248, 256, 294, 295 КАС України,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Ржищівської міської ради Київської області про визнання протиправним, скасування рішення 11 (чергової) сесії Ржищівської міської ради Київської області восьмого скликання від 02 липня 2021 року та зобов`язання вчинити дії, - передати для розгляду за підсутністю до Київського окружного адміністративного суду (01133, Київ, бульвар, Лесі Українки, 26).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею (ч.2 ст. 256 КАС України).
Відповідно до п.6 ч.1 ст. 294 КАС України ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя