Рішення № 98460868, 21.07.2021, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.07.2021
Номер справи
600/791/21-а
Номер документу
98460868
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 липня 2021 р. м. Чернівці Справа № 600/791/21-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Григораша В.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання незаконним рішення та зобов`язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

24.02.2021 року до Чернівецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (відповідач) з такими позовними вимогами:

визнати протиправним рішення Головного управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області, викладене у листі від 26 січня 2021 року, про відмову в перерахунку ОСОБА_1 щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці згідно з його заявою від 19 січня 2021 року;

зобов`язати Головне управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснити ОСОБА_1 , як судді у відставці, перерахунок та провести відповідні виплати щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці згідно із довідкою Територіального управління державної судової адміністрації в Чернівецькій області №3 від 14 січня 2021 року з урахуванням фактично виплачених сум, починаючи з 18 лютого 2020 року по день припинення права на таку виплату.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що в період часу з 04 лютого 1993 року по 04 травня 2011 року перебував на посаді судді місцевого Садгірського районного суду м. Чернівці. Постановою Верховної Ради України № 3208-ІV від 07 квітня 2011 року та наказом голови Садгірського районного суду м. Чернівці №26-к від 04.05.2011 року позивача звільнено з посади судді у зв`язку з поданням заяви про відставку.

Позивач зауважив, що його звільнення у відставку відбулося під час дії Закону України "Про судоустрій і статус суддів" в редакції від 07.07.2010 року. Його загальний стаж роботи на посаді судді на час звільнення 04.05.2011 року становив 22 роки 3 місяці 3 дні.

Управлінням Пенсійного фонду України в м. Чернівці було відмовлено позивачу у призначенні і виплаті щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці. На виконання рішення Вінницького апеляційного адміністративного суду від 14.02.2013 року управлінням Пенсійного фонду України в м. Чернівці позивачу було призначено щомісячне довічне грошове утримання розмірі 82% судді у відставці, який працює на відповідній посаді, без обмеження граничного розміру щомісячного довічного грошового утримання, починаючи з 13 грудня 2011 року.

Листом управління Пенсійного фонду України в м. Чернівці від 29.03.2013 року №76/с-11, позивачу було відмовлено у перерахунку довічного грошового утримання у зв`язку із збільшення посадових окладів виходячи із заробітної плати працюючого судді, з підстави того, що згідно ст. 138 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" в редакції від 07.07.2010 року, перерахунок довічного грошового утримання окрім суддів Конституційного Суду України не передбачені.

Постановою Садгірського районного суду м. Чернівці від 25.06.2013 року та ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 24.09.2013 року, було визнано неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в м. Чернівці, щодо незаконної відмови у проведенні перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, у разі збільшення посадових окладів виходячи із заробітної плати працюючого судді та зобов`язано здійснити перерахунок щомісячного довічного грошового утримання. судді у відставці (копії постанови, ухвали та виконавчого листа додаються).

На даний період час позивач перебуває на обліку в Головному управлінні пенсійного фонду України в Чернівецькій області з 13 грудня 2011 року та отримує щомісячне довічне грошове утримання в розмірі 82% судді у відставці.

Згідно довідки Територіального управління державної судової адміністрації в Чернівецькій області про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці №3 від 14.01.2021 року, виданої на підставі Закону України "Про судоустрій і статус суддів" №1402-VІІІ від 02.06.2016 року та Рішення Конституційного суду України №2-р/2020 від 18.02.2020 року, станом на 18 лютого 2020 року суддівська винагорода, яка враховується при перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці складає 94590 грн 00 коп.

19.01.2021 року позивач звернувся до відповідача Головного управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області, у зв`язку із зміною розміру складових суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, із заявою про проведення перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, на підставі довідки Територіального управління державної судової адміністрації в Чернівецькій області №3 від 14.01.2021 року.

Листом ГУ ПФУ в Чернівецькій області повідомило позивача про відмову в проведенні перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, згідно поданої довідки, посилаючись на те, що пунктом 25 розділу XII Закону України "Про судоустрій і статус суддів" № 1402-VІІІ від 02.06.2016 р. визначено право на отримання щомісячного довічного грошового утримання у розмірі, визначеному цим законом для суддів, які за результатами кваліфікаційного оцінювання підтвердили відповідність займаній посаді та працювати на посаді судді щонайменше три роки з дня прийняття щодо них відповідного рішення за результатами такого кваліфікаційного оцінювання або конкурсу. В інших випадках, коли суддя іде у відставку після набрання чинності цим Законом, розмір щомісячного довічного грошового утримання становить 80 відсотків, але не може бути більшим ніж 90 відсотків суддівської винагороди, обчисленої відповідно до положень Закону України "Про судоустрій і статус суддів" № 2453-VІ від 07.07.2010 р.

На думку позивача, відповідач приймаючи рішення щодо відмови йому у проведенні перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, діяв незаконно, не на підставі та не у спосіб, передбачений статтею 19 Конституції України, Закону України "Про судоустрій і статус суддів", його рішення є протиправним, що порушує конституційні права, які підлягають захисту судом.

Вважає, що відповідач по справі зобов`язаний здійснити йому перерахунок призначеного щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці з 18 лютого 2020 року із заробітної плати, яка вказана у довідці Територіального управління державної судової адміністрації в Чернівецькій області від 14.01.2021 року №3 про суддівську винагороду, для обчислення та перерахунку щомісячного грошового утримання судді у відставці, згідно встановлених окладів працюючих суддів.

Відповідач, не погоджуючись з позовними вимогами подав до суду відзив на позовну заяву в якому зазначив, що ОСОБА_1 з 30.09.2011 року є отримувачем щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 07.07.2010 № 2453-VI (далі - Закон № 2453-VI).

19.01.2021 року позивач звернувся до Головного управління із заявою про перерахунок призначеного йому довічного грошового утримання судді у відставці на підставі довідки Територіального управління Державної судової адміністрації в Чернівецькій області від 14.01.2021 року №3 з урахуванням рішення Конституційного Суду від 18.02.2020 року №2-р/2020 .

Головне управління повідомило заявника листом від 25.01.2021 року вих. № 2400-1706-8/2289 щодо відсутності підстав для проведення перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді згідно поданої довідки про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці від 14.01.2021 року №3.

Не погоджуючись із рішенням органу Пенсійного фонду України Позивач звернувся до суду визнати протиправною відмову Головного управління щодо здійснення перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці та зобов`язати Головне управління здійснити перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці.

Проте, доводи, наведені позивачем, не спростовують правомірності рішення Головного управління.

Рішенням Конституційного Суду №2-р/2020 від 18.02.2020 року визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 04.06.2016 року №1402-VІІІ зі змінами (далі - Закон №1402-VIII), зокрема, пункту 25 цього розділу. При цьому, положення Закону №1402-VIII зі змінами, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Слід зазначити, що пунктом 25 розділу XII Закону №1402-VІII визначено право на отримання щомісячного довічного грошового утримання у розмірі, визначеному цим Законом, для суддів, які за результатами кваліфікаційного оцінювання підтвердили відповідність займаній посаді (здатність здійснювати правосуддя у відповідному суді) або призначені на посаду судді за результатами конкурсу, проведеного після набрання чинності цим Законом, та працювали на посаді судді щонайменше три роки з дня прийняття щодо них відповідного рішення за результатами такого кваліфікаційного оцінювання або конкурсу.

В інших випадках, коли суддя іде у відставку після набрання чинності цим Законом, розмір щомісячного довічного грошового утримання становить 80 відсотків суддівської винагороди, обчисленої відповідно до положень Закону №2453-VI. За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки грошового утримання судді, але не може бути більшим ніж 90% суддівської винагороди судді, обчисленої відповідно до зазначеного Закону.

Звертав увагу на те, що пункт 25 розділу ХІІ Закону №1402-VІII не передбачав проведення перерахунків щомісячного довічного грошового утримання суддям, яким щомісячне довічне грошове утримання було обчислено на умовах Закону №2453-VI, або ж Закону України "Про статус суддів" від 15.12.1992 № 2862-ХІІ.

Відповідач також звертав увагу, що згідно з положеннями ст. 142 Закону № 1402-VІII судді, який вийшов у відставку виплачується пенсія на умовах визначених зазначеним Законом, або за його вибором щомісячне довічне грошове утримання. Ця виплата виплачується судді у відставці в розмірі 50% суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді. За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного грошового утримання збільшується на два відсотки грошового утримання судді. Відповідно до ч. 4 ст.142 Закону № 1402-VІII у разі зміни розміру складових суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання.

В свою чергу, положення п. 4 ст. 142 Закону №1402-VІII, стосується лише суддів, яким призначено щомісячне довічне грошове утримання на умовах цього Закону, що набрав чинності 30.09.2016 року.

Таким чином, враховуючи вищезазначене, підстав для здійснення перерахунку щомісячного довічного грошового утримання Позивачу згідно заяви від 19.01.2021 року немає, оскільки, пункт 25 розділу ХІІ Закону №1402-VІII не передбачає проведення перерахунків щомісячного довічного грошового утримання суддям, яким щомісячне довічне грошове утримання було обчислено на умовах Закону №2453-VI.

Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 23.03.2021 року відкрито провадження у даній справі та призначено її до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Зважаючи на відсутність клопотання будь-якої зі сторін про інше, суд вважає за можливе продовжити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Перевіривши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлені такі обставини у справі та відповідні їм правовідносини.

ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 виданий 21.11.1997 року Садгірським РВ УМВС України в Чернівецькій області (а.с. 7-8).

Відповідно до Протоколу №2342 від 29.03.2013 року позивачу з 13.12.2011 року призначено довічне грошове утримання у розмірі 82%. Стаж судді становив 22 роки 2 місяці 5 днів (а.с. 11).

Згідно з Довідкою Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях від 19.04.2013 року позивач в період з грудня 2011 року по березень 2013 року отримав щомісячне грошове утримання суддів в розмір 117804,19 грн (а.с. 12).

Постановою Садгірського районного суду міста Чернівці №726/1259/13-а від 25.06.2013 року, залишеним без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 24.09.2013 року, постановлено: визнати неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в м. Чернівці від 30.04.2013 року щодо незаконної відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці у разі збільшення посадових окладів та виходячи із заробітної плати працюючого судді місцевого (районного) загального суду; зобов`язати Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівці провести ОСОБА_1 перерахунок щомісячного довічного грошового утримання та провести відповідні виплати з 01 січня 2013 року по день припинення права на таку виплату (а.с. 26-30).

19.01.2021 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці на підставі Довідки ТУ ДСА в Чернівецькій області №3 від 14.01.2021 року про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці ОСОБА_1 . Відповідно до вказаної довідки, станом на 18.02.2020 року, суддівська винагорода позивача, яка враховується при призначенні/перерахунку щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, складає 94590,00 грн, у тому числі: посадовий оклад - 63060,00 грн; доплата за вислугу років 50% - 31530,00 грн (а.с. 15-17).

У відповідь на заяву позивача від 19.01.2021 року, відповідач Листом №2400-1706-8/2289 від 25.01.2021 року повідомив, що правових підстав для проведення перерахунку щомісячного грошового утримання на згідно поданої довідки немає (а.с. 18-20).

Не погоджуючись з відмовою відповідача у перерахунку щомісячного грошового утримання на згідно Довідки ТУ ДСА в Чернівецькій області №3 від 14.01.2021 року, позивач звернувся до суду з даним позовом.

До вказаних правовідносин суд застосовує наступні положення чинного законодавства та робить висновки по суті спору.

До спірних правовідносин суд застосовує наступні положення законодавства та робить висновки по суті пору.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до статті 126 Конституції України, незалежність і недоторканість суддів гарантується Конституцією і законами України.

В силу статті 130 Конституції України, держава забезпечує фінансування та належні умови для функціонування судів і діяльності суддів. У Державному бюджеті України окремо визначаються видатки на утримання судів з урахуванням пропозицій Вищої ради правосуддя. Розмір винагороди судді встановлюється законом про судоустрій.

Організацію судової влади та здійснення правосуддя в Україні, що функціонує на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів і забезпечує право кожного на справедливий суд визначає Закон України "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 року №1402-VIII (далі - Закон №1402-VI).

Рішенням Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 16.06.2020 у зразковій справі №620/1116/20 (адміністративне провадження №Пз/9901/5/20) за позовом ОСОБА-1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії встановлено, що це рішення суду є зразковим для справ, у яких: позивачі мають статус судді у відставці та не проходили (не пройшли) кваліфікаційне оцінювання суддів під час перебування на посаді судді та (або) не пропрацювали на посаді судді три роки після проходження кваліфікаційного оцінювання; відповідачем у них є один і той самий суб`єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи) - територіальні органи Пенсійного фонду України - Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі; спір виник з аналогічних підстав у відносинах, що регулюються одними нормами права (у зв`язку із відмовою відповідним територіальним органом Пенсійного фонду України здійснити перерахунок щомісячного грошового утримання судді у відставці після 18.02.2020 (дата ухвалення рішення Конституційного Суду України №2-р/2020) з врахуванням розміру складових суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді; позивачі заявили аналогічні позовні вимоги (по-різному висловлені, але однакові по суті: визнати протиправними дії відповідача щодо відмови позивачу - судді у відставці, який не проходив (не пройшов) кваліфікаційне оцінювання суддів та (або) не пропрацював на відповідній посаді судді три роки після проходження кваліфікаційного оцінювання, здійснити перерахунок та виплату щомісячного грошового утримання судді у відставці згідно із довідкою про суддівську винагороду працюючого на відповідній посаді судді, у правовідносинах, що виникли після дати ухвалення Конституційним Судом України рішення від 18.02.2020 № 2-р/2020.

Суд зауважує, що дана справа є типовою справою до вищевказаної зразкової адміністративної справи №620/1116/20, яку розглянув Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду та рішенням від 16.06.2020 року, яке набрало законної сили 07.08.2020 року, частково задовольнив позов ОСОБА-1 .

У судовому рішенні по зразковій справі №620/1116/20 Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду дійшов висновку, що з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення від 18.02.2020 року №2-р/2020 Закон України від 02.06.2016 року №1402-VIII "Про судоустрій і статус суддів" (далі - Закон №1402-VIII) не містить норм, які б по-різному визначали порядок обчислення розміру щомісячного довічного грошового утримання суддів у відставці.

Верховний Суд неодноразово, зокрема, у постановах від 06.03.2019 року по справі №638/12586/16-а та від 11.02.2020 року у справі №200/3958/19-а висловлював правовий висновок, відповідно до якого правовою підставою для перерахунку раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці є факт зміни грошового утримання/складових суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді.

Отже, саме з 19.02.2020 року, наступного дня з дати ухвалення Конституційним Судом України рішення від 18.02.2020 року у справі №2-р/2020 у позивача виникло право (підстава) на перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді відповідно до Закону №1402-VIII.

При цьому, на переконання колегії суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, зміна розміру окладу судді, який є складовою суддівської винагороди, є підставою для перерахунку довічного грошового утримання судді у відставці.

Колегія суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду зазначила, що позивач має право на перерахунок довічного грошового утримання судді у відставці на підставі довідки від 25.02.2020 року №03/36-740, виданої Територіальним управлінням ДСА про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці саме з 19.02.2020, оскільки саме з цієї дати втратили чинність обмеження, встановлені пунктом 25 розділу XII Прикінцевих та перехідних положень Закону №1402-VIII, згідно з якими право на отримання щомісячного довічного грошового утримання у розмірі, визначеному цим Законом, має суддя, який за результатами кваліфікаційного оцінювання підтвердив відповідність займаній посаді (здатність здійснювати правосуддя у відповідному суді) або призначений на посаду судді за результатами конкурсу, проведеного після набрання чинності цим Законом, та працював на посаді судді щонайменше три роки з дня прийняття щодо нього відповідного рішення за результатами такого кваліфікаційного оцінювання або конкурсу.

На переконання колегії суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду різниця у правах суддів у відставці на перерахунок їх довічного грошового утримання судді в залежності від проходження ними кваліфікаційного оцінювання під час перебування на посаді судді та (або) необхідності пропрацювати на посаді судді три роки після проходження кваліфікаційного оцінювання, порушує статус суддів та гарантії їх незалежності.

Згідно з частиною 3 статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

За таких обставин та з урахуванням того, що дана справа є типовою, беручи до уваги правову позицію, висловлену Верховним Судом у зразковій справі №620/1116/20 (адміністративне провадження №Пз/9901/5/20) за позовом ОСОБА-1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення адміністративного позову шляхом визнання протиправними дій відповідача щодо відмови позивачу у здійсненні з 19.02.2020 року перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, на підставі рішення Конституційного Суду України від 18.02.2020 №2-р/2020, згідно з довідкою ТУ ДСА в Чернівецькій області від 14.01.2021 року № 3, та зобов`язання відповідача здійснити позивачу, як судді у відставці, перерахунок та виплату щомісячного довічного грошового утримання, на підставі рішення Конституційного Суду України від 18.02.2020 №2-р/2020, згідно з довідкою ТУ ДСА в Чернівецькій області від 11.01.2021 року з урахуванням фактично виплачених сум, починаючи з 19.02.2020 року, а не з 18.02.2020 року.

Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України, ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 ст. 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

В ході судового розгляду відповідачем не доведено правомірності оскаржуваних позивачем дій та дотримання ним визначених ч. 2 ст. 2 КАС України критеріїв, що стало підставою для звернення до суд, а тому, враховуючи висновки суду по суті спору, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З матеріалів справи встановлено, що при зверненні до суду з даним позовом позивачем сплачено судовий збір у розмірі 908,00 грн.

Керуючись статтями 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання незаконним рішення та зобов`язання вчинити дії, - задовольнити.

2. Визнати протиправним рішення Головного управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області, викладене у листі від 25 січня 2021 року №2400-1706-8/2289, про відмову в перерахунку ОСОБА_1 щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці згідно з його заявою від 19 лютого 2021 року.

3. Зобов`язати Головне управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснити ОСОБА_1 , як судді у відставці, перерахунок та провести відповідні виплати щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці згідно із довідкою Територіального управління державної судової адміністрації в Чернівецькій області №3 від 14 січня 2021 року з урахуванням фактично виплачених сум, починаючи з 19 лютого 2020 року по день припинення права на таку виплату.

4. Стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 908 (дев`ятсот вісім) гривень 00 копійок за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, сплачений згідно квитанції №0.0.2029761998.1. від 24.02.2021 року.

Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 );

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (код ЄДРПОУ 40329345, площа Центральна, 3, м. Чернівці, Чернівецька область, 58002).

Суддя В.О. Григораш