Постанова № 98467113, 20.07.2021, Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Дата ухвалення
20.07.2021
Номер справи
310/4038/21
Номер документу
98467113
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №: 310/4038/21

3/310/1835/21

П О С Т А Н О В А

Іменем України

20 липня 2021 року м. Бердянськ

Суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Білоусова О.М., розглянувши адміністративний матеріал, які надійшли з Бердянського РВП ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, приватного підприємця, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 виданий Бердянським МВ УМВС України в Запорізькій області 19.12.1995 року,

у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

17 травня 2021 року на адресу Бердянського міськрайонного суду Запорізької області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 за скоєння правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ 589070 від 03.05.2021, 03.05.2021 року о 17 годині 45 хвилин ОСОБА_1 організував роботу закладу харчування на літньому майданчику за адресою м. Бердянськ, вул. Мороська, 4-А кафе «Шаурма № 1», чим порушив протокол № 6 від 16.04.2021 року «Постійна міська комісія з питань ТЕБ та НС» п. 1.6 п.п. 2, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з?явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином. Захисник адвокат Кривякін О.В., надав заяву про закриття провадження у справі у зв`язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення, посилаючись на те що свідки події відсутні та робота закладу здійснювалась виключно на виніс. Зазначає, що з відеозапису вбачається що столики ніхто з персоналу закладу не обслуговує.

Вивчивши матеріали справи про адміністративне порушення, в саме, протокол про адміністративне правопорушення, виписку з ЖЕО, письмові пояснення правопорушника, відеозапис, оцінивши наявні докази по справі відповідно до ст. 252 КУпАП, суд прийшов до наступного висновку.

Зі змісту ч.1 ст.44-3 КУпАП вбачається, що порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації. У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов`язки, що покладаються на них, підстави та порядок обов`язкової самоізоляції, перебування особи в обсерваторі (обсервації), госпіталізації до тимчасових закладів охорони здоров`я (спеціалізованих шпиталів). Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності.

Постійною міською комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 16.04.2021 року постановлено протокол № 6, яким встановлені відповідні обмеження.

З п.п. 2 п. 1.6 вказаного протоколу вбачається, що на території Бердянської міської територіальної громади заборонено приймання відвідувачів суб`єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо) з організацією літніх майданчиків, крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.

Відповідно до письмових пояснень ОСОБА_1 від 03.05.2021 року встановлено, що останній є ФОП та власником закладу «Шаурма № 1», яке працювало на виніс. Вказує, що на літньому майданчику клієнти не обслуговувалися.

Згідно диску з відеозаписом, який долучений до матеріалів справи, вбачається, що заклад харчування «Шаурма №1» здійснював реалізацію продуктів харчування відвідувачам, та організував літній майданчик, яким користувалися відвідувачі, що вказує на те, що заклад функціонував у звичайному режимі з порушенням п. 1.6 п.п. 2 протоколу № 6 від 16.04.2021 року «Постійна міська комісія з питань ТЕБ та НС».

Крім того, згідно п. 2 Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування на період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19), затверджених Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 09.05.2020 № 18 (в редакції постанови Головного державного санітарного лікаря України від 02.06.2020 року № 32) на вході до закладу або поруч з місцем видачі замовлень (при роботі закладу на виніс) організовуються місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів. Доцільно розмістити яскравий вказівник про необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка тощо).

У відповідності до п. 7 Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування на період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (СOVID-19), затверджених Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 09.05.2020 № 18 (в редакції постанови Головного державного санітарного лікаря України від 02.06.2020 року № 32) працівники закладів громадського харчування, в тому числі ті, які видають замовлення та здійснюють розрахунок, повинні бути одягнені в медичну маску або респіратор, окуляри (або захисний екран між працівником та відвідувачем при видачі замовлень на виніс) та одноразові рукавички (ЗІЗ).

Пунктом 9 Постанови Головного державного санітарного лікаря Міністерства охорони здоров`я України від 30.12.2020 року № 57 Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування на період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) передбачено, що у закладах, що здійснюють обслуговування на виніс та/або на відкритих (літніх) майданчиках: прийом замовлень відбувається дистанційно (телефоном, з використанням засобів телекомунікацій), через спеціально облаштоване вікно (вхідні двері) закладу або безпосередньо через персонал закладу, які здійснюють обслуговування клієнтів на відкритих (літніх) майданчиках (офіціантів); видача замовлень клієнтам або офіціантам та розрахунок здійснюється через спеціально облаштоване вікно або через вхідні двері закладу; видача замовлень на виніс здійснюється виключно в закритій тарі/упаковці.

З відеозапису вбачається, що працівники ФОП « ОСОБА_2 » здійснювали продаж з порушенням Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування на період карантину та сприяли відпочинку відвідувачів на організованому літньому майданчику.

Таким чином, суд приходить до висновку, що в діях ФОП ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, оскільки він порушив правила щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», п.п.2 п.1.6 протоколу № 6 від 16.04.2021 року «Постійна міська комісія з питань ТЕБ та НС» виконавчого комітету Бердянської міської ради Запорізької області, а саме в умовах встановленого з метою запобігання поширенню на території України респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, карантину, фактично здійснював господарську діяльність з організацією літнього майданчику за адресою: АДРЕСА_2 , у період запровадження локдауну.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ 589070 від 03.05.2021 року, а також відеозаписом, який долучений до матеріалів справи.

При цьому, з відеозапису чітков вбачається, що мало місце ні надання послуг з громадського харчування із здіснення адресної доставки та замовлень на винос, а саме організація літнього майданчика суб`єктом господарювання, що проводить діяльність у сфері громадського харчування.

Суд враховує характер допущеного порушення, суддя приходить до висновку, що у даному випадку звільнення від адміністративної відповідальності за малозначністю та обмеження усним зауваженням порушнику не може бути застосоване, оскільки встановлені судом обставини та обстановка події (відсутність соціальної дистанції між присутніми, продаж товару у відкритому вигляді), свідчать про свідоме нехтування встановленими Законом карантинними обмеженями.

З урахуванням особи порушника, який свою вину не визнав та конкретні обставини справи, суд дійшов висновку, що до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі в межах санкції ч.1 ст.44-3 КУпАП України, оскільки застосування саме такої міри відповідальності буде достатнім для його виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.

Крім цього, відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з правопорушника підлягає стягненню 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст. 40-1, 44-3, 221, 284 КУпАП, суддя -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, і піддати стягненню у виді штрафу у розмірі 17000 грн., стягнувши суму штрафу на розрахунковий рахунок: UA298999980313000106000008455, населений пункт Бердянська міська ТГ, отримувач: ГУК у Зап.обл/ТГ м.Бердянськ/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37941997, код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454,00 грн., стягнувши суму за реквізитами: рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір на користь Державної судової адміністрації України.

Строк пред`явлення до виконання – протягом трьох місяців, з наступного дня після набрання постановою законної сили або закінчення строку, встановленого у разі відстрочки або розстрочки виконання постанови.

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Бердянського

міськрайонного суду О.М. Білоусова